Setari Cookie-uri

Sa separam sexul de prietenie ?

Nu e mai bine sa separam relatiile sexuale, de relatiile de prietenie etc ?
Asa problema sexului ar fi rezolvata bine (gen fuckbody), iar pe de alta parte atunci poti avea si prieteni adevarati de sexul opus, si multe alte relatii care pot aparea intre oameni (nemaiexistand bariera sexuala care te pune sa alegi...).
Poate n-ar trebui sa discutam cazul fericit cand fuckbodyul se transforma in iubit, prieten etc, prea miroase a idealism...
Care-i parerea ta?

Postat pe 20 Mai 2009 09:08
IDEALISTA
Iubitul meu este si cel mai bun prieten al meu!
Si am si prieteni adevarati de sexul opus!
Crezi ca e grav, doctore???
Chrys4Angel
Postat pe 20 Mai 2009 09:56
roco , cat reusesti sa-ti tii hormonii in frau , discutand cu o persoana feminina din categoria prieten!?
geo_x
Postat pe 20 Mai 2009 10:07
De la: Chrys4Angel, la data 2009-05-20 09:56:55
Iubitul meu este si cel mai bun prieten al meu!

Cred ca faci putina confuzie in termeni: iubitul e iubit, iar evident prietenul e prieten... Tu zici ca iubitul tau ti-e si prieten...
Aceasta confuzie poate lucra si invers ? , adica unul din acei prieteni adevarati sa devina iubit...
Eu am deschis topicul tocmai pentru a incerca sa se evite astfel de confuzii...

Postat pe 20 Mai 2009 10:08
De la: geo_x, la data 2009-05-20 10:07:21roco , cat reusesti sa-ti tii hormonii in frau , discutand cu o persoana feminina din categoria prieten!?



Aceasta teorie nu se aplica la fel femeilor, din fericire

Postat pe 20 Mai 2009 10:42
uite eu chiar nu stiam ca prietenia depinde de sex ..................si cum nu poti sa ai un prieten fara sa fie si iubit?................cred ca variantele sunt multe............
erikahd2008
Postat pe 20 Mai 2009 10:49
De la: Roco, la data 2009-05-20 10:08:18
De la: Chrys4Angel, la data 2009-05-20 09:56:55
Iubitul meu este si cel mai bun prieten al meu!

Cred ca faci putina confuzie in termeni: iubitul e iubit, iar evident prietenul e prieten... Tu zici ca iubitul tau ti-e si prieten...
Aceasta confuzie poate lucra si invers ? , adica unul din acei prieteni adevarati sa devina iubit...
Eu am deschis topicul tocmai pentru a incerca sa se evite astfel de confuzii...


Scuza-ma, te rog, eu am crezut ca ai deschis topicul acesta ca sa afli pareri, nu ca sa te declari filozof si sa corectezi parerile exprimate sau ca sa impui parerea ta...

Probabil ca tu esti cel care face confuzie in fapte si idei:
1. Tu crezi ca reactiile sexuale ar trebui sa le practici cu orice persoana care ti-ar accepta propunerile indecente, eu cred ca relatiile sexuale ar trebui sa se practice doar cu partenerul (iubit sau sot, in functie de starea civila) Apropos, stiai ca s-a inventat termenul "Fidelitate"? ... Poate ca fac parte din acea specie declarata pe cale de disparitie!!!!!!
2. Ce ma nedumereste, e ca nu ai inteles ca pot exista si situatii in care sa ai prieteni buni de sex opus fara ca sa implici relatiile sexuale (iar asta depine de cum reactioneaza fiecare la propunerile indecente care ar putea aparea), situatii in care partenerul poate fi in acelasi timp si prieten, iar in cazuri ideale, cel mai bun prieten. Ca la Jacobs, 3 in 1!!!
Hmmm... incredibil pentru tine, nu?

Tu ti-ai exprimat parerea ca e mai bine , in cazul tau de exemplu, cu anumite persoane sa faci doar sex (fuckbody cam asa s-ar traduce, nu?), cu altele sa fii doar prieten, probabil ca ai intre prietenele de sex opus (desi ma indoiesc) si o "cea mai buna prietena", insa ma intreb, ce faci cu iubita (sau sotia) ta Roco???? Doar copii ori puneti muraturi???

Chrys4Angel
Postat pe 20 Mai 2009 13:44
De la: geo_x, la data 2009-05-20 10:07:21roco , cat reusesti sa-ti tii hormonii in frau , discutand cu o persoana feminina din categoria prieten!?

Prietenia e un lucru foarte placut, intre barbati exista prietenii , se pot da multe exemple.
Eu am avut permanent prietene (de prietenie strict, scuzati emotia :)) ) de prin liceu , in permanenta. Nu m-am culcat cu aceste prietene niciodata, dar ce-i drept nu am stat nas in nas ore zile etc ...

Chrys4, eu nu intru aici sa ma confrunt cu tine. Daca nu intelegi sensul anumitor subiecte, incearca sa nu te bagi. La fel daca suporti o conversatie de un anumit grad de civilizatie si intruire e ok, dar daca bati campii in permanenta, nu te astepta la vreun raspuns de la mine.
(scuze, nu am mai scris nici unui forumist chestia asta...)

Postat pe 20 Mai 2009 15:04
deci, dupa parerea ta, pers care spun ca "sunt impreuna" ...sunt doar un jen de fuckbody? ...
nu crezi ca s-ar putea ajunge sa fie si prieten si iubit.. ?
morticia_adams
Postat pe 20 Mai 2009 15:23
Eu propuneam o idee de relatii total separate: sexul sa fie o chestie (cu anumita persoana) ; prietenia, alta chestie (cu alta persoana), si asa mai departe.
M-am gandit la asta vazand ca institutia casatoriei pare dusa pe apa sambetei, si pare chiar sa dispara in urmatorii 15 ani, de exemplu. Individualismul i-a cuprins pe toti, iar asta se reflecta imediat in relatiile sociale.

PS Am spus din start ca prefer sa nu discutam cazul fericit (?) cand aceeasi persoana intra in mai multe categorii.

Postat pe 20 Mai 2009 15:36
da, adica sa nu mai existe termenul "impreuna" ...ci doar "ne culcam impreuna" ....sau "suntem prieteni" ... sincer, eu as vrea mai mult....dar deh , sunt doar o idealista asa ca ....ma duc pe alte topicuri :P
morticia_adams
Postat pe 20 Mai 2009 15:42
Brrrr ..cin' sa fie cin' sa fie ...mai sunt topice de genul asta pe Kudika ..au oamenii imaginatie nu gluma!
Sexul atata timp cat e consimtit si este placut poate fi practicat cu incredere !
Impreuna, separat, mai conteaza ?
___LL___
Postat pe 20 Mai 2009 15:57
De la: Roco, la data 2009-05-20 15:36:35Eu propuneam o idee de relatii total separate: sexul sa fie o chestie (cu anumita persoana) ; prietenia, alta chestie (cu alta persoana), si asa mai departe.
M-am gandit la asta vazand ca institutia casatoriei pare dusa pe apa sambetei, si pare chiar sa dispara in urmatorii 15 ani, de exemplu. Individualismul i-a cuprins pe toti, iar asta se reflecta imediat in relatiile sociale.

PS Am spus din start ca prefer sa nu discutam cazul fericit (?) cand aceeasi persoana intra in mai multe categorii.



tu propui un fuckbuddism generalizat si transformarea prieteniei intro ceata dilematica?
atata timp cat esti liber de constrangeri conjugale , nimeni nu te opreste sa-ti canalizezi ciucurelu in ce directie vrei tu.
prietenia este desupra sexului, char si cu o persoana de sex opus, dar faptul ca stai de vorba cu aceea persoana, te destainui ei , va cereti sfaturi unul la celalalt , nu te face automat responsabil de a incerca discret o propunere indecenta.
aici e diferenta, cu un prieten nu incerci sa ti-o tragi!
geo_x
Postat pe 20 Mai 2009 16:10
geooo de mult nu te-am mai vazut asa serios
morticia_adams
Postat pe 20 Mai 2009 16:19
De la: geo_x, la data 2009-05-20 16:10:08prietenia este desupra sexului

Te-ai riscat spunand asta pe un forum majoritar feminin...(prietenii stiu de ce !)

Nu confundati o propunere indecenta cu ce s-a scris mai sus, sunt chestii total diferite.

Postat pe 20 Mai 2009 18:05
Uite ca pot fi si de acord cu tine!

Da, Geo, are dreptate, te-ai riscat mult spunand asta:
geo_x, ai castigat, o data in plus, respectul meu!

Cat despre a doua parte a ideii, ai dreptate si aici, nu trebuie confundate: propunerea indecenta e doar vanarea fuckbody-ului.
Chrys4Angel
Postat pe 20 Mai 2009 21:49
De la: Roco, la data 2009-05-20 18:05:18
De la: geo_x, la data 2009-05-20 16:10:08prietenia este desupra sexului

Te-ai riscat spunand asta pe un forum majoritar feminin...(prietenii stiu de ce !)

Nu confundati o propunere indecenta cu ce s-a scris mai sus, sunt chestii total diferite.


dragul mieu, scopul meu pe acest forum este sa postez. asta fu si intentia initiala acu' aproape un an de zile
intre timp, lucrurile au degenerat si am cunoscut foarte multi oameni. oameni , pentru care am un deosebit respect, oameni pe care cu mandrie ii pot numii prieteni, fie ei si virtuali.
si nu exista nici o legatura cu sexul! poate doar placerea de a impartii o discutie spumoasa pe forum!
geo_x
Postat pe 20 Mai 2009 22:23
geoooooooo
Diavolyta_
Postat pe 20 Mai 2009 22:28
MMMmmmmm cu dus si intors tema . De multe ori aceste prietenii nu sunt intelese . Iar daca unul din prieteni este casatorit si celalt nu,atunci sunt ceva probleme. Perechea celui casatorit aprope in 90% din cazuri te vede ca pe un pericol.
ionia
Postat pe 20 Mai 2009 22:31
Nu exista prietenie intre un barbat si o femeie... Iar daca mai intrevine si sex-ul,clar nu mai e nicio prietenie e altceva,sau e o prietenie care duce spre CEVA,sau spre NIMIC!!! :):):)
SweetHappyButterfly
Postat pe 20 Mai 2009 22:36
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-20 22:36:35Nu exista prietenie intre un barbat si o femeie... Iar daca mai intrevine si sex-ul,clar nu mai e nicio prietenie e altceva,sau e o prietenie care duce spre CEVA,sau spre NIMIC!!! :):):)


Ba exista ,crede-ma ! si scuza-ma ca te contrazic
ionia
Postat pe 20 Mai 2009 22:40
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-20 22:36:35Nu exista prietenie intre un barbat si o femeie... Iar daca mai intrevine si sex-ul,clar nu mai e nicio prietenie e altceva,sau e o prietenie care duce spre CEVA,sau spre NIMIC!!! :):):)


esti tanara si ai toata viata in fata sa descoperi prietenia!
geo_x
Postat pe 20 Mai 2009 22:43
De la: ionia, la data 2009-05-20 22:40:40
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-20 22:36:35Nu exista prietenie intre un barbat si o femeie... Iar daca mai intrevine si sex-ul,clar nu mai e nicio prietenie e altceva,sau e o prietenie care duce spre CEVA,sau spre NIMIC!!! :):):)


Ba exista ,crede-ma ! si scuza-ma ca te contrazic



te scuz,te scuz... poate exista,nu zic k nu sunt si prietenii d astea,ca am si eu mai multi prieteni baieti decat fete,cu care ma inteleg mai bine.doar ca vorbind din proprie experienta,cel mai bun prieten al meu a fost indragostit de mine 4 ani si eu n am stiut...deci...
SweetHappyButterfly
Postat pe 20 Mai 2009 22:44
De la: geo_x, la data 2009-05-20 22:43:03
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-20 22:36:35Nu exista prietenie intre un barbat si o femeie... Iar daca mai intrevine si sex-ul,clar nu mai e nicio prietenie e altceva,sau e o prietenie care duce spre CEVA,sau spre NIMIC!!! :):):)


esti tanara si ai toata viata in fata sa descoperi prietenia!




buna geo
SweetHappyButterfly
Postat pe 20 Mai 2009 22:46
buna fluturas!
geo_x
Postat pe 20 Mai 2009 22:49
Daca ai fi stiut cred ca nu ar mai fi fost prietenul tau ...sau da ?
ionia
Postat pe 20 Mai 2009 22:50
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-20 22:44:53
De la: ionia, la data 2009-05-20 22:40:40
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-20 22:36:35Nu exista prietenie intre un barbat si o femeie... Iar daca mai intrevine si sex-ul,clar nu mai e nicio prietenie e altceva,sau e o prietenie care duce spre CEVA,sau spre NIMIC!!! :):):)


Ba exista ,crede-ma ! si scuza-ma ca te contrazic



te scuz,te scuz... poate exista,nu zic k nu sunt si prietenii d astea,ca am si eu mai multi prieteni baieti decat fete,cu care ma inteleg mai bine.doar ca vorbind din proprie experienta,cel mai bun prieten al meu a fost indragostit de mine 4 ani si eu n am stiut...deci...
fluturassssss
dontworibehapi
Postat pe 20 Mai 2009 22:52
geooooo pe mine n'ai vrut sa ma pupi
Diavolyta_
Postat pe 20 Mai 2009 22:53
De la: ionia, la data 2009-05-20 22:50:39 Daca ai fi stiut cred ca nu ar mai fi fost prietenul tau ...sau da ?



cand am aflat,a urmat refuzul meu,si s a cam dus prietenia... incercam sa il evit cumva,desi imi parea rau de prietenia noastra,ne intelegeam foarte bine,eram un grup in liceu...simteam k se impritenise cu mine doar cu gandul ca va fi ceva,,,de obicei cand aflu ca cineva ma place si eu nu vreau nimik, il ignor pur si simplu,nu imi trebuie nici ca prieten,nici ca altcv...e mai sanatos pentru el...
SweetHappyButterfly
Postat pe 20 Mai 2009 22:53
De la: dontworibehapi, la data 2009-05-20 22:52:29
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-20 22:44:53
De la: ionia, la data 2009-05-20 22:40:40
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-05-20 22:36:35Nu exista prietenie intre un barbat si o femeie... Iar daca mai intrevine si sex-ul,clar nu mai e nicio prietenie e altceva,sau e o prietenie care duce spre CEVA,sau spre NIMIC!!! :):):)


Ba exista ,crede-ma ! si scuza-ma ca te contrazic



te scuz,te scuz... poate exista,nu zic k nu sunt si prietenii d astea,ca am si eu mai multi prieteni baieti decat fete,cu care ma inteleg mai bine.doar ca vorbind din proprie experienta,cel mai bun prieten al meu a fost indragostit de mine 4 ani si eu n am stiut...deci...
fluturassssss



buna
SweetHappyButterfly
Postat pe 20 Mai 2009 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cuvinte care incap intr-o valiza 210 De la: faraway 21 Martie 2011 20:28
ceau 9 De la: RaLuK09 19 Februarie 2011 22:56
Prietena mea cea mai buna si fostul meu?! 31 De la: kudika406438 3 Iunie 2011 19:43
traducere 7 De la: kudika_6067 27 Aprilie 2012 07:00
Iubire si adorarea? 14 De la: Anelisze 2 Februarie 2010 22:22