Setari Cookie-uri

Miopie

Buna,fetelor as vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi va rog.Am miopie de cand eram mica iar muschiul de la ochiul stang este slabit si are tendinta uneori de a se deplasa spre exterior.As vrea sa stiu daca stiti vreun tratament pentru imbunatatirea vederii si daca stiti vreun exercitiu pentru intarirea muschiului de la ochii,ca de operatie nici nu poate fi vorba ca nu imi garanteaza nimic medicii.Va multumesc mult.
dalilapink
Postat pe 6 Februarie 2009 23:42
in romania oricum nu e nimic garantat, le mor la astia oamenii cu zile:|
nu stiu sa iti dau un sfat, dar am vazut subiectul si fiindca sufar si eu de miopie ma gandeam dak imi zice cineva ce e mai bun ochelari sau lentile??
auralia
Postat pe 6 Februarie 2009 23:52
doamne ce exprimare am avut :O parca nu mai stiu sa vorbesc corect:|
auralia
Postat pe 6 Februarie 2009 23:54
De la: auralia, la data 2009-02-06 23:52:45in romania oricum nu e nimic garantat, le mor la astia oamenii cu zile:|
nu stiu sa iti dau un sfat, dar am vazut subiectul si fiindca sufar si eu de miopie ma gandeam dak imi zice cineva ce e mai bun ochelari sau lentile??
Suferi si tu de miopie? Mie mi-a recomandat si lentile medicul,insa pe mine ma complexeaza divergenta pe care o am la ochi,dar ma gandeam ca exista poate vreun tratament care macar sa mai imbunatateasca cat de cat vederea ca sunt constienta ca va trebui sa port toata viata ochelari.De operatie mi-e frica si nu imi asum riscurile care mi le-au prezentat medicii.
dalilapink
Postat pe 7 Februarie 2009 00:31
uita-te ce am gasit eu pe alt forum
http://www.naturaplant.ro/forum/topic.php?id_topic=299&start=0
auralia
Postat pe 7 Februarie 2009 00:35
de fapt pe mai multe site-uri gasesti depre vindecarea miopiei prin tratamente naturiste, sau prin nu stiu ce fel de exercitii... numai k nu stiu cat de eficiente sunt:-
auralia
Postat pe 7 Februarie 2009 00:43
De la: auralia, la data 2009-02-07 00:43:03de fapt pe mai multe site-uri gasesti depre vindecarea miopiei prin tratamente naturiste, sau prin nu stiu ce fel de exercitii... numai k nu stiu cat de eficiente sunt:-
Multumesc,am vazut ca scrie ca se poate imbunatati vederea si cu gimnastica insa nu stiu daca sunt eficiente ,dar am sa incerc ca nu cred ca mi-ar face rau.Eu stiam ca sucul de morcovi te ajuta sa iti imbunatatesti vederea insa la mine nu a dat rezultate,dar mai incerc si altceva.Mersi inca o data.
dalilapink
Postat pe 7 Februarie 2009 00:46
cred k si depinde de cat de inaintata este boala, cu cat o tratezi mai repede cu atat e mai usor..dar nu iti pierde sperantza, eu stiu pe cineva care s-a operat si respectiva doamna avea peste 50 de ani si nu mai vedea deloc, iar acu vede mai bine k mine:|
auralia
Postat pe 7 Februarie 2009 00:50
eu stiu k si afinele sunt foarte bune pentru ochi. Odata am fost la un mosh care se ocupa cu vindecari naturiste si tot felul de chestii de astea si mi-a aratat nush ce fel de masaj la picioare si mi-a spus sa fac nishte mishcari cu ochii.La iunceput eram entuziasmata k port ochelari de cand ma stiu si am si miopie maricica dar m-am lasat repede....adik nici nush cat efect ar fi avut.Acum eu cred k operatia e singura metoda de refacere a vederii....restul sunt mituri....
zazizu
Postat pe 25 Mai 2009 10:24
si eu am acelasi lucru....
de vindecat complet ...nu cred cel putin nu de la o anumita varsta...oricum dr. spune ca trebuie purtati ochelarii tot timpul, si ca sunt sanse mari sa mai creasca dioptriile pana pe la vreo 30 d ani...
cat despre muschiul ociului...o dr. mi-a recomandat sa fac niste exercitii in fiecare zi: sa privesti fix intr-un punct cu ochiul respectiv si sa rotesti privirea circular incepand dinspre stanga si apoi dinspre dreapta in jurului acelui punct, bineinteles trebuie facuta chestia asta macar vreo ora asa pe zi...ceea ce e cam greu...
despre lentilele, trebuie schimbate cam in fiecare an din cate stiu eu ...
Kapshunik
Postat pe 27 Mai 2009 11:43
De la: dalilapink, la data 2009-02-06 23:42:42Buna,fetelor as vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi va rog.Am miopie de cand eram mica iar muschiul de la ochiul stang este slabit si are tendinta uneori de a se deplasa spre exterior.As vrea sa stiu daca stiti vreun tratament pentru imbunatatirea vederii si daca stiti vreun exercitiu pentru intarirea muschiului de la ochii,ca de operatie nici nu poate fi vorba ca nu imi garanteaza nimic medicii.Va multumesc mult.

ai strabism, nu??
sora mea a avut si ea si se observa mai ales cand era obosita sau se uita intr-un punct fix.a purtat ochelari iar p ochiul care u avea pb punea mereu un bandaj sau ceva....astfel folosea doar ochiul cu pb, il punea mereu la exercitii....
a scapat intr-un final
anca0704
Postat pe 27 Mai 2009 11:46
De la: dalilapink, la data 2009-02-06 23:42:42Buna,fetelor as vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi va rog.Am miopie de cand eram mica iar muschiul de la ochiul stang este slabit si are tendinta uneori de a se deplasa spre exterior.As vrea sa stiu daca stiti vreun tratament pentru imbunatatirea vederii si daca stiti vreun exercitiu pentru intarirea muschiului de la ochii,ca de operatie nici nu poate fi vorba ca nu imi garanteaza nimic medicii.Va multumesc mult.

loperatie cu laser
SweetDadyD
Postat pe 27 Mai 2009 13:15
Vezi ca exista ochelari cu lentile [PRISME]...........CORECTEAZA VEDEREA IN CAZ DE STRABISM ,SI IMBUNATATESTE SI VEDEREA ...........
erikahd2008
Postat pe 27 Mai 2009 13:25
De la: dalilapink, la data 2009-02-07 00:31:15
De la: auralia, la data 2009-02-06 23:52:45in romania oricum nu e nimic garantat, le mor la astia oamenii cu zile:|
nu stiu sa iti dau un sfat, dar am vazut subiectul si fiindca sufar si eu de miopie ma gandeam dak imi zice cineva ce e mai bun ochelari sau lentile??
Suferi si tu de miopie? Mie mi-a recomandat si lentile medicul,insa pe mine ma complexeaza divergenta pe care o am la ochi,dar ma gandeam ca exista poate vreun tratament care macar sa mai imbunatateasca cat de cat vederea ca sunt constienta ca va trebui sa port toata viata ochelari.De operatie mi-e frica si nu imi asum riscurile care mi le-au prezentat medicii.


Draga mea ,cred ca ai astigmatsm miopic compus,si intr-adevar ochelarul tau este permanent si nu o sa scapi de el .Nu exista tratamente naturiste care sa vindece aceasta problema de acuitate.Se poate opera dar nu se garanteaza o eficacitate de 100%,pot aparea diverse probleme dupa operatie.Am vz ca iti doresti si permisde conducere ,dc tu ai o acuitate 1,00 cu ochelariii pe nas ,at ai drrede-ma ca peptul sa conduci.Eu cred ca ai o miopie forte iar cel la care ai fost la control nu a fost multumit de acuitate a ta.Sa stii ca dc a facut acest lucru nu inseamna ca astepta ceva de la tine,pur si simplu s-au modificat standardele pt permis din cauza numeroaselor accidente,iar medicul care isi pune parafa pt cineva in neregula,mai ales pt permis,isi poate pierde dreptul de a practica,deci nu prea cred ca astepta de la tine ceva.....si inca ceva e in curs de promulgare o lege cf careia persoanele implicate intr-un accident vor efectua si testul de acuitate ...asa ca...
nikkitt_a
Postat pe 12 Iunie 2009 09:29
De la: nikkitt_a, la data 2009-06-12 09:29:05
De la: dalilapink, la data 2009-02-07 00:31:15
De la: auralia, la data 2009-02-06 23:52:45in romania oricum nu e nimic garantat, le mor la astia oamenii cu zile:|
nu stiu sa iti dau un sfat, dar am vazut subiectul si fiindca sufar si eu de miopie ma gandeam dak imi zice cineva ce e mai bun ochelari sau lentile??
Suferi si tu de miopie? Mie mi-a recomandat si lentile medicul,insa pe mine ma complexeaza divergenta pe care o am la ochi,dar ma gandeam ca exista poate vreun tratament care macar sa mai imbunatateasca cat de cat vederea ca sunt constienta ca va trebui sa port toata viata ochelari.De operatie mi-e frica si nu imi asum riscurile care mi le-au prezentat medicii.


Draga mea ,cred ca ai astigmatsm miopic compus,si intr-adevar ochelarul tau este permanent si nu o sa scapi de el .Nu exista tratamente naturiste care sa vindece aceasta problema de acuitate.Se poate opera dar nu se garanteaza o eficacitate de 100%,pot aparea diverse probleme dupa operatie.Am vz ca iti doresti si permisde conducere ,dc tu ai o acuitate 1,00 cu ochelariii pe nas ,at ai drrede-ma ca peptul sa conduci.Eu cred ca ai o miopie forte iar cel la care ai fost la control nu a fost multumit de acuitate a ta.Sa stii ca dc a facut acest lucru nu inseamna ca astepta ceva de la tine,pur si simplu s-au modificat standardele pt permis din cauza numeroaselor accidente,iar medicul care isi pune parafa pt cineva in neregula,mai ales pt permis,isi poate pierde dreptul de a practica,deci nu prea cred ca astepta de la tine ceva.....si inca ceva e in curs de promulgare o lege cf careia persoanele implicate intr-un accident vor efectua si testul de acuitate ...asa ca...


"drrede-ma ca peptul sa conduc"...imi cer scuze pt gresealafacuta..de fapt era "crede-ma ca ai dreptul sa conduci"
nikkitt_a
Postat pe 12 Iunie 2009 09:31
VEZI REMEDII DIN ZIARELE "AS", CAUTA SAU SCRIE LA ZIAR.
E NECESAR SA FACI ZILNIC GIMNASTICA CU OCHII CATE JUM ORA.

Postat pe 12 Iunie 2009 10:41
De la: dalilapink, la data 2009-02-06 23:42:42Buna,fetelor as vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi va rog.Am miopie de cand eram mica iar muschiul de la ochiul stang este slabit si are tendinta uneori de a se deplasa spre exterior.As vrea sa stiu daca stiti vreun tratament pentru imbunatatirea vederii si daca stiti vreun exercitiu pentru intarirea muschiului de la ochii,ca de operatie nici nu poate fi vorba ca nu imi garanteaza nimic medicii.Va multumesc mult.


..... ...hei rozalioooo...e in TIMISOARA o clinica particulara....aici ai nr....0256292295....suna si intereseazate....eu acolo am facut o operatie cu laserul ....nu am simtit nika si dupa 10 min....ma imbracam sa plec acasa...si vindecat....am avut miopie okiul stang....-2,50....deci incearca nu ai nik de pierdut....toate bune ....am uitat ...se keama....VISTA...iar medici sunt din italia si vin o data pe luna sa fac a operatiile...luna asta au reducere asa ca acum este timpul....dai bataie
gratuit89
Postat pe 20 Decembrie 2009 04:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac 7 De la: pergolese 6 Octombrie 2009 12:48
dar ce se intampla 6 De la: kudika_971484 24 August 2014 16:38
PRODUSE PROFESIONALE JOICO, TIGI BED HEAD, L`OREAL EXPERT SERIE online 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 18:02
De ce toate astea? 5 De la: Altfel 20 Martie 2011 13:07
familia perfecta... 77 De la: MusicIsMyLife 13 Aprilie 2013 08:39