Setari Cookie-uri

se merita sa fiu pe locul 2?

Am o relatie de 3 ani in ascuns cu un tip.El a fost primul baiat din viata mea si s-a legat o legatura intre noi,eu am preferat sa fie singurul cu care fac sex , si chiar daca mai avem si alte relatii noi mereu tinem legatura , suntem prieteni , mergem in gasca in oras dar intimitatile le stim doar cativa prieteni f apropiati.Adica sunt 4 persoane care stiu ca avem o relatie in ascuns.De curand un prieten mi-a propus tot ceva de genul.Faza e k eu oricum nu sunt dispusa sa am o relatie de care sa stie toata lumea dar cred k 2 relatii in secret...nu vor merge.
voi ce credeti fetelor se merita?Cei ce ma iau la misto sa nu se chinuie sa imi raspunda.
o_parte_din_rai
Postat pe 16 Iunie 2009 09:40
pey stii bine ca tot ce e ascuns se va complicala un moment dat sa stii ca vor exista multi ca te vor lua la mijto pt ca ai o gandire foarte primitiva, vrei ceva dar nu vrei si totusi nu te gandesti la consecinte sau cel putin asa lasi impresia
yumy
Postat pe 16 Iunie 2009 09:44
De la: Soricutza, la data 2009-06-16 09:40:55Am o relatie de 3 ani in ascuns cu un tip.El a fost primul baiat din viata mea si s-a legat o legatura intre noi,eu am preferat sa fie singurul cu care fac sex , si chiar daca mai avem si alte relatii noi mereu tinem legatura , suntem prieteni , mergem in gasca in oras dar intimitatile le stim doar cativa prieteni f apropiati.Adica sunt 4 persoane care stiu ca avem o relatie in ascuns.De curand un prieten mi-a propus tot ceva de genul.Faza e k eu oricum nu sunt dispusa sa am o relatie de care sa stie toata lumea dar cred k 2 relatii in secret...nu vor merge.
voi ce credeti fetelor se merita?Cei ce ma iau la misto sa nu se chinuie sa imi raspunda.


io in locul tau nici nu as mai iesi din casa as sta numai ascunsa sa vezi ce palpitant este
donttouch
Postat pe 16 Iunie 2009 10:04
tu nu vrei o relatie normala, cat crezi ca o sa dureze cele ascunse? gandeste-te ce e mai bine pentru tine.
sizinuca
Postat pe 16 Iunie 2009 10:10
De la: Soricutza, la data 2009-06-16 09:40:55Am o relatie de 3 ani in ascuns cu un tip.El a fost primul baiat din viata mea si s-a legat o legatura intre noi,eu am preferat sa fie singurul cu care fac sex , si chiar daca mai avem si alte relatii noi mereu tinem legatura , suntem prieteni , mergem in gasca in oras dar intimitatile le stim doar cativa prieteni f apropiati.Adica sunt 4 persoane care stiu ca avem o relatie in ascuns.De curand un prieten mi-a propus tot ceva de genul.Faza e k eu oricum nu sunt dispusa sa am o relatie de care sa stie toata lumea dar cred k 2 relatii in secret...nu vor merge.
voi ce credeti fetelor se merita?Cei ce ma iau la misto sa nu se chinuie sa imi raspunda.

3 ani? ascunsi? Tu stii mai bine, dar sfatul meu e sa nu te implici in alta relatie de acest gen. Ce e ascuns, suna a minciuna. Daca primul afla de al doilea? Cum se va simti? Poate ar trebui sa traiesti si tu o poveste frumoasa de dragoste de care sa stie toata lumea si sa te mandresti cu ce ai, ,,achizitia ta" ...
kudi_onutsa
Postat pe 16 Iunie 2009 10:17
nu merita sa fii pe locul 2, si de ce e ascunsa relatia? va e rusine cu dragostea voastra?

Andia
Postat pe 16 Iunie 2009 10:29
In dragoste nu exista locul 2.Daca te iubeste cu adevarat esti pe locul 1,daca te foloseste,esti pe locul 2.Eu zic ca nu se merita.
dana_maria13
Postat pe 16 Iunie 2009 11:12
De la: Soricutza, la data 2009-06-16 09:40:55Am o relatie de 3 ani in ascuns cu un tip.El a fost primul baiat din viata mea si s-a legat o legatura intre noi,eu am preferat sa fie singurul cu care fac sex , si chiar daca mai avem si alte relatii noi mereu tinem legatura , suntem prieteni , mergem in gasca in oras dar intimitatile le stim doar cativa prieteni f apropiati.Adica sunt 4 persoane care stiu ca avem o relatie in ascuns.De curand un prieten mi-a propus tot ceva de genul.Faza e k eu oricum nu sunt dispusa sa am o relatie de care sa stie toata lumea dar cred k 2 relatii in secret...nu vor merge.
voi ce credeti fetelor se merita?Cei ce ma iau la misto sa nu se chinuie sa imi raspunda.

daca un alt prieten ti-a propus tot asa..nu crezi ca cercul de prieteni care va stiu relatia ..s-a cam largit?
si apoi este insurat de aveti relatia pe ascuns?sau tu maritata?..a dezvolta ca sigur este mai mult
coffeeta
Postat pe 16 Iunie 2009 12:12
De la: yumalai, la data 2009-06-16 09:44:29pey stii bine ca tot ce e ascuns se va complicala un moment dat sa stii ca vor exista multi ca te vor lua la mijto pt ca ai o gandire foarte primitiva, vrei ceva dar nu vrei si totusi nu te gandesti la consecinte sau cel putin asa lasi impresia

de ce zici k am o gandire primitiva?sincer nu cred k e momentul sa am o relatie pe care sa o analizeze toata lumea.Pentru ca din pacate asa este...toate relatiile mele nu au mers ptr ca au avut altii grija sa isi bage coada in ele.
o_parte_din_rai
Postat pe 16 Iunie 2009 12:15
O relatie poate fi frumoasa ,fie ea ascunsa sau nu.
Doua ,ascunse deja e prea mult.
Tu sti cel mai bine ce vrei.
Sau nu?
lilianagr
Postat pe 16 Iunie 2009 12:18
Uite, ma abtin sa fac o remarca mai.... ironica, dar... Sa mor daca pricep ceva!
Adica primul meu barbat, cel cu care raman si 3 (TREI) ani, il tin ascuns?? Ba mai mult! EL MA TINE ASCUNSA. Pentru ca sunt convinsa ca nu ideea ta a fost sa stati 3 ani "ascunsi"... Si de Craciun, Revelion, Paste, ziua ta, ziua lui... tot "ascunsi" ? (daca mai scriu o data cuvantul "ascuns", mi se face rau ) ...
Si unde e... "palpiteala" in asta, sa ma faca si pe mine cineva sa inteleg... (nu-s ironica, pe cuvant, doar ca nu pricep si pace! )
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 12:18
Daca nu au mers probanil ca nu au fost destul de solide.
lilianagr
Postat pe 16 Iunie 2009 12:19
.[/quote]
daca un alt prieten ti-a propus tot asa..nu crezi ca cercul de prieteni care va stiu relatia ..s-a cam largit?
si apoi este insurat de aveti relatia pe ascuns?sau tu maritata?..a dezvolta ca sigur este mai mult [/quote]
El are prietena de vre-o jumatate de an , acesta care mi-a propus de curand.ideea e ca celalalt e fustangiu,dar cu mine e special.Are grija de mine si suntem f apropiati..in fatza celor din jur suntem prieteni dar in spate suntem si confidenti , si tinem unul la altul,dar parintii mey nu ar fi de acord cu relatia dintre noi pentru ca tata vrea numai baieti cu o situatie materiala f buna, ca cica e vb de statut social si rahaturi.Eu nu vreau asa ceva, de asta pereferam sa ne ascunde.Pe de o parte ii fac hatarul tatalui meu si pe de alta ma simt eu bine si stiu ca e cineva care tine la mine.
Ca sa mai raspund la un post...nu se foloseste de mine,nu vad un baiat care ar sta 3 ani cu o fata...si ar trebui sa precizez ca el poate sa aiba fete muuult mai frumoase ca mine , doar ca sa o foloseasca.Si daca ar fi asa, nu mi-ar mai purta de grija.
o_parte_din_rai
Postat pe 16 Iunie 2009 12:19
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 12:18:40Uite, ma abtin sa fac o remarca mai.... ironica, dar... Sa mor daca pricep ceva!
Adica primul meu barbat, cel cu care raman si 3 (TREI) ani, il tin ascuns?? Ba mai mult! EL MA TINE ASCUNSA. Pentru ca sunt convinsa ca nu ideea ta a fost sa stati 3 ani "ascunsi"... Si de Craciun, Revelion, Paste, ziua ta, ziua lui... tot "ascunsi" ? (daca mai scriu o data cuvantul "ascuns", mi se face rau ) ...
Si unde e... "palpiteala" in asta, sa ma faca si pe mine cineva sa inteleg... (nu-s ironica, pe cuvant, doar ca nu pricep si pace! )

am mai pus mai sus un post si am zis ca da , a fost ideea mea sa tinem relatia asa ,pentru ca tata e gen ,,bau-bau" si nu vreau sa avem probleme amandoi.
o_parte_din_rai
Postat pe 16 Iunie 2009 12:21
Aha, deci... singurul care nu trebuie sa stie de relatie, e tatal, nu toti prietenii tai...

Cat despre al doilea... Hm! Eu nu iteleg fazele astea. Daca nu suntem casatoriti si nu ne leaga tz'shpe mii de hartii, bunuri comune si copii, de ce ne complicam cu 'jde mii de relatii "ascunse"?
Tu ai cea mai mica idee cum e sa il vezi ca are grija de tine cand esti la o petrecere, cand iti deschide usa la masina, cand iti aduce flori si ti le da indiferent cine e de fatza? Presupun ca nu. Ce viata, pe cuvantul meu...
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 12:26
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 12:26:27Aha, deci... singurul care nu trebuie sa stie de relatie, e tatal, nu toti prietenii tai...

Cat despre al doilea... Hm! Eu nu iteleg fazele astea. Daca nu suntem casatoriti si nu ne leaga tz'shpe mii de hartii, bunuri comune si copii, de ce ne complicam cu 'jde mii de relatii "ascunse"?
Tu ai cea mai mica idee cum e sa il vezi ca are grija de tine cand esti la o petrecere, cand iti deschide usa la masina, cand iti aduce flori si ti le da indiferent cine e de fatza? Presupun ca nu. Ce viata, pe cuvantul meu...


Vezi Dora,ti-am spus eu!!!
bl_de
Postat pe 16 Iunie 2009 12:29
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 12:26:27Aha, deci... singurul care nu trebuie sa stie de relatie, e tatal, nu toti prietenii tai...

Cat despre al doilea... Hm! Eu nu iteleg fazele astea. Daca nu suntem casatoriti si nu ne leaga tz'shpe mii de hartii, bunuri comune si copii, de ce ne complicam cu 'jde mii de relatii "ascunse"?
Tu ai cea mai mica idee cum e sa il vezi ca are grija de tine cand esti la o petrecere, cand iti deschide usa la masina, cand iti aduce flori si ti le da indiferent cine e de fatza? Presupun ca nu. Ce viata, pe cuvantul meu...


o sa fie aiurea ce spun...dar pe fostul meu prieten ...tata l-a pus ,,pe fuga"...in sensul in care l-a sunat si i-a spus sa nu se mai vada cu mine ca sa nu aiba probleme.
o_parte_din_rai
Postat pe 16 Iunie 2009 12:29
De la: Soricutza, la data 2009-06-16 12:29:33
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 12:26:27Aha, deci... singurul care nu trebuie sa stie de relatie, e tatal, nu toti prietenii tai...

Cat despre al doilea... Hm! Eu nu iteleg fazele astea. Daca nu suntem casatoriti si nu ne leaga tz'shpe mii de hartii, bunuri comune si copii, de ce ne complicam cu 'jde mii de relatii "ascunse"?
Tu ai cea mai mica idee cum e sa il vezi ca are grija de tine cand esti la o petrecere, cand iti deschide usa la masina, cand iti aduce flori si ti le da indiferent cine e de fatza? Presupun ca nu. Ce viata, pe cuvantul meu...


o sa fie aiurea ce spun...dar pe fostul meu prieten ...tata l-a pus ,,pe fuga"...in sensul in care l-a sunat si i-a spus sa nu se mai vada cu mine ca sa nu aiba probleme.



Cu toporu'?
bl_de
Postat pe 16 Iunie 2009 12:30
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 12:26:27Aha, deci... singurul care nu trebuie sa stie de relatie, e tatal, nu toti prietenii tai...



din toata gasca suntem doar 4 care stim...pentru ca doar in ei am incredere ,si ptr ca nu mi se pare o relatie cu care sa ma mandresc la toata lumea.Cu toate ca e una superba.Si da,de sarbatori ,de ziua mea sau in vacante suntem impreuna...pentru ca mergem in gasca de 6...adik stim cu totii...si e superb.Doar in oras nu ne afisam.
o_parte_din_rai
Postat pe 16 Iunie 2009 12:35
Nu cu toporul...:))))
o_parte_din_rai
Postat pe 16 Iunie 2009 12:36
De la: Soricutza, la data 2009-06-16 12:36:40Nu cu toporul...:))))

Puteam sa jur ca esti cu cas la gura!!! Mai ai de invatat....
bl_de
Postat pe 16 Iunie 2009 12:37
De la: Soricutza, la data 2009-06-16 12:35:47
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 12:26:27Aha, deci... singurul care nu trebuie sa stie de relatie, e tatal, nu toti prietenii tai...



din toata gasca suntem doar 4 care stim...pentru ca doar in ei am incredere ,si ptr ca nu mi se pare o relatie cu care sa ma mandresc la toata lumea.Cu toate ca e una superba.Si da,de sarbatori ,de ziua mea sau in vacante suntem impreuna...pentru ca mergem in gasca de 6...adik stim cu totii...si e superb.Doar in oras nu ne afisam.


Ok... Deci totul e rozaliu si "superb"... Atunci al treilea unde incape in tabloul idilic?
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 12:46
care al treilea?e primul[relatia de 3 ani] si cel ce de curand mi-a propus sa avem o relatie.aaa...poi al treilea ar insemna unu pe care il vrea tata....dar pe care nu am sa il am.Pentru ca nu ii suport de copchilasii de bani gata ce umbla dupa fustita mamicii...
o_parte_din_rai
Postat pe 16 Iunie 2009 12:47
Ah, pai in cazul asta ai deja raspunsul, nu? Pe "copchilu' de bani gata" il mazilesti...
Desi...sincer, eu nu am nimic cu ei... Ce e rau in a fi bine educat si a face parte ditr-o familie buna? Dar asta e doar parerea mea...
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 12:51
Unu are prietena , unu este fustangiu cam unde vrei sa fii in viata lor???!!!
valivieru96
Postat pe 16 Iunie 2009 12:54
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 12:51:44Ah, pai in cazul asta ai deja raspunsul, nu? Pe "copchilu' de bani gata" il mazilesti...
Desi...sincer, eu nu am nimic cu ei... Ce e rau in a fi bine educat si a face parte ditr-o familie buna? Dar asta e doar parerea mea...

ideea e ca nici eu nua m nimic cu ei...ca din pacate suntem in aceeasi categorie.Tocmai d asta...poate daca nu as fi avut destui bani ma bagam sa stau cu unu d bani gata...dar asa...eu vreau mai mult decat plimbari in masini luxoase si sucuri la cafenele de fitze.Ideea e ca tata nu suport asta.Sunt intr-o situatie aiurea,la mama nu ma pot duce pentru ca ai mei sunt despartiti si ea nu are bani...o iubesc dar m-am obisnuit cu luxul in care traiesc si nu cred k m-as putea adapta.De asta prefer sa am o relatie pe ascuns dar sa stiu ca sunt iubita si protejata.Chiar daca nu pot tipa in gura mare asta.
o_parte_din_rai
Postat pe 16 Iunie 2009 12:55
De la: valivieru96, la data 2009-06-16 12:54:27Unu are prietena , unu este fustangiu cam unde vrei sa fii in viata lor???!!!

asta care are prietena ma vrea pe locul 2 , faza e k nu m-ar impiedica nimic sa accept dar prietena lui imi este si mie prietena,adica e in gasca noastra si iesim impreuan in oras.Si nu cre dk as putea sa mi-o trag cu el si apoi sa ma duc in club cu ea sa ne destrabalam.
o_parte_din_rai
Postat pe 16 Iunie 2009 12:57
Aha! Deci tu vrei mai mult decat "plimbari in maisni luxoase"... Suna inaltzator... poti sa dai un exemplu?
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 12:58
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 12:58:12Aha! Deci tu vrei mai mult decat "plimbari in maisni luxoase"... Suna inaltzator... poti sa dai un exemplu?



Sex,relatii cu restul din gashca,iar nimeni sa nu banuiasca pe celalalt!Moama ce tare...o viatza plina ,plina ce suspans!
bl_de
Postat pe 16 Iunie 2009 13:00
De la: Soricutza, la data 2009-06-16 12:57:12
De la: valivieru96, la data 2009-06-16 12:54:27Unu are prietena , unu este fustangiu cam unde vrei sa fii in viata lor???!!!

asta care are prietena ma vrea pe locul 2 , faza e k nu m-ar impiedica nimic sa accept dar prietena lui imi este si mie prietena,adica e in gasca noastra si iesim impreuan in oras.Si nu cre dk as putea sa mi-o trag cu el si apoi sa ma duc in club cu ea sa ne destrabalam.

Poate pe 3 , 4 o fi facut chestia asta si cu alte prietene din gasca
valivieru96
Postat pe 16 Iunie 2009 13:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
reactia barbatilor la certuri....tacerea 53 De la: icegirl04 19 Septembrie 2019 18:37
Lipsa de subiecte in relatie 15 De la: Micael 15 Februarie 2011 12:22
Un sfat care merita ascultat! 8 De la: touch_me 8 Iunie 2010 15:00
nu inteleg ce se intampla cu ea 13 De la: GepettoP 14 Iunie 2015 12:42
Ce relatii ati avut cu parintii ? 69 De la: ipahebirowtnod 11 Noiembrie 2010 15:01