Setari Cookie-uri

cresc sanii sau nu de la anticonceptionale?

De la: altex, la data 2009-02-10 20:12:42m am zapacit:))


stai linistita,noi am inteles ce vrei sa spui...nu te enerva ca dauneaza !


si ca sa fiu on topic, sanii cresc de la anticonceptionale.Cel mai des cresc in pom.












ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 20:25
De la: altex, la data 2009-02-08 17:51:21mie nu mi au crescut sanii de la anticonceptionale,yasmin ,as vrea sa stiu daca v au crescut si cu ce anticonceptional firma ,in cat timp si cu cat?


Nu stiu daca iti cresc de la anticonceptionale, dar, oricum, trebuie sa fie doar un efect secundar.
Insa, sunt pastile, suplimente alimentare din plante, care contin substante necesare dezvoltarii sanilor, pe care corpul tau le producea cand erai adolescenta si-ti cresteau sanii. Cam asa am retinut
eu explicatia efectului acestor pastile(cred ca sunt capsule); in vreo 4 luni, parca, iti cresc cu un numar la sutien, aprox.; depinde si de orgasnism, si de pastile, si de concentratia lor, dar, sigur, iti spun, ca, cresc! Eu le-am incercat si apar rezultate, vizibile(pt.tine), in mai putin de o luna, iar, dupa o luna, deja observa si partenerul. Dar trebuie sa iei mai multe luni. Daca faci pauze mai mari de trei luni, descresc, la loc.
Nu stiu sa-ti spun, acum ,nici una dintre denumiri, dar, intra de pe google sa cauti, ca sunt mai multe site-uri, mai multe feluri de astfel de produse, mai multe fabrici, mai multe preturi; continutul este cam acelasi. Poti sa-ti comanzi pe net.
Daca te hotarasti, spune-mi si mie ce ai luat si ce rezultate ai avut; poate nimeresti ceva, f.bun!
Bafta!
Uitasem sa-ti spun, ca cineva mi-a zis ca faci cancer, daca iei asa ceva; mi se pare aiurea,
pt.ca, fiind doar niste plante, sunt ca apa sfintita: daca nu-ti face bine, rau, nu are cum. Eu am luat
si acum ma bate gandul sa-mi cumpar iarasi, ca nu am mai luat de vreo 4 luni.
driada
Postat pe 10 Februarie 2009 23:11
sanii nu prea mai cresc dupa ce ai trecut de perioada de crestere... ...numai cu tratamente hormonale foarte puternice (care nenorocesc ficatul) sau cu silicoane. anticonceptionalele nu au mari efecte asupra dimensiunii bustului.
simonycik
Postat pe 17 Februarie 2009 12:34
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 12 Mai 2009 22:31
Buna.Eu iau Karissa de un an de zile si mi-au crecut sanii f mult desi n-am nevoie pt ca am un bust mare de la mama naturii.Da intr-adevar sanii la multe femei cresc de la anticonceptionale.
deeadeutza99
Postat pe 2 Iulie 2009 17:06
De la: altex, la data 2009-02-08 17:51:21mie nu mi au crescut sanii de la anticonceptionale,yasmin ,as vrea sa stiu daca v au crescut si cu ce anticonceptional firma ,in cat timp si cu cat?


mie mi s-au umflat oleaca. tot de la yasmin.
greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 17:10
hmmm....efectul anticonceptionalelor dupa 18 luni ( in cazul meu):

*nu mi-au marit sanii (oricum nu era nevoi)
*nu am luat in greutate
*nu mi-au trecut micile probleme ale tenului in schimb am observat o pilozitate excesiva la nivelul intregului corp, insa mai accentuata la nivelul fetei lucru care m-a speriat si am renuntat la ele...slava domnului ca, in timp, problema a disparut.

dragulescuelena
Postat pe 7 Iulie 2009 21:19
De la: altex, la data 2009-02-08 17:51:21mie nu mi au crescut sanii de la anticonceptionale,yasmin ,as vrea sa stiu daca v au crescut si cu ce anticonceptional firma ,in cat timp si cu cat?
si eu am luat anticonceptionale 2 ani de zile...dar nu miau crescut sani..cred k e o prostie asta...pna la urma le iei sa te protejezi..nu sati creasca sanii nu???
troglodita22
Postat pe 12 Iulie 2009 13:48
Poi eu iau anticonceptionale Microginon de un an jumate, si prietenu meu zice ca mi-au crescut sanii de cand le iau, ca is mai mari, mai plini, eu nu prea im dau seama, ca ii vad zi de zi Poate sa iti creasca sanii datorita anticonceptionalelor. Eu am fost la medic ginecolog, si mi-a recomandat Microginonu asta, mia spus ca o sa-mi fie bun, contine mai putini hormoni decat celelallte medicamente, ca o sa-mi curete fata ( aveam niste cosuri pe fata, si cica o sa mi se curete fata..dar nu prea s-a intamplat lucrul asta pana acum). Oricum trebe sa mergi la ginecolog, sa iti faca niste teste, sau ecograf....ca asa din auzite.... Si depinde de organismul fiecaruia ce fel de efecte secundare pot sa aiba. Luna asta am facut o pauza, dar o sa continui luna viitoare, tot cu acelasi produs.
amalushh
Postat pe 23 Iulie 2009 09:04
asta poti sa intrebi doar ginecologu !! organismul unei femei nu e compatibil cu organismul alteti femei.si chiar de ar fi...e cu unu nu cu toate..fiekre iti da o parere..dar cel kre stie cel mai mult si mai bine e ginecologu !!
lilutza09
Postat pe 23 Iulie 2009 19:07
1.anticonceptionalele se iau numai la recomandarea ginecologului, trebuiesc facute niste teste
2.sanii cresc, dar pot aparea chisturi benigne
3.dupa cateva luni dupa ce renunti la ele, se micsoreaza sanii, revin la marimea initiala

TYYNNA
Postat pe 24 Iulie 2009 09:08
buna!este adevarat ca trebuie luate cu prescriptie de la medicul ginecolog! insa nu la toate fetele/femeile este la fel! unora le cresc sanii altora nu,unele se ingrasa, altele nu deci nu ne putem lu dupa auzite
justsingle
Postat pe 24 Iulie 2009 09:14
Sa stii k mi se pare interesanta tema pe care ai aleso, chiar dak nu foarte multe persoane au luat-o in serios.multe dintre colegele mele au inceput sa ia anticonceptionale, si unora dintre ele chiar le-a mai crescut sanii. dar totusi cred k asta depinde de organism, de ex. dak eu nu am sani deloc...nu cred k luand anticonceptionale voi rezolva problema. eu ink nu iau anticonceptionale, aman acestu lucru cat mai mult.
kudika045355
Postat pe 26 Iulie 2009 23:19
De la: altex, la data 2009-02-08 17:51:21mie nu mi au crescut sanii de la anticonceptionale,yasmin ,as vrea sa stiu daca v au crescut si cu ce anticonceptional firma ,in cat timp si cu cat?


depinde de organismul fiecaruia nu de marca anticonceptionalului !!! :)
Corinnutza9
Postat pe 27 Iulie 2009 17:47
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-09 20:17:13
De la: altex, la data 2009-02-09 18:17:41acesta e un forum in care lumea isi exprima parerea eu am cerut o parere celor care vor sa si o exprime ,daca nu ai de zis despre subiect dc mai scrii?vreau sa stiu fetelor dac voua v au crescut sanii de la anticonceptionale si care firma ,cine are chef de cearta sa si deschida topic hai sa ne certam pupici tuturor si scrieti va opiniile despre subiect


Ti-am raspuns asa pentru ca la modul in care pui problema lasi senzatia ca te intereseaza anticonceptionalele doar in scopul cresterii sanilor ceea ce e de-a dreptul hilar si de neiertat.

Exista riscul ca acest topic sa fie citit de nush ce copila de 15-17 ani care in dorinta de a face rost de o pereche de sani sa se apuce sa ia AC-uri chiar daca ea nu si-a inceput viata sexuala ( stiu ,sunt optimista ) .
Nu m-am certat cu tine ci te-am certat ....e o mare diferenta

AC-urile nu se schimba dupa ureche asa cum NU SE IAU dupa ureche , se iau dupa sfatul medicului.
kudika055310
Postat pe 28 Iulie 2009 14:01
probabil ca tu ai ceva sani si nu sti cum e fara.da unele vor zice ''sa ne iubim asa cum suntem'' dar cand imi cumpar un sutien si e gol nu prea imi vine sa ma iubesc.si nu sunt de 17 ani.
petra622
Postat pe 26 Mai 2011 22:43
pfffff eu folosesc microgynon si sunt enormi sanii mei...dar nush dak mi-au crescut sau sunt doar umflati
kudika417574
Postat pe 8 August 2011 17:34
eu pot confirma ca mi s-au marit sanii de la anticonceptionalele yasmin. vizibil dupa primele pastilute. o sa vad cat tine .
kudika_25077
Postat pe 5 Ianuarie 2013 19:33
http://academiadecroitorie.blogspot.ro/
kudika_30611
Postat pe 28 Martie 2013 17:33
http://academiadecroitorie.blogspot.ro/
kudika_30611
Postat pe 28 Martie 2013 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
informatii 3 De la: adriana_alex 14 Octombrie 2009 07:59
o parere va rog ? 13 De la: barbie_is_a_bitch 27 Mai 2010 16:19
Premiile KUDIKA NU se dau! Si le insusesc ei! 24 De la: Dontyyy 8 Decembrie 2009 10:31
dezvat 4 De la: copacelul 12 Mai 2009 10:35
Ajutati-ma vreau sa imi recastig iubita 17 De la: blue_moonbutterfly 28 Iulie 2009 20:06