Setari Cookie-uri

cum pot sa renunt la cineva care ma face fericita?

ies de 2 saptamani cu un barbat casatorit... de cand ne-am cunoscut a existat o atractie si un sentiment puternic intre noi... ne-am apropiat din ce in ce mai tare iar acum ne vedem zilnic, vorbim foarte mult la telefon, mesaje etc... stiu ca nu e bine ca el este casatorit si are si un copilas acasa dar nu pot,nu vreau sa renunt la el... de fiecare data ma face sa zambesc, se poarta cu mine foarte frumos si de fiecare data cand vreau sa ii spun ca e gata nu ma lasa inima, ca imi place cand suntem impreuna... ce sa fac? am zis ca am sa continui cu el atat timp cat nu-mi face rau, dar simt ca incep sa ma indragostesc... si stiu ca probabil pt el sunt o "jucarie" sa spun asa, o activitate extra-casa, dar nu pot sa ii spun nu... stam si vorbim despre o gramada de chestii si imi place sa petrec timp cu el... spuneti-mi si mie ce sa fac.... este exact ce-mi lipseste, este exact tipul de barbat care te innebuneste. nu este fat-frumos dar ma face sa zambesc, si ma alinta, si ma tine in brate... si imi place
ioannaraluca12
Postat pe 22 Februarie 2009 12:24
Fleoshc!
Dor_a
Postat pe 22 Februarie 2009 12:34

o astfel de relatie te distruge pshihic
termina cat mai repede
Patricianul
Postat pe 22 Februarie 2009 12:35
De la: ioannaraluca12, la data 2009-02-22 12:24:14ies de 2 saptamani cu un barbat casatorit... de cand ne-am cunoscut a existat o atractie si un sentiment puternic intre noi... ne-am apropiat din ce in ce mai tare iar acum ne vedem zilnic, vorbim foarte mult la telefon, mesaje etc... stiu ca nu e bine ca el este casatorit si are si un copilas acasa dar nu pot,nu vreau sa renunt la el... de fiecare data ma face sa zambesc, se poarta cu mine foarte frumos si de fiecare data cand vreau sa ii spun ca e gata nu ma lasa inima, ca imi place cand suntem impreuna... ce sa fac? am zis ca am sa continui cu el atat timp cat nu-mi face rau, dar simt ca incep sa ma indragostesc... si stiu ca probabil pt el sunt o "jucarie" sa spun asa, o activitate extra-casa, dar nu pot sa ii spun nu... stam si vorbim despre o gramada de chestii si imi place sa petrec timp cu el... spuneti-mi si mie ce sa fac.... este exact ce-mi lipseste, este exact tipul de barbat care te innebuneste. nu este fat-frumos dar ma face sa zambesc, si ma alinta, si ma tine in brate... si imi place

Stii ce esti? O prospatura pentru el...Cauta un alt barbat, de preferinta necasatorit, care nu este implicat intr-o relatie, ca mai exista si altii care stiu sa alinte, sa te tina in brate si sa-ti placa...Trebuie doar sa vrei
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Februarie 2009 12:43
De la: Dor_a, la data 2009-02-22 12:34:13Fleoshc!


treosc -bum!!
mai tii minte ca cineva incerca sa dea sfaturi tinerelor singuratice care se imbarligau cu un barbat casatorit, sa n-o faca!? tinea cu atata ardoare sa-i fie ascultat sfatul, incat era in stare sa sparga si monitoru!
i-am zis atunci sa nu se agite ca oricum nu asculta nimeni!

Postat pe 22 Februarie 2009 13:01
De la: geo_sh, la data 2009-02-22 13:01:28
De la: Dor_a, la data 2009-02-22 12:34:13Fleoshc!


treosc -bum!!
mai tii minte ca cineva incerca sa dea sfaturi tinerelor singuratice care se imbarligau cu un barbat casatorit, sa n-o faca!? tinea cu atata ardoare sa-i fie ascultat sfatul, incat era in stare sa sparga si monitoru!
i-am zis atunci sa nu se agite ca oricum nu asculta nimeni!

Bai, n-ai pomenit asa ceva!
Ea stie ca ceea ce face nu e bine, si asta e treaba ei... da' ne cere noua sa-i zicem sa... naiba stie ce vrea ea sa auda... in timp ce ea o sa continue sa "fie fericita" cu omu' ... Daca asta nu e urlet dupa atentie, atunci nimic nu e...
Raspuns la topic: fata mea, e treaba ta cine ti-o vara! Insurat au ba. Atata timp cat e cu acceptiunea ta, vezi-ti de propasire!
Dor_a
Postat pe 22 Februarie 2009 13:14
nu e urlet dupa atentie.... nu asta caut... si nu mi-o vara nimeni... vroiam o parere de la cineva care a trecut prin asa ceva... iar daca nu iti convine topicul meu trebuia sa sari peste... fara sa lasi comentarii de genu
ioannaraluca12
Postat pe 22 Februarie 2009 14:11
nu e urlet dupa atentie.... nu asta caut... si nu mi-o vara nimeni... vroiam o parere de la cineva care a trecut prin asa ceva... iar daca nu iti convine topicul meu trebuia sa sari peste... fara sa lasi comentarii de genu
ioannaraluca12
Postat pe 22 Februarie 2009 14:11
De la: ioannaraluca12, la data 2009-02-22 14:11:38nu e urlet dupa atentie.... nu asta caut... si nu mi-o vara nimeni... vroiam o parere de la cineva care a trecut prin asa ceva... iar daca nu iti convine topicul meu trebuia sa sari peste... fara sa lasi comentarii de genu
nu stiu de ce te ofuschezi draguta.............;;trebuia sa zica bravo.......da inainte cu tupeu ..........sa spargi casele oamenilor............sincer mie imi inspiri mila............esti o femeie care nu va avea niciodata un barbat numai al ei,care nu va avea niciodata un Craciun ,an nou sau alta sarbatoare! daca tu esti fericita asa nu pot decit sa ma bucur pentru tine dar nu uita ca roata vietii se intoarce si atunci cind te vei considera mai fericita vei plati pentru tot ce faci acum!
FRANNNCE
Postat pe 22 Februarie 2009 14:18
De la: ioannaraluca12, la data 2009-02-22 14:11:38nu e urlet dupa atentie.... nu asta caut... si nu mi-o vara nimeni... vroiam o parere de la cineva care a trecut prin asa ceva... iar daca nu iti convine topicul meu trebuia sa sari peste... fara sa lasi comentarii de genu


Adica cineva care - ca si tine - vrea barbatul alteia, ca sa te incurajeze sa dai inainte, nu?
De ce draguta? Ce, singurica nu poti, ai nevoie de galerie? Penibila mai esti!
Si atat timp cat faci public ceea ce faci, atunci tre' sa fii pregatita sa citesti orice fel de comentarii. Stiu ca tu nu asta asteptai, ci o gramada de amante care sa sara sa te sustina, sa-ti explice ca e bine ce faci si sa-i dai bataie... E, ghinion! Va trebui sa continui fara "lautari" si fara sa fii aplaudata la scena deschisa. Nasol momentul, nu?
Dor_a
Postat pe 22 Februarie 2009 14:28
De ce se plafoneaza unele persoane?
metal
Postat pe 22 Februarie 2009 14:42
chiar nu astept aplaude... sincer nu stiu nici eu ce vreau... si accept orice fel de comentariu... nu vreau sa mi se spuna da-i inainte ca e bine ce faci, caci stiu ca nu e... repet nu stiu ce asteptam cand am postat acest topic... dar in nici un caz apalude... sunt constienta ca e gresit ce vreau... cred ca vroiam oameni care sa asculte ce am pe suflet, oricat de penibila as fi pt voi... stiam ca aici e un loc unde lumea asculta... isi da cu parerea... nu stiam ca esti pus la zid si ca se arunca cu pietre in tine... nu vreau laude, critici desigur, ca poate asa ma trezesc din visul asta... stiu penibil, dar asta este... nu suntem perfecti niciunu... si nu vreau omul altei femei... si nici el nu vrea alta femeie... pt ca nu e o chestie bazata pe sex aici... e o comunicare in afara casatoriei lui... si uneori chiar simti nevoia sa cunosti oameni noi... si nu stric o familie... nu este deloc intentia mea... anyway... aveti dreptate toti... penibila asa cum sunt... simteam nevoia sa ma descarc si credeam ca aici va fi locul bun sa-mi insir gandurile... se pare ca am gresit... misto comunitatea kudika, nu am ce zice... o zi buna la toti si nu mai are rost sa mai adaugati alte comentarii...
ioannaraluca12
Postat pe 22 Februarie 2009 14:46
De la: metal, la data 2009-02-22 14:42:20De ce se plafoneaza unele persoane?
nu au incredere in ele si se multumesc cu resturi!
FRANNNCE
Postat pe 22 Februarie 2009 14:47
De la: FRANNNCE, la data 2009-02-22 14:18:13
De la: ioannaraluca12, la data 2009-02-22 14:11:38nu e urlet dupa atentie.... nu asta caut... si nu mi-o vara nimeni... vroiam o parere de la cineva care a trecut prin asa ceva... iar daca nu iti convine topicul meu trebuia sa sari peste... fara sa lasi comentarii de genu
nu stiu de ce te ofuschezi draguta.............;;trebuia sa zica bravo.......da inainte cu tupeu ..........sa spargi casele oamenilor............sincer mie imi inspiri mila............esti o femeie care nu va avea niciodata un barbat numai al ei,care nu va avea niciodata un Craciun ,an nou sau alta sarbatoare! daca tu esti fericita asa nu pot decit sa ma bucur pentru tine dar nu uita ca roata vietii se intoarce si atunci cind te vei considera mai fericita vei plati pentru tot ce faci acum!


let's agree to disagree !
ea nu sparge nimic, casa aia e deja fisurata grav, daca nu era ea, era alta.
a nu se intelege ca sunt de acord cu ea, relatiile de genul asta sunt absolut stupide, dar nu e vina ei ca nesimtitul ala inseala.
googoodoll
Postat pe 22 Februarie 2009 14:52
Nimeni nu e de vina dar mereu e nevoie de 2
metal
Postat pe 22 Februarie 2009 14:56
Treaba e ca nu o pune nimeni la zid. Asta ar fi una. Ea voia critici, dar criticile le ia drept "punere la zid"... Oare cum isi imagina ea criticile, ma intreb? Cu flori si ciocolatzele?
Ca de fapt e vina aluia e clar, ca ala - pana la urma nici macar n-o sa divorteze si o sa termine urat cu ea cand ea o sa inceapa sa aiba "pretentii" asta se stie...
Treaba e ca ea nu asta intreba. Ea intreba "Cum pot sa renunt la cineva care ma face fericita?" intrebare care prin ea insasi spune ca de fapt ea NU VREA sa renunte la el... pentru ca e in firea omului sa nu renunte la ceea ce il face fericit.... si de aici confuzia mea: frate, daca de fapt NU vrei sa renunti, atunci CE VREI EXACT? Si daca stii ca n-ai sa renunti, atunci ce rost mai are sa bati toba? Singurul rost ar fi: dorinta de atentie si de sustinatori? Logic pana aici? Io zic ca da!
Dor_a
Postat pe 22 Februarie 2009 15:04
De la: googoodoll, la data 2009-02-22 14:52:51
De la: FRANNNCE, la data 2009-02-22 14:18:13
De la: ioannaraluca12, la data 2009-02-22 14:11:38nu e urlet dupa atentie.... nu asta caut... si nu mi-o vara nimeni... vroiam o parere de la cineva care a trecut prin asa ceva... iar daca nu iti convine topicul meu trebuia sa sari peste... fara sa lasi comentarii de genu
nu stiu de ce te ofuschezi draguta.............;;trebuia sa zica bravo.......da inainte cu tupeu ..........sa spargi casele oamenilor............sincer mie imi inspiri mila............esti o femeie care nu va avea niciodata un barbat numai al ei,care nu va avea niciodata un Craciun ,an nou sau alta sarbatoare! daca tu esti fericita asa nu pot decit sa ma bucur pentru tine dar nu uita ca roata vietii se intoarce si atunci cind te vei considera mai fericita vei plati pentru tot ce faci acum!


let's agree to disagree !
ea nu sparge nimic, casa aia e deja fisurata grav, daca nu era ea, era alta.
a nu se intelege ca sunt de acord cu ea, relatiile de genul asta sunt absolut stupide, dar nu e vina ei ca nesimtitul ala inseala.
ai dreptate ..........in schimb ma gindesc ca daca femei ca ea ar refuza ........nesimtitul ala ar ramine cu ciucurelul in pantaloni...........;iar casa fisurata merge tencuita........daca fisura se accentueaza se darima .............si nu sint multi cei ce pot sa reconstruiasca!
FRANNNCE
Postat pe 22 Februarie 2009 15:04
De la: ioannaraluca12, la data 2009-02-22 14:46:38chiar nu astept aplaude... sincer nu stiu nici eu ce vreau... si accept orice fel de comentariu... nu vreau sa mi se spuna da-i inainte ca e bine ce faci, caci stiu ca nu e... repet nu stiu ce asteptam cand am postat acest topic... dar in nici un caz apalude... sunt constienta ca e gresit ce vreau... cred ca vroiam oameni care sa asculte ce am pe suflet, oricat de penibila as fi pt voi... stiam ca aici e un loc unde lumea asculta... isi da cu parerea... nu stiam ca esti pus la zid si ca se arunca cu pietre in tine... nu vreau laude, critici desigur, ca poate asa ma trezesc din visul asta... stiu penibil, dar asta este... nu suntem perfecti niciunu... si nu vreau omul altei femei... si nici el nu vrea alta femeie... pt ca nu e o chestie bazata pe sex aici... e o comunicare in afara casatoriei lui... si uneori chiar simti nevoia sa cunosti oameni noi... si nu stric o familie... nu este deloc intentia mea... anyway... aveti dreptate toti... penibila asa cum sunt... simteam nevoia sa ma descarc si credeam ca aici va fi locul bun sa-mi insir gandurile... se pare ca am gresit... misto comunitatea kudika, nu am ce zice... o zi buna la toti si nu mai are rost sa mai adaugati alte comentarii...


In orice comunitate de vei duce si vei povesti prin ce treci lumea va arunca cu pietre , tu personal daca ai citi aceasi poveste dar scrisa de o alta persoana te vei apuca sa arunci cu pietre.

Ai dreptate,nimeni nu este perfect dar incercam sa ne perfectionam cu totii .

Daca te-ai pune in postura sotiei pentru cateva minute ai renunta imediat la cel care te face fericita , imagineaza-ti ca in loc sa-si sune sotia te suna pe tine , timpul acordat tie este in detrimentul sotiei.

In dragoste si razboi este permis totul asa se spune dar tu iti permiti sa furi un sot si un tata chiar si pentru cateva clipe in care ai senzatia ca te face fericita ?

Fericirea de care vorbesti este obtinuta din nefericirea altei femei ......cand spui ca-l iubesti de ce nu te gandesti si la asta inainte ?

Se spune ca nu-i poti dicta inimii si ca atunci cand te indragostesti ......nu e vina ta.
Ba sa ma scuze lumea dar nu-s de acord cu asta.

Te indragostesti de persoana care crezi ca iti poate returna sentimentele ,autoconservarea nu iti permite sa-ti dai inima pe tava oricui la intamplare.

Eu chiar nu inteleg cum de lasati sa se intample acest lucru , cand stii ca un barbat este casatorit iti mai permiti sa te mai si indragostesti

Am avut si eu un iubit casatorit timp de o saptamana de zile pana am aflat cum stau lucrurile defapt , cand am aflat ca e insurat l-am trimis la nevasta-sa chiar daca ,,nu mai avea relatii cu ea '' iar viata lor intima era zero de un an de zile cu toate astea nu lipsea noptile de acasa ca nu dadea bine la nevasta

A fost de ajuns sa ma intreb daca de revelion ma pup singura sub vasc si mi-au trecut aburii dragostei instantaneu de ce nu ganditi toate la fel nu pricep.
Cum pana mea sa intrii de buna voie intr-o relatie cu sanse zero iar nu pricep .....inteleg sa iti placa riscul dar cand inima ta este cea pe care o risti ...nebun sa fii sa mai vrei adrenalina
iris_4_ever
Postat pe 22 Februarie 2009 15:16
De la: FRANNNCE, la data 2009-02-22 15:04:10 ai dreptate ..........in schimb ma gindesc ca daca femei ca ea ar refuza ........nesimtitul ala ar ramine cu ciucurelul in pantaloni...........;iar casa fisurata merge tencuita........daca fisura se accentueaza se darima .............si nu sint multi cei ce pot sa reconstruiasca!


Ai dreptate france ,pana la urma barbatul e dator sa incerce ( pe dracu, nush cine a scos vorba asta dar e destul de adevarata ) ....daca femeile s-ar respecta mai mult nu ar mai exista barbati casatoriti infideli .

Pana mea ,nu le inteleg nici pe alea de spun ca dupa 2 ani am aflat ca e casatorit desi nu au dormit niciodata impreuna ......proasta sa fii sa nu iti pui intrebarea de ce nu ramane la tine peste noapte sau de ce nu-ti face cunostiinta cu rudele sale .....plus ca , dragostea aia trece imediat cum ti-ai dat seama ca ai fost mintita cu buna stiinta deoarece iti pierzi respectul fata de el .....ideea ca te minte pe tine ar trebui sa te faca sa gandesti un pic inainte sa o dai cu ,,il iubesc'' inainte
iris_4_ever
Postat pe 22 Februarie 2009 15:22
De la: FRANNNCE, la data 2009-02-22 15:04:10
ai dreptate ..........in schimb ma gindesc ca daca femei ca ea ar refuza ........nesimtitul ala ar ramine cu ciucurelul in pantaloni...........;iar casa fisurata merge tencuita........daca fisura se accentueaza se darima .............si nu sint multi cei ce pot sa reconstruiasca!


de acord, dar asa putem spune si ca ea n-ar avea pe cine refuza daca respectivul n-ar insista cu vorbe mieroase , flori si minciuni invelite-n hartie glasata .
sunt vinovati inh egala masura, chiar si partea vatamata, care nu e atenta ce se intampla in ograda proprie.
googoodoll
Postat pe 22 Februarie 2009 17:09
dap ..............dar mai intai vreau sa pricep si eu ce inseamna aceasta"e o comunicare in afara casatoriei lui.."ca tare ma puse pe ganduri
donttouch
Postat pe 22 Februarie 2009 17:19
De la: ioannaraluca12, la data 2009-02-22 12:24:14ies de 2 saptamani cu un barbat casatorit... de cand ne-am cunoscut a existat o atractie si un sentiment puternic intre noi... ne-am apropiat din ce in ce mai tare iar acum ne vedem zilnic, vorbim foarte mult la telefon, mesaje etc... stiu ca nu e bine ca el este casatorit si are si un copilas acasa dar nu pot,nu vreau sa renunt la el... de fiecare data ma face sa zambesc, se poarta cu mine foarte frumos si de fiecare data cand vreau sa ii spun ca e gata nu ma lasa inima, ca imi place cand suntem impreuna... ce sa fac? am zis ca am sa continui cu el atat timp cat nu-mi face rau, dar simt ca incep sa ma indragostesc... si stiu ca probabil pt el sunt o "jucarie" sa spun asa, o activitate extra-casa, dar nu pot sa ii spun nu... stam si vorbim despre o gramada de chestii si imi place sa petrec timp cu el... spuneti-mi si mie ce sa fac.... este exact ce-mi lipseste, este exact tipul de barbat care te innebuneste. nu este fat-frumos dar ma face sa zambesc, si ma alinta, si ma tine in brate... si imi place

Si astepti ca cei care ciotesc mesajul tau sa-si dea cu parerea, nu-i asa? Am sa o fac si eu pentru ca stiu care va fi deznodamantul. Intr-o zi ai sa astepti un semn de la el, semn care nu va mai veni. Ai sa te zbati ca pestele pe uscat sa afli ce s-a intamplat dar, pentru ca nu vrei sa-i faci necazuri acasa, vei astepta in continuare. Iar el, daca va avea bunul simt, la un moment dat te va anunta ca totul s-a gatat intre voi, daca nu... viata merge inainte...
Lucia1971
Postat pe 22 Februarie 2009 18:25
Daca intrebai inainte de a iesi cu acest barbat intelegeam, dar asa nu vad de ce mai intrebi.
Acum ca esti cu el e bine, nu va tine mult , ar fi bine sa cauti unul liber.Nu e bine sa te bagi in familia alteia, parerea mea.
icaxx
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:45
buna raluca,da-mi voie sati spun ca si eu am fost in cazul tau, dar credema ca acel om insurat tine la casa am tras ponoase cu el.dak vrei sa vb uite idul meu lovleymetalgirl!!!astept cu intres sa ma adaugi!!!
kudika062191
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:36
De la: ioannaraluca12, la data 2009-02-22 12:24:14ies de 2 saptamani cu un barbat casatorit... de cand ne-am cunoscut a existat o atractie si un sentiment puternic intre noi... ne-am apropiat din ce in ce mai tare iar acum ne vedem zilnic, vorbim foarte mult la telefon, mesaje etc... stiu ca nu e bine ca el este casatorit si are si un copilas acasa dar nu pot,nu vreau sa renunt la el... de fiecare data ma face sa zambesc, se poarta cu mine foarte frumos si de fiecare data cand vreau sa ii spun ca e gata nu ma lasa inima, ca imi place cand suntem impreuna... ce sa fac? am zis ca am sa continui cu el atat timp cat nu-mi face rau, dar simt ca incep sa ma indragostesc... si stiu ca probabil pt el sunt o "jucarie" sa spun asa, o activitate extra-casa, dar nu pot sa ii spun nu... stam si vorbim despre o gramada de chestii si imi place sa petrec timp cu el... spuneti-mi si mie ce sa fac.... este exact ce-mi lipseste, este exact tipul de barbat care te innebuneste. nu este fat-frumos dar ma face sa zambesc, si ma alinta, si ma tine in brate... si imi place


''ioanaraluca'' eu NU imi fac griji pentru tine, si nici pentru el - esti o SCUMPETE, zau!
La cat mai multe persoane ca tine sper - doar, doar ... vor disparea astfel PUTORI de barbati ca cel in fata caruia salivezi tu ca o pisicuta PROASTAaaaaaaa dar si SMECHERAaaaaa in acelasi timp

O SINGURA RUGAMINTE !!!


IA-L DE BARBAT!

BLESTEMUL oamenilor ''buni'' de pe acest pamant este doar unul - ca oameni ca voi (TU si EL) aveti mult prea multe FETzE, si deci si INTERESE.

HOTARASTE-TE scumpete - CE ITI DORESTI DE FAPT si FINALIZEAZA O DATA PENTRU TOTDEAUNA CEEA CE ITI DORESTI - nu care cumva sa te tarasti mut timp, multi ani in toata sarada asta.
Cum iti spuneam, NU pentru voi doi imi fac griji, ci pentru PROASTA care ii sta barbatului alauia acasa, si creste copiii si il ingrijeste, iar VOI o JUPUITI de UNICA VIATA pe care o are si ea, si la care are dreptul sa si-o traiasca dupa cum considera ea ca isi doreste, asa cum procedati si voi de altfel. SIMPLU si curat, INCHEIATI-VA SOCOTELILE CU CEI DE ACASA SI SCUTITI-NE PE NOI TOTI CEILALTI DE povestea de ''iubire'' a voastra.- E veche de cand lumea!

Multumiri imense!!! Si iti doresc din tot sufletul, cu toata sinceritatea sa-ti iei in primire ''cadoul'' vietii tale - numa' ia-l o data!!!

Fiecare sac isi are dreptul la peticul lui. Voi va potriviti PERFECT!



NU se pune problema RENUNTARII ci se pune problema RECASATORIEI LUI TINE. !

Succes! SUCCES !!! SUCCES!

Ai scapat-o pe alta femeie (nevasta-sa) de ''un parazit''! Pastreaza-l sanatoasa. Vezi insa sa nu-ti doresti si copilul femeii aceleia! Pazeste-te!Veti putea avea proprii ''paraziti'', doar (?) ai vostrii, ori cand veti vrea, mai tarziu ...


Simply_i
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:44
Bag de sama ca a aparut o noua moda cu titlul: hai sa ne laudam ca ne sexam cu un barbat insurat...
Lucia38
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:48
De la: ioannaraluca12, la data 2009-02-22 12:24:14ies de 2 saptamani cu un barbat casatorit... de cand ne-am cunoscut a existat o atractie si un sentiment puternic intre noi... ne-am apropiat din ce in ce mai tare iar acum ne vedem zilnic, vorbim foarte mult la telefon, mesaje etc... stiu ca nu e bine ca el este casatorit si are si un copilas acasa dar nu pot,nu vreau sa renunt la el... de fiecare data ma face sa zambesc, se poarta cu mine foarte frumos si de fiecare data cand vreau sa ii spun ca e gata nu ma lasa inima, ca imi place cand suntem impreuna... ce sa fac? am zis ca am sa continui cu el atat timp cat nu-mi face rau, dar simt ca incep sa ma indragostesc... si stiu ca probabil pt el sunt o "jucarie" sa spun asa, o activitate extra-casa, dar nu pot sa ii spun nu... stam si vorbim despre o gramada de chestii si imi place sa petrec timp cu el... spuneti-mi si mie ce sa fac.... este exact ce-mi lipseste, este exact tipul de barbat care te innebuneste. nu este fat-frumos dar ma face sa zambesc, si ma alinta, si ma tine in brate... si imi place
pardau_ana
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:57
De la: Lucia38, la data 2009-10-13 19:48:45Bag de sama ca a aparut o noua moda cu titlul: hai sa ne laudam ca ne sexam cu un barbat insurat...


Fiecare se ''lauda'' cu ce ESTE IN STARE - logic!

Scuze, dar cine NU ARE CREIER, SAU MACAR un pui de SUFLET ratacit prin trup, CE ALTCEVA mai are disponibil, unicul lucru cu care sa se laude, sau sa sfatuiasca pe altii? CE? Sa se prostitueze, logic!

Macar vre un sport - sa aibe picioare, daca altceva nu mai are ....

Pfiu! Hai ca am nimerit-o


Simply_i
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:59
De la: Simply_i, la data 2009-10-13 19:59:37
De la: Lucia38, la data 2009-10-13 19:48:45Bag de sama ca a aparut o noua moda cu titlul: hai sa ne laudam ca ne sexam cu un barbat insurat...


Fiecare se ''lauda'' cu ce ESTE IN STARE - logic!

Scuze, dar cine NU ARE CREIER, SAU MACAR un pui de SUFLET ratacit prin trup, CE ALTCEVA mai are disponibil, unicul lucru cu care sa se laude, sau sa sfatuiasca pe altii? CE? Sa se prostitueze, logic!

Macar vre un sport - sa aibe picioare, daca altceva nu mai are ....

Pfiu! Hai ca am nimerit-o



La prima postare, am crezut ca tu chiar o lauzi. Pe masura ce citeam, mi-am dat seama ce ai vrut sa spui.
Lucia38
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:03
sa acuzi sotia ca e inselata de sot e ca si cand ai acuza victima ca a stat cu capul sub parul agresorului iar sa acuzi amantele ca nu se gandesc la sotiile inselate e ca si cand ai acuza pagubitul ca si-a lasat merele in gradina la vederea hotului...

oare de ce se trece cu vederea totdeauna ceea ce e evident? vinovat e cel ce inseala...ce poate fi mai simplu decat atat?

eu una m-am saturat de barbati insurat/cuplati care fac avansuri, unii pe fata, altii jurand ca sunt singuri, unii inistenti de ziceai ca isi si dau duhul din dragoste nu altceva, si asta indiferent daca eram singura, casatorita, divortata, din nou casatorita etc si in ciuda faptului ca intotdeauna am refuzat sa fiu amanta...
in majoritatea cazurilor barbatii care inseala sunt cei ce initiaza si cauta asta....si majoritatea celor cu care fac asta sunt si ele in relatii.....nu sunt singure... nu stiu de ce se pune accent pe faptul ca primesc frimituri, stau singure de sarbatori etc...bullshit..majoritatea sunt si ele cuplate sau casatorite.

am vazut de aproape prea multe divorturi, am fost in prea multe delegatii cu colegii mei barbati, si am prea multi prieteni care mi s-au confesat ca sa mai cred ca altcineva e de vina decat simplu...cel/cea care inseala....care nu are de la bun inceput constiinta ca a insela e ceva imoral...sau care are din asta un stil de viata....sau care se lasa bucuros sa cada in capcana placerii...(indiferent cu cine este in relatie sau cu cine inseala)

sa fiti iubiti si sa va alegeti partenerii din cei cu conceptii diferite de asta, sau daca nu atunci sa stiti la ce sa va steptati si sa nu fiti luati prin surprindere
DayC
Postat pe 13 Octombrie 2009 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as vrea niste sfaturi 253 De la: ema_rice 21 Iulie 2009 23:33
Buna 3 De la: kudika_1020447 7 Decembrie 2016 11:43
oameni casatoriti care inseala 134 De la: nucuta 1 Iulie 2010 11:40
Iubitul meu se drogheaza. 21 De la: kudika_27016 10 Iunie 2014 05:54
buna tuturor 5 De la: blue_domes 8 Septembrie 2010 20:05