Setari Cookie-uri

indiferenta barbatilor

e un pic cam stupid acest subiect..dar asta patesc eu de cand am inceput batalia cu baietii..cu intalniri..aceia care ma adora si care ar face orice pt mine,ma scot din sarite si ma mult de o sapt nu pot avea o relatie cu ei..in schimb cu aceeia care la inceput ma cam ignora si nu-mi acorda prea multa importanta aceia ma fascineaza.Nu stiu de ce ,dar ei trezesc in mine dorinta de-ai cuceri si de'ale demonstra ca ei de fapt ma vor :) si trist este ca dupa ce reusesc imi piere tot cheful si nu-i mai vreau...ma dispera aceasta chestie.
Acum am o relatie de vreo 2 luni cu-n barbat un pic mai mare decat mine,mai exact cu 9 ani, si ma dispera faptul ca ma cam ignora,din cauza ca nu mai este la fel de romantic si este prea realist ma scoate din sarite dar totodata ma atrage chestia asta la el pt ca stie exact ce vrea si in momentele lui ma face sa ma simt cea mai importanta fata de pe planeta :)...numai ca acum ma astept din clipa in clipa sa-mi treaca cheful...si asta ma cam temrina un pic psihic:(....
paulasorina
Postat pe 22 Februarie 2009 11:16
Cred ca lasi prea mult sentimentele sa te domine.... este timpul sa iti impui un anumit comportament fata de barbati.... adica sa iti folosesti mai mult mintea si ratiunea cand vine vorba de dragoste.....
trebuie sa inveti sa iubesti si atunci cand esti luata peste picior si marginalizata si cand esti tratata ca si pe o printesa..... succesul in dragoste consta in a respecta si atunci cand esti considerata un nimic si atunci cand esti cea mai importanta fata de pe planeta..... cu alte cuvinte este nevoie de sacrificiu........
Baiat_Rezervat
Postat pe 22 Februarie 2009 12:11
Esti imatura si superficiala!

Ce dai asta primesti!
ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 12:13
si eu patesc exact aceeasi chestie..:))
ma bucur sa vad ca nu sunt singura care sufera de sindromul "plictiseala rapida"..eu mai astept sa vad ce se va mai intampla. nu se poate sa fie cu toti asa
stefia
Postat pe 22 Februarie 2009 12:28
De la: fanaa, la data 2009-02-22 12:28:07si eu patesc exact aceeasi chestie..:))
ma bucur sa vad ca nu sunt singura care sufera de sindromul "plictiseala rapida"..eu mai astept sa vad ce se va mai intampla. nu se poate sa fie cu toti asa


Exista un sidrom d-asta?
Pai voi nu va mai mirati cand va schimba barbatii ca pe ciorapi.Voi stiti cum e...Banuiesc ca nici ei nu prea pierd timp cu voi..Culeg roua si zbarrr...la alta floare...

Poate ca sunteti din cale-afara de frumoase de ii zapaciti pe toti ...stiu si eu...hmmm

Da..Aveti grija la roata!Ca doare al d racu!
ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 12:39
De la: fanaa, la data 2009-02-22 12:28:07si eu patesc exact aceeasi chestie..:))
ma bucur sa vad ca nu sunt singura care sufera de sindromul "plictiseala rapida"..eu mai astept sa vad ce se va mai intampla. nu se poate sa fie cu toti asa

totul depinde de noi
yumy
Postat pe 22 Februarie 2009 13:16
sincer mi se pare ca esti cam rautacioasa...si cel putin in cazul meu n-au apucat sa culeaga roua...pt ca nu sunt genul de fata sa ma culc de la prima intalnire...ba chiar,am 22 spre 23 de ani si pana acum o luna am fost virgina,si nu mai sunt pt ca am cunoscut un tip cu care chiar mi-am dorit sa fac acest pas...cu toate ca astept din clipa in clipa sa-mi treaca toate ''sentimentele''pt el....ma bucur de prezenta lui......asa ca nu pot spune ca am schimbat barbatii ca pe sosete,pot spune in schimb ca ai dreptate..sunt imatura si copilaroasa.
paulasorina
Postat pe 23 Februarie 2009 12:30
De la: ella_c, la data 2009-02-22 12:39:34
De la: fanaa, la data 2009-02-22 12:28:07si eu patesc exact aceeasi chestie..:))
ma bucur sa vad ca nu sunt singura care sufera de sindromul "plictiseala rapida"..eu mai astept sa vad ce se va mai intampla. nu se poate sa fie cu toti asa


Exista un sidrom d-asta?
Pai voi nu va mai mirati cand va schimba barbatii ca pe ciorapi.Voi stiti cum e...Banuiesc ca nici ei nu prea pierd timp cu voi..Culeg roua si zbarrr...la alta floare...

Poate ca sunteti din cale-afara de frumoase de ii zapaciti pe toti ...stiu si eu...hmmm

Da..Aveti grija la roata!Ca doare al d racu!



pt tine era mesajul de mai devreme :D
paulasorina
Postat pe 23 Februarie 2009 12:31
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-22 12:11:33Cred ca lasi prea mult sentimentele sa te domine.... este timpul sa iti impui un anumit comportament fata de barbati.... adica sa iti folosesti mai mult mintea si ratiunea cand vine vorba de dragoste.....
trebuie sa inveti sa iubesti si atunci cand esti luata peste picior si marginalizata si cand esti tratata ca si pe o printesa..... succesul in dragoste consta in a respecta si atunci cand esti considerata un nimic si atunci cand esti cea mai importanta fata de pe planeta..... cu alte cuvinte este nevoie de sacrificiu........[/quote


cred ca ai putin drepate...am momentele mele de glorie cand o dau in bara rau tare de tot...si cand spun ca vreau sa ma schimb putin sa mai las de la mine caci uneori sunt prea drastica...am momente din acelea ca daca-mi zice prietenul pe un ton mai rastit ceva...gata pa cu el...
paulasorina
Postat pe 23 Februarie 2009 12:48
De la: ella_c, la data 2009-02-22 12:13:58Esti imatura si superficiala!

Ce dai asta primesti!


superficiala..depinde ce intelegi tu prin asta
imatura da recunosc sunt....dar pur si simplu nu ma pot maturiza..probabil si din cauza faptului ca toata lomea ma accepta asa cum sunt..eu nu-i pot accepta pe ei asa cum sunt si asta ma dispera...
paulasorina
Postat pe 23 Februarie 2009 12:49
topicul asta mi-e indiferent!

Postat pe 23 Februarie 2009 13:10
ai 22 ani...multi inainte!

Da , recunosc am fost rautacioasa! Acum ca am recunoscut eu...uite ce scrii tu:

"ba chiar,am 22 spre 23 de ani si pana acum o luna am fost virgina,si nu mai sunt pt ca am cunoscut un tip cu care chiar mi-am dorit sa fac acest pas...cu toate ca astept din clipa in clipa sa-mi treaca toate ''sentimentele''pt el "

Dupa parerea mea esti foarte imatura iar plictiseala asta si "trecutul" sentimentelor tine de o anumita latura a caracterului tau.Sfatul meu este sa nu te folosesti de oameni si de sentimentele lor.

Suferi de "razgaiala"...
ella_c
Postat pe 23 Februarie 2009 13:16
De la: paulasorina, la data 2009-02-23 12:30:18sincer mi se pare ca esti cam rautacioasa...si cel putin in cazul meu n-au apucat sa culeaga roua...pt ca nu sunt genul de fata sa ma culc de la prima intalnire...ba chiar,am 22 spre 23 de ani si pana acum o luna am fost virgina,si nu mai sunt pt ca am cunoscut un tip cu care chiar mi-am dorit sa fac acest pas...cu toate ca astept din clipa in clipa sa-mi treaca toate ''sentimentele''pt el....ma bucur de prezenta lui......asa ca nu pot spune ca am schimbat barbatii ca pe sosete,pot spune in schimb ca ai dreptate..sunt imatura si copilaroasa.


a trecut o ora de cand ai postat acest mesaj...cum tu astepti din clipa in clipa sa iti treca...ti-a trecut de el?
coffeeta
Postat pe 23 Februarie 2009 13:34
De la: paulasorina, la data 2009-02-23 12:48:38
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-22 12:11:33Cred ca lasi prea mult sentimentele sa te domine.... este timpul sa iti impui un anumit comportament fata de barbati.... adica sa iti folosesti mai mult mintea si ratiunea cand vine vorba de dragoste.....
trebuie sa inveti sa iubesti si atunci cand esti luata peste picior si marginalizata si cand esti tratata ca si pe o printesa..... succesul in dragoste consta in a respecta si atunci cand esti considerata un nimic si atunci cand esti cea mai importanta fata de pe planeta..... cu alte cuvinte este nevoie de sacrificiu........[/quote


cred ca ai putin drepate...am momentele mele de glorie cand o dau in bara rau tare de tot...si cand spun ca vreau sa ma schimb putin sa mai las de la mine caci uneori sunt prea drastica...am momente din acelea ca daca-mi zice prietenul pe un ton mai rastit ceva...gata pa cu el...

fiecare dintre noi avem momente din acelea ca o dam in bara rau de tot....... cred ca el trebuie sa fie putin mai rabdator si sa nu se rasteasca la tine..... sa aiba putina consideratie.....fiecare dintre noi trecem prin momente dificile.......
Baiat_Rezervat
Postat pe 23 Februarie 2009 14:03
De la: coffeeta, la data 2009-02-23 13:34:18[
a trecut o ora de cand ai postat acest mesaj...cum tu astepti din clipa in clipa sa iti treca...ti-a trecut de el?



nu trece intr-o ora...ca a fost virgina.
Mai asteptam o zi...
ella_c
Postat pe 23 Februarie 2009 14:05
De la: ella_c, la data 2009-02-23 14:05:34
De la: coffeeta, la data 2009-02-23 13:34:18[
a trecut o ora de cand ai postat acest mesaj...cum tu astepti din clipa in clipa sa iti treca...ti-a trecut de el?



nu trece intr-o ora...ca a fost virgina.
Mai asteptam o zi...



bey au trecut deja 2 luni.....deci....poate c-o fi fost si primul,dar vad ca dureaza :)...muhahahaha rautacioas-o
paulasorina
Postat pe 23 Februarie 2009 17:59
De la: ella_c, la data 2009-02-22 12:13:58Esti imatura si superficiala!

Ce dai asta primesti!

mi-ai luat vorbele din gura...bv
razz
Postat pe 24 Februarie 2009 01:07
De la: razz, la data 2009-02-24 01:07:09
De la: ella_c, la data 2009-02-22 12:13:58Esti imatura si superficiala!

Ce dai asta primesti!

mi-ai luat vorbele din gura...bv


cateodata sunt mai acida...dar ea ne-a cerut parerea!

ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 01:17
De la: geo_sh, la data 2009-02-23 13:10:37topicul asta mi-e indiferent!

ca rautacios poti sa fii gata hop si tu te alaturasi barbatilor indiferenti
yumy
Postat pe 24 Februarie 2009 08:36
De la: paulasorina, la data 2009-02-22 11:16:41e un pic cam stupid acest subiect..dar asta patesc eu de cand am inceput batalia cu baietii..cu intalniri..aceia care ma adora si care ar face orice pt mine,ma scot din sarite si ma mult de o sapt nu pot avea o relatie cu ei..in schimb cu aceeia care la inceput ma cam ignora si nu-mi acorda prea multa importanta aceia ma fascineaza.Nu stiu de ce ,dar ei trezesc in mine dorinta de-ai cuceri si de'ale demonstra ca ei de fapt ma vor :) si trist este ca dupa ce reusesc imi piere tot cheful si nu-i mai vreau...ma dispera aceasta chestie.
Acum am o relatie de vreo 2 luni cu-n barbat un pic mai mare decat mine,mai exact cu 9 ani, si ma dispera faptul ca ma cam ignora,din cauza ca nu mai este la fel de romantic si este prea realist ma scoate din sarite dar totodata ma atrage chestia asta la el pt ca stie exact ce vrea si in momentele lui ma face sa ma simt cea mai importanta fata de pe planeta :)...numai ca acum ma astept din clipa in clipa sa-mi treaca cheful...si asta ma cam temrina un pic psihic:(....

incearca sa fii mai putin labila!
Corai
Postat pe 25 Februarie 2009 22:18
am sa fiu mai directa decat de obicei: Topicul acesta e "varza" la fel ca si cateva comentarii pe aceasta tema......va stiti voi care......
rox_rbz
Postat pe 26 Februarie 2009 00:51
De la: rox_rbz, la data 2009-02-26 00:51:43am sa fiu mai directa decat de obicei: Topicul acesta e "varza" la fel ca si cateva comentarii pe aceasta tema......va stiti voi care......


Nu stim,cel putin eu nu stiu..
Vrei ,te rog sa ma luminezi?
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 00:56
De la: ella_c, la data 2009-02-26 00:56:39
De la: rox_rbz, la data 2009-02-26 00:51:43am sa fiu mai directa decat de obicei: Topicul acesta e "varza" la fel ca si cateva comentarii pe aceasta tema......va stiti voi care......


Nu stim,cel putin eu nu stiu..
Vrei ,te rog sa ma luminezi?



buna ella!!!! ce se petrece pe aici??? plictiseala mare pe forum....
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 01:14
Buna!!

da ,eu acum m-am trezit...
De obicei ,acum plecam la culcare..
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 01:16
De la: ella_c, la data 2009-02-26 01:16:48Buna!!

da ,eu acum m-am trezit...
De obicei ,acum plecam la culcare..



vaai,dar tu ce program ai de somn k te am vazut pe aici mereu...dc te trezesti la 4??? adik cum te trezesti la 4 daca nici nu dormi ?:( e bine k poti eu dorm k o vacutza mult
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 01:22
De la: paulasorina, la data 2009-02-22 11:16:41e un pic cam stupid acest subiect..dar asta patesc eu de cand am inceput batalia cu baietii..cu intalniri..aceia care ma adora si care ar face orice pt mine,ma scot din sarite si ma mult de o sapt nu pot avea o relatie cu ei..in schimb cu aceeia care la inceput ma cam ignora si nu-mi acorda prea multa importanta aceia ma fascineaza.Nu stiu de ce ,dar ei trezesc in mine dorinta de-ai cuceri si de'ale demonstra ca ei de fapt ma vor :) si trist este ca dupa ce reusesc imi piere tot cheful si nu-i mai vreau...ma dispera aceasta chestie.
Acum am o relatie de vreo 2 luni cu-n barbat un pic mai mare decat mine,mai exact cu 9 ani, si ma dispera faptul ca ma cam ignora,din cauza ca nu mai este la fel de romantic si este prea realist ma scoate din sarite dar totodata ma atrage chestia asta la el pt ca stie exact ce vrea si in momentele lui ma face sa ma simt cea mai importanta fata de pe planeta :)...numai ca acum ma astept din clipa in clipa sa-mi treaca cheful...si asta ma cam temrina un pic psihic:(....




sa stii ca si eu eram mai demult la fel,adica eu tot pe cei inabordabili ii vroiam :)cum cedau nu mai reprezentau nici un interes pt mine... ca norocul ca intre time mi-am mai revenit si nu ma mai plictisesc asa repede,am reusit am o relatie care dureaza de aproape un an stai linistita ca o sa-ti puna si tie capac cineva
onlyme1985
Postat pe 26 Februarie 2009 01:33
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-26 01:22:28
De la: ella_c, la data 2009-02-26 01:16:48Buna!!

da ,eu acum m-am trezit...
De obicei ,acum plecam la culcare..



vaai,dar tu ce program ai de somn k te am vazut pe aici mereu...dc te trezesti la 4??? adik cum te trezesti la 4 daca nici nu dormi ?:( e bine k poti eu dorm k o vacutza mult


Nu am un program de somn!Din fericire(sau poate nu. ),nu ma trage nimeni de maneca sa trec la culcare!
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 02:10
eu cred ca barbatii atunci devin indiferenti cand sunt prea siguri ca nu vor fi parasiti si se simt siguri pe ei adica nu se simt amenintati cu abandonul
ilyescorina
Postat pe 26 Februarie 2009 20:57
nu stiam ca daca spune cineva ca se plictiseste repede d un baiat inseamna ca se si culca din prima cu el. poate nu avem acelasi mod de a percepe problema..in fine..
stefia
Postat pe 28 Februarie 2009 01:21
domnisoara draga, asa cum spunea altcineva mai sus dvs.suferiti de "razgaiala".
nu te supara pe mine, dar mi se pare absolut normal ca un barbat de 32 de ani(ai spus ca tu ai 23 si el e cu 9 mai mare decat tine) sa fie realist.
indiferent? probabil ca da, la fel de probabil este si faptul ca are o multime de lucruri "pe cap" spre deosebire de tine.iar asa zisa ta "problema" cu plictiseala e un moft adolescentin...vezi ca se intoarce roata..si tare nu mi-as dori sa te vad in locul vreunuia dintre baietii care pe tine te "dispera" si pe care nu-i poti suporta mai mult de o saptamana.
again...indiferent?pai tu ce vrei?sa te ceara de nevasta dupa 2 luni?probabil ca oricum nu o va face nicioadata asa ca nu te mai agita aiurea.in cel mai bun caz poti sa-i spui ce nu-ti convine si poate se "straduieste" sa repare acele lucruri...POATE..doar POATE !!!
MissMe2
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doamnelor ce preferati doctorii ginecologi de sex feminin sau masculin 30 De la: EndlessBleu 21 Aprilie 2012 16:58
Sunt fete care au folosit strapon pe baieti? 6 De la: Keolis 9 Ianuarie 2012 23:00
HHEELP!!! 8 De la: mirela1989 25 Mai 2010 13:17
femeia tanara, barbatul mai batran 47 De la: Max2 18 Noiembrie 2011 18:56
cum ai face daca ti-ai dori sa faci sex in trei? 29 De la: _oktober_ 18 Iunie 2009 08:45