Setari Cookie-uri

peritol ingrasa

Buna fetelor.Si mie mi s-a recomandat peritol de catre medicul de familie,si am o pofta de mancare mare.Eu nu mananc paine mai deloc,iar acum nu trece o masa sa nu consum paine si alte alimente pe care nu prea le bagam in seama.Si concluzia e ca m-am ingrasat.Eu iau jumatate de pastila,seara,plus osteocare si eurovita cu fier,si ma simt bine de la ele.
madalina_iovanov
Postat pe 10 Mai 2011 21:57
Pertiolul se ia seara tocmai pentru faptul ca iti da stare de somnolenta.Si ca medicament e ok.Eu sunt f slaba,si de o luna de cand iat peritol,m-am ingrasat aproape 4 kg, fara exagerari.Eu iau jumatate de pastila seara,dupa cina+osteocare si Eurovita cu Fier.
madalina_iovanov
Postat pe 11 Mai 2011 22:03
De la: AngelOnAcid, la data 2011-03-28 12:03:41Peritolul este un medicament foarte controversat si medicii nu sunt chiar incredintati ca e ok sa-l folositi. Eu am 1,76 si 50 de kg, dar am fost operata cu stomacul cand eram copil si am ramas cu sechele. Nu ma pot alimenta chiar cum mi-as dori. Ani de zile m-am chinuit sa ma ingras, pentru ca eram foarte complexata. Pana intr-o zi cand mi-am dat seama ca tot ce conteaza este sa fiu sanatoasa. Majoritatea medicamentelor pe care le folositi sunt nocive, ca vorbim de peritol sau de suplimente alimentare pe baza de proteine din zer. Renuntati la complexe patetice si mancati sanatos, dupa nevoile corpului vostru. Cineva spunea sa mancati zi si noapte. Nu numai ca nu va veti ingrasa, dar veti face si gastrita. Daca vreti sa faceti cea util t corpul vostru, alimentati-va sanatos (nu exces de grasimi, proteine sau glucide), multe legume, fructe, peste, pui, cereale, ficat, alune etc. Luati un supliment nutrivit de calitate, cu multivitamine si minerale, preferabil natural, faceti miscare si dormiti sanatos. Nu va mai stresati in legatura cu greutatea. Daca sunteti schije, schije ramaneti. Mama asa a fot toata viata. Nu poti forta natura, oricat de mult ai vrea. Decat slabanoage cu celulita si colacei, mai bine pas.

Si nu recomandati medicamente aiurea.



Decat slabanoage cu celulita si colacei, mai bine pas.



Decat, ce????

Valy90
Postat pe 11 Mai 2011 22:51
nu stiu dak in cazuri grave,mie mi la recomandat o farmacista pt pofta de mancare si mi a fost de ajutor.am reusit sa ma ingras cateva kg.cand nu am pofta de mancare iau peritol si se rezolva!numai bine va dortesc!
kudika410673
Postat pe 30 Iunie 2011 10:05
Buna lex_gabriela , vreau sa stiu daca mai mergi la sala si da rezultate. Eu am 1.60 si 43 kg si chiar vreau sa ma ingras si as vrea sa incerc si cu sportul.
kudika418093
Postat pe 10 August 2011 22:20
Buna kudika410673 vreau sa stiu daka te-ai ingrasat cu peritol?
happy_em
Postat pe 11 August 2011 20:32
Pt KUDIKA418093:
Da, am reusit sa imi pun masa musculara prin sport...M-am ingrasat 4 kg in 2 luni....nu este f mult, dar s-au mentinut kilogramele! De vreo 2 luni nu am mai facut sport, dar m-am reapucat...in timpul acesta am slabit 1 kg, dar sper sa mai pun cateva in perioada urmatoare! ma bucur ca te-ai gandit la solutia cu sportul...e cel mai sanatos mod de a te ingrasa fara sa iti apara vergeturi si fara celulita! (sa folosesti creme hidratante pentru corp ca sa ai piele elastica- in cazul in care iti va creste masa musculara)
Numai bine!
lex_gabriela
Postat pe 29 August 2011 09:16
Peritolul ingrasa,va zic eu care am luat ani la randul vitamine de tot felul care nu au dat nici un efect.Acum o luna am fost la un endocrinolog si mi sa dat niste analize,o ecografie tiroidiana findca eu credeam k este ceva in neregula k tiroida dar nu a fost asa deloc.De 2 saptamani iau Peritol comprimate si Vitamax comprimate si efectul este vizibil.Tin sa precizez k sunt mama a doi copii iar dupa ce am nascut a doua oara am slabit ff mult.Va pup pe toate si va sfatuies ca intai sa va faceti niste analize la sange in urma unei vizite la un endoclinoloc P.S. nu cost mult si apoi sa luati (dak este cazul) Peritol.Pupici
kudika447589
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:40
fetelor dar cat costa ?sh de unde poti lua...adika cum il ceri mai exact cand ill cumperi?
kudika515983
Postat pe 20 Martie 2012 21:59
dar cat ai dat pe el?ca vreau sh eu ca st pielea sh osuu 40 de kg:((:((:(( sper sa ma ingrasss

kudika515983
Postat pe 20 Martie 2012 22:04
Buna fetelor! ma adresez voua pt ca am incercat si eu tot felul de vitamine ca sa ma ingras, am 1.60 si 38kg deci ptr mine era o necesitate! astfel am fost la medic am facut toate dar absolut toate analizele, rezultatul sunt sanatoasa! in schimb mi-a dat sa fac injectii cu calciu,vitamina B6 vitamina B12, vitamina B1 si iau magne b6 si peritol dar acesta numai seara ptr ca iti provoaca stare de somn. Injectiile sunt dureroase dar rezultatele sunt bune!
Bafta la ingrasat!
bryana_lov
Postat pe 9 Iulie 2012 15:13
De la: kudika447589, la data 2011-10-06 23:40:25Peritolul ingrasa,va zic eu care am luat ani la randul vitamine de tot felul care nu au dat nici un efect.Acum o luna am fost la un endocrinolog si mi sa dat niste analize,o ecografie tiroidiana findca eu credeam k este ceva in neregula k tiroida dar nu a fost asa deloc.De 2 saptamani iau Peritol comprimate si Vitamax comprimate si efectul este vizibil.Tin sa precizez k sunt mama a doi copii iar dupa ce am nascut a doua oara am slabit ff mult.Va pup pe toate si va sfatuies ca intai sa va faceti niste analize la sange in urma unei vizite la un endoclinoloc P.S. nu cost mult si apoi sa luati (dak este cazul) Peritol.Pupici
kudika_11592
Postat pe 9 Iulie 2012 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Program de Ingrasare - Cresterea Masei Corporale 2 De la: Cassey 13 Mai 2009 17:31
cura de ingrare 38 De la: freakbabe 6 Martie 2010 21:12
vrea sa ma ingras.. 12 De la: ionut_daniel 23 Februarie 2010 19:47
jhhhuuhjujhkuuii 22 De la: vali_pc2007 12 Februarie 2010 02:53
cum poate cineva sa ia in ghilograme 57 De la: addicted_to_love 28 Mai 2009 16:54