Setari Cookie-uri

Mutatul impreuna

Buna ziua,
As avea nevoie de o parere obiectiva si de un sfat sincer si poate sa imi impartasiti din experienta proprie.
Sunt de 6 luni cu un baiat cu care ma inteleg foarte bine si am hotarat sa ne mutam impreuna; totul a fost bine si frumos pana in momentul in care am gasit apartamentul pe care ni-l doream...si am inceput sa ma panichez..ba ca nu o sa ne descurcam cu cheltuielile, ca nu o sa fiu destul de responsabila, ca poate ne plictisim unul de celalalt...
Spuneti-mi la voi cum a fost? cum ati trecut peste micile sau marile probleme pe care le presupune mutatul impreuna cand fiecare are tabieturile lui..mai greu sau mai usor de suportat.
Sper sa fie bine...
Astept sfaturile voastr e
simona_madalin
Postat pe 17 Februarie 2009 14:39
mai sunt vreo 3-4 topicuri deschise pe aceesi tema....
citeste si te documenteaza.
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Februarie 2009 14:40
imi cer scuze ca am deschis iar un topic despre acest subiect..nu gasisem nimic asemanator..sau poate nu am fost atenta :)
simona_madalin
Postat pe 17 Februarie 2009 22:17
nu-i bai dar se face misto la greu de cei "noi" care deschid topicuri noi....
sunt vreo 3 topicuri pe aceesi tema ,cu rabdare le gasesti....

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/19619/Mutatul-impreuna.html

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/19840/taica-su-ma-dispera-.html

etc....
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Februarie 2009 22:19
De la: simona_madalin, la data 2009-02-17 14:39:46Buna ziua,
As avea nevoie de o parere obiectiva si de un sfat sincer si poate sa imi impartasiti din experienta proprie.
Sunt de 6 luni cu un baiat cu care ma inteleg foarte bine si am hotarat sa ne mutam impreuna; totul a fost bine si frumos pana in momentul in care am gasit apartamentul pe care ni-l doream...si am inceput sa ma panichez..ba ca nu o sa ne descurcam cu cheltuielile, ca nu o sa fiu destul de responsabila, ca poate ne plictisim unul de celalalt...
Spuneti-mi la voi cum a fost? cum ati trecut peste micile sau marile probleme pe care le presupune mutatul impreuna cand fiecare are tabieturile lui..mai greu sau mai usor de suportat.
Sper sa fie bine...
Astept sfaturile voastr e




trebuie sa fi constienta de multe lucruri.il iubesti si esti in stare sa iti asumi unele lucruri.trebuie sa fi o femeie in casa..respectata si respectabila...asta depinde daca iti doresti asa devreme sa te muti cu el..

Postat pe 20 Mai 2009 16:28
Eu m-am mutat impreuna cu iubitul si pot sa spun ca singurul avantaj pe care l-am avut a fost ca l-am cunoscut mai bine.Treptat,treptat si-a dat masca jos si am reusit sa aflu foarte repede ce fel de persoana este.Daca nu te simti pregatita,mai asteapta."Mutatul impreuna" presupune anumite responsabilitati!In romania functioneaza principiul cu femeia la cratita si barbatul la tv chiar si la nivele mai inalte ale societatii.Daca nu m-as fi mutat impreuna cu el,nu as fi aflat nici in ziua de astazi cat de mult poate sa minta si ce om este.In concluzie,decizia iti apartine,dar gandeste-te bine inainte de a face un astfel de pas mai ales ca si tu ai precizat:fiecare are obiceiurile lui si e destul de greu sa te acomodezi!In speranta ca ti-am putut fi de ajutor cumva,multi pupici:*:*:*:* si bafta in luarea deciziei corecte!
alizee_elis
Postat pe 7 August 2009 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 12 De la: battleofwits 15 Decembrie 2010 08:36
am nevoie de un sfat,de o parere... 31 De la: eliana_love 3 Iunie 2009 22:00
In curand pleaca dincolo sa lucreze, help !!! 27 De la: steffy91 17 Iulie 2011 21:48
Jurnal Mr.S v2.0 108 De la: Nebunatik91 11 Octombrie 2010 02:54
Cica amenda. 10 De la: Ionyssa 12 Aprilie 2011 01:09