Setari Cookie-uri

scorpion

horoscopul erotic pt femeia scorpion:Are un apetit enorm pentru sex, fara a fi nesanatos. In ce priveste barbatii, gusturile ei sunt foarte variate, fara sa-si puna vreo problema legata de rasa, ori credinta. Sexul o fascineaza chiar si atunci cand este numai un subiect de discutie. Efectul: ajunge sa-si construiasca o adevarata religie a erotismului. Castitatea i se pare o ofensa, un sacrilegiu.
Patul este micul ei paradis si ofera tot la fel de mult cat pretinde partenerului sa ofere. Este o artista a asternutului si face totul cu maxima naturalete. Este o adevarata devoratoare a partenereului. Cu toate ca latura sexuala a vietii ei este omniprezenta, iubeste viata alaturi de un barbat sub toate aspectele ei.


Marele ei ghinion este ca cu greu gaseste un barbat la care sa se opreasca, la fel cum un gurmand nu poate fi multumit cu acelasi fel de mancare. Cel putin insa, nu ii este infidela niciodata barbatului pe care il tine de brat.


Partenerul ales are neaparat un fizic puternic, o inteligenta ascutita, si ii lasa o libertate de miscare pentru realizarea profesionala. Ascensiunea in plan profesional si viata pestrita cu care este obisnuita, sunt aspecte la care nu va renunta, iar acceptarea lor este un reper de importanta maxima in alegerea viitorului partener, ori sot.

Cam mult,nu?se regaseste cineva?eu sunt scorpion dar totusi...nu prea mi se potriveste.e posibil ca aceasta latura a personalitatii mele sa se dezvolte dupa o anumita varsta?
Micaelutza
Postat pe 6 Februarie 2009 10:43
si eu sunt scorpion si de exemplu in partea sexuala nu ma regasesc total, cel putin nu asta e cel mai important lucru pentru mine, cat priveste alegerea partenerului si partea profesionala e totul adevarat, daca vrei scrie-mi pe adresa gabriela.tudor84@yahoo.com sau lasa email aici si o sa-ti trimit un zodiac foarte fain in care crede-ma ca o s ate regasesti, e singurul care mie cel putin mi-a placut cu adevarat, are mai multe pagini dar nu o sa te plictisesti.
In rest multe depind sa stii de educatia pe care o avem si mediul in care traim, multe laturi se dezvolta si ele daca sunt descoperite, nu cred ca un horoscop trebuie sa fieun element dupa care te ghidezi, trebuie sa stii tu foarte bine cine esti.
eizo84
Postat pe 12 Februarie 2009 09:41
ms :*...uite emailul micaelutza2005@yahoo.com
Micaelutza
Postat pe 12 Februarie 2009 10:47
la mn iubitul este scoripion.... gelozie la maxim .... asta e barbatul scorpion
_dulcik_
Postat pe 21 Februarie 2009 10:46
nici eu nu ma prea regasesc in partea in care se spune despre sexualitatea de care da dovada scorpionul....dar nici prea departe nu e, totusi in privinta partenerului e f adevarat ceea ce se spune si sunt de acord ca tre sa ii dau libertate daca si eu am nevoie de aceasta....eu sunt egoista cu libertatea mea... .vreau si eu,te rog acel horoscop de cateva pagini....iata si adresa mea: alinacernea77@yahoo.com.va pupic dulce si mai vb.!?
CERALYNA
Postat pe 22 Februarie 2009 11:01
nici eu nu ma prea regasesc in totalite...si imi poti da si mie acel horoscop...justmary_4u@yahoo.com,,ms mult:*
popescu_maria
Postat pe 28 Februarie 2009 10:48
si eu sunt scorpion si nu ma regasec decat la partea cu sexul:D...la partenerul ideal...l-am gasit deja de vreo 2 ani si ceva...:D
crissa_savy
Postat pe 5 Martie 2009 12:07
si eu vreau horoscopul ala cu multe pagini de care n o sa ma plictisesc cu siguranta.adresa mea:gabitza_bicaz@yahoo.com.mersi,o zi placuta
gabitza_bicaz
Postat pe 5 Martie 2009 16:23
scropionul o zodie destul de controversata... fiecare are propria parere eu zic despre barbatul scorpion ca e atent , posesiv, gelos
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 17:14
scorpionul meu o fi gelos si posesiv... dar am impresia ca tine in el orice tendinta de repros
e drept ca nici eu nu prea i-am dat motive serioase sa fie gelos...
dar uneori il simt dupa o privire sau un gest in care ghicesc iritare
si atat imi trebuie nu mai scapa de intepaturile mele decat atunci cand da afara tot ce gandeste
apoi.. totul e bine cand se termina cu bine
Sn0wflak3
Postat pe 5 Martie 2009 17:40
Relatii între zodia Scorpion si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Rac, Pesti
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Leu, Varsator
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Leu
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Varsator
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Sagetator
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Taur
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Pesti
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Rac, Balanta
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:09
Personalitatea zodiei Scorpion

Nativul din zodia Scorpion este hotarât, rafinat, tainic, curios. Poate fi gelos si smecher. Nativul Scorpion poate fascina datorita caracterului lui puternic, cu atât mai mult cu cât are si ceva misterios în el. Vointa si dorinta de a-si impune individualitatea, instinctul lui de conservare, tenacitatea si perseverenta, un mod de a gândi si actiona puternic marcat de sentimente - sunt alte caracteristici foarte pronuntate ale nativului Scorpion, carora li se adauga o buna cunoastere si constientizare a obiectivelor, mândria si respectul fata de sine.

Nativul Scorpion poate îmbratisa cu succes cariera de cercetator sau de psiholog. Pentru el, moartea si învierea nu sunt simple figuri de stil. Cunoaste atât culmile, cât si abisurile existentei.

Deoarece este permanent sub tensiune, nativul Scorpion poate cadea usor în extreme. Atitudinea lui fata de ceilalti este marcata de neîncredere. Poate fi viclean, razbunator, agresiv, încapatânat si exagerat de gelos.
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:10
da este adevarat sunt persoane foarte geloase si posesive...insa doar daca au motive bine intemeiate... as dpri si eu acel horoscop daca se poate...multumesc frumos...adresa mea este: ionela19_08@yahoo.com
ela_ela
Postat pe 5 Martie 2009 19:17
Aceasta este o zodie feminina de apa, predominant emotionala, psihica, guvernata de planeta Marte, planeta care sporeste energia fizica, agresivitatea, curajul, îndrazneala si vitalitate, dar si imprudenta, gelozia, asprimea, brutalitatea, violenta, nervozitatea, spiritul razbunator.
Toate sentimentele pot fi mult mai intense la Scorpion: si dragostea si ura, si gelozia si loialitatea.

Este un caracter de temut, fiind inclinat spre autodistrugere, spre experiente originale, spre locuri si aventuri neobisnuite. Nativul acestei zodii trebuie sa învete se ierte, sa îsi canalizeze corect energia si inspiratia.

Personalitate:

Puternic din fire, Scorpionul nu se lasa usor infrant, avand un profund simt al apararii atunci cand se afla in incurcatura. Desi atrasi de personalitatea lui, cei din jur reusesc cu greu sa il inteleaga, pentru ca e imposibil sa afle ce gandeste si simte cu adevarat. Arata tuturor o imagine de om sigur pe sine, increzator, puternic, controlat si calm, desi in interiorul sau se da o lupta acerba. Scorpionul este sensibil si emotional, dar unde emotiile sunt puternic tinute sub control, incat nu ar putea fi observate nici de catre cei foarte apropiati.

Nativul Scorpion este o fire sceptica, sarcastica si aspra uneori. La el nu exista sentimente de mijloc, neutre: totul e alb sau negru.
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 20:54
si eu sunt scorpion pot zice ca mi se potriveste doar jumate
aav
Postat pe 6 Martie 2009 13:48
in general mi se cam potriveste mai tot din ce s-a scris .Este foarte adevarat ca scorpionul traieste mult mai intens aproape orice sentiment de iubire , ura, razbunare . Poate din cauza asta se si scrie asa mult despre zodia asta .........Dar uneori ma doare capul si ma simt obosita psihic de atata intensitate...............
gorgilove29
Postat pe 6 Martie 2009 14:44
scorpionul pt mine mereu va ramane o enigma. sincer pt mn nu conteaza zodia
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:09
De la: gabitza_bicaz, la data 2009-03-05 16:23:37si eu vreau horoscopul ala cu multe pagini de care n o sa ma plictisesc cu siguranta.adresa mea:gabitza_bicaz@yahoo.com.mersi,o zi placuta
vreau si eu te rog horoscopul ,
simona_alexandra2008
Postat pe 8 Martie 2009 13:06
si eu sunt scorpion si chiar nu ma regasesc ,trimitemi-l si mie te rogsimona.alexandra@yahoo.com
simona_alexandra2008
Postat pe 8 Martie 2009 13:07
O mica intrebare da ce horoscop vreti si de la cine?
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 21:42
Ok....sunt scorpion...ma regasesc decat la partea cu apetitul crescut pt. sex, cat despre faptul ca o femeie scorpion se opreste cu greu la un singur barbat....hmmmm....nu cred! Am avut numai relatii de care chiar am tinut...eu mai mult decat partenerii mei. Acum sunt cu un varsator, desi se zice ca nu sunt sanse de compatibilitate...noi de intelegem f. bine, suntem impreuna de 8 luni...si totul este super.
Ceea ce pot spune despre un scorpion si pot sustine cu tarie este faptul ca un scorpion este GELOS...
ADE_ADE82
Postat pe 11 Martie 2009 09:27
scorpionii mari devoratori de sex
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:31
devoratori de sex....poate...sincer pana acum nu am observat asta dar probabil pentru ca am doar 18 ani si nu am o experienta vasta in domeniu ;))
aaa...si e foarte adevarat ca scorpionii sun gelosi,mai ales femeile nascute in aceasta zodie:)
Micaelutza
Postat pe 21 Martie 2009 09:58
femeia mai putin dar barbatul e excesiv de gelos...
_dulcik_
Postat pe 21 Martie 2009 22:02
Ma bucur sa gasesc atatia scorpioni pe forum. Sunt zeci de variante de horoscoape.Nu pot spune ca le-am citit pe toate, dar recunosc ca sunt o 'fana" a acestor... chestii de astrologie "aplicata". Trebuie sa spun, ca nu m-am regasit in totalitate in nici unul, pana acum... Dar pe de alta parte, noi, fiecare, suntem o persoana aparte. Nici nu s-ar putea ca un horoscop sa ni se potriveasca in totalitate tuturor. Pentru ca, ziceti GATTACA , sau altfel daca doriti pentru formula ADN si codul genetic, fiecare suntem un unicat in felul nostru. Este adevarat ca, aceste zodiace si horoscoape au totusi niste chestii care "se potrivesc", si atunci cautam, mai mult si mai mult, coincidente si asemanari cu propria noastra persoana- poate tocmai din dorinta de a "justifica" fata de noi insine, faptul ca avem nu doar calitati, ci si defecte... (care, intre noi fie vorba, se pare ca abunda in horoscoapele pentru scorpion...). Sa nu uitam, scorpionilor, barbati si femei, inafara de a ne face un "club", ca fiecare dintre noi trebuie cunoscut si inteles ca persoana - sa ma refer la caracter, suflet, sentimente?- si nu numai ca "zodie"...

ps ce-ar fi sa postezi horoscopul acela pe acest site? multa lume l-ar citi cu placere, nu crezi/ multumesc... anticipat, in speranta ca va apare pe forum...
arielle
Postat pe 23 Aprilie 2009 06:59
dar da tb sa recunoastem ca scorpionul e un barbat tandru, romantic, pasional si un amant bun
_dulcik_
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:15
De la: _dulcik_, la data 2009-03-05 20:54:24Aceasta este o zodie feminina de apa, predominant emotionala, psihica, guvernata de planeta Marte, planeta care sporeste energia fizica, agresivitatea, curajul, îndrazneala si vitalitate, dar si imprudenta, gelozia, asprimea, brutalitatea, violenta, nervozitatea, spiritul razbunator.
Toate sentimentele pot fi mult mai intense la Scorpion: si dragostea si ura, si gelozia si loialitatea.

Este un caracter de temut, fiind inclinat spre autodistrugere, spre experiente originale, spre locuri si aventuri neobisnuite. Nativul acestei zodii trebuie sa învete se ierte, sa îsi canalizeze corect energia si inspiratia.

Personalitate:

Puternic din fire, Scorpionul nu se lasa usor infrant, avand un profund simt al apararii atunci cand se afla in incurcatura. Desi atrasi de personalitatea lui, cei din jur reusesc cu greu sa il inteleaga, pentru ca e imposibil sa afle ce gandeste si simte cu adevarat. Arata tuturor o imagine de om sigur pe sine, increzator, puternic, controlat si calm, desi in interiorul sau se da o lupta acerba. Scorpionul este sensibil si emotional, dar unde emotiile sunt puternic tinute sub control, incat nu ar putea fi observate nici de catre cei foarte apropiati.

Nativul Scorpion este o fire sceptica, sarcastica si aspra uneori. La el nu exista sentimente de mijloc, neutre: totul e alb sau negru.

e f adevarat ce se spune... esentialul e scri aici... dar f adevarat e si faptul ca suntem oameni si nu suntem toti la fel... suntem fiecare dintre noi unicate
CERALYNA
Postat pe 9 Mai 2009 17:52
scorpioni=inteapa mortal. Fiti atenti!
bgd74
Postat pe 14 Mai 2009 14:31
De la: 592777, la data 2009-05-14 14:31:57scorpioni=inteapa mortal. Fiti atenti!


CERALYNA
Postat pe 14 Mai 2009 17:42
De la: 592777, la data 2009-05-14 14:31:57scorpioni=inteapa mortal. Fiti atenti!
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 17:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu gemeni-el gemeni 11 De la: zana2000 28 Aprilie 2011 13:06
iubire 29 De la: Dontyyy 13 Ianuarie 2010 13:54
buna 2 De la: _oktober_ 10 Ianuarie 2010 16:21
s-a apucat cineva de invatat? 9 De la: Narcisa_Ana 5 Aprilie 2009 11:22
EA- SCORPION....EL- BERBEC 1 De la: akasha 18 Septembrie 2009 02:08