Setari Cookie-uri

Eu prost ea desteapta !

Am avut o relatie de 5 ani, ne-am cunoscut intr-un club in orasul natal, ea m-a agatat. Eu lucram in alt oras si veneam in weekend acasa. Ea avea 17 ani si vorbea cu un tigan. Ia dat papucii tiganului, m-am chinuit sa il tin departe de noi, am si reusit. Mi-am facut transfer cu job-ul in orasul natal doar pentru a fi mai aproape de ea. A dat bac-ul, apoi a urmat facultatea la Bucuresti. Timp de 4 luni a stat singura, in care mergeam in weekenduri la Bucuresti pentru a ne vedea. Atunci m-a inselat pentru prima data. Am iertat-o. Din nou mi-am facut transfer sa fiu cu ea, de data asta la Bucuresti, pentru ca ne iubeam. In timpul asta vacante la mare, la munte, cluburi si cadouri. Pentru ca aveam niste datorii pe care nu le puteam acoperi din salariu am luat decizia de a pleca la munca in strainatate. Mereu imi declara iubire vesnica si ca nu vrea sa ne despatim niciodata. Dupa primul contract am observat-o rece si distanta insa am zis ca va trece. Viata sexuala era din ce in ce mai proasta, ramasese doar o dragoste platonica. Dupa alte drame am plecat si a doua oara, cand m-am intors dupa 6 luni domnisoara avea cod pe telefon, se schimba la baie si nu accepta sa o ating. Atunci am luat decizia sa plec fara alte explicatii, locuind impreuna. Dupa o saptamana plecase la munte cu un alt domnisor, insa eu prostu' satului nu pot sa o uit. Multi o sa o catalogheze pe interes, ea a motivat ca nu mai are sentimente pentru mine, in conditiile in care vorbeam zilnic cate 2 ore pe zi la telefon. Stiu ca o convorbire telefonica nu imi tine locul langa ea, acum am venit cu inel de logodna si vacanta la Paris si ea mi-a dat papucii !

Acum si-a schimbat numarul de telefon, alt facebook iar nimeni din prietenii nostri comuni nu imi dau detalii despre ea !

Loviti-ma cu parerile voastre !
xandru
Postat pe 14 Mai 2014 18:19
De la: kudika_965350, la data 2014-05-14 18:19:51Am avut o relatie de 5 ani, ne-am cunoscut intr-un club in orasul natal, ea m-a agatat. Eu lucram in alt oras si veneam in weekend acasa. Ea avea 17 ani si vorbea cu un tigan. Ia dat papucii tiganului, m-am chinuit sa il tin departe de noi, am si reusit. Mi-am facut transfer cu job-ul in orasul natal doar pentru a fi mai aproape de ea. A dat bac-ul, apoi a urmat facultatea la Bucuresti. Timp de 4 luni a stat singura, in care mergeam in weekenduri la Bucuresti pentru a ne vedea. Atunci m-a inselat pentru prima data. Am iertat-o. Din nou mi-am facut transfer sa fiu cu ea, de data asta la Bucuresti, pentru ca ne iubeam. In timpul asta vacante la mare, la munte, cluburi si cadouri. Pentru ca aveam niste datorii pe care nu le puteam acoperi din salariu am luat decizia de a pleca la munca in strainatate. Mereu imi declara iubire vesnica si ca nu vrea sa ne despatim niciodata. Dupa primul contract am observat-o rece si distanta insa am zis ca va trece. Viata sexuala era din ce in ce mai proasta, ramasese doar o dragoste platonica. Dupa alte drame am plecat si a doua oara, cand m-am intors dupa 6 luni domnisoara avea cod pe telefon, se schimba la baie si nu accepta sa o ating. Atunci am luat decizia sa plec fara alte explicatii, locuind impreuna. Dupa o saptamana plecase la munte cu un alt domnisor, insa eu prostu' satului nu pot sa o uit. Multi o sa o catalogheze pe interes, ea a motivat ca nu mai are sentimente pentru mine, in conditiile in care vorbeam zilnic cate 2 ore pe zi la telefon. Stiu ca o convorbire telefonica nu imi tine locul langa ea, acum am venit cu inel de logodna si vacanta la Paris si ea mi-a dat papucii !

Acum si-a schimbat numarul de telefon, alt facebook iar nimeni din prietenii nostri comuni nu imi dau detalii despre ea !

Loviti-ma cu parerile voastre !



Vrei sa fii "lovit"?Iata,voi incerca sa fiu blanda1!!ATUNCI CAND IUBESTI PE CINEVA,NU INSELI!!!!PUNCT.
In rest,numai bine!!!Ce se va spune dupa postarea mea nu va avea nicio relevanta ,caci iubirea nu inseamna scuze ,ea exista sau nu!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Mai 2014 18:23
Toti anii astia i-am urmat ei visele, iar la final sa imi reproseze ca nu imi pasa de ea !
xandru
Postat pe 14 Mai 2014 18:27
De la: kudika_965350, la data 2014-05-14 18:27:03Toti anii astia i-am urmat ei visele, iar la final sa imi reproseze ca nu imi pasa de ea !
uit/o si gaseste/ti alta
NEGRUTTTT
Postat pe 14 Mai 2014 18:37
De la: kudika_965350, la data 2014-05-14 18:27:03Toti anii astia i-am urmat ei visele, iar la final sa imi reproseze ca nu imi pasa de ea !



Nu privi remarcele ei ca pe o ofensa,ci ca pe o dorinta de a te elimina din viata ei!!Pretexte fara rost!!!Ai calea ta,urmeaz-o!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Mai 2014 18:52
De la: kudika_965350, la data 2014-05-14 18:27:03Toti anii astia i-am urmat ei visele, iar la final sa imi reproseze ca nu imi pasa de ea !

nu pune la suflet,esti tanar si "balta are multi pesti in ea",mergi mai departe si cauta pe cineva adecvat tie si sufletului tau!Trebuie sa intelegi ca dragoste cu forta nu se poate!
Titanika
Postat pe 14 Mai 2014 23:47
De la: kudika_965350, la data 2014-05-14 18:19:51Am avut o relatie de 5 ani, ne-am cunoscut intr-un club in orasul natal, ea m-a agatat. Eu lucram in alt oras si veneam in weekend acasa. Ea avea 17 ani si vorbea cu un tigan. Ia dat papucii tiganului, m-am chinuit sa il tin departe de noi, am si reusit. Mi-am facut transfer cu job-ul in orasul natal doar pentru a fi mai aproape de ea. A dat bac-ul, apoi a urmat facultatea la Bucuresti. Timp de 4 luni a stat singura, in care mergeam in weekenduri la Bucuresti pentru a ne vedea. Atunci m-a inselat pentru prima data. Am iertat-o. Din nou mi-am facut transfer sa fiu cu ea, de data asta la Bucuresti, pentru ca ne iubeam. In timpul asta vacante la mare, la munte, cluburi si cadouri. Pentru ca aveam niste datorii pe care nu le puteam acoperi din salariu am luat decizia de a pleca la munca in strainatate. Mereu imi declara iubire vesnica si ca nu vrea sa ne despatim niciodata. Dupa primul contract am observat-o rece si distanta insa am zis ca va trece. Viata sexuala era din ce in ce mai proasta, ramasese doar o dragoste platonica. Dupa alte drame am plecat si a doua oara, cand m-am intors dupa 6 luni domnisoara avea cod pe telefon, se schimba la baie si nu accepta sa o ating. Atunci am luat decizia sa plec fara alte explicatii, locuind impreuna. Dupa o saptamana plecase la munte cu un alt domnisor, insa eu prostu' satului nu pot sa o uit. Multi o sa o catalogheze pe interes, ea a motivat ca nu mai are sentimente pentru mine, in conditiile in care vorbeam zilnic cate 2 ore pe zi la telefon. Stiu ca o convorbire telefonica nu imi tine locul langa ea, acum am venit cu inel de logodna si vacanta la Paris si ea mi-a dat papucii !

Acum si-a schimbat numarul de telefon, alt facebook iar nimeni din prietenii nostri comuni nu imi dau detalii despre ea !

Loviti-ma cu parerile voastre !


Sa-i multumesti lui Dumnezeu ca nu te-a nefericit mai multi ani cu o astfel de femeie.

Sper sa inveti ceva din aceasta experienta.

Am sentimentul ca momentan te simti precum un agent de bursa care a pierdut toti banii investiti.

Asa ca intre baieti:
_ Mosule , dragostea cumparata nu face doi bani.
Se pare ca gagica te-a mirosit si a profitat de tine la greu.

Nu vreau sa te supar si mai rau decat esti tu de suparat dar nu ma pot abtine.
Se pare ca nu ai fost pe masura poftelor si necesitatilor ei trupesti.
Asta nu inseamna ca nu esti barbat adevarat.
Asta inseamna ca nu ai nimerit femeia potrivita pentru tine.

Schimba urgent criteriile pe baza carora iti cauti o consoarta ca am impresia ca folosesti metode prin care cauti mai degraba o aventura de o noapte decat o partenera de viata.
Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Mai 2014 22:50
NEGRUTTTT
Postat pe 16 Mai 2014 22:53
De la: kudika_965350, la data 2014-05-14 18:19:51
... ea m-a agatat.

... Ea avea 17 ani si vorbea cu un tigan.

... vacante la mare, la munte, cluburi si cadouri.

... Atunci am luat decizia sa plec fara alte explicatii, locuind impreuna. Dupa o saptamana plecase la munte cu un alt domnisor,

... insa eu prostu' satului nu pot sa o uit.

....Multi o sa o catalogheze pe interes,

... acum am venit cu inel de logodna si vacanta la Paris si ea mi-a dat papucii !


Loviti-ma cu parerile voastre !


Daca tot vrei sa fi lovit , te mai lovesc un pic.

1. O fata de 17 ani care vorbeste cu un tigan si agata in club un tip de genul tau presupun ca are trei calitati de baza. E bunaciune, se pune usor pe spate si miroase cu usurinta baietii usor de dus de nas.

2. Prespun ca ai uitat sa spui ca pe langa vacante la mare, la munte, cluburi si cadouri ai mai sponsorizat si altele cum ar fi facultate, locuinta, etc.

3. In general avem raspunsurile corecte la intrebarile care ne framanta dar pentru ca nu ne plac raspunsurile gasite ne prefacem ca nu suntem siguri sperand sa nu fie adevarat ce ne spune subconstientul.
Din pacate, in cazul tau, este foarte valabila vorba asta:
- GURA PACATOSULUI ADEVAR GRAIESTE

IAR TU AI GRAIT URMATOARELE :
- " Eu prost ea desteapta ! "
- " Multi o sa o catalogheze pe interes "
- " insa eu prostu' satului ... "

Intr-un final ar trebui sa-i multumesti pentru ca nu ti-a dat papucii dupa ce iti lua inelul de logodna si pleca cu altul la Paris.

Cauta o veche cunostinta cu care te-ai simpatizat si care este libera , pleaca la Paris daca mai sunt valabile biletele , nu forta lucrurile, poarta-te ca un cavaler si poate ai noroc sa fie bine.


PS. Stai linitit ca o sa iti treaca suferinta de acum iar banii o sa faci asa cum i-ai facut si pana acum.
Trebuie sa te fi ales cu ceva din experienta asta de viata.
Imagineaza-ti ca ai facut un Master exclusivist in materie de relatii interumane si tipareste-ti o Diploma cu criteriile de baza pe care sa le respecti in relatiile serioase viitoare.
Daca te vei gandi la o relatie serioasa ai grija sa respecti cu sfintenie regulile stabilite, oricat de bunaciune ar fi vreo gagica care iti face cu ochiul.

Bafta!



Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Mai 2014 23:46
Radu_Cristian_1 de multe ori am considerat-o pe interes insa de fiecare data mi-a infirmat aceasta prin diverse, sexul pentru ea era un subiect tabu mereu, intr-adevar aveam si o lipsa de comunicare, insa sufletul si inima sunt acolo si nu pot sa o uit, abia a trecut o luna si am inceput sa ma simt mai bine, gandul mi-e mereu acolo si nu ma pot concentra pe nimic...
xandru
Postat pe 18 Mai 2014 11:36
De la: kudika_965350, la data 2014-05-18 11:36:05Radu_Cristian_1 de multe ori am considerat-o pe interes insa de fiecare data mi-a infirmat aceasta prin diverse, sexul pentru ea era un subiect tabu mereu, intr-adevar aveam si o lipsa de comunicare, insa sufletul si inima sunt acolo si nu pot sa o uit, abia a trecut o luna si am inceput sa ma simt mai bine, gandul mi-e mereu acolo si nu ma pot concentra pe nimic...


Ti-a dat ceva bani inapoi?
Sau cum a infirmat ca eu sunt tare curios care a fost modul ei de ati dovedi ca nu e pe interes.

Ai fost primul ei barbat?
Nu cumva sexul a devenit tabu la ceva timp dupa ce v-ati cunoscut?

E firesc sa nu poti sa o uiti, nu a fost o aventura de o nopate a fost o relatie de cativa ani in care ai investit sentimente si nu numai.

Daca nu esti hotarat in privinta ei iti spun de acum ca de cate ori va fi cazul tu vei fi mantaua ei de vreme rea.

Sa nu mi-o iei in nume de rau. Tu nu esti barbatul potrivit pentru ea si nu vei fi niciodata. Esta inseamna ca permanent vei fi inselat.
Ai de gand sa iti asumi asa ceva in mod neconditionat?
Asta inseamna ca iti vei asuma si suferinta aferenta unei astfel de situatii.
Din pacate pentru tine tu te vei alege doar cu suferinta si timpul pierdut.

In mod sigur undeva este o fata cu care sa te potrivesti ca ritm de viata,pasiuni,asteptari si proiecte de viitor.

Nu sta in casa, nu te izola.
Iesi la sport, iesi cu prietenii oriunde se duc, cauta activitati de voluntariat sau alt gen de activitati ce se organizeaza de diverse asociatii si iesi din starea in care esti.
La inceput o vei face fortat dar incet incet o sa inceapa sa iti placa.
Radu_Cristian_1
Postat pe 18 Mai 2014 17:31
De la: xandru, la data 2014-05-18 11:36:05Radu_Cristian_1 de multe ori am considerat-o pe interes insa de fiecare data mi-a infirmat aceasta prin diverse, sexul pentru ea era un subiect tabu mereu, intr-adevar aveam si o lipsa de comunicare, insa sufletul si inima sunt acolo si nu pot sa o uit, abia a trecut o luna si am inceput sa ma simt mai bine, gandul mi-e mereu acolo si nu ma pot concentra pe nimic...



Actul sexual era un subiect tabu si in relatia cu celalalt domn sau numai cand se afla cu tine???Aceasta retinere este des folosita de catre persoanele duplicitare,caci subconstientul reactioneaza la pata adusa de jocul pe doua fronturi!!!

Lipsa comunicarii reciproce!!Oare de ce nu ma mira aceasta declaratie?????

Tinere,au existat multe piedici in desfasurarea coerenta a relatiei voastre,pe primul plan situandu-se deplasarile tale in afara tarii,putine cupluri rezista la astfel de incercari ale vietii!!!!

Ai incercat o relatie,foarte bine,nu a functionat,iar foarte bine,mergi mai departe,nu ramane agatat in amintirea ei,caci ea nu te-a menajat in niciun fel,dimpotriva!!!Nu s-a incheiat viata ta aici,la aceasta tanara!!!

Nu inteleg motivul pentru care mai toate persoanele cad in prapastia adusa de esecuri in amor!!!Dragilor,viata este o continua supunere a sortii,luptati-va cu ea,nu cadeti plangand in fata deziluziilor,caci este una singura,alta viata nu veti primi in schimbul durerilor si lacrimilor!!!Avem obligatia sa traim,daca nu cum dorim,macar sa o traimcat mai frumos cu putinta!!!Urlam in tacerea noptilor,plangem in pumni,ne dam cu capul de pereti pentru ca ne dam seama ca am iubit pe cine nu trebuia,DAR TREBUIE SA NE CONTINUAM DRUMUL PANA LA CAPAT!!!Asa trebuie sa procedezi si tu,tinere!!!Vei mai iubi,fii calm si iesi din dezamagire,daca nu cu zambetul pe buze,macar cu chipul mai senin!!! bafta in alegeri!!
kudika_15804
Postat pe 18 Mai 2014 18:07
De la: kudika_15804, la data 2014-05-18 18:07:52
De la: xandru, la data 2014-05-18 11:36:05Radu_Cristian_1 de multe ori am considerat-o pe interes insa de fiecare data mi-a infirmat aceasta prin diverse, sexul pentru ea era un subiect tabu mereu, intr-adevar aveam si o lipsa de comunicare, insa sufletul si inima sunt acolo si nu pot sa o uit, abia a trecut o luna si am inceput sa ma simt mai bine, gandul mi-e mereu acolo si nu ma pot concentra pe nimic...



Actul sexual era un subiect tabu si in relatia cu celalalt domn sau numai cand se afla cu tine???Aceasta retinere este des folosita de catre persoanele duplicitare,caci subconstientul reactioneaza la pata adusa de jocul pe doua fronturi!!!

Lipsa comunicarii reciproce!!Oare de ce nu ma mira aceasta declaratie?????

Tinere,au existat multe piedici in desfasurarea coerenta a relatiei voastre,pe primul plan situandu-se deplasarile tale in afara tarii,putine cupluri rezista la astfel de incercari ale vietii!!!!

Ai incercat o relatie,foarte bine,nu a functionat,iar foarte bine,mergi mai departe,nu ramane agatat in amintirea ei,caci ea nu te-a menajat in niciun fel,dimpotriva!!!Nu s-a incheiat viata ta aici,la aceasta tanara!!!

Nu inteleg motivul pentru care mai toate persoanele cad in prapastia adusa de esecuri in amor!!!Dragilor,viata este o continua supunere a sortii,luptati-va cu ea,nu cadeti plangand in fata deziluziilor,caci este una singura,alta viata nu veti primi in schimbul durerilor si lacrimilor!!!Avem obligatia sa traim,daca nu cum dorim,macar sa o traimcat mai frumos cu putinta!!!Urlam in tacerea noptilor,plangem in pumni,ne dam cu capul de pereti pentru ca ne dam seama ca am iubit pe cine nu trebuia,DAR TREBUIE SA NE CONTINUAM DRUMUL PANA LA CAPAT!!!Asa trebuie sa procedezi si tu,tinere!!!Vei mai iubi,fii calm si iesi din dezamagire,daca nu cu zambetul pe buze,macar cu chipul mai senin!!! bafta in alegeri!!


Un raspuns care m-a uns pe suflet.
Radu_Cristian_1
Postat pe 18 Mai 2014 18:12
De la: xandru, la data 2014-05-18 11:36:05Radu_Cristian_1 de multe ori am considerat-o pe interes insa de fiecare data mi-a infirmat aceasta prin diverse, sexul pentru ea era un subiect tabu mereu, intr-adevar aveam si o lipsa de comunicare, insa sufletul si inima sunt acolo si nu pot sa o uit, abia a trecut o luna si am inceput sa ma simt mai bine, gandul mi-e mereu acolo si nu ma pot concentra pe nimic...

macar e bine ca recunosti ca esti prost masa si felicitarile mai incolo
yumy
Postat pe 18 Mai 2014 18:19
Da,frumos si la obiect raspunsul lui Cristian..Un raspuns destept,mi-a placut ! Fata este o vagaboanda,descris in termeni "populari" romanesti!! Ca ea...sunt cu sutele...Fete serioase si la locul lor...mai rar, in aceasta societate rapida,zapacita si pe interese de tot felul..La tinerete...nimeni nu ar trebui sa dispere dupa asemenea cacialmale de viata !Ai tot timpul sa gasesti pe cineva care sa te merite .Important este sa vrei ! Si nu exista: ''nu pot'',exista: nu vreau !Succes!
andrada54
Postat pe 25 Mai 2014 06:32
De la: andrada54, la data 2014-05-25 06:32:42Da,frumos si la obiect raspunsul lui Radu Cristian..Un raspuns destept,mi-a placut ! Fata este o vagaboanda,descris in termeni "populari" romanesti!! Ca ea...sunt cu sutele...Fete serioase si la locul lor...mai rar, in aceasta societate rapida,zapacita si pe interese de tot felul..La tinerete...nimeni nu ar trebui sa dispere dupa asemenea cacialmale de viata !Ai tot timpul sa gasesti pe cineva care sa te merite .Important este sa vrei ! Si nu exista: ''nu pot'',exista: nu vreau !Succes!
andrada54
Postat pe 25 Mai 2014 06:35
kudika_956794
Postat pe 25 Mai 2014 07:47
De la: xandru, la data 2014-05-18 11:36:05Radu_Cristian_1 de multe ori am considerat-o pe interes insa de fiecare data mi-a infirmat aceasta prin diverse, sexul pentru ea era un subiect tabu mereu, intr-adevar aveam si o lipsa de comunicare, insa sufletul si inima sunt acolo si nu pot sa o uit, abia a trecut o luna si am inceput sa ma simt mai bine, gandul mi-e mereu acolo si nu ma pot concentra pe nimic...


Poate la inceput a fost dragoste dar cu cat ea se racea de tine cu atat te-ai ambitionat tu sa o ai aproape si asta s-a transformat in obsesia de a o lega de tine mai mult.
Dragoste cu sila nu se poate si daca nimic din ce ai facut pentru ea nu a contat atunci inseamna ca nu numai ca nu te-a iubit dar nici nu te-a respectat si asta e grav pentru viata de cuplu.
E usor sa spui "uita".Nu se uita usor si sentimentele nu se pot arunca dintr-o data la gunoi dar va trebui sa devii putin egoist si sa te gandesti putin si la tine sa iti fie bine si sa treci mai departe in viata, sa cauti altfel de femeie si uita cu totul genul de femeie usoara cu care ai avut de a face.Nu repeta greseala de a cauta o persoana care sa-i semene, vei cadea in aceeasi capcana.
inceraca sa iti impui vointa si sa sa te aduni,
starea pe care o ai acum nu iti va face bine si nu o mai poti intoarce ianapoi pe ea.
Nici nu ar avea rost.
Arno_28
Postat pe 25 Mai 2014 08:02
Raspunsul este unul singur! NEXT
Lupta cu tine insuti si o sa invingi!
healthy006513
Postat pe 25 Mai 2014 10:30
Uita de EA ca sunt multe fete bune, dealtfel cu ea o sa ai un chin toata viata, bine ca nu aveti copii, scapa de ea cat mai repede. Sfatul unui batran de 75 ani.
healthy017339
Postat pe 25 Mai 2014 10:39
Este momentul sa realizezi ca esti baiat mare si nu este cazul sa-ti mai pierzi timpul cu aceasta fata...in ceea ce ma priveste, o relatie la distanta nu poate evolua!!! Vei intalni o persoana cu care sa te potrivesti si care sa aprecieze tot ce faci pentru ea! Mult succes si incearca sa inveti din greseli!!! :-)
dianane2001
Postat pe 25 Mai 2014 13:38
Unii oameni intra in viața noastrã cu un motiv, un scop.Uneori realizam imediat, alteori mult mai târziu si când întoarcem o alta pagina a vieții si privim peste umãr ne dam seama de ce au intrat in viața noastrã. Si mai știu un lucru, când cineva se pregãtește sa plece, o alta persoana se pregãtește sa intre.
Ana
kudika189662
Postat pe 25 Mai 2014 14:06
Xandru!!!fii baiat destept!!!incearca sa iuti!sunt atatea fete!!!
kudika547581
Postat pe 25 Mai 2014 15:43
uito, cat mai repede. nu te autoamagi. roata se va invarti in continuare!
healthy012227
Postat pe 25 Mai 2014 16:13
De la: healthy012227, la data 2014-05-25 16:13:15uito, cat mai repede. nu te autoamagi. roata se va invarti in continuare!

USOR DE ZIS GREU DE FACUT
kudika_nikole
Postat pe 25 Mai 2014 17:31
tinere...nu iti plange de mila. Nu a fost sa fie "sufletul tau pereche". Daca nu a apreciat ceea ce ai facut pentru ea, inseamna ca doar a crezut ca te iubeste. Asa ca incearca s-o uiti si mergi inainte, o sa gasesti pe cineva care sa te pretuiasca.
aianar
Postat pe 25 Mai 2014 19:42
las-o nu-i de tine!
kudika_15757
Postat pe 25 Mai 2014 20:49
Te inteleg ..perfect.!!! Cand iubesti,chiar daca vezi realitatea..incerci s-o ignori.!!! Multumeste Cerului..ca te-a lasat acum,caci..oricum o facea candva.!!! Reciprocitatea afectiva..e baza si nu banii si cadourile.!! Cine te baga in colaps financiar,fara...nici o problema..nu-i pasa de sufletul si sanatatea ta...asa ca ai primit putina experienta..si..gata..!! Si..fii atent...ca s-ar putea..sa revina,caci..nu toti barbatii sunt dispusi la sactrificii...ca tine.!! Roaga-te..Domnului..si vei vedea ca te vei vindeca..si vei gasi pana la urma..o fata buna..si neinteresata .....!!! Iti doresc numai bine..si mult succes.! Domnul fie cu tine,mereu.! Amin.!!!
kudika133347
Postat pe 26 Mai 2014 00:31
Se spune ca iubesti cu adevarat doar atunci cand esti capabil sa ii dai libertatea de a alege persoanei pe care o iubesti.
Acum te simti inselat, abandonat, consideri ca ai facut sacrifii pt ea, cand de fapt toate alegerile iti apartin.
Cand nu mai exista iubire, cel mai sanatos lucru este despartirea, ea procedeaza corect, tu nu faci decat sa o hartuiesti. Daca ar fi ramas cu tine ar fi facut-o din mila, din teama sau doar sa iti dea posibilitatea sa renunti singur, ceea ce nu s-ar fi intamplat pt ca te-ai fi agatat cu disperare de ideea iubirii, ori asa cum am mai spus, IUBIREA INSEAMNA UNEORI RENUNTARE!
crisstiana
Postat pe 26 Mai 2014 14:03
Ce sa te mai "lovim" noi, deja te-ai caracterizat singur...iaca, nici satele nu mai sunt cum erau odata!!!
Stii si tu unde gresesti si de ce, iti dai si tu seama din ce aluat este facuta fata si totusi nu o poti uita!
Asta-i ironia vietii, cu dragostea nu te poti pune si nici vindeca la comanda! Easy pain, man!!
rondina
Postat pe 26 Mai 2014 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs de bancuri 9 De la: alfredodecurtofreco 15 Noiembrie 2010 20:00
ce vrea el de la mine??? 22 De la: kudika382678 17 Aprilie 2011 16:14
Despartire, impacare.. 10 De la: Anna_Maria_26 3 Aprilie 2015 21:31
ratacita... 17 De la: Ssandra 18 August 2014 23:51
O romanca, un italian, un roman in spania, 10 De la: greierash 5 Iulie 2009 00:16