Setari Cookie-uri

CE CREDETI CE DIFERENTA ESTE INTREA FACE SEX SI A FACE DRAGOSTE VREAU SA VAD PARERI

am vazut foarte multe pareri in legatura cu acest subiect dar tot nu sunt lamurita chiar credeti ca e vreo diferenta intre a face sex si dragoste as vrea sa-mi spuneti si mie ce credeti
ilyescorina
Postat pe 21 Februarie 2009 17:47
nu-ti spunem ca ne iei la injurat !
ce mai faci dana?
googoodoll
Postat pe 21 Februarie 2009 17:54
De la: googoodoll, la data 2009-02-21 17:54:57nu-ti spunem ca ne iei la injurat !
ce mai faci dana?



Ufff, ce sa faca si ea mititca, un blow job

Postat pe 21 Februarie 2009 18:03
nu sunt dana imi pare rau dar m-ati confundat asa ca va rog raspundeti la intrebare si nu schimbati subiectul
ilyescorina
Postat pe 21 Februarie 2009 21:03
de ce dana, n-ai facut dragoste pana acuma...doar sex?
kitty_krieger
Postat pe 21 Februarie 2009 21:05
terminati odata cu dana de unde ati mai scoso si pe asta habar nu am cine e da tu nu ai facut dragoste pana acuma numai sex?
ilyescorina
Postat pe 21 Februarie 2009 21:08
daca ai invata sa folosesti si semnele de punctuatie, poate as intelege si ce vrei sa spui

ps: deghizarea ta nu prea tine
kitty_krieger
Postat pe 21 Februarie 2009 21:17
De la: ilyescorina, la data 2009-02-21 21:08:51terminati odata cu dana de unde ati mai scoso si pe asta habar nu am cine e da tu nu ai facut dragoste pana acuma numai sex?



bine tu...
esti dana_reloaded

Postat pe 21 Februarie 2009 21:18
nu sunt dana de cate ori sa va spun cititi mai bine si poate va lamuriti mai bine
ilyescorina
Postat pe 21 Februarie 2009 21:25
Ea este Dana colega mea si vreau diseara sa... cum era melodia
G_Bogdan
Postat pe 21 Februarie 2009 21:30
se pare ca sunteti obsedat de dana poate ai vreo colega pe aici dar eu nu sunt aia si eu nu v-am intrebat de dana si vad ca tot pe ea o pomeniti de ce nu raspundeti la intrebare
ilyescorina
Postat pe 21 Februarie 2009 21:35
Fata draga, acea dana are acelasi stil de a scrie, adica fara semne de punctuatie, cu multe greseli, este scarbita de sex oral anal, are un iubit in zodia capricorn, care a inselat-o cu care a fost de3 ani...!!!! Nu ti se pare ca sunteti identice ?

Hai mai dana recunoaste !!!!

Postat pe 21 Februarie 2009 21:38
esti obsedta de dana chiar daca nu fac sex oral si anal nu am nimic cu dana iar prietenul meu capricorn cu care sunt si acum nu m-a inselat era vorba de altcineva
ilyescorina
Postat pe 21 Februarie 2009 21:41
De la: ilyescorina, la data 2009-02-21 21:28:23nu mai scrieti dana si sa stiti ca sexul oral are legatura cu inselatul cel putin la mine asa a fost nu am vrut eu sa o fac a mers la alta care a vrut sa o faca



Asta ai scris tu dano, acum cateva minute !!!!

Postat pe 21 Februarie 2009 21:47
de ce m-ai botezat dano nu vezi cum ma cheama sau te faci ca nu vezi da mai bine raspunde la ce am intrebat nu incepe cu aiureli ca nu tine
ilyescorina
Postat pe 21 Februarie 2009 21:50
pai ce saiti fac daca minti. orice ti-as explica despre dragoste, sex tu nu intelegi, atata timp cat ti se pare scarbos penisul unui barbat !!!

Postat pe 21 Februarie 2009 21:53
Danuta draga.....vezi ca mai sunt topice deschise pe tema asta.
E chiar asa greu sa cauti ??

Uffff.....aceasi marie cu alta palarie
By the way....welcome back
andreea1976
Postat pe 21 Februarie 2009 21:55
De la: ilyescorina, la data 2009-02-21 21:50:54de ce m-ai botezat dano nu vezi cum ma cheama sau te faci ca nu vezi da mai bine raspunde la ce am intrebat nu incepe cu aiureli ca nu tine


buna dana!

Postat pe 21 Februarie 2009 23:18
De la: ilyescorina, la data 2009-02-21 17:47:29am vazut foarte multe pareri in legatura cu acest subiect dar tot nu sunt lamurita chiar credeti ca e vreo diferenta intre a face sex si dragoste as vrea sa-mi spuneti si mie ce credeti


Nu vrei sa ne spui tu mai intai ce crezi ...clar ai dubii in privinta asta de unde trag concluzia logica ca nu ai avut ocazia sa le faci pe amandoua.

Tu ce faci cand o faci ? sex sau dragoste ?
iris_4_ever
Postat pe 22 Februarie 2009 02:37
mie imi place clar sa fac mai mult dragoste e ceva care ma inspira si ma face sa ma simt bine mai mult decat atunci cand faci sex care este mai mult o satisfactie pe moment a placerilor animalice ca sa zic asa sexul este mai mult pentru profesioniste decat pentru cele neprofesioniste
ilyescorina
Postat pe 22 Februarie 2009 10:03
A face sex se rezuma doar la atractia fizica si la incercarea de a-ti implini necesitatile fiziologice, in timp ce a face dragoste inseamna a fi receptiv la dorintele sexuale si emotionale ale partenerului si a le acorda mai multa atentie decat celor proprii
Diavolyta_
Postat pe 26 Martie 2009 21:47
Atunci cand faci dragoste, nu mai arzi de nerabdare sa treci peste “jocurile amoroase” (preludiul) de dinaintea actului sexual in sine, ci adori sa le savurezi. In timpul actului sexual, nu te gandesti sa termini cat mai repede, ci iti doresti sa prelungesti acele clipe. Iti doresti sa le transformi in momente unice. Dupa consumarea actului sexual, nu te grabesti sa-ti aprinzi tigara, ci ai vrea sa tii cat mai multe persoana respectiva in brate si sa te contopesti cu ea. Si poate chiar sa reiei totul de la cap... Nu te grabesti nici cu avalansa de cuvinte, caci stii ca tacerea de dupa este delicioasa. Ea inseamna uniunea intru totul si suplineste stridenta cuvintelor.

Sexul se vinde si se cumpara, sexul este o activitate fiziologica cu reactii fizice absolut normale. A face sex poate fi descris, “ambalat” si chiar justificat, insa a face dragoste este dincolo de toate acestea. Nici un cuvant sau nicio camera de filmat nu poate descrie sau surprinde senzatiile si sentimentele pe care le traiesti atunci cand faci dragoste. As putea sa enumar zeci de motive pentru care oamenii fac sex, insa mult mai putine explica de ce oamenii simt nevoia sa faca dragoste. Cred ca majoritatea oamenilor tanjesc sa faca dragoste, insa din pacate, multi dintre noi se rezuma doar la a face sex. Daca a face sex poate fi minunat, doar ganditi-va cat de minunat poate fi sa faci dragoste...
Diavolyta_
Postat pe 26 Martie 2009 21:48
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-26 21:47:42A face sex se rezuma doar la atractia fizica si la incercarea de a-ti implini necesitatile fiziologice, in timp ce a face dragoste inseamna a fi receptiv la dorintele sexuale si emotionale ale partenerului si a le acorda mai multa atentie decat celor proprii


Si totusi, Caragiale nu facea nici sex nici dragoste... facea AMOR! Sa fie amorul o a treia varianta pe care ar trebui s-o luam in calcul?
rashela
Postat pe 26 Martie 2009 21:58
De la: ilyescorina, la data 2009-02-22 10:03:26mie imi place clar sa fac mai mult dragoste e ceva care ma inspira si ma face sa ma simt bine mai mult decat atunci cand faci sex care este mai mult o satisfactie pe moment a placerilor animalice ca sa zic asa sexul este mai mult pentru profesioniste decat pentru cele neprofesioniste

parca spuneai ca nu iti este clara diferenta intre dragoste si sex???!!!!acum te vad pregatita,de ce mai intrebi pe altii ceea ce stii deja?
andra89
Postat pe 26 Martie 2009 22:46
Eu cred ca ne trebuie mai multa dragoste... ca sa reziste o relatie zeci de ani, mult dupa ce nu mai exista atractie fizica; si apoi dragostea te face sa-ti vezi partenerul mai frumos si sa te porti delicat; o relatie pur sexuala ,dupa ce s-a consumat, lasa in urma un gust amar , nici o punte, nu prea mai are cu ce sa ii apropie pe amnati...
alina02
Postat pe 26 Martie 2009 22:47
Si totusi poti face sex cu sotul tau.. sa nu simti nimic, sa te rogi sa termine ca sa poti intoarce spatele si adormi. Si totusi poti avea o noaptea de dragoste.. intr-o iubire de-o vara pe care nu o vei uita toata viata.
Nu sunt oare doar "cuvinte" ale dex-ului? Si nu tine oare totul de ceea ce simti INAINTE, IN TIMPUL si DUPA?
rashela
Postat pe 26 Martie 2009 22:55
De la: rashela, la data 2009-03-26 22:55:57Si totusi poti face sex cu sotul tau.. sa nu simti nimic, sa te rogi sa termine ca sa poti intoarce spatele si adormi. Si totusi poti avea o noaptea de dragoste.. intr-o iubire de-o vara pe care nu o vei uita toata viata.
Nu sunt oare doar "cuvinte" ale dex-ului? Si nu tine oare totul de ceea ce simti INAINTE, IN TIMPUL si DUPA?

ai dreptate,....
celia_c
Postat pe 26 Martie 2009 22:59
dragostea si amorul sunt reunite pentru o implinire sexuala si emotionala , sexul e doar atractie sexuala si o necesitate fiziologica, e o diferenta mare! sexul mai poate fi si accidental, in schimb ce a face dragoste inseamna daruire si a cunoste si partenerul, dorintele lui si completarea cu dorintele tale!
stelutaverde
Postat pe 27 Martie 2009 08:25
bai, da cine e dana asta??!!!?scuze ca am fost da chiar sant curioasa
catch_a_fire
Postat pe 27 Martie 2009 08:39
da tu cine mai esti curioaso.............!de ce fel de dana pomenesti?
ilyescorina
Postat pe 27 Martie 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fantezie erotica 4 De la: geo_reincarcat_iara 12 Mai 2010 22:01
Cybersex 26 De la: oonahabibi_yahoo_com 10 Aprilie 2009 09:11
fantezii erotice 217 De la: simons 25 Septembrie 2012 21:31
o opinie pls 47 De la: anastasia_m 13 Septembrie 2009 20:21
ce sa fac sant disperata ,ma distrus!!!!!!!!!!!!!!! 83 De la: catch_a_fire 20 Februarie 2009 19:40