Setari Cookie-uri

Femeile sagetator!

De la: hotaru, la data 2009-05-15 07:53:56
De la: 592777, la data 2009-05-14 14:05:16mai isterice ca cele din scorpion nu sunt oricum...


eu sunt scorpion, insa nu sunt genul de femeie isterica. Mai mult, nu-mi place sa se urle in jurul meu, detest femeile "urlatoare" si lipsite de maniere, care nu stiu sa-si tina stresurile sub control...daaar...stiu si eu niste scorpii isterice ... sau, cred ca mai degraba s-ar potrivi termenul de "agresive"...pentru ca femeile scorpion se IMPUN...da da da...pentru "isterice" le avem pe cele din sagetator, care tipa, arunca cu ce le pica in mana si apoi incep sa jeleasca....


by the way, eu vb in cunostinta de cauza. tu?

Eu nu stiu ce fel de persoane ai cunoscut tu...mai degraba nebune, decit sagetatoare
Caramell
Postat pe 16 Mai 2009 22:33
De la: hotaru, la data 2009-05-16 22:19:29
hai ca acum am inteles de ce esti asa de ofuscat...esti sagetator ...

femeile scorpion= ridicole

yeah, sure...keep dreaming!

Poate ca am gresit eu.
In orice caz,persoane isterice/rautacioase/etc gasesti in toate zodiile.
Iar din ce am vazut ,scorpion cu sagetator nu prea se impaca bine.Tocmai din cauza ca ambele zodii sunt puternice.
bgd74
Postat pe 16 Mai 2009 22:55
De la: luckynana, la data 2009-05-12 20:34:31Suntem iubitoare, pasionale, fidele, iubim cu patima si traim pentru omul iubit, suntem familiste. Ca si defecte suntem geloase, uneori posesive, dar punem si prea mult suflet si asa e....suferim mult din cauza asta...cand suntem dezamagite ne revenim greu...Dar ca si zodie suntem cele mai bune, daca barbatii isi doresc femei serioase si familiste....si sa fie doar ale lor


Mai toate femeile sunt asa ,dar daca voi sagetatoarele sunteti sau va considerati mai speciale
e numai treaba voastra.
nocturnalia
Postat pe 11 Iunie 2009 11:13
De la: hotaru, la data 2009-05-14 04:23:06pentru mine, femeie sagetator = femeie isterica. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, nici nu am cum, din moment ce nu va cunosc pe voi, insa cele pe care le cunosc eu asa sunt.



vreau definitia ...isteriei(din punctul tau de vedere)
este adevarat ca putem enerva un univers intreg si putem sterge si ultima urma de fericire din creierul cuiva .....doar in cateva secunde ......dar de aici pina la a fi insterice......e cale lunga
diferenta dintre sagetatoare si scorpii...este faptul ca noi shocam prin franchetzea noastra ....iar voi prin parshivitate.
ninushk
Postat pe 15 Iunie 2009 08:38
cat despre IMPUNERE.......ehehehheheh....asta e doar in visele tale
un semn de foc ...te incalzeste ....dar nu sta prea aproape ...ca s-ar putea sa te prajesti!!!!!!!!!!
ninushk
Postat pe 15 Iunie 2009 08:46
ehe....eu sunt sagetator...si sunt isterica cind nu am ce face si gindesc prea mult asupra unui detaliu si nu am de ce ma anina. si atunci....se aprinde focul..:) dar asta e o joaca, cel putin pentru mine.
apropo, sunt cu un scorpion si e cam liniste. dar cine stie????
isadora
Postat pe 5 Octombrie 2009 08:34
ce sa zic........parerea mea e una foarte proasta despre femeile sagetatori.......din ceea ce traiesc zi de zi......ea are dreptate mereu....tre sa faci doar cum spune ea.........si un lucru care-l detest la ele......orice vis ai......ti-l spulbera imediat...pot sa zic doar ca......din cauza ei.....viata mea e un continuu cosmar........si cred ca se va termina urat......cu un divort.......
katy21_w
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:34
pai si ce mai stai cu ea? nu te obliga nimeni. sau faci parte din categoria oamenilor carora le place sa isi planga de mila?
dana_lavinia
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:17
Sagetatoarele sunt femei sincere si puternice, care realizeaza tot ce isi pun in cap. Poate tocmai de asta deranjeaza pe multi. Eu sunt mandra ca sunt sagetatoare.
dana_lavinia
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:19
subscriu

as adauga: daca-si pun ceva in cap...reusesc!!!!
icy_heart
Postat pe 5 Octombrie 2009 18:19
yeahh`!! sagetatoarele`s baza!!!
PUNCT
btw, yo is destul de buna prietena cu o scorpie.....shi totushi diferam destul de mult [ in putine lucruri ]
ce`i drept cate o data chiar k e o scorpie...ii asha mai razbunatoare...:-j

orikum yo ma` bucur k is sagetatoare!
yassSmin
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:03
Buna doamnelor si domnisoarelor cred ca tu ai prins cel mai bine esenta felicitari,eu sunt sagetatoare si m am obisnuit atat de bine cu mine incat habar n am de ce dar sigur daca m as naste inca o data tot sagetatoare as vrea sa fiu.Multumesc pentru descrierea zodiei,uite ca respectam si parerea altora ....daca coincide cu a noastra evident:))) O seara placuta Liliana
Diana_Vasilissa
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:36
suntem optimismul in persoana si norocoasele zodiacului in sensul ca munca asidua pe care o depunem in indeplinirea oricarui lucru din capusorul nostru, ne este rasplatita dar dupa multaaa munca .....bafta SAG
micaella23
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:54
cu cine este compatibila o sagetatoare ?
kudika120919
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:09
* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Berbec, Leu
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Gemeni, Fecioara, Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Fecioara
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Capricorn
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Gemeni
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Berbec
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Leu, Scorpion
iulia069834
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:11
Nu o sa inteleg niciodata cum de doua persoane care nu se cunosc,se pot certa prosteste.Eu sunt sagetator si nu ma afecteaza in nici un fel cuvintele jignitoare la adresa sagetatorului din mine dar nici cuvintele de lauda nu ma magulesc.Fiecare om e asa cum cere momentul;odata trist ,odata insteric,odata fericit,odata muncitoar, altadata lenes........dupa cum am spus....cum cere momentul.Desi subiectul era "sagetator"...deviez de la subiect si bag in seama scorpionul.........mama este scorpion si nu o vad deloc isterica si nici prea intepata.Ma inteleg super cu ea si pot spune ca atuul ei cel mai mare e ca este foarte muncitoare la fel ca si celelalte "scorpii"pe care le stiu.pup
kudika062176
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:24
foarte bun raspuns...imi place
linda12
Postat pe 6 Octombrie 2009 16:47
si eu sunt si sucita si sagetator
alinapurdea
Postat pe 6 Octombrie 2009 22:02
Hello, si eu sunt mandra ca sunt sagetatoare. Si nu sunt deloc isterica , din contra, nu imi place deloc cearta. Parerea mea e ca fiecare zodie are un pol pozitiv si unul negativ. Dupa cum spune si proverbul: fiecare padure are si uscaturi. Ca si trasaturi de caracter as putea sa adaug ca adooor calatoriile, as pleca mai mereu de acasa, imi place libertatea , nu suport sa fiu tinuta sub papuc, ma decid greu asupra unui lucru dar si cand ma decid nu ma mai razgandesc, sunt ambitioasa dar si orgolioasa. Cred ca suntem una dintre cele mai bune zodii. Nu stiu cum stam la partea cu norocul in viata insa......Pupici pt toate sagetatoarele...
ankank
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:22
femeile sagetator sunt sufletiste, iubitoare dar si nehotarate si suparacioase
CataT
Postat pe 10 Decembrie 2009 21:32
De la: luckynana, la data 2009-05-12 20:34:31Suntem iubitoare, pasionale, fidele, iubim cu patima si traim pentru omul iubit, suntem familiste. Ca si defecte suntem geloase, uneori posesive, dar punem si prea mult suflet si asa e....suferim mult din cauza asta...cand suntem dezamagite ne revenim greu...Dar ca si zodie suntem cele mai bune, daca barbatii isi doresc femei serioase si familiste....si sa fie doar ale lor


Corect !!
kudika068468
Postat pe 10 Decembrie 2009 22:33
Buna,,citesc de ceva timp topingurile legate de zodia sagegtator..intrucat si eu sunt una dintre ele..sunt fascinata de zodia mea...nu stiu cum se face ca ma regasesc in aproximativ toate descriierile..asa sunt eu..foarte schimbatoare..ma adaptez oricarei situatii si pana acum am reusit cu brio..ce pot sa spun...sunt foarte egoista si ma gandesc in general la mine sa imi fie bine..profit de tot ce mi se iveste in viata si asta pt ca mi-am primit foarte multe suturi in fund pe vremea cand eream foarte naiva...cat despre barbati ..tot ce pot sa spun e ca eu traiesc dupa zicala.' sa nu plangi nicodata dupa barbati, unghii si par..intodeauna vor veni alti ...vor creste altele'... sunt foarte independenta si imi place sa ma inconjor cu oamnei inteligenti de la care am ce invata..in general leg prienii superficiale..dar sunt o persoana a multimii uneori si nu pot sa traiesc fara oameni in jurul meu...sunt un om al miscarii , ma plictisesc repede..si am in permanenta nevoie de schimbare in viata mea....cat despre relatii nu am avut decat 2 , una de 7 ani si cea din prezent de 8 luni..sunt statornica atat timp cat sunt multumita...pana cand lucrurile se schimba,,pt ca altfel n-are cum..si cauit ceva mai bun...ceva nou..
Voi ce parere aveti despre zodia asta?e buna?
tmihaelita
Postat pe 2 August 2010 15:25
Da ..sunt o sagegtatoare exploziva ..atunci cand acumulez foarte multe in mine..asta si pt ca de cele mai multe ori trec cu vederea multe nemultumiri din dorinta de a nu creea conflicte..dar la un momendat explodez..si sa te fereasca Dzu sa fi in raza mea de actiune...Nu degeaba se spunea intr-un zodiac ca acestia sunt cei mai buni criminali ai zodiacului....
tmihaelita
Postat pe 2 August 2010 15:28
salut!hehe si eu sunt sagetator:P e o zodie buna...ce iti poti dori mai mult decat o femeie d casa care sa fie doar a ta si sa nu mai aibe ochi pt nimeni altcnv!noi suntem genul d pers la care ne plake mult flirtul...dar knd ne indragostim nu mai vedem pe nimeni in jur orikt s`ar chinui sa ne agate sa ne impresioneze...persoane foarte sociabile si plakute de lumea din jur fara sa se schinuie sa se fak plakute!suntem persoane foarte populare:) sincere si directe ceea ce uneori te pot scoate din sarite:)))mie una imi place mult sa calatoresc sa discut orice subiect nu am tabu`uri!ne place sa avem putina libertate nici sa dominam ca nu ne dorim langa noi un maimutoi dar nici sa fim dominate...cel mai frumos e sa domine aman2!pasionale si mereu puse pe distractie:D calitati deci:familiste convinse cand suntem indragostite,sincere,sociabile,de incredere,de multe ori ne lasam pe noi sa ajutam pe altii...defecte :suntem persoane schimbatoare ne putem schimba la 180 de grade in 2secunde dar suntem pers de cuvand daca promitem cva ne tinem de cuv si suntem pers punctuale!suntem geloase ce e al nostru vrem asa sa ramana:) si ne place sa fim in centrul atentiei!daca ai intrebari only_alyce e id meu si iti rsp la tot ce vrei in legatura cu zodia asta pt ca sunt sagetator si pur si simplu ma descriu!app bun topic si ma regasesc in tot ce sa descris despre aceasta zodie!v`am pupacit!
alyceee
Postat pe 9 August 2010 14:34
caramell ai fost intr`o viatza anterioara sagetator si yo nu stiu???sau sti tu mai bine ca mine ca aruncam cu lucruri si alte faze!nu zice nimeni ca nu ne enervam...suntem genul d pers care iti explica odata d 2 de 9 frumos dar pana la urma orice om se enerveaza si ridica tonul!suntem impulsive dar nu nebune sa aruncam cu lucruri sa injuram sau mai stiu ce!eu cred ca zodia conteaza70%si 30% si educatia!poate nu toti credeti in horoscop..dar daca va ganditi bine o sa va dati seama ca cei din sagetator gandim 70%la fel..si TOATE ZODIILE AU SI DEFECTE SI CALITATI DAR MAI CONTEAZA SI EDUCATIA PRIMITA!
alyceee
Postat pe 9 August 2010 14:38
eu cred ca foarte mult conteaza si ziua in care n`am nascut daca suntem la inceput sau la sfarsit etc...app de scorpion bunica mea e scorpion si e foarte moale...se misca lent..iar cand iti povesteste cva trb sa astepti 10ani sa ajunga la ce te intereseaza de fapt:)) noi suntem grabite si da ne suparam repede...si exista 2 solutii...ori ne trece repede daca ne dam seama ca am gresit...dar daca avem dreptate nu mergem la pers care a gresit..suntem genul de oameni care te iarta odata de 2 ori de 9ori...dar cand sa umplut paharul...deja nu te mai lipesti in veci cu nimic de noi
alyceee
Postat pe 9 August 2010 14:41
sunt sagetator si dupa parerea mea majoritatea femeilor din aceasta zodie prea viseaza la cai verzi pe pereti...dar ce sa-i faci asta e natura noastra sau cel putin a mea:)))
eu sunt o persoana cam nehotarata...ma razgandesc imediat...fac cele mai mari gafe din lume...nu ma dau batuta prea usor si am un orgoliu cat casa..:))) dar dupa toate astea cred eu ca mai sunt si parti bune : femeia sagetator e o femeie iubitoare, miloasa , desteapta, energica, atragatoare si nu in ultimul rand pasionala
kudika321730
Postat pe 3 Decembrie 2010 20:28
e uite ca am trait sa o vad si pe asta sagetatoarele la gramajoara daca tot este topic de femei si aceasi zodie ca si a mea pai na ca si sagetator sunt cam asa : dezordonat , incapatanat, orgolios, lenes uneori, romantic, pun rea multe la suflet si ar mai fi cateva dar nu are sens sa le mai zic ca sunt prea multe :))) lauda de sine nu miroase a bine ... cat despre ambitie .. cam lasa de dorit treaba asta sunt nascut aproape de finalul zodiei 14.12.1986
brun3tu
Postat pe 3 Decembrie 2010 20:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu balanta,,,,el fecioara,,,,,, 31 De la: kudika_1034339 19 Octombrie 2018 11:59
eu scorpion ea rac 10 De la: klappaucius 19 Iulie 2012 21:32
sagetator......calitati defecte 46 De la: kudika082502 10 Noiembrie 2009 07:38
Important! 2 De la: gigi_oprea 21 Ianuarie 2011 12:44
eu peste ,el scorpion 4 De la: Viviana_l 20 Decembrie 2010 12:40