Setari Cookie-uri

Viversum

De la: tweeti_pa, la data 2009-02-08 23:48:56Buna..as vrea sa stiu daca ati apelat la sietul viversum pana acum si ce parere aveti..s-a indeplinit ceva prezis ? Multumesc..


Ce inapoiata sunt..eu nici nu stiu ce e ala viversum
fluturas_
Postat pe 18 Decembrie 2009 02:53
De la: fluturas_, la data 2009-12-18 02:53:15
De la: tweeti_pa, la data 2009-02-08 23:48:56Buna..as vrea sa stiu daca ati apelat la sietul viversum pana acum si ce parere aveti..s-a indeplinit ceva prezis ? Multumesc..


Ce inapoiata sunt..eu nici nu stiu ce e ala viversum



jur ca akum aud pt prima data si oamenii astia se contrazic pe aici!:D
MyBlueLight
Postat pe 18 Decembrie 2009 03:01
Am intrat de curind pe viversum si am vorbit cu mai multi consilieri insa m-a uimit Fairuza, pare a fi noua acolo, dar mi-a spus niste chestii care s-au intimplat exact la doua zile dupa ce am aplelat la ea. Eram pe cale sa ma despart de iubitul meu si ea mi-a zis sa fac un ritual magic iar el la 2 zile a aparut si m-a cerut de nevasta dupa ce ne despartiseram in termeni foarte rai in urma cu 3 luni. Eram disperata. De acum voi apela numai la ea.
Bruby
Postat pe 19 Decembrie 2009 23:13
De la: Bruby, la data 2009-12-19 23:13:13Am intrat de curind pe viversum si am vorbit cu mai multi consilieri insa m-a uimit Fairuza, pare a fi noua acolo, dar mi-a spus niste chestii care s-au intimplat exact la doua zile dupa ce am aplelat la ea. Eram pe cale sa ma despart de iubitul meu si ea mi-a zis sa fac un ritual magic iar el la 2 zile a aparut si m-a cerut de nevasta dupa ce ne despartiseram in termeni foarte rai in urma cu 3 luni. Eram disperata. De acum voi apela numai la ea.


Te intreb din curiozitate, preferi sa crezi ca s-a intors la tine din cauza magiei/vrajitoriei sau din cauza iubirii? Crezi ca daca nu apelai la ea nu se intorcea la tine? S-a intors pentru ca te iubeste nu din cauza magiei..c`mon...
DeeaCatalina
Postat pe 29 Decembrie 2009 17:32
Eu am beneficiat de serviciile "viversum" si am fost multumita, nu stiu de ce dra are atat aversiune ptr viversum, a nimerit la cine nu trebuia sau nu a fost compatibila cu acea persoana, eu am apelat la PITYA prin chat si am fost multumita, iti raspunde la fiecare intrebare pe care o pui , ( e foarte draguta si calda, apropiata, m-a invatat o multime de lucruri ca sa imi mearga bine in viata) nu de genu : "care va fi soarta mea", ci de genul, cum am intrebat eu : "cum va evolua rel mea cu X?"" O sa mai fim impreuna?" i-am dat datele mele si ale lui (dna e si numerolog) si chiar se pricepe, mi-a spus cum va fi anul acesta ptr mine si ainceput sa se adevereasca.

Dra cu pricina e si foarte caustica ca sa nu zic rea, de aia cred ca are o karma, mama, mama! Cu fiecare actiune negativa si-o incarca si mai rau, asa am citit eu undeva, toate se intorc la ea, de aia e si va fi nefericita. Ar fi bine sa incerce sa fie mai buna si va avea mai mult de castigat, o spun din proprie experinta.

Va urez tuturor weekend placut si Doamne ajuta!

Cleo
Cleopatra2010
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:22
Eu am beneficiat de serviciile "viversum" si am fost multumita, nu stiu de ce dra are atat aversiune ptr viversum, a nimerit la cine nu trebuia sau nu a fost compatibila cu acea persoana, eu am apelat la PITYA prin chat si am fost multumita, iti raspunde la fiecare intrebare pe care o pui , ( e foarte draguta si calda, apropiata, m-a invatat o multime de lucruri ca sa imi mearga bine in viata) nu de genu : care va fi soarta mea, ci de genul, cum am intrebat eu : cum va evolua rel mea cu X o sa mai fim impreuna, i-am dat datele mele si ale lui (dna e si numerolog) si chiar se pricepe, mi-a spus cum va fi anul acesta ptr mine si ainceput sa se adevereasca.

Dra cu pricina e si foarte caustica ca sa nu zic rea, de aia cred ca are o karma, mama, mama!, Cu fiecare actiune negativa si-o incarca si mai rau, asa am citit eu undeva, toate se intorc la ea, de aia e si va fi nefericita. Ar fi bine sa incerce sa fie mai buna si va avea mai mult de castigat, o spun din proprie experinta.

Va urez tuturor weekend placut si Doamne ajuta!

Cleo
Cleopatra2010
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:27
Balaceanu nu da consiliere gratis, in rest, prima conv e gratis, a doua depinde cat vorbesti, cam 70 de lei, eu zic ca merge, doar nu suni zilnic, nu?
Cleo
Cleopatra2010
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:35
Dati si voi nume de consilieri de care ati fost sau nu multumiti,ca sa nu cheltuim bani degeaba.
dallin
Postat pe 19 Februarie 2010 21:46
Eu am apelat la Mariana Nedelcu,din trecut ce mi-a zis a fost totul real,in ceea ce priveste viitorul mi-a zis ca o sa fiu fericita,cu cel de care am intrebat atunci dar dupa o perioada de suferinta...culmea e ca acum nu mai sunt cu el...nu stiu ce sa mai cred...sa inteleg ca acum e perioada de suferinta si dupa aia o sa fim din nou impreuna?Problema e ca daca s-ar intoarce nu m-as impaca cu el,deci nu o sa mai fiu fericita cu el,si nici predictia nu mai e valabila...si totusi as apela din nou la ea sa-i zic acest lucru,ca prea o lauda lumea ca e buna..
kudika058521
Postat pe 20 Februarie 2010 09:11
De la: DeeaCatalina, la data 2009-12-18 02:36:04La mine s-a indeplinit asa cum mi s-a prezis, si pe langa asta, mi s-au spus niste adevaruri referitor la niste situatii, lucruri pe care doar eu le cunosteam si nu am dat absolut nici un detaliu despre situatiile respective. Mi s-au descris persoane si situatii cum erau in realitate, fara ca eu sa-i ajut cu detalii.
La cat de ...paralela esti tu cu realitatea ,garantat se adevareste orice prezicere...dar totusi treci pe la un PSIHIATRU
cristinxxx
Postat pe 20 Februarie 2010 09:42
Eu am apelat la d-l Balaceanu si crede-ma ca m-a ajutat foarte mult, eram la pamant cu toate, mi-a dat sa tin un post care nu mi-a fost chiar usor sa-l tin dar a meritat. Nu-mi venea sa cred cum viata mea se schimba si revenea la normal. In trei luni mi s-a schimbat radical viata, eram alt om. Eu ti l-as recomanda pe d-l Balaceanu dar nu cred ca mai este pe site, cel putin acum o luna
am mai intrat si nu mai era pe lista consilierilor.
ella08
Postat pe 20 Februarie 2010 22:41
De la: cristinxxx, la data 2010-02-20 09:42:38
De la: DeeaCatalina, la data 2009-12-18 02:36:04La mine s-a indeplinit asa cum mi s-a prezis, si pe langa asta, mi s-au spus niste adevaruri referitor la niste situatii, lucruri pe care doar eu le cunosteam si nu am dat absolut nici un detaliu despre situatiile respective. Mi s-au descris persoane si situatii cum erau in realitate, fara ca eu sa-i ajut cu detalii.
La cat de ...paralela esti tu cu realitatea ,garantat se adevareste orice prezicere...dar totusi treci pe la un PSIHIATRU

esti varza.
stiu ca ti-e greu sa folosesti mai mult de 10% din procentul pe care il foloseste creierul uman, dar intr-o zi vei reusi mai mult. hai ca se poate daca vrei cu adevarat.
DeeaCatalina
Postat pe 20 Februarie 2010 23:28
Re: Cont viversum neactivat
...
Tue, February 23, 2010 6:25:55 PM
From:
"support@viversum.ro"
...
Add to Contacts
To: Uifelian Stelu


2 Files Download All
24.gif (10KB); 103.gif (2KB)
smiley
Hai ca nu suntem suparati pe tine... esti chiar amuzant!

Macar de te-ai tine de cuvant "... si va asigur ca ultima,la revedere"

smileyLA REVEDERE !

In speranta ca ai inteles totusi ca nu conteaza de cate ori iti schimbi datele la inscriere,
Echipa tehnic viversum iti ureaza o seara frumoasa.


Uifelian Stelu schrieb:
> de ce nu sa activat ce am facut?e prima data cand intru la dvs pe site si va asigur ca ultima,la revedere.
>
ACESTA ESTE VIVERSUM
kudika129078
Postat pe 24 Februarie 2010 13:59
De la: DeeaCatalina, la data 2009-08-20 06:18:26
De la: kudika060709, la data 2009-08-19 11:25:15

Situl Viversum, este unul dintre cele mai bune situri din cate am intalnit in domeniul Prapsihologiei
Consilierul Balaceanu, este unul dintre cei mai buni profesionisti ai sitului care cu adevarat devotament a ajutat si ajuta cu suflet pe fiecare dintre noi.
Normal ca sunt si persoane rau voitoare, care fiind foarte influientabile trebuie sa scrie urat
impotriva cuiva.
Apelati cu mare incerdere la acest site, pentru ca intradevar acesti consilieri sunt cu adevarat
profesionisti.





Ai f mare dreptate, iar domnul Balaceanu este un inger trimis pe Pamant de Dumnezeu sa vindece suflete. Doamne ajuta!


Mai daca ia bani pentru ceea ce face, este orice dar un inger nu este. Ingerii nu incaseaza.
liliana2005
Postat pe 24 Februarie 2010 23:50
ACESTA ESTE VIVERSUM O INSELATORIE DE 2 BANI
"support@viversum.ro"
...
Add to Contacts
To: Uifelian Stelu


emoticon-0170-ninja.gif (1KB)
Doar pentru a ne face o idee cat de tare te doare... te tavalesti pe jos cand ai accesele astea de PROSTIE?
Singurul labar din povestea asta esti Tu. Un coate goale... mare amator de MOCCCAA
Plimba ursul... nu ne interesezi...
ACESTA ESTE VIVERSUM SI SERVICIUL CU CLIENTII.
WWW.VIVERSUM.RO
kudika129078
Postat pe 25 Februarie 2010 12:29
Este martie 2010.. Te-ai maritat? :)
Bruby
Postat pe 27 Februarie 2010 20:45
De la: kudika129078, la data 2010-02-25 12:29:20ACESTA ESTE VIVERSUM O INSELATORIE DE 2 BANI
"support@viversum.ro"
...
Add to Contacts
To: Uifelian Stelu


emoticon-0170-ninja.gif (1KB)
Doar pentru a ne face o idee cat de tare te doare... te tavalesti pe jos cand ai accesele astea de PROSTIE?
Singurul labar din povestea asta esti Tu. Un coate goale... mare amator de MOCCCAA
Plimba ursul... nu ne interesezi...
ACESTA ESTE VIVERSUM SI SERVICIUL CU CLIENTII.
WWW.VIVERSUM.RO

Nu pot sa cred asa ceva . Cu mine au fost super politicosi de cite ori am avut o problema.
In legatura cu Fairuza acum de pe viversum, dupa ce am apelat eu la ea i-am recomandat-o si unei prietene din Israel cu mari probleme acolo, era plecata din tara si se chinuia sa emigreze, deja era ilegala de 1 an si avea toate sansele sa o dea aia afara si sa o si amendeze. Fairuza i-a zis sa nu se lase ca situatia se va rezolva, iar cu 2 zile inainte sa primeasca viza Fairuza i-a spus ca va primi un document foarte important care ii va schimba viatza. Si asa a fost. Acum are si drept de munca si si-a gasit si un prieten cu care se va casatori curind.
Bruby
Postat pe 27 Februarie 2010 20:56
Previziunile sunt probabilitati ale viitorului. Depinde de noi daca se si implinesc. Trebuie sa crezi ca sa se intample. Sa nu te temi sa crezi, sa nu ai frica, indoiala, sau alte sentimente negative, trebuie sa gandim numai pozitiv si sa fim in perfecta aliniere cu destinul si ceea ce ne dorimsa se intample pentru noi.

Pentru cei care vor sa aprofundeze, cititi Carmen Harra- Decodificarea destinului.
DeeaCatalina
Postat pe 28 Februarie 2010 03:15
buna scuzati eu incerc deja de o saptamana sa intru sa vb cu un consilier imi cere mereu doar date ,a sitului meu la care eu am aceias adresa de multi ani acelas utilizator si nu stiu ce se intampla ca nu pot intra etc .
apoi daca cineva imi poate da sfaturi l-e astept cu placere ,si daca stiti de ritual de protectie ! ok
va multumesc
hreniuk
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:24
De la: , la data 2009-06-23 01:40:23Buna tuturor

Ma fascineaza acest domenu si, deci, am fost prima...acum jumatate de an; daca nu si mai bine...
Balaceanu prezice copil in urmatoarea luna...
copilul nu vine...
Probleme cu sotul; Balaceanu cica...o sa fie ok
Intre timp, 2 luni, sotul m-a batut..noi, pe punctul de divort...
Scriu d-lui Balaceanu ..pe banii mei, of course...
Cica si sotul cum mai e?
eu intreb "Pai nu prea stiu! Dvs. sa-mi spuneti"
Rezultat: Dl Balaceanu dispare
:)


Azi contactez "MIri Elena"
Acum cateva luni te punea sa pui mana pe ecran..sa te citeasca..
mai nimerea...
Azi...
cica: pune mana pe ecran si zi de 9 (noua) ori tatal nostru...
eu m-a dus si m-am plimbat...
la un noment dat zis : gata
apare si dansa cu urmatoarea "citire"

mir: VAD CA ESTI PREOCUPATA IN CASTIGARE DE BANI, VEI REUSI
mir: AI GRIJA LA SANATATE
aya: mai, voi vb serios..
mir: AI SMTIT ENERGIA MEA?
aya: eu eram pe-afara..din bloc
aya: a fost un test...
la acest rascpuns Dna Miri a zambit...

Cam asta ar fi despre Viversum...

Restul sunt..."evaluari"
care mai e care cere pomana: o evaluare va rog..
pai si ce evaluare pot da eu daca nimic nu se implineste..e fapt..evaluarea trebe data din acelasi moment..cand s-ar mai intampla predictia??/


N.B Ador stiintzele oculte!!!

e clar!
marilyn37
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:03
De la: liliana2005, la data 2010-02-24 23:50:46
De la: DeeaCatalina, la data 2009-08-20 06:18:26
De la: kudika060709, la data 2009-08-19 11:25:15

Situl Viversum, este unul dintre cele mai bune situri din cate am intalnit in domeniul Prapsihologiei
Consilierul Balaceanu, este unul dintre cei mai buni profesionisti ai sitului care cu adevarat devotament a ajutat si ajuta cu suflet pe fiecare dintre noi.
Normal ca sunt si persoane rau voitoare, care fiind foarte influientabile trebuie sa scrie urat
impotriva cuiva.
Apelati cu mare incerdere la acest site, pentru ca intradevar acesti consilieri sunt cu adevarat
profesionisti.





Ai f mare dreptate, iar domnul Balaceanu este un inger trimis pe Pamant de Dumnezeu sa vindece suflete. Doamne ajuta!


Mai daca ia bani pentru ceea ce face, este orice dar un inger nu este. Ingerii nu incaseaza.

Era o metafora.
DeeaCatalina
Postat pe 14 Noiembrie 2010 06:11
scuze ca intreb.,.......dar fairuza ,,,,,,,face numai minuni???????totul e rau..........dar, dupa ce apelezi la ea,,,,,,,,se schiba numai in bine???????am sa apelez si eu din curiozitate,,,,,,,,,,si va anunt
laura_dobaes
Postat pe 18 Martie 2011 10:58
Viversum.ro nu mai exista de anul trecut asa ca nu stiu cum se poate lua legatura cu consilierii de acolo.
Bruby
Postat pe 2 Aprilie 2011 04:44
De la: Bruby, la data 2011-04-02 04:44:42Viversum.ro nu mai exista de anul trecut asa ca nu stiu cum se poate lua legatura cu consilierii de acolo.

ii gasesti pe unii dintre ei pe
www.euniversum.com
printre care si pe domnul Balaceanu:)
DeeaCatalina
Postat pe 2 Aprilie 2011 16:18
Dupa cate stiu eu, site-ul VIVERSUM este inchis pentru Romania doar temporar. Si asta pentru ca firma VIVERSUM (este o firma germana care are site-uri in mai multe tari - printre care a fost si Romania) a vandut intregul pachet de actiuni firmei concurente QUESTICO.
Cele doua firme actioneaza pe piata ca si firme concurente dar de fapt au acelasi administrator. Daca vizitati site-ul Viversum ve-ti observa ca si-a schimbat designul ca si firma "concurenta" Questico.
Eu am inteles ca site-ul Viversum se va redeschide pentru Romania in alt format si cu alt nume.

Cunosc aceste informatii de la consilieri care au ramas in continuare sa consilieze pe site-ul nemtesc.
A propos, daca dintre voi sunt persoane care doresc sa comunice cu Maria Ion o gasesc pe viversum.de
De fapt de inregistrata cu MARIA JON. Majoritatea clientilor multumiti de serviciile dumneaei se consiliaza pe site-ul german.
lala_monita
Postat pe 14 Aprilie 2011 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sagetator ( ea )& fecioara ( el ) 6 De la: Ele_ely 23 Octombrie 2009 13:33
taur cu taur merge 13 De la: Dor_a 22 Aprilie 2009 18:59
Eu berbec, ea varsator 14 De la: r3d_chocolate_yahoo_com 8 Septembrie 2009 17:01
BARBATUL BALANTA-cum se poate cuceri? 44 De la: kudika381260 30 Decembrie 2015 05:12
Eu Rac-El Berbec 14 De la: kudika361050 6 Martie 2014 12:04