Setari Cookie-uri

Ajutati-ma sa-l inteleg!!!

buna!
am sa incerc sa va povestesc pe scurt ce mi s-a intamplat.In urma cu o luna m-am despartit de sotul meu...definitiv!!! la vreo 4 zile m-am intalnit cu un fost coleg de munca, care acum lucreaza langa serviciul meu, si am iesit la un suc....la doua sucuri...si tot asa pana cand ne-am dat seama ca este inceputul unei relatii pt care eu nu eram pregatita....si nici el ( in noiembrie se despartise de sotia lui care a ramas in Italia cu tot cu baietelul lor ).Am incercat sa stau de vb cu el sa-i explic ca nu e timpul sa incep o relatie pt ca nu vreau o alta dezamagire.....a fost de acord intr-un fel cu mine, dar m-a incurajat spunand ca nici el nu este , dar daca am ajuns pana aici nu ar trebui sa renuntam.....ca ne vom intelege foarte bine.....si m-a convins...totul era ok...toata ziua vb prin mesaje...pana intr-o zi cand nu mai raspundea....spre seara mi-a trimis un mesaj sa-mi spuna ca nu stie ce vrea si nu este prea sigur in legatura cu relatia noastra...si ca are nevoie de timp de gandire...i-am dat timp...pe urma am inceput iar asa zisa relatie.....inca o saptamana dupa care am mai primit un mesaj sa-mi spuna ca trebuie sa ne oprim aici, motivand ca nu are timp ( el avand 2 locuri de munca) si ca eu merit mai mult decat poate el sa-mi ofere...iar a doua zi imi spune sa nu mai bag in seama mesajul si sa-i mai dau o saptamana timp de gandire ca sa poata sa-mi dea un raspuns mai clar....
Oricat de intelegatoare as fi.....nu reusesc sa-mi mai dau seama ce vrea.Mie mi se pare absurd ca un barbat la 30 ani sa nu stie ce vrea de la viata.Am inteles ca e putin confuz din cauza ca nu are baiatul langa el si in putinul timp liber pe care il are cauta solutii sa-si aduc copilul la el......dar, totusi.....
Iar pe langa asta au fost cateva zile in care mi-a zis ca ne intalnim si am stat si am inghetat de frig asteptand......fara macar sa-mi trimita un mesaj sa-mi spuna ca nu mai poate veni...
Voi ce parere aveti?el zice ca nu vrea totusi sa ne despartim si de asta are nevoie de timp sa se gandeasca...
daria3106
Postat pe 17 Februarie 2009 19:10
Iti pierzi timpul... Daca nici la 30 de ani nu stie ce vrea de la viata, n-o sa stie niciodata. Meriti mai mult decat sa fii lasata in frig asteptand un netrebnic. Cu siguranta exista barbati care te pot face intr-adevar fericita si care iti pot oferi ce ai nevoie. Nu mai accepta mizeriile barbatilor Meriti mai mult!
ysza_00
Postat pe 17 Februarie 2009 19:16
De la: daria3106, la data 2009-02-17 19:10:23Iar pe langa asta au fost cateva zile in care mi-a zis ca ne intalnim si am stat si am inghetat de frig asteptand......fara macar sa-mi trimita un mesaj sa-mi spuna ca nu mai poate veni...
Voi ce parere aveti?el zice ca nu vrea totusi sa ne despartim si de asta are nevoie de timp sa se gandeasca...


Nu stiu... dar un om care nu vine la intalnire si nici nu anunta ca nu mai vine e total neserios! iar asta nu mai are legatura cu faptul ca trebuie sa se gandeasca... e nepasare
metal
Postat pe 17 Februarie 2009 19:51
ai stat si ai inghetat ca sa-l astepti????/ spune-mi ca e o gluma.
dana_mv
Postat pe 17 Februarie 2009 19:55
You know how they say, "you can't live without love"? Well, oxygen is even more important


Gandeste-te la ce am scris mai sus...

In plus, sa fim seriosi, isi bate joc de tine, mi-e lene sa insir si argumente

Postat pe 17 Februarie 2009 20:00
De la: daria3106, la data 2009-02-17 19:10:23buna!
am sa incerc sa va povestesc pe scurt ce mi s-a intamplat.In urma cu o luna m-am despartit de sotul meu...definitiv!!! la vreo 4 zile m-am intalnit cu un fost coleg de munca, care acum lucreaza langa serviciul meu, si am iesit la un suc....la doua sucuri...si tot asa pana cand ne-am dat seama ca este inceputul unei relatii pt care eu nu eram pregatita....si nici el ( in noiembrie se despartise de sotia lui care a ramas in Italia cu tot cu baietelul lor ).Am incercat sa stau de vb cu el sa-i explic ca nu e timpul sa incep o relatie pt ca nu vreau o alta dezamagire.....a fost de acord intr-un fel cu mine, dar m-a incurajat spunand ca nici el nu este , dar daca am ajuns pana aici nu ar trebui sa renuntam.....ca ne vom intelege foarte bine.....si m-a convins...totul era ok...toata ziua vb prin mesaje...pana intr-o zi cand nu mai raspundea....spre seara mi-a trimis un mesaj sa-mi spuna ca nu stie ce vrea si nu este prea sigur in legatura cu relatia noastra...si ca are nevoie de timp de gandire...i-am dat timp...pe urma am inceput iar asa zisa relatie.....inca o saptamana dupa care am mai primit un mesaj sa-mi spuna ca trebuie sa ne oprim aici, motivand ca nu are timp ( el avand 2 locuri de munca) si ca eu merit mai mult decat poate el sa-mi ofere...iar a doua zi imi spune sa nu mai bag in seama mesajul si sa-i mai dau o saptamana timp de gandire ca sa poata sa-mi dea un raspuns mai clar....
Oricat de intelegatoare as fi.....nu reusesc sa-mi mai dau seama ce vrea.Mie mi se pare absurd ca un barbat la 30 ani sa nu stie ce vrea de la viata.Am inteles ca e putin confuz din cauza ca nu are baiatul langa el si in putinul timp liber pe care il are cauta solutii sa-si aduc copilul la el......dar, totusi.....
Iar pe langa asta au fost cateva zile in care mi-a zis ca ne intalnim si am stat si am inghetat de frig asteptand......fara macar sa-mi trimita un mesaj sa-mi spuna ca nu mai poate veni...
Voi ce parere aveti?el zice ca nu vrea totusi sa ne despartim si de asta are nevoie de timp sa se gandeasca...



ha ha..cine a zis ca trebuie sa intelegi un barbat?
ce ti doresti u?
asta conteaza...fii mai egoista si ia ce e mai bun din fiecare persoana,din fiecare zi...ca sa ai o viata frumoasa,nu astepta,pt ca poti pierde trenul vietii
ancaface
Postat pe 22 Februarie 2009 16:49
De la: dana_mv, la data 2009-02-17 19:55:54ai stat si ai inghetat ca sa-l astepti????/ spune-mi ca e o gluma.
azalis
Postat pe 4 Martie 2009 11:42
e destul de tragic intr-adevar sa alegi intre copilul pe care ii ai, cazul lui, dar si tu ai dreptul sa-ti continui viata, iar dc el nu este destul de hotarat, iti pierzi timp. Pentru o femeie timpul trece f. repede, mai ales ca deja ai avut o experienta de casatorie, incearca sa selectezi si nu accepta decat o persoana care sa te merite.
azalis
Postat pe 4 Martie 2009 11:45
aveti dreptate cu comentariile anterioare si tu ancaface esti ce mai tare!! be strong!!
azalis
Postat pe 4 Martie 2009 11:48
De la: azalis, la data 2009-03-04 11:45:13e destul de tragic intr-adevar sa alegi intre copilul pe care ii ai, cazul lui, dar si tu ai dreptul sa-ti continui viata, iar dc el nu este destul de hotarat, iti pierzi timp. Pentru o femeie timpul trece f. repede, mai ales ca deja ai avut o experienta de casatorie, incearca sa selectezi si nu accepta decat o persoana care sa te merite.


uite de asta se marita unele repede ca apoi sa divorteze! pentru ca exista persoane care o tin una si buna cu "femeile imbatranesc/ se trec/ timpul trece"... mi-e sila cand va aud... Adica daca imbatranesc eu mai repede, ca femeie, trebuie sa/mi dedic viata cautarii unui barbat "care sa ma merite", numai de aia ca sa nu raman singura, "doamne fereste! la 30 de ani"???
si apoi, chestia cu "un barbat care sa te merite" e discutabila, la randul sau... vedem totul doar prin prisma noastra/ a ei... dar daca un om e nehotarat / sau chiar si nesimtit la un moment dat, nu inseamna ca gata, nu merita... e vb de conjunctura si de gusturi, la urma- urmei...

avem barbati buni, care se poarta minunat cu noi, dar nu ne convin pt ca sunt "prea buni" sau "nu ceea ce ne dorim"... scapam de astia si dam peste mojici/ viciati... si iar nu ne convin, ca "nu ne merita"...
ofofof
ralukama
Postat pe 23 Martie 2009 18:54
Te tzine de rezerva sau de proasta ... ..parerea mea ...tu ai vrut sa o auzi .. toate nebuniile astea cu pauza de timp de gandire...merge bine nu merge iarasi bine ...dar ca sa mearga trebuie sa facetzi un efort sa comunicati si sa va vedeti cat de des se poate ...pentru ca asa nu veti sti niciodata daca merge sau nu ...in plus trebuie sa fie atractie reciproca ..nu tu sa tragi de el ci sa vina din partea amandurora...sa fie frumos ...asta nu intelegem noi femeile ...ca daca italnim pe cineva care ne place si este reciproc nu trebuie sa-i punem jugul si sa-i acaparam toata viatza , trebuie sa vina de la sine sa fim sincere cu noi si cu ei si sa punem bazele a ceva frumos, liber, deschis, nu unei viitoare carcere ...ca de-asta fug de se duc dracu si nu-si asuma raspunderea ca le punem piciorul pe dupa gat din prima de parca ar fi privat property!
Nu zice nimeni sa ii lasam sa-si bata joc, :sml-sign013!!!
Atentie la detalii ...dar nu prea mult ca pierdeti contzinutul
__LL__
Postat pe 23 Martie 2009 19:45
spune-i sa te caute abia dupa ce s-a gandit bine ( daca vei mai fi disponibila )iar pina atunci ....tu cauta ....
dar nu barbatul perfect ...ci doar barbatul perfect pentru tine.
succes
ninushk
Postat pe 23 Martie 2009 20:37
E foarte simplu.Am trecut si eu de curand prin asa ceva cu un barbat de 34 de ani (eu implinesc 27).Credeam ca e un barbat matur si stie ce vrea de la viata, dar s-a dovedit sa nu fie asa.Ne desparteam dupa o luna, iar ma suna sa ne impacam ca de data asta s-a gandit mai bine si stie ca eu sunt femeia ideala pt el si tot tampenii din astea, pana m-am saturat si am pus punct asa zisei relatii,ca, dupa putin timp sa ne intalnim din intamplare intr-o cafenea, eu cu o prietena, el tot cu o prietena .Cine sa ii mai inteleaga? Eu am renuntat sa mai caut o farama de rationament in comportamentul unui barbat.Asa ca, sa nu te miri daca intre timp mai iese si cu alta spunandu-i aceleasi vorbe cu care te-a cucerit si pe tine.
P.S. Eu a trebuit sa fiu matora in cafenea si la faza de curtare si aburire a mamiferelor
Concluzia: mergi mai departe ca nu merita un astfel de barbat nimic.Sunt sigua ca exista pentru fiecare sac si un petec in lumea asta. Noi sa fim fericite!
Alissima
Postat pe 23 Martie 2009 20:48
De la: Alissima, la data 2009-03-23 20:48:13 E foarte simplu.Am trecut si eu de curand prin asa ceva cu un barbat de 34 de ani (eu implinesc 27).Credeam ca e un barbat matur si stie ce vrea de la viata, dar s-a dovedit sa nu fie asa.Ne desparteam dupa o luna, iar ma suna sa ne impacam ca de data asta s-a gandit mai bine si stie ca eu sunt femeia ideala pt el si tot tampenii din astea, pana m-am saturat si am pus punct asa zisei relatii,ca, dupa putin timp sa ne intalnim din intamplare intr-o cafenea, eu cu o prietena, el tot cu o prietena .Cine sa ii mai inteleaga? Eu am renuntat sa mai caut o farama de rationament in comportamentul unui barbat.Asa ca, sa nu te miri daca intre timp mai iese si cu alta spunandu-i aceleasi vorbe cu care te-a cucerit si pe tine.
P.S. Eu a trebuit sa fiu matora in cafenea si la faza de curtare si aburire a mamiferelor
Concluzia: mergi mai departe ca nu merita un astfel de barbat nimic.Sunt sigua ca exista pentru fiecare sac si un petec in lumea asta. Noi sa fim fericite!


Wow , ce nashpa ....trist !:(
__LL__
Postat pe 23 Martie 2009 20:51
probabil vreas a fie cu tine in aceeasi masura in care ar vrea sa isi recupereze copilul! da-i timp...
loveactually
Postat pe 23 Martie 2009 22:14
copilul sta foarte bine langa mama lui /// de ce sa il recupereze?
yesenia
Postat pe 23 Martie 2009 22:42
Nu copilul il incurca pe el, ci situatia in sine... E nehotarit... Cine stei ce are si el in suflet...
Pinna
Postat pe 23 Martie 2009 22:57
Pai tu degeaba crezi ca l-a lasat nevasta, mai ales ca avea si un copil cu el? Nu va mai incurcati cu barbati parasiti de altele, din astia divortati. Sa-i ia cine vrea pe astia..
_ame_
Postat pe 24 Martie 2009 10:55
E confuz! E clar ca trece printr-o perioada grea. Dar nu ne-ai zis despre tine... tocmai ce te-ai despartit de sotul tau si nu te afecteaza in niciun fel... Nu stii situatia lui, in sensul k poate inca mai spera la ce a avut inainte, poate mai tine legatura cu nevasta lui, e derutat, sufera pentru copil. Iar pentru cine a spus ca nu trebuie sa luati barbatii lasati de altele nu e chiar asa. Ce asta inseamna k pe femeile "lasate de barbati" nu trebuie sa le mai ia nimeni? Din cate ai spus tu, sotia lui e in Italia cu baietelul.. poate ca ea l-a parasit pe el si asta il macina. Sigur ca vrea o noua viata dar pentru asta are nevoie de timp, sa uite, sa poata sa spere macar ca va fi altfel in viata lui. Se poate simti tradat de sotia lui si asta il face sa nu mai aiba incredere in femei, nu stiu. Dar un dovort nu e ceva usor. Repet, cum te simti tu acum... esti pregatita sa incepi o noua relatie?
mira_bella0
Postat pe 24 Martie 2009 17:27
De la: daria3106, la data 2009-02-17 19:10:23buna!
am sa incerc sa va povestesc pe scurt ce mi s-a intamplat.In urma cu o luna m-am despartit de sotul meu...definitiv!!! la vreo 4 zile m-am intalnit cu un fost coleg de munca, care acum lucreaza langa serviciul meu, si am iesit la un suc....la doua sucuri...si tot asa pana cand ne-am dat seama ca este inceputul unei relatii pt care eu nu eram pregatita....si nici el ( in noiembrie se despartise de sotia lui care a ramas in Italia cu tot cu baietelul lor ).Am incercat sa stau de vb cu el sa-i explic ca nu e timpul sa incep o relatie pt ca nu vreau o alta dezamagire.....a fost de acord intr-un fel cu mine, dar m-a incurajat spunand ca nici el nu este , dar daca am ajuns pana aici nu ar trebui sa renuntam.....ca ne vom intelege foarte bine.....si m-a convins...totul era ok...toata ziua vb prin mesaje...pana intr-o zi cand nu mai raspundea....spre seara mi-a trimis un mesaj sa-mi spuna ca nu stie ce vrea si nu este prea sigur in legatura cu relatia noastra...si ca are nevoie de timp de gandire...i-am dat timp...pe urma am inceput iar asa zisa relatie.....inca o saptamana dupa care am mai primit un mesaj sa-mi spuna ca trebuie sa ne oprim aici, motivand ca nu are timp ( el avand 2 locuri de munca) si ca eu merit mai mult decat poate el sa-mi ofere...iar a doua zi imi spune sa nu mai bag in seama mesajul si sa-i mai dau o saptamana timp de gandire ca sa poata sa-mi dea un raspuns mai clar....
Oricat de intelegatoare as fi.....nu reusesc sa-mi mai dau seama ce vrea.Mie mi se pare absurd ca un barbat la 30 ani sa nu stie ce vrea de la viata.Am inteles ca e putin confuz din cauza ca nu are baiatul langa el si in putinul timp liber pe care il are cauta solutii sa-si aduc copilul la el......dar, totusi.....
Iar pe langa asta au fost cateva zile in care mi-a zis ca ne intalnim si am stat si am inghetat de frig asteptand......fara macar sa-mi trimita un mesaj sa-mi spuna ca nu mai poate veni...
Voi ce parere aveti?el zice ca nu vrea totusi sa ne despartim si de asta are nevoie de timp sa se gandeasca...
baiatfinut
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:08
eu zic ca si bate joc de tine si nu merita sa tragi, unde ti e orgoliul , ai renuntat la o casnicie si nu poti renunta la o relatie de cateva sapatamani? daca totai facut pasul de a redeveni singura , incearca sa ti cauti pe cineva care chiar merita sa fie in compania ta ,, cineva care sa ti ofere siguranta unei relatii de durata si nu incertitudini .e clar nevoile hormonale ale voastre si au pus amprenta pe acest asa zis incep de relatie insa el nu se vede alturi de tine, doatr disperarea sexuala il face sa te tina in suspans,. la 30 de ani nu poti fi atat de lipsit de maniere si scrupule sa lasi pe cineva in frig si sa te astepte fara sa dai semne ,in fond si la urma urmei o relatie se bazeaza pe respect comunicare si sinceritate, ceea ce nu sau demonstrat in ce ai relatat u, succes si inca o data oprestete , variante sunt cu miile , intodeuna e loc de mai bine.. daca nu l gasesti tu lasa l pe el sa te gaseasca pe tine, ciao
baiatfinut
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:13
De la: daria3106, la data 2009-02-17 19:10:23buna!
am sa incerc sa va povestesc pe scurt ce mi s-a intamplat.In urma cu o luna m-am despartit de sotul meu...definitiv!!! la vreo 4 zile m-am intalnit cu un fost coleg de munca, care acum lucreaza langa serviciul meu, si am iesit la un suc....la doua sucuri...si tot asa pana cand ne-am dat seama ca este inceputul unei relatii pt care eu nu eram pregatita....si nici el ( in noiembrie se despartise de sotia lui care a ramas in Italia cu tot cu baietelul lor ).Am incercat sa stau de vb cu el sa-i explic ca nu e timpul sa incep o relatie pt ca nu vreau o alta dezamagire.....a fost de acord intr-un fel cu mine, dar m-a incurajat spunand ca nici el nu este , dar daca am ajuns pana aici nu ar trebui sa renuntam.....ca ne vom intelege foarte bine.....si m-a convins...totul era ok...toata ziua vb prin mesaje...pana intr-o zi cand nu mai raspundea....spre seara mi-a trimis un mesaj sa-mi spuna ca nu stie ce vrea si nu este prea sigur in legatura cu relatia noastra...si ca are nevoie de timp de gandire...i-am dat timp...pe urma am inceput iar asa zisa relatie.....inca o saptamana dupa care am mai primit un mesaj sa-mi spuna ca trebuie sa ne oprim aici, motivand ca nu are timp ( el avand 2 locuri de munca) si ca eu merit mai mult decat poate el sa-mi ofere...iar a doua zi imi spune sa nu mai bag in seama mesajul si sa-i mai dau o saptamana timp de gandire ca sa poata sa-mi dea un raspuns mai clar....
Oricat de intelegatoare as fi.....nu reusesc sa-mi mai dau seama ce vrea.Mie mi se pare absurd ca un barbat la 30 ani sa nu stie ce vrea de la viata.Am inteles ca e putin confuz din cauza ca nu are baiatul langa el si in putinul timp liber pe care il are cauta solutii sa-si aduc copilul la el......dar, totusi.....
Iar pe langa asta au fost cateva zile in care mi-a zis ca ne intalnim si am stat si am inghetat de frig asteptand......fara macar sa-mi trimita un mesaj sa-mi spuna ca nu mai poate veni...
Voi ce parere aveti?el zice ca nu vrea totusi sa ne despartim si de asta are nevoie de timp sa se gandeasca...
nu mai incerka sa-i gasesti scuze sau sa-l intelegi .unui barbat cand ai place o femeie si chiar al interezeaza de ea nu facea km a facut el cu tine .poate te simpatizeaza putin dar dk era ceva mai mult eu zik k numai era indiferent e logik .u sigur nu l-ai fi lasat sa astepte la o intalnire in schimb el da .eu zk sa mai discuti cu el ori e da ori nu tre sa stie ce vrea
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 10 Noiembrie 2009 13:37
De la: daria3106, la data 2009-02-17 19:10:23buna!
am sa incerc sa va povestesc pe scurt ce mi s-a intamplat.In urma cu o luna m-am despartit de sotul meu...definitiv!!! la vreo 4 zile m-am intalnit cu un fost coleg de munca, care acum lucreaza langa serviciul meu, si am iesit la un suc....la doua sucuri...si tot asa pana cand ne-am dat seama ca este inceputul unei relatii pt care eu nu eram pregatita....si nici el ( in noiembrie se despartise de sotia lui care a ramas in Italia cu tot cu baietelul lor ).Am incercat sa stau de vb cu el sa-i explic ca nu e timpul sa incep o relatie pt ca nu vreau o alta dezamagire.....a fost de acord intr-un fel cu mine, dar m-a incurajat spunand ca nici el nu este , dar daca am ajuns pana aici nu ar trebui sa renuntam.....ca ne vom intelege foarte bine.....si m-a convins...totul era ok...toata ziua vb prin mesaje...pana intr-o zi cand nu mai raspundea....spre seara mi-a trimis un mesaj sa-mi spuna ca nu stie ce vrea si nu este prea sigur in legatura cu relatia noastra...si ca are nevoie de timp de gandire...i-am dat timp...pe urma am inceput iar asa zisa relatie.....inca o saptamana dupa care am mai primit un mesaj sa-mi spuna ca trebuie sa ne oprim aici, motivand ca nu are timp ( el avand 2 locuri de munca) si ca eu merit mai mult decat poate el sa-mi ofere...iar a doua zi imi spune sa nu mai bag in seama mesajul si sa-i mai dau o saptamana timp de gandire ca sa poata sa-mi dea un raspuns mai clar....
Oricat de intelegatoare as fi.....nu reusesc sa-mi mai dau seama ce vrea.Mie mi se pare absurd ca un barbat la 30 ani sa nu stie ce vrea de la viata.Am inteles ca e putin confuz din cauza ca nu are baiatul langa el si in putinul timp liber pe care il are cauta solutii sa-si aduc copilul la el......dar, totusi.....
Iar pe langa asta au fost cateva zile in care mi-a zis ca ne intalnim si am stat si am inghetat de frig asteptand......fara macar sa-mi trimita un mesaj sa-mi spuna ca nu mai poate veni...
Voi ce parere aveti?el zice ca nu vrea totusi sa ne despartim si de asta are nevoie de timp sa se gandeasca...
Anoukif
Postat pe 10 Noiembrie 2009 13:44
in ceea ce ai destanuit, nu este nimik de neinteles...clar, trebuie sa fie pentru tine...un barbat care-si doreste cu adevarat o femeie, nu uita absolut nimik, dara'mite de intalnirea cu persoana care-i este atat de draga...sfatul meu este sa-ti calci pe inima si sa-i spui, PA! ...jocurile astea "ba da, ba nu", sunt un semnal elocvent ca nu are nici un gand pentru viitor alaturi de tine...imi pare rau, dar te rog, nu-ti accentua suferinta pentru acest barbat ....nu merita!
Anoukif
Postat pe 10 Noiembrie 2009 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Treci peste! 15 De la: scorpio67 5 August 2009 16:08
pls ajutati-ma!!!!! 25 De la: kudika193514 6 Iunie 2010 14:20
Buna seara! 4 De la: Ancu_Anca_9 6 Iunie 2013 20:10
simt ca mor... 30 De la: 26 August 2015 10:48
my ex... 16 De la: andreea_9 22 Octombrie 2010 22:24