Setari Cookie-uri

Dragoste sau nu?

Sunt cu un baiat de un an si 3 luni ..... Totul a fost super la inceput , dar cu timpul mi-am dat seama ca este prea imatur avand 20 de ani . Am incercat sa-l schimb dar fara rost ... E un baiat extraordinar sincer il consider cel mai bun prieten .... As vrea sa pun punct relatie deoarece nu ma simt in largul meu si nu mai sunt sigura de sentimentele mele fata de el ... Dar stiu ca asta il va rani ingrozitor ! Ce pot face oare astea sa fie doar niste toane ale mele .... si sa tin inca la el ?
Si mai ceva de un an vorbesc cu un baiat la telefon strict relatie de amicitie, dar in ultimele luni a avansat relatia de amicitie si incep sa tin la el...... E de vina faptul ca vb cu baiatul acela sau relatia mea care nu imi mai ofera prea multe motive de bucurie?
adana93
Postat pe 17 Iulie 2011 12:05
[quote name='adana93' date='2011-07-17 12:05:14' Am incercat sa-l schimb dar fara rost ... E un baiat extraordinar sincer il consider cel mai bun prieten .... [/quote]

Sfatul meu... Nu incerca sa schimbi pe cineva, ia-l asa cum este daca iti place. Daca vrea si daca este cazul, se schimba el... de dragul tau.
_vio_
Postat pe 17 Iulie 2011 12:12
Ai dreptate , dar m-am gandit la binele lui...... anul acesta a sustinut bac-ul si a avut rezultate pe masura( foarte mici ) ... nu-l intereseaza mai nimic el doar traieste clipa...... Tin la el enorm si l-as ajutat cu tot ce e posibil:( Numai sa vad putin interes si din partea lui....
adana93
Postat pe 17 Iulie 2011 12:17
Da Adnana, i-ai vrut binele... Dar cat "bine" poti sa sa-i vrei daca tu spui ca nu mai esti sigura de sentimentele tale ?! Nu mai spun ca vorbeai de un an la telefon cu un baiat pentru care acum spui ca ai inceput sa simti nu-stiu-ce...
Nu este nimic serios, este doar o joaca de copii Cand simti ceva pentru cineva nu mai lasi loc de o a treia persoana...
Asta ca sa-ti raspund la titlul topicului
_vio_
Postat pe 17 Iulie 2011 12:22
De la: adana93, la data 2011-07-17 12:17:06Ai dreptate , dar m-am gandit la binele lui...... anul acesta a sustinut bac-ul si a avut rezultate pe masura( foarte mici ) ... nu-l intereseaza mai nimic el doar traieste clipa...... Tin la el enorm si l-as ajutat cu tot ce e posibil:( Numai sa vad putin interes si din partea lui....

anul asta a sustinut bacul???? la 20 de ani?
steffy91
Postat pe 17 Iulie 2011 12:22
De la: adana93, la data 2011-07-17 12:05:14Sunt cu un baiat de un an si 3 luni ..... Totul a fost super la inceput , dar cu timpul mi-am dat seama ca este prea imatur avand 20 de ani . Am incercat sa-l schimb dar fara rost ... E un baiat extraordinar sincer il consider cel mai bun prieten .... As vrea sa pun punct relatie deoarece nu ma simt in largul meu si nu mai sunt sigura de sentimentele mele fata de el ... Dar stiu ca asta il va rani ingrozitor ! Ce pot face oare astea sa fie doar niste toane ale mele .... si sa tin inca la el ?
Si mai ceva de un an vorbesc cu un baiat la telefon strict relatie de amicitie, dar in ultimele luni a avansat relatia de amicitie si incep sa tin la el...... E de vina faptul ca vb cu baiatul acela sau relatia mea care nu imi mai ofera prea multe motive de bucurie?

ideea este in felul urmator.....un om fie il accepti asa cum este,fie nu il accepti deloc....mi se pare ciudat faptul k tu esti cu el de un an si 3 luni si abia acum ti ai dat seama cat de imatur este..si pe deasupra ceea ce mi se pare si mai ciudat....tu vorbesti de UN AN la telefon cu un alt baiat,un tip de care incepi sa te indragostesti..nu cumva e ceva mai mult aici???? eu cred ca nu prietenul tau este de vina sau imaturitatea lui ci celalalt baiat si nesiguranta sentimentelor tale...
steffy91
Postat pe 17 Iulie 2011 12:25
eu ma tem ca nici tu nu esti foarte matura... la fel cum a mai zis cineva inainte, atunci cand iubesti nu prea mai lasi loc pentru o a treia persoana in ecuatie si mai am impresia ca tu te astepti ca dragostea sa fie mereu spectaculoasa si "wow"... ceea ce nu se prea intampla in realitate. chiar si cea mai "dragoste" dragoste are perioade si perioade, nu poti sa fii tot timpul in starea euforica de la inceput
moodygirl
Postat pe 15 August 2011 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal 1 De la: kudika275734 9 August 2010 11:48
capricornilor... am nevoie de un sfat 9 De la: kudika052820 17 Iulie 2009 16:11
Tarot 1 De la: Eliza_T 3 Mai 2010 15:55
Nu stiu ce zodie sunt 8 De la: Arutzu28 25 Iunie 2011 20:54
eu si el? avem oare o relatie? 9 De la: anda_a 8 Noiembrie 2009 22:59