Setari Cookie-uri

eu sagetator el gemeni

as vrea sa stiu si eu din experientele voastre daca am vre-o sansa.....ca desi suntem de 8 ani impreuna parca nu putem inainta.....poate pentru ca nu suntem compatibili ca si zodie sau inca nu e timpul
deeais
Postat pe 6 Februarie 2009 00:50
salut si eu sunt sagetator si el gemeni si dupa 2 luni de relatie ma luat cu el in anglia si dupa inca 6 luni neam casatorit si suntem cei fericiti oameni k suntem impreuna.Nu cred k potrivirea cu partenerul de viata tine de zodii.Multa dragoste si numai bine
acular22
Postat pe 18 Martie 2009 20:47
si eu sunt sagetator, de 8 ani cu un geaman, relatia foarte buna din anumite puncte de vedere, dar aceeasi problema, nu am reusit sa facem pasi inainte, ca sa o spunem pe bune, nu a vrut sa ne casatorim.eu am dorit asta, normal, ca majoritatea femeilor, dar nu pot si nu-mi place sa umblu cu tot felul de tertipuri ca sa ajung la starea civila. simt ca in curand vom ramane doar buni prieteni si fiecare isi va vedea de drum. pot sa spun ca am avut o casnicie fara sa semnez acte, asa a fost. eu merg pe ideea ca nu poti sa impui nimic celuilalt.
aanastasia
Postat pe 27 Martie 2009 15:24
Nu cred ca are importanta ce zodie e partenerul, important e sa nu ingradeasca personalitatea sagetatorului
cckitty
Postat pe 27 Martie 2009 15:44
multumesc celor care m-au incurajat. acum imi dau seama ca nu cred ca are vreo importanta in ce zodii suntem atat timp cat ne iubim sincer si cu adevarat:)....poate ca dureaza mai mult timp, dar simt eu ca va veni si momentul mult asteptat in curand
deeais
Postat pe 27 Martie 2009 22:27
am f si eu cu un sagetator si nu ne-am inteles deloc am stat 5 luni impr si n certam tot timpul.nujtiu c sa zic poate altii s inteleg noi ne-am despartit

Postat pe 26 Mai 2009 18:54
nu zodiacul este cel care ne dicteaza intotdeauna soarta ci mediile in care traim actiunile care se intampla in jurul nostru ne influenteaza foarte mult viata
yumy
Postat pe 26 Mai 2009 19:06
De la: yumalai, la data 2009-05-26 19:06:31nu zodiacul este cel care ne dicteaza intotdeauna soarta ci mediile in care traim actiunile care se intampla in jurul nostru ne influenteaza foarte mult viata


da ma mir ca nu si-a dat seama de chestia asta pana acum...in 8ani de zile...vorba aia
deelisha
Postat pe 26 Mai 2009 19:13
Buna! Sanse de reusita, 0 si iti spun asta din propria-mi experienta. Anul asta am fi facut 8 ani de relatie. Nu se merita. Eu sunt sagetator, el gemeni. Sagetatorul da totul, geamanul nimic. Ai sanse sa faci ceva, daca esti genul de persoana care sa lase totul de la ea, sa nu vada decat o fata a geamanului (are cel putin 2) si aceea care-ti convine. La inceput totul e frumos pana cand realizezi ca trece timpul si relatia nu avanseaza deloc. Sfatul meu: scapa cat mai poti desi doare foarte mult dar nu e corect sa investesti intr-o relatie in care tu dai totul iar el nimic. Acum nu pot sa fiu sigura ca toate relatiile sagetator - gemeni sunt la fel dar din cate am citit, majoritatea merg pe acelasi principiu. Si eu il iubesc in continuare, mi-e foarte greu dar am ajuns la concluzia ca daca vreau sa-mi fie bine, trebuie sa ma gandesc la mine in primul rand. Bafta multa si alege ce crezi tu ca e mai bine pentru tine!
d_ioana82
Postat pe 21 Iulie 2009 10:15
Depinde de fiecare cuplu. Daca vreti sa fiti impreuna trebuie sa te accepti unul pe celalalt cu calitati si defecte. La urma urmelor nimeni nu-i perfect. Important este sa va iubiti. Succes!
florinana
Postat pe 21 Iulie 2009 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna eu sunt taur el sagetator si ne iubim mult 5 De la: Sabrina_Nede 8 Decembrie 2009 20:22
Compatibilitatea dintre o capricoarna si un scorpion 5 De la: dark_eye 21 Septembrie 2012 13:48
CEL MAI TARE ZODIAC-SAGETATOR 17 De la: pope1882 2 Septembrie 2009 10:19
cuplu varsator - varsator 1 De la: simonadraga 30 Decembrie 2009 14:08
ghicit in cafea 49 De la: ghicitcafea 8 Noiembrie 2017 13:23