Setari Cookie-uri

Caracterul scorpionilor...

Din pacate, sau ca un ghinion daca pot sa spun asa, toti prietenii mei erau in zodia scorpion. Zodiacal nu ne potriveam mai deloc, eu fiind gemeni. Si actualul meu prieten este tot scorpion, ca si in cazurile celelalte sunt potriviri si nepotriviri intre noi. Daca e cineva care are casatorie, sau stie un cuplu cu o relatie de lunga durata, dintre un scorpion si gemeni sa-mi spuna si mie cum decurge aceasta. In general am observat ca sunt foarte posesivi, gelosi, si prea mandrii de ei - curiozitatea mea ar fi, la un moment dat un scorpion poate ceda si de la el, sau asteapta asta numai de la partener?
bucurdyenutza
Postat pe 8 Martie 2011 13:55
buna din cate stiu scorpionii pot lasa de la ei daca stii cum sa ii iei.vorbestei cum ai fi ranita la cum te trateaza dar vorbestei cu vocea joasa si nu ridica vocea la el. si atunci ai sa ai cea mai frumoasa relatie, pt ca scorpionul e o persoana foarte sensibila dar nu arata la nimeni si daca te vede ca suferi el incet incet se modeleaza dupa caracterul tau.bafta
Cryss_Bebe_1
Postat pe 13 Martie 2011 21:17
Multumesc frumos pentru sfat, momentan il pot face sa ma asculte si uneori stie sa mai si cedeze, doar ca mi-e teama sa nu fie o strategie de moment. Eu sunt o familista convinsa si nu vreau sa ma gandesc la un esec in casatorie, el stie asta si propune cu insistenta sa devenim o familie cat mai curand. Oare dupa acel "da", lucrurile vor sta la fel?
bucurdyenutza
Postat pe 14 Martie 2011 16:23
De la: bucurdyenutza, la data 2011-03-08 13:55:20 Din pacate, sau ca un ghinion daca pot sa spun asa, toti prietenii mei erau in zodia scorpion. Zodiacal nu ne potriveam mai deloc, eu fiind gemeni. Si actualul meu prieten este tot scorpion, ca si in cazurile celelalte sunt potriviri si nepotriviri intre noi. Daca e cineva care are casatorie, sau stie un cuplu cu o relatie de lunga durata, dintre un scorpion si gemeni sa-mi spuna si mie cum decurge aceasta. In general am observat ca sunt foarte posesivi, gelosi, si prea mandrii de ei - curiozitatea mea ar fi, la un moment dat un scorpion poate ceda si de la el, sau asteapta asta numai de la partener?


eu sunt taur si sunt de 3 ani cu un scorpion, niciodata nu ne-am certat la modul urat, asa mici certuri prostesti, pt ca amandoi suntem mandrii, asa este svorpionii sunt mandrii , ei detin adevarul absolut, sunt gelosi dar incearca sa nu arate asta. Incearca sa ii explici ceea ce te deranjeaza dar intr-un mod frumos nu rastit, sa inteleaga ca ceea ce face te raneste, poate asa se va schimba
visan_georgiana
Postat pe 14 Martie 2011 20:14
dar oare cum ar decurge treburile intre o sagetatoare si un scorpion ?
denissblidariu
Postat pe 16 Martie 2011 17:47
dar oare cum ar decurge treburile intre o sagetatoare si un scorpion ?
denissblidariu
Postat pe 16 Martie 2011 17:47
mai fetelor dar voi barbati normali nu va gasitit numai animale zodiacale????
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Martie 2011 18:34
De la: dandanaua_reloaded, la data 2011-03-16 18:34:21mai fetelor dar voi barbati normali nu va gasitit numai animale zodiacale????

sfat: FUGI
ploidevise
Postat pe 20 Martie 2011 17:52
draga mea...eu sunt nascuta in zodia scorpion! pot sa iti zic ca suntem orgoliosi, incapatanati, mandri de noi si asa mai departe. ai grija sa nu il ranesti in orgoliu pt ca scorpionii sunt razbunatori. priveste si partea buna a lucrurilor! scorpionii sunt fff sensibili si daca stii cum sa abordezi o persoana aflata sub aceasta zodie ai multe de castigat! si trebuie sa mai stii ca sunt si familisti convinsi. acum depinde si ce vrea de la o relatie sau in ce relatie va aflati voi! intr-o relatie persoanele se mai modeleaza si dupa partener! multa bafta!
Burlacu_Ioana_Andreea
Postat pe 21 Martie 2011 13:28
draga,
eu sunt scorpion si el tot scorpion, am avut si prieteni scorpioni; crede-ma depinde de caracter, educatie, si sentimentele care le are pentru tine, nu depinde de zodie, adica orgoliu nu inseamna sa nu ii pese de tine- prin orgoliu inteleg a ne intrece in cine-i mai barbat intre barbati si cine-i mai femeie intre femei!
kudika378074
Postat pe 21 Martie 2011 13:33
De la: bucurdyenutza, la data 2011-03-14 16:23:10 Multumesc frumos pentru sfat, momentan il pot face sa ma asculte si uneori stie sa mai si cedeze, doar ca mi-e teama sa nu fie o strategie de moment. Eu sunt o familista convinsa si nu vreau sa ma gandesc la un esec in casatorie, el stie asta si propune cu insistenta sa devenim o familie cat mai curand. Oare dupa acel "da", lucrurile vor sta la fel?

hai ca asta-i buna! Si de ce crezi ca vei gasi aici raspunsul? Nu crezi ca misterul ti se va elucida dupa acel "da"? Nu crezi oare ca totul depinde de noi? E adevarat ca exista unele influente astrale, insa gandeste-te ca la fel d ebine exista si influenta genelor, a educatiei, a experientei de viata etc, etc. Asa ca fa ceea ce vrei sa faci fara a cere sfaturi ca daca iese prost, tu vei suferi si nimeni altcineva de aici de pe net!
puiut_77
Postat pe 22 Martie 2011 08:53
De la: bucurdyenutza, la data 2011-03-14 16:23:10 Multumesc frumos pentru sfat, momentan il pot face sa ma asculte si uneori stie sa mai si cedeze, doar ca mi-e teama sa nu fie o strategie de moment. Eu sunt o familista convinsa si nu vreau sa ma gandesc la un esec in casatorie, el stie asta si propune cu insistenta sa devenim o familie cat mai curand. Oare dupa acel "da", lucrurile vor sta la fel?


cu scorpionii te intelegi in faza de familie. si eu am avut cu gemenii multe probleme. mi se par prea aerieni, prea preocupati de chestiuni nepractice si netangibile. eu zic ca nu prea stiu ce vor...
leo_
Postat pe 22 Martie 2011 09:49
Da, gemenii sunt sub aerieni, uituci ...iti trebuie nervi de otel. Am cunoscut o asemea relatie...se atacau mereu, se intepau si culmea isi aratau care mai de care inteligenta cand era mai multa lume in jurul lor
rubyn
Postat pe 22 Martie 2011 11:06
De la: rubyn, la data 2011-03-22 11:06:59Da, gemenii sunt sub aerieni, uituci ...iti trebuie nervi de otel. Am cunoscut o asemea relatie...se atacau mereu, se intepau si culmea isi aratau care mai de care inteligenta cand era mai multa lume in jurul lor


Min,gemenii sunt perfecti
Valy90
Postat pe 22 Martie 2011 12:41
De la: Valy90, la data 2011-03-22 12:41:54
De la: rubyn, la data 2011-03-22 11:06:59Da, gemenii sunt sub aerieni, uituci ...iti trebuie nervi de otel. Am cunoscut o asemea relatie...se atacau mereu, se intepau si culmea isi aratau care mai de care inteligenta cand era mai multa lume in jurul lor


Min,gemenii sunt perfecti


Minti*
Valy90
Postat pe 22 Martie 2011 15:41
Scorpionii mi se par ciudati si oarecum labili...acum te cauta in disperare ca apoi sa nu te mai caute o saptamana, sunt inconstanti, imprevizibili, cu toane, machiavelici, mincinosi, adulterini, etc...Nu cred ca as putea suporta unul pe termen lung...sau oricum am avea niste "meciuri" de pomina...
ocs
Postat pe 22 Martie 2011 18:54
salut,eu sant scorpion si sotul meu este geaman,santem casatoriti de 7 ani,avem o fetita ,un mic pestisor de 6 ani si totul este foarte ok,nu ma intereseaza absolut deloc ce zice zodiacul,totul depinde de educatia fiecaruia si de dorinta de a fi un cuplu,in definitiv o familie normala,cu grijile si bucuriile cotidiene
kamillya
Postat pe 22 Martie 2011 19:29
Zodia este doar jumatate din educatia unui om ....cealalta jumatate ce mosteneste sau cum a fost educat......
kudika342164
Postat pe 26 Martie 2011 13:07
De la: leo_, la data 2011-03-22 09:49:33
De la: bucurdyenutza, la data 2011-03-14 16:23:10 Multumesc frumos pentru sfat, momentan il pot face sa ma asculte si uneori stie sa mai si cedeze, doar ca mi-e teama sa nu fie o strategie de moment. Eu sunt o familista convinsa si nu vreau sa ma gandesc la un esec in casatorie, el stie asta si propune cu insistenta sa devenim o familie cat mai curand. Oare dupa acel "da", lucrurile vor sta la fel?


cu scorpionii te intelegi in faza de familie. si eu am avut cu gemenii multe probleme. mi se par prea aerieni, prea preocupati de chestiuni nepractice si netangibile. eu zic ca nu prea stiu ce vor...
kudika342164
Postat pe 26 Martie 2011 13:12
De la: bucurdyenutza, la data 2011-03-08 13:55:20 Din pacate, sau ca un ghinion daca pot sa spun asa, toti prietenii mei erau in zodia scorpion. Zodiacal nu ne potriveam mai deloc, eu fiind gemeni. Si actualul meu prieten este tot scorpion, ca si in cazurile celelalte sunt potriviri si nepotriviri intre noi. Daca e cineva care are casatorie, sau stie un cuplu cu o relatie de lunga durata, dintre un scorpion si gemeni sa-mi spuna si mie cum decurge aceasta. In general am observat ca sunt foarte posesivi, gelosi, si prea mandrii de ei - curiozitatea mea ar fi, la un moment dat un scorpion poate ceda si de la el, sau asteapta asta numai de la partener?


Scorpionii sunt si ei oameni ca toti oamenii , nu sunt spaima lumii, nu sunt nici mai buni , nici mai rai ca altii.
Pot fi judecati dupa caracter, fire, educatie si multe altele , nu dupa idioteniile zodiacale.
Am o relatie de vreo 7 ani jumate cu un geaman dintre care 5 si jumatate casatoriti.Amandoi suntem firi imprevizibile , dar facem o echipa imbatabila.Nu-l tin sub papuc, pentru ca nu-mi place sa fiu asa cum zice zodia aia idioata posesiva tocmai pentru ca nici mie nu-mi place sa fiu tinuta in lesa.Libertatea e importanta in cuplu , trebuie sa poti respira, iar gelozia si ingamfarea , imi pare rau , dar nu prea imi stau in fire.
Per total o ducem bine .

Postat pe 26 Martie 2011 13:36
De la: ocgiogi, la data 2011-03-22 18:54:30Scorpionii mi se par ciudati si oarecum labili...acum te cauta in disperare ca apoi sa nu te mai caute o saptamana, sunt inconstanti, imprevizibili, cu toane, machiavelici, mincinosi, adulterini, etc...Nu cred ca as putea suporta unul pe termen lung...sau oricum am avea niste "meciuri" de pomina...


Daca te referi la barbati, asa sunt trei ferturi dintre ei, indiferent de zodie.

Postat pe 26 Martie 2011 13:38
Buna,

eu sunt o scorpioanca si iti pot spune ca daca stii cum sa vorbesti cat mai frumos si mai calm cu el sigur il vei imblanzi,asta daca aveti vreo discutie in contadictoriu,sunt familista convinsa dar nu am avut norocul sa sa imi gasesc persoana respectiva,sotul meu era varsator -un incapatanat,si cu toate astea am lasat ff mult de la mine in speranta ca va fi bine,noi ne adaptam dupa partener in general si ne atasam ff mult de el,asa ca daca stii cum sa il iei totul va fi bine,dar sa stii ca barbatii in general sunt cam incapatanati,iar casnicia este intotdeauna o loterie,multa bafta
myky15
Postat pe 2 Aprilie 2011 09:22
De la: myky15, la data 2011-04-02 09:22:23

noi ne adaptam dupa partener in general

asa este, iar din aceasta cauza partenerului ii este greu sa-si dea seama ce si cum va doriti cu adevarat

De la: myky15, la data 2011-04-02 09:22:23
dar sa stii ca barbatii in general sunt cam incapatanati,iar casnicia este intotdeauna o loterie,multa bafta

aici te referi cumva la toti barbatii indiferent de zodie?
simyna
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:34
Scorpion ai spus? Fugi mancand pamantul, ti-o spun din experienta proprie. Au un stil aparte de a se face placuti pentru inceput, de a entuziasma foarte repede. Dupa care, atunci cand considera ca si-au "facut planul" cu tine , te calca in picioare zambind. Sunt in general needucati, desi la prima vedere au o "pojghita" de cultura. Singurul lor Dumnezeu este interesul de moment si foarte perseverenti fiind, fac tot posibilul sa il realizeze. Daca si-au atins scopul si nu mai prezinti interes, nu au nici o problema in a calca pe cadavre. dupa care - exact ca lacustele isi schimba zona - asta dupa ce au devastat tot in calea lor. Iar daca i-ai prins cu ceva...cu minciuna, vor fi primi care striga "hotii", avand grija sa pozeze imediat in victime. (Vezi Basescu...de 20 de ani e in structurile de putere...dar mereu, cineva, ceva nu l-a lasat sa faca treaba. El nu are nici o vina,. desigur...)
Eu ce sa zic, am trait cu una din zodia lor vreo 2 ani. Una ...Tramsdermal, o gasesti pe site-ul asta. Anul trecut pe vremea asta cand a ramas insarcinata, mi-a zis ca il creste singura, dupa cateva zile ...ca nu e vorba de sarcina , ci de o afectiune....si a nascut in noiembrie un baietel pe care nu l-am vazut niciodata. A vrut un om sanatos sa-i "toarne" copilul si banii unui bosorog de 81 de ani cu care s-a mutat intr-o vila. Acum am dat-o in judecata, ca vreau sa-mi cunosc copilul.
Asta-i scorpionul, parerea mea...fereste-te cat poti.
kudika313056
Postat pe 5 Aprilie 2011 07:32
De la: scorpio67, la data 2011-03-26 13:38:17
De la: ocgiogi, la data 2011-03-22 18:54:30Scorpionii mi se par ciudati si oarecum labili...acum te cauta in disperare ca apoi sa nu te mai caute o saptamana, sunt inconstanti, imprevizibili, cu toane, machiavelici, mincinosi, adulterini, etc...Nu cred ca as putea suporta unul pe termen lung...sau oricum am avea niste "meciuri" de pomina...


Daca te referi la barbati, asa sunt trei ferturi dintre ei, indiferent de zodie.


Perfect i-ai descris. Cunosc si cativa scorpioni ..atipici, aia chiar sunt ok, dar in mare parte zici ca sunt facuti de aceeasi bunica.
kudika313056
Postat pe 5 Aprilie 2011 07:35
De la: kudika313056, la data 2011-04-05 07:35:53
De la: scorpio67, la data 2011-03-26 13:38:17
De la: ocgiogi, la data 2011-03-22 18:54:30Scorpionii mi se par ciudati si oarecum labili...acum te cauta in disperare ca apoi sa nu te mai caute o saptamana, sunt inconstanti, imprevizibili, cu toane, machiavelici, mincinosi, adulterini, etc...Nu cred ca as putea suporta unul pe termen lung...sau oricum am avea niste "meciuri" de pomina...


Daca te referi la barbati, asa sunt trei ferturi dintre ei, indiferent de zodie.


Perfect i-ai descris. Cunosc si cativa scorpioni ..atipici, aia chiar sunt ok, dar in mare parte zici ca sunt facuti de aceeasi bunica.


Repet, indiferent de zodie ! Adica 3/4 dintre toti barbatii !

Postat pe 5 Aprilie 2011 07:40
De la: kudika313056, la data 2011-04-05 07:32:30Scorpion ai spus? Fugi mancand pamantul, ti-o spun din experienta proprie. Au un stil aparte de a se face placuti pentru inceput, de a entuziasma foarte repede. Dupa care, atunci cand considera ca si-au "facut planul" cu tine , te calca in picioare zambind. Sunt in general needucati, desi la prima vedere au o "pojghita" de cultura. Singurul lor Dumnezeu este interesul de moment si foarte perseverenti fiind, fac tot posibilul sa il realizeze. Daca si-au atins scopul si nu mai prezinti interes, nu au nici o problema in a calca pe cadavre. dupa care - exact ca lacustele isi schimba zona - asta dupa ce au devastat tot in calea lor. Iar daca i-ai prins cu ceva...cu minciuna, vor fi primi care striga "hotii", avand grija sa pozeze imediat in victime. (Vezi Basescu...de 20 de ani e in structurile de putere...dar mereu, cineva, ceva nu l-a lasat sa faca treaba. El nu are nici o vina,. desigur...)
Eu ce sa zic, am trait cu una din zodia lor vreo 2 ani. Una ...Tramsdermal, o gasesti pe site-ul asta. Anul trecut pe vremea asta cand a ramas insarcinata, mi-a zis ca il creste singura, dupa cateva zile ...ca nu e vorba de sarcina , ci de o afectiune....si a nascut in noiembrie un baietel pe care nu l-am vazut niciodata. A vrut un om sanatos sa-i "toarne" copilul si banii unui bosorog de 81 de ani cu care s-a mutat intr-o vila. Acum am dat-o in judecata, ca vreau sa-mi cunosc copilul.
Asta-i scorpionul, parerea mea...fereste-te cat poti.


Faptul ca sunt cruzi si rai nu prea are legatura cu educatia.
Daca ai 7 scoli cu diploma, te fac mai bun? Nu cred.Are legatura cu firea cu care te nasti si mai si ramai, nu cu educatia.

Postat pe 5 Aprilie 2011 07:43
De la: bucurdyenutza, la data 2011-03-08 13:55:20 Din pacate, sau ca un ghinion daca pot sa spun asa, toti prietenii mei erau in zodia scorpion. Zodiacal nu ne potriveam mai deloc, eu fiind gemeni. Si actualul meu prieten este tot scorpion, ca si in cazurile celelalte sunt potriviri si nepotriviri intre noi. Daca e cineva care are casatorie, sau stie un cuplu cu o relatie de lunga durata, dintre un scorpion si gemeni sa-mi spuna si mie cum decurge aceasta. In general am observat ca sunt foarte posesivi, gelosi, si prea mandrii de ei - curiozitatea mea ar fi, la un moment dat un scorpion poate ceda si de la el, sau asteapta asta numai de la partener?


adevarul e dincolo de noi!












e pe kudika la sectiunea zodii!
rockk
Postat pe 5 Aprilie 2011 08:32
Scorpionul este una dintre cele mai familiste zodii . Daca vrei intr-adevar un sot trup si suflet pentru familie atunci l-ai gasit . Cu singura obiectie ca el trebuie sa fie seful in familie.
Iti spun din experienta mea de sotie de 18 ani a unui scorpion .
Dar si tu trebuie sa fii tare si mai ales sa zici ca el si sa faci ca tine . Dar el nu trebuie sa realizeze asta pentru ca altfel este de jale.
gabirasanu
Postat pe 5 Aprilie 2011 09:38
Mie mi-a iesit pe nas o relatie cu un asemenea semn. Fara sa exagerez (si nu e la cald), ma avut de-a face cu cea mai abjecta fiinta vreodata. Sa nu mai aud de zodia asta cate zile oi avea
kudika313056
Postat pe 5 Aprilie 2011 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa faci cum iti dicteaza inima sau ratiunea? 56 De la: hackers_best_cs 20 Februarie 2011 23:47
Balanta-fecioara 2 De la: laura10203 9 Aprilie 2010 16:24
femeia berbec si barbatul scorpion ...... 29 De la: kudika413708 19 Iulie 2011 02:05
peste - berbec 11 De la: DaNutzZa_DaNutzZyka 14 Decembrie 2009 09:41
Barbatul Rac infidel???? 61 De la: kudika468211 8 Noiembrie 2011 13:20