Setari Cookie-uri

despartire... impacare?

tocmai am aflat ca am despartit un cuplu care a durat 5 ani. am tot vorbit cu tipul dar n-am intrat in discutii intime, erau subiecte super normale, fara nicio conotatie... n-am fost la el acasa. in ultimul timp a inceput sa-mi faca niste oferte mai ciudatzele.. sa plecam intr-o excursie ca stie el un loc exotic,dar n-am acceptat. ieri m-a contactat prietena lui sa-mi spuna ca din vina mea s-au despartit. mi-a vorbit super frumos. as vrea sa repar ceva dar nu stiu daca ar fi o solutie sa-i reimpac (daca asta ar fi posibil). probabil nu se inteleg daca s-au despartit... nici nu vad in tip un potential iubit... ar trebui sa ma simt vinovata? mi-ar placea sa-mi spuneti si voi cum ati reactiona sau cum ati reactionat, daca vi s-a intamplat asa ceva.
Daniela_Z
Postat pe 10 August 2010 15:41
Nu reiese din postul tau cat timp ai vorbit cu tipul. Dar, chiar si asa, daca-i vorba doar de o pereche de urechi la care e el sa plangea, nu vad vina tu.
Cat despre a-i impaca? De ce ai face-o? De ce ti-ai dori asta? Ca sa incurci si mai mult lucrurile? Gandeste-te ca orice ai auzi de la o persoana, auzi doar jumatate din poveste. Ar trebui sa-i spui simplu: ai probleme de cuplu, rezolva-le cu ea, nu pe net cu x sau y.

Sa fiu sincera, n-am apreciat niciodat aun barbat care incepe sa vorbeasca despre fosta (e) la o intalnire. Fie ea si virtuala. Si cu cat se plange mai mult ca a suferit alaturi de ea, cu atat incep sa ma gadesc la ale mele si sa nu mai aud ce-mi spune.
Cu siguranta s-au despartit ca nu le mergea bine. Daca ea il vrea inapoi, in timp ce el deja face curte altei femei, nu-i greu de ghicit motivul pentru care s-au certat. Doar e barbat, nimic nou sub soare.
rashela
Postat pe 10 August 2010 16:01
mersi de raspuns! nu pe net am vorbit... si nu se plangea de fosta. eu de la ea am aflat ca au fost 5 ani impreuna. eu i-am vazut in niste poze ca erau unul langa altul, dar stiam ca se cunosc, nici nu stiam ca sunt un cuplu. anyway! mi-a trecut acum :) am fost impresionata de cat de fain mi-a vorbit tipa. dar acum ma gandesc ca probabil ca a vrut sa ma faca sa ma simt vinovata, si a reusit... pentru cateva zile.

cand se plange un barbat de relatie la o alta tipa in 99% din cazuri face asta pentru a-i face avansuri, la cum cunosc eu barbatii
Daniela_Z
Postat pe 11 August 2010 19:05
De la: Daniela_Z, la data 2010-08-11 19:05:51
cand se plange un barbat de relatie la o alta tipa in 99% din cazuri face asta pentru a-i face avansuri, la cum cunosc eu barbatii


la cum cunosti tu barbatii, daca stiai ca are prietena, stateai in bancuta ta!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 11 August 2010 20:08
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-11 20:08:17
De la: Daniela_Z, la data 2010-08-11 19:05:51
cand se plange un barbat de relatie la o alta tipa in 99% din cazuri face asta pentru a-i face avansuri, la cum cunosc eu barbatii


la cum cunosti tu barbatii, daca stiai ca are prietena, stateai in bancuta ta!


nu stia ca-s decat in poza
mitura
Postat pe 11 August 2010 20:23
din poze cunosc si io..multe femei. multe!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 11 August 2010 20:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ceva foarte ciuda 57 De la: luchianramona 9 Mai 2011 17:21
mai sunt relatii normale? 2 De la: eizo84 12 Februarie 2009 09:56
doar el 16 De la: veronikky 15 Aprilie 2011 19:57
despartire din cauza banilor... 24 De la: lempika 2 Decembrie 2010 10:26
Barbat nepasator 19 De la: kudika_26345 19 Mai 2013 14:26