Setari Cookie-uri

Sunt foarte derutata

As vrea si eu niste pareri.Am avut un prieten de care m-am despartit acum o luna si ceva si dupa despartirea nostra ne-am mai vazut odata si de atunci nu ne-am mai vazut.Eu de 2 saptamani am inceput sa ies cu altcineva ca sa il uit,i-am spus la cel cu care am iesit ca voi avea un copil.Fostul a aflat cu cine umblu si a inceput sa imi bage in cap ca e insurat ca sta cu mine pentru bani si multe altele.Eu am ramas insarcinata,l-am anuntat.De cand ne-am despartit numai pe mess am mai vb ca el a plecat in alt oras.Cat timp am fost impreuna el imi zicea ca ma iubeste,ca vom formao familie,ca vom face copii si multe altele.Totul sa terminat intr-o zi cand mi-a trimis un sms ca sa terminat.Ma mintit enorm.Cand a aflat ca sunt insarcinata,mi-a spus ca nu am cum cu el ca el nu poate face copii,cand i-am zis ca daca e sa il tin voi face teste si voi demonstra ca e alui,dupa multe vorbe a dat-o pe intoarsa,am inceput sa vorbim,sa aflu adevaratul motiv pt care ne-am despartit.In ziua care ne-am despartit la cautat fosta lui prietena cu care a stat 5 ani si erau despartiti de 4 luni si in timpul acesta m-a cunoscut pe mine,si cica i-am fost draga.mi-a zis ca ma iubeste ca asa credea si incerca sa se minta pe el ca sa o uite pe fosta ca numai credeau ca se impaca,si cand mi-a trimis sms-ul sa impacat cu ea si acum stau impreuna.Isi cere scuze pt felul cum s-a purtat cu mine,ca acum a realizat ca m-a facut sa sufar,si spera sa il iert.I-am spus ca daca eu as fi facut asa ca si eu am rupt acum 5 luni o relatie de 5 ani din care 3 am fost logodita cum ar fi reactionat,mi-a spus ca nu i-ar fi convenit dar ar fi inteles dar eu nu am avut cum sa inteleg ca el ma mintit,mi-e mia spus cand l-am cunoscut ca a stat 7 ani cu o tipa si de un an s-or despartit.Si ca ii pare rau ca m-a mintit,si tocmai de aceea ca am suferit mult numai vrea sa sufar,si sa numai umblu cu cel care ieseam ca ma va face sa sufar sa-i promit,si ca vrea sa fim prieteni buni,sa ne intelegem ca fratii,si ca daca am nevoie de ceva oricand ma va ajuta,si ca imi va alege el prietenii cand voi vrea sa am un prieten ca merit un baiat cuminte nu cum era el,sau fostii,si i-am zis ca deocamdata numai vreu pe nimeni ca mi-a ajuns,si mi-a zis ca asa e cel mai bine,si ca imi va trece mai usor ca vom vorbii zilnic.Mi-a spus ca de cate ori va venii pe acasa vom iesii sa bem un suc sa ne vada lumea impreuna,sa creada ca inca suntem imreuna,si i-a spus la cel cu care ieseam ca ne-am impacat.I-am spus ca voi face avort ca nu vreau sa il incurc,mi-a spus ca imi va fi alaturi.Sincer mi-e greu sa il stiu alaturi si sa nu mai fie al meu,cum poate sa zica sa fim k fratii,banuiesc ca numai sa fac avort mi-a spus toate astea
angel24
Postat pe 18 Februarie 2009 17:55

cred ca sunt obosita ..cu greu inteleg ceva.Ai scris si ai trimis mesajul fara sa mai citesti inca o data,nu?
Cand m-am apucat sa citesc eram ok,cand am terminat nu mai ma puteam concentra...

Din ce am inteles eu treaba sta cam asa ...Ai ramas insarcinata cu un tip care s-a intors la fosta.El o vrea pe fosta dar vrea sa-l ierti tu.Pentru ce?Vrei sa faci avort si el e alaturi...Alaturi de ce??Te tine de mana cand te chiureteaza ?Suporta financiar interventia?
Imi pare rau ca sunt rea.Va jucati cu viata voastra.
Sunt impotriva avortului ,eu sunt pentru contraceptie ..stii ce e aia?Eu una nu ma consider in masura sa
te sfatuiesc sa faci avort .
Restul..adica faptul ca ai mai iesit cu cineva ,ca el sta in casa cu alta...ca te minte si incearca sa te manipuleze.. sunt amanunte!

ella_c
Postat pe 18 Februarie 2009 18:24
da,nu am mai citit,el m-a parasit,mi-a spus sa il iert pt.ca m-a facut sa sufar,ca m-a mintit,ca nu mi-a zis de cat timp s-a despartit de fosta lui,si ca s-a impcat cu ea,si eu sunt impotriva avortului,si am si rh negativ,nu il inteleg cum poate sa imi zica ca vrea sa ne intelegem ca fratii cand eu inca il iubesc si el s-a impacat cu fosta,nu inteleg de ce vrea ca toata lumea din oras sa stie ca noi inca suntem impreuna
angel24
Postat pe 18 Februarie 2009 18:37
hai ca m ai bagat in ceata!!
catch_a_fire
Postat pe 18 Februarie 2009 18:39
Tu il iubesti,dar el nu te iubeste.Iar faza cu "sa ne avem ca fratii"e cam fumata.
Dupa ce o sa faci avort ,ai sa vezi ca nu o sa mai fie de aceeasi parere.El are de aparat o relatie ,si nu este vorba de cea cu tine.
Cat despre lumea din oras...conteaza ce zice lumea?In cazuri de-astea alinarea si sfatul bun il gasesti la parinti,la frati..E greu de dat sfaturi cand e vorba de o viata ..
El oricum stie foarte bine ce vrea.



ella_c
Postat pe 18 Februarie 2009 18:44
dupa parerea mea e ca face toate astea pana fac avortul,chiar sunt foarte derutata
angel24
Postat pe 18 Februarie 2009 18:44
De la: catch_a_fire, la data 2009-02-18 18:39:38 hai ca m ai bagat in ceata!!



eu am reusit sa descifrez!cu greu,dar am reusit!
ella_c
Postat pe 18 Februarie 2009 18:45
De la: ella_c, la data 2009-02-18 18:45:39
De la: catch_a_fire, la data 2009-02-18 18:39:38 hai ca m ai bagat in ceata!!



eu am reusit sa descifrez!cu greu,dar am reusit!


mai, felicitarile mele!!!
catch_a_fire
Postat pe 18 Februarie 2009 19:30
De la: ella_c, la data 2009-02-18 18:45:39
De la: catch_a_fire, la data 2009-02-18 18:39:38 hai ca m ai bagat in ceata!!



eu am reusit sa descifrez!cu greu,dar am reusit!

si cu cine are copilul? lamureste-ma si pe mine
kitty_krieger
Postat pe 18 Februarie 2009 19:33
De la: iry24, la data 2009-02-18 19:33:10
De la: ella_c, la data 2009-02-18 18:45:39
De la: catch_a_fire, la data 2009-02-18 18:39:38 hai ca m ai bagat in ceata!!



eu am reusit sa descifrez!cu greu,dar am reusit!

si cu cine are copilul? lamureste-ma si pe mine

Cu ex-ul care s-a intors la fosta, si care, daca face avort,o tine de mana si o iubeste ca pe o sora.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 18 Februarie 2009 19:40
ai dreptate jachetuto
kitty_krieger
Postat pe 18 Februarie 2009 20:29
De la: iry24, la data 2009-02-18 19:33:10
De la: ella_c, la data 2009-02-18 18:45:39
De la: catch_a_fire, la data 2009-02-18 18:39:38 hai ca m ai bagat in ceata!!



eu am reusit sa descifrez!cu greu,dar am reusit!

si cu cine are copilul? lamureste-ma si pe mine


E insarcinata cu iubitul care a parasit-o pentru fosta..

ella_c
Postat pe 18 Februarie 2009 20:32
Eu zic sa ii zica ca, pastreaza pe ala mic .

Sa vada cum ar reactiona .



Nu prea cred ca actualei i-ar sta bine cand o afla ca un pauza pe care au avut-o , el deja a avut o relatie si un kinder :)

Tare am impresia ca vrea sa iti controleze viata amanunt cu amanunt . Ai dreptul sa te intalnesti cu cine vrei , nu cu cine vrea el . Nici macar fratii nu intervin in relatiile tale . Ei doar asteapta rabdatori finalul .

Something`s fishy .
un1_simplu_baiat
Postat pe 19 Februarie 2009 00:34
Dumnezeule, nu inteleg cum de unele fete sunt atat de......proaste!!!!
In ce secol traiesti fata mea??? Pe ce planeta???
Esti cu un tip de 4 luni si tu ramai gravida? Si acum vrei sa faci avort? De contraceptie nu ai auzit? Stii ce e ala un prezervativ? De ce va nenorociti mai fetelor de buna voie???
Si mai asteptati si ca lumea sa va dea sfaturi! Ce sfat sa va dea???
Gaby211081
Postat pe 26 Martie 2009 11:58
De la: Gaby211081, la data 2009-03-26 11:58:27Si mai asteptati si ca lumea sa va dea sfaturi! Ce sfat sa va dea???


lasand la o parte ironia, as zice sa emigreze in guam!

Postat pe 26 Martie 2009 12:00
de ce tocmai Guam, geo??
crezi ca acolo nu este internet, iar noi nu vom mai fi obligati sa citim astfel de aberatii??

eu i-as da un sfat, ei, si altor domnisoare, inainte sa se apuce sa faca sex cu tot felul de indivizi, sa invete sa scrie si sa se documenteze si despre consecintele faptelor lor!
ce zici, e bun sfatul?
ina84
Postat pe 26 Martie 2009 13:47
De la: ina84, la data 2009-03-26 13:47:19de ce tocmai Guam, geo??
crezi ca acolo nu este internet, iar noi nu vom mai fi obligati sa citim astfel de aberatii??

eu i-as da un sfat, ei, si altor domnisoare, inainte sa se apuce sa faca sex cu tot felul de indivizi, sa invete sa scrie si sa se documenteze si despre consecintele faptelor lor!
ce zici, e bun sfatul?



ina.......sfatul e bun.....zau ca e.........doar ca mi se pare ca-ti obosesti degetele pe tastatura degeaba........ca fetele astea nu prea vor sa stie cu ce sa mananca respectul de sine si grija fata de propria persoana cand asta implica o bariera intre ele si un anume organ al unui barbat.........le place mai mult metoda strutului care sta cu boticul in nisip.......
_diana_
Postat pe 26 Martie 2009 14:44
Dupa ce am citit povestea acum eu sunt cea derutata
iris_4_ever
Postat pe 26 Martie 2009 15:12
diana, nu degetele mi-au obosit, ci ochii!!
mi-a fost cam greu sa descifrez ce a scris....parca citeam kant in germana

si am zis sa-i dau un sfat, daca tot a intrtebat fata, si sa nu ne mai acuze noii intrati ca suntem rautaciosi si facem misto de ei!

iris, stai calma, eu nici acum nu mi-am revenit, n-am inteles care cu cine, al cui e copilul, daca el exista, si de ce ea e asa de ignoranta!
o zi buna!
ina84
Postat pe 26 Martie 2009 15:56
deci sa va fac un rezumat


a fost cu tip 4 luni de zile, cu care a ramas insarcinata, si a lasat-o pentru fost cu care a fost logodit 3 ani, dar s-au despartit de 4 luni, timp in care el a lasat-o insarcinata pe dom'soara in cauza
ea iese cu un barbat insurat si fostul (tatal copilului) nu este de acord, ca nu e bun pentru ea.........

el ii spune sa faca avort, si sa-l asculte pe el, sa il lase sa ii aleaga prietenii, sa se poarte ca si fratele cu sora, in timp ce el locuieste frumos cu fosta iubita


ea nu stie daca sa il ierte sau nu ca a mintit-o (i-a spus ca este despartit de 1 an de fosta), desi el zice ca ii draga si ca ii pare rau ca a lasat-o si ca a mintit-o

atat am inteles eu din ce am citit
_diana_
Postat pe 26 Martie 2009 16:18
cred ca daca citeam kant mai repede descifram:)...lasand ironia la o parte ...

scumpa mea in primul rand cati anisori ai tu?? nu-mi vine sa cred ca ai avut o relatie de 4 luni cu un individ te-a lasat gravida si apoi te-a lasat....nu cred in sensul ca nu cred ca in secolul in care traim tu nu ai auzit de prezervative anticonceptionale ovule contraceptive s.a.m.d

pararea mea este ca sa-l lasi dracului sa faci sau nu copilul asta este decizia ta si doar a ta din moment ce el oricum te-a parasit. nu crede ce zice el ca acua se da drept frate-tu pana scapi de copil.




lucky_me
Postat pe 26 Martie 2009 16:39
De la: angel24, la data 2009-02-18 18:44:31dupa parerea mea e ca face toate astea pana fac avortul,chiar sunt foarte derutata


Dupa parerea mea oricum o da el tot se ajunge la avort ca banuiesc ca nu esti inca pregatita sa fii mamica de vreme ce ti-o iei de la primul venit in halul asta.

Bine , daca esti stabila financiar si crezi ca ii poti asigura copilului strictul necesar atunci ar fi de preferat sa-l pastrezi

Problema ta nu consta in faptul ca esti insarcinata cu un tip care ti-a dat papucii dupa ce te-a lasat gravida ci ca nu stii ce pana ta mai vrea in aceste conditii motiv pentru care nu stii cum sa te comporti cu el.

Tinand cont de faptul ca baiatu' a ales deja sa ramana cu fosta eu nu inteleg de ce mai esti tu in dubii acum ?

In niciun caz nu face greseala sa crezi ca daca pastrezi copilul se va intoarce la tine pentru ca in 99 % din cazuri nu se mai intorc ......

Ochii care nu se vad se uita asa ca dragostea iti va trece repede ceea ce el nu doreste momentan.
Tipu vrea sa faca pe cavalerul in armura dupa ce te-a lasat gravida si ti-a dat papucii .....care-s motivele pentru care mai esti derutata ?

Doar ca spune ca iti vrea binele si ca vrea ca EL sa-ti aleaga partenerul ?
Draga mea , nu iti va alege niciun partener , pur si simplu vrea sa se asigure ca vei fi inca la dispozitia lui desi el este cu alta fata .....ceea ce inseamna ca vrea si in caruta si in teleguta ....teleguta insa nu tre sa mai aibe si alt calator in afara de el

Sfatul meu e sa o rupi de tot cu el si sa iti vezi de viata ta !
iris_4_ever
Postat pe 26 Martie 2009 17:33
De la: ina84, la data 2009-03-26 15:56:57
iris, stai calma, eu nici acum nu mi-am revenit, n-am inteles care cu cine, al cui e copilul, daca el exista, si de ce ea e asa de ignoranta!
o zi buna!


Sunt calma bre doar ca uneori nu-mi vine sa cred ceea ce citesc si ma derutez imediat
iris_4_ever
Postat pe 26 Martie 2009 17:35
si uite asa se naste Marimar de romania sau sarmana Maria ce a mai facut fatuca asta ?a avortat sau...
catch_a_fire
Postat pe 26 Martie 2009 17:51
cam incurcata povestea dar in fine ...
everything_for_you
Postat pe 26 Martie 2009 17:57
NU FACE AVORT !!!! UN COPIL E UN MIRACOL

Postat pe 20 Mai 2009 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma cu un sfat!!! 90 De la: kudika467601 5 Decembrie 2011 08:42
Ce parere au barbatii despre femeile cu care au avut o aventura? 65 De la: Metal_spell 13 Decembrie 2009 23:58
Relatie 64 De la: Ioana_pisica 14 Noiembrie 2012 13:18
Heeeeelp! 26 De la: Nathaly_Albu 9 Septembrie 2010 23:01
barbatul capricorn 9 De la: Myria_Celeron 17 Martie 2012 23:00