Setari Cookie-uri

O clipa de neatentie?

Nu stiu ce nume sa-i dau subiectului dar vreau sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie la "megaimage". Am cumpart produse pe care le-am platit cu cardul. Cand casiera mi-a dat bonul sa-l semnez nu m-am uitat la suma (ca gaina) iar la trei zile dupa am descoperit ca imi lipseau 500 ron. Dupa mii de investigatii la BRD am aflat unde erau banii mei . Povestea se termina, de fapt nu s-a terminat inca, aia imi dau banii prin banca dar, dureaza cel putin 2 saptamani.
Dupa aceasta intamplare am auzit ca au mai patito si altii.
Credeam ca sunt prima gaina care nu se uita la ce semneaza. Sper ca cei care citesc aici sa nu pateasca ca mine. Am crezut ca fac infarct, era jumatate din salariul meu.

mi333
Postat pe 5 Februarie 2009 18:43
De la: mirc, la data 2009-02-05 18:43:38Cand casiera mi-a dat bonul sa-l semnez nu m-am uitat la suma (ca gaina)


Gaina nu se pricepe la sume... te fac o ciorba si se compenseaza

» Relatii » Relatii de prietenie » Eu am crezut ca ai devenit prietena cu acea casiera
metal
Postat pe 5 Februarie 2009 18:46
am patit ....dar am sesizat foarte repede ...la takko
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 5 Februarie 2009 18:47
De la: mirc, la data 2009-02-05 18:43:38Nu stiu ce nume sa-i dau subiectului dar vreau sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie la "megaimage". Am cumpart produse pe care le-am platit cu cardul. Cand casiera mi-a dat bonul sa-l semnez nu m-am uitat la suma (ca gaina) iar la trei zile dupa am descoperit ca imi lipseau 500 ron. Dupa mii de investigatii la BRD am aflat unde erau banii mei . Povestea se termina, de fapt nu s-a terminat inca, aia imi dau banii prin banca dar, dureaza cel putin 2 saptamani.
Dupa aceasta intamplare am auzit ca au mai patito si altii.
Credeam ca sunt prima gaina care nu se uita la ce semneaza. Sper ca cei care citesc aici sa nu pateasca ca mine. Am crezut ca fac infarct, era jumatate din salariul meu.


nasol....
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Februarie 2009 18:47
buna,nasol moment,oricum se poate intampla oricui,trebuie sa fim mai atenti
andree7
Postat pe 5 Februarie 2009 18:48
» Relatii » Relatii de prietenie » Eu am crezut ca ai devenit prietena cu acea casiera


Buna!!!! imi place
sa fiu prietena?
sa nu mai greseasca si data viitoare
sau imi ia toti bani si nu mai recuperez nimic.

cine nu e atent sau e cu capul in nori asa pateste
mi333
Postat pe 5 Februarie 2009 18:56
De la: mirc, la data 2009-02-05 18:56:27» Relatii » Relatii de prietenie » Eu am crezut ca ai devenit prietena cu acea casiera


Buna!!!! imi place
sa fiu prietena?
sa nu mai greseasca si data viitoare
sau imi ia toti bani si nu mai recuperez nimic.

cine nu e atent sau e cu capul in nori asa pateste

ai dreptate
andree7
Postat pe 8 Februarie 2009 01:54
Fiti atente fetelor ca ni se intra ilegal pe conturile noastre. Daca aveti in lista de prieteni un anumit "jenesaispas" va rog sa-l stergeti!! A intrat in contul meu, fara permisiunea mea si mi-a sters pozele. Mi-a trimis un mesaj dupa aceea si s-a mai si laudat ca mi le-a sters! Fiti atente carui descreierat ii mai acordati sansa de a fi prieten cu voi pe acest site!!! Am raportat adminului dar nu am primit niciun raspuns pana acum!!!
keyna_380
Postat pe 9 Februarie 2009 10:12
hello fetelor.eu sunt din brasov,si intr-o zi cand eram in pofte am hotarat sa merg la kaufland sa iau niste prajiturele.le am achitat cu cardul insa spre uimirea mea vanzatoarea nu mi a mai cerut pin-ul. ma uitam ca "prostul la lingura" si o intreb pe gagica ,cum de se poate asa ceva ca se pot face o gramada de ilegalitati....iar raspunsul ei a fost ..se pot face da nu stiu multi..am ramas perplex ,iar urmatorul lucru pe care l am facut a fost sa mi retrag toti banii ..asadar fiti atente ca se fac o gramda de smecherii cu cardurile noastre din pacate!succes!!!
bubulika
Postat pe 10 Februarie 2009 19:47
De la: bubulika, la data 2009-02-10 19:47:02hello fetelor.eu sunt din brasov,si intr-o zi cand eram in pofte am hotarat sa merg la kaufland sa iau niste prajiturele.le am achitat cu cardul insa spre uimirea mea vanzatoarea nu mi a mai cerut pin-ul. ma uitam ca "prostul la lingura" si o intreb pe gagica ,cum de se poate asa ceva ca se pot face o gramada de ilegalitati....iar raspunsul ei a fost ..se pot face da nu stiu multi..am ramas perplex ,iar urmatorul lucru pe care l am facut a fost sa mi retrag toti banii ..asadar fiti atente ca se fac o gramda de smecherii cu cardurile noastre din pacate!succes!!!


in Carrefour Orhideea la Nissa m-i sa intamplat si am avut aceeasi reactie, dar era cardul sotului si avea bani putini pe el
mi333
Postat pe 11 Februarie 2009 16:38
De la: mi333, la data 2009-02-05 18:43:38Nu stiu ce nume sa-i dau subiectului dar vreau sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie la "megaimage". Am cumpart produse pe care le-am platit cu cardul. Cand casiera mi-a dat bonul sa-l semnez nu m-am uitat la suma (ca gaina) iar la trei zile dupa am descoperit ca imi lipseau 500 ron. Dupa mii de investigatii la BRD am aflat unde erau banii mei . Povestea se termina, de fapt nu s-a terminat inca, aia imi dau banii prin banca dar, dureaza cel putin 2 saptamani.
Dupa aceasta intamplare am auzit ca au mai patito si altii.
Credeam ca sunt prima gaina care nu se uita la ce semneaza. Sper ca cei care citesc aici sa nu pateasca ca mine. Am crezut ca fac infarct, era jumatate din salariul meu.



Aveai posibilitatea sa anulezi tranzactia bancara in termen de doua saptamani, daca nu ma insel.

Iar data viitoare uita-te cu foarte multa atentie ce semnezi.
eu_33
Postat pe 29 Martie 2012 09:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ne-am despartit, acum vrea sa fim prieteni ...se poate??? 98 De la: Dellyce13 26 Septembrie 2015 04:51
O clipa de neatentie? 11 De la: mi333 29 Martie 2012 09:18
PRIETENIE 11 De la: kudika117390 22 Martie 2010 18:15
Caut fata pentru conversatie 39 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:22
Vreau parerile voastre... 19 De la: melania_klara 2 Ianuarie 2014 00:19