Setari Cookie-uri

de ce iubesc in trecut?

Ciao, nu stiu exact daca am mai postat aici pe site dar citesc aproape zilnic anumite subicte si as vrea sa spun povestea mea referitor la a iubi 2 barbati. Intrebarea mea e :
Vi s-a intamplat sa nu mai simtiti anumite lucruri pentrul actualul partener ?

Eu am o relatie de 9 ani si incerc sa fac lucrurile sa mearga bine dar nu mai reusesc, parca tot ce face nu imi convine si nu trece zi as nu fiu nervoasa. Toate astea au inceput cand de vreo 4 ani sa spunem. Anul trecut am incheiat o alta relatie de 2 ani avuta cu cineva dar aceea relatie era la distanta pt ca eu nu eram in tara si doar ne vedeam cand veneam in tara ocazional la cateva luni. Pt aceea persoana am facut f multe si timpul care il petreceam cu el a fost superb si ma facea happy in fiecare zi, bine asta cand am venit in tara si ne-am petrecut jumate de an din cei 2 ani impreuna, in timpul acesta eu i-am spus celui cu care inca mai eram ca nu mai vreau sa fiu cu el, el stia de relatia care am inceput-o dar nu vroia sa renunte la mine zi imi spunea ca eu sunt totul pt el in lumea asta si ca ma iubeste f mult. Sau intamplat f multe in cei 2 ani cand am avut relatie pt ca ei au vb intre ei se amenintau si multe alte lucruri urate. Eu lucram f mult pe la sf anului trecut , lucram chiar si de la 9 dim pana la 1 noaptea si nu mai aveam timp sa ma intalnesc cu cel cu care am stat 2 ani si atunci a inceput sa vb urat cu mine ca de ce nu am timp pt el s.s.m.d inafara de ziele alea in care lucram eram de la 5 pana seara la 12 chiar si 2 noapte cu el si asa se intampla in fiecare zi. Cand lucram vb doar pe mess cu mic si eu lucram el statea acasa pe pat pana intr-o zi cand mi-a zis ca ma uraste ca nu am timp pt el si pt ca inca mai tin legatura cu cel cu care sunt de 9 ani. Cel cu care am stat 2 ani imi spunea ca el o sa afca orice sa ma aibe si ca sunt totul pt el. Dupa ce mi-a spus ca ma uraste nu am mai vrut sa il mai vad si i-am spus ca atat de mult am tinut la el si atat de mult l-am respectat in orice si cand a avut nevoie de mine l-am ajutat incat nu concep asa ceva, niciodata nu am crezut ca imi poate spune asa ceva si m-a dezamagit profun, ceea ce nu inteleg e ca au trecut 2 luni si ceva de atunci si nu il pot uita si mie dor sa il fac chiar si de la distanta numai sa ma priveasca. Dar inca ceva cel cu care am fost 2 ani a plecat in concediu cu una in vara si cu toate astea l-am iertat. Si stau si ma gandesc cel cu care sunt acum mi-a acceptat orice, ma iertat dar eu nu mai pot simti iubire pt el, eu simt doar ca e o persoana langa mine care ma intelege.
Acum tot ceea ce fac e sa muncesc destul de mult si sa trec peste situatia asta dar nu e zi in care sa nu ma gandesc la ce a fost cu fostul si incerc din rasputeri sa nu mai am nicmi langa mine de la fostul sau pe email sau orice ma uit dar degeaba.
E normal oare ce mi se intampla? stiu ca eu mi-am facut-o singura dar nu ma inteleg pe mine

multumesc persoanelor care imi vor raspunde
so_close
Postat pe 22 Februarie 2009 15:37
Nu ,chiar nu inteleg!
Sa nu crezi ca nu am incercat sa citesc...dar nu pot,recunosc!Am ajuns pe la jumatate si sunt extenuata..poate sunt prea obosita...
ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 15:56
nu am inteles nimic... cun adica esti cu unu de 9 ani apoi mai ai inca unul cu care esti de vreo 2 dar totul a inceput acu vreo 4 ani...
scuza-ma dar pe langa faptul ca mu-mi iese cu matematica nu pot sa inteleg cum te descurci nu 2 odata ca eu ma enervez si pe singurul care-l am....
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Februarie 2009 16:00
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-22 16:00:04nu am inteles nimic... cun adica esti cu unu de 9 ani apoi mai ai inca unul cu care esti de vreo 2 dar totul a inceput acu vreo 4 ani...
scuza-ma dar pe langa faptul ca mu-mi iese cu matematica nu pot sa inteleg cum te descurci nu 2 odata ca eu ma enervez si pe singurul care-l am....



aaa...despre asta era vorba!
Dandanaua,multumesc...

Eu am mai intrebat si pe alt topic...cum fac cu sexu'! Eu sunt tare curioasa cum se culca cu unu,si apoi merg acasa ,sau unde naiba merg...si il ia pe al doilea.
Cred ca as muri de inima rea,sau poate m-as obisnui...

Pe celalat topic nu mi-au raspuns fetele...Poate aici am noroc.Sunt multe femei care sustin ca pot iubi doi barbati in acelas timp..
Nu vreau sa le judec,voiam doar pareri ...

ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 16:10
vroiam sa spun ca neintelegerile cu actualul partener au inceput acum vreo 4 ani.

cealalta relatie de 2 ani a fost ceva gen messenger, telefoane, emailuri si ne intalneam tot la 3 luni cate o sapt cand veneam eu in tara. iar de anul trecut din primavara am revenit de tot in tara si am incercat sa am o relatie normala cu el
so_close
Postat pe 22 Februarie 2009 16:13
De la: ella_c, la data 2009-02-22 16:10:25
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-22 16:00:04nu am inteles nimic... cun adica esti cu unu de 9 ani apoi mai ai inca unul cu care esti de vreo 2 dar totul a inceput acu vreo 4 ani...
scuza-ma dar pe langa faptul ca mu-mi iese cu matematica nu pot sa inteleg cum te descurci nu 2 odata ca eu ma enervez si pe singurul care-l am....



aaa...despre asta era vorba!
Dandanaua,multumesc...

Eu am mai intrebat si pe alt topic...cum fac cu sexu'! Eu sunt tare curioasa cum se culca cu unu,si apoi merg acasa ,sau unde naiba merg...si il ia pe al doilea.
Cred ca as muri de inima rea,sau poate m-as obisnui...

Pe celalat topic nu mi-au raspuns fetele...Poate aici am noroc.Sunt multe femei care sustin ca pot iubi doi barbati in acelas timp..
Nu vreau sa le judec,voiam doar pareri ...





nu stiu de ce se leaga totul de sex , si nu am mers niciodata de la unul la celalalt

cum am mai spus avand o relatie la distanta cu cineva si ne vedeam f rar nu am facut sex iar cand am revenit in tara eu am incetat sa intretin relatii de orice fel cu actualul
so_close
Postat pe 22 Februarie 2009 16:20
Era o curiozitate de-a mea..
Pentru ca mi se pare foarte greu sa traiesti cu asemenea povara...Si mi se mai pare lipsa de respect...de aceea!

Stai putin..scuza-ma,ti-am spus ca nu am inteles povestea...Nu te-ai culcat cu amandoi in aceeasi zi ,inteleg .Dar ai inselat fizic pe unul cu celalalt?

te rog sa nu te superi,chiar nu sunt acra(cel putin acum) ,chiar sunt curioasa ..Mi se pare foarte greu sa te uiti in ochii lor ...sau nu stiu,poate ca sunt eu defecta..

ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 16:26
De la: ella_c, la data 2009-02-22 16:26:54Era o curiozitate de-a mea..
Pentru ca mi se pare foarte greu sa traiesti cu asemenea povara...Si mi se mai pare lipsa de respect...de aceea!

Stai putin..scuza-ma,ti-am spus ca nu am inteles povestea...Nu te-ai culcat cu amandoi in aceeasi zi ,inteleg .Dar ai inselat fizic pe unul cu celalalt?

te rog sa nu te superi,chiar nu sunt acra(cel putin acum) ,chiar sunt curioasa ..Mi se pare foarte greu sa te uiti in ochii lor ...sau nu stiu,poate ca sunt eu defecta..



nu ma deranjeaza ce ma intrebi.

cand am inceput aceea relatie de 2 ani eu eram acasa pt a da pt scoala de soferi si ne cunosteam de f mult timp pt ca am lucrat impreuna si am iesit la un suc si cam asa a inceput totul si am pastrat legatura prin mess, email, telefoane si am inceput sa tin la el f mult.

practic eu eram despartita de cel cu care sunt acum, dar locuiam in aceeasi casa si mancam la aceeasi masa dar nu mai dormeam impreuna. adik nu ne vorbeam zile intregi desi mancam impreuna la aceeasi masa, bine nu eram numai noi doi la masa sau in casa, eram cu familia.

e super incurcata povesteam mea, eu nu mai vroiam sa fiu cu cel cu care sunt acum pt ca i-am spus ca iubesc pe altcineva si sa ma lase, dar ma urmarea peste tot pe unde mergeam, imi citea sms-urile de pe tel si mi le stergea sa nu vad ce mi-a mai scris cel cu care eram de 2 ani, mi-a rupt si cartela de la tel sa nu mai ma poata contacta asta cand eram in alta tara.

deci practic eu am incercat sa renunt la cel cu care sunt acum dar imi tot spunea ca fac o prostie sa fiu cu altcineva si sa incetez in a ma intalni sau a vorbi

relatia mea sexuala incetase inainte sa il stiu pe cel cu care am fost 2 ani, deci practic am facut sex doar cu unul pana sa ma despart

so_close
Postat pe 22 Februarie 2009 16:46
hai ca incep sa ma luminez...

Da ,ai o poveste incurcata...
Eu cred ca depinde in mare parte de noi cum ne traim viata.Eu tot caut niste raspunsuri,de aceea am spus ca nu judec,doar intreb...

Acum sa-mi spui tu..poate sta o femeie in casa cu sotul ei si sa poata sa-l tina "la distanta"?zici ca ai fost in aceasta situatie..Eu zic ca nu..Un barbat poate refuza..ca nu poate ,una -alta.Dar o femeie ,cat poate refuza un barbat?

Iar despre ce ai spus despre mess,mail ...sunt cu totul de acord.Te poti apropia de un om ,fara sa-ti dai seama.
Diferenta intre tine si altele este ca tu ai avut curaj sa-ti pui aici povestea.

ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 17:02
De la: ella_c, la data 2009-02-22 17:02:39hai ca incep sa ma luminez...

Da ,ai o poveste incurcata...
Eu cred ca depinde in mare parte de noi cum ne traim viata.Eu tot caut niste raspunsuri,de aceea am spus ca nu judec,doar intreb...

Acum sa-mi spui tu..poate sta o femeie in casa cu sotul ei si sa poata sa-l tina "la distanta"?zici ca ai fost in aceasta situatie..Eu zic ca nu..Un barbat poate refuza..ca nu poate ,una -alta.Dar o femeie ,cat poate refuza un barbat?

Iar despre ce ai spus despre mess,mail ...sunt cu totul de acord.Te poti apropia de un om ,fara sa-ti dai seama.
Diferenta intre tine si altele este ca tu ai avut curaj sa-ti pui aici povestea.




nu e sotul meu din acest motiv pot face anumite lucruri fara sa dau explicatii. poti sa ti pe cineva la distanta iti spun din propria experienta dar e greu indradevar. cand incepi sa nu mai ai sentimente deja ajungi sa te lasa rece sexul sau asa se intampla in cazul meu


nu stiu daca e vb de curaj tot ce vreau e sa pot uita anumite lucruri despre anumite persoane

nu regret ce s-a intamplat dar nu stiu cum sa trec peste aceasta perioada adik deja au trecut mai bine de 2 luni si eu inca ma mai uit pe tel sa vad daca nu am cumva un sms sau pe email

so_close
Postat pe 22 Februarie 2009 19:40
nu e sotul meu din acest motiv pot face anumite lucruri fara sa dau explicatii. poti sa ti pe cineva la distanta iti spun din propria experienta dar e greu indradevar. cand incepi sa nu mai ai sentimente deja ajungi sa te lasa rece sexul sau asa se intampla in cazul meu


nu stiu daca e vb de curaj tot ce vreau e sa pot uita anumite lucruri despre anumite persoane

nu regret ce s-a intamplat dar nu stiu cum sa trec peste aceasta perioada adik deja au trecut mai bine de 2 luni si eu inca ma mai uit pe tel sa vad daca nu am cumva un sms sau pe email

[/quote]

Pai tu doresti sa ai un e-mail sau un sms de la el?
Da, dificil .Nu prea stii ce vrei...

ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 19:50
esti superficiala...si cred ca iti place vanzoleala din viata ta...iti place aceasta situatie de invalmaseala...unele persoane se baga singure in dandanale pentru ca nu au capacitatea de a iubi profund ...tu esti ca o albina din floare in floare ...bafta si la mai multi!!!
cristablue
Postat pe 25 Februarie 2009 17:00
.....nu cred k sunt in masura sa-ti dau sfaturi...de ce?..n-as putea sa-ti spun...un singur sfat ati dau:iubeste fiecare clipa k si atunci cand ar fi ultima...si altceva ffff..orte important...fa-ti de cap,pana la cap,dar

cu CAP...
asv
Postat pe 25 Februarie 2009 20:25
ar fi mai simplu de inteles(cel putin pentru mine) daca ai folosi niste nume (sau pseudonime, de ce nu)..ca sa nu mai spui "cel cu care sunt acum" si "cel cu care am fost 2 ani", nu crezi? nu te supara, vroiam doar sa simplific (daca se mai poate, povestea)..

Sfatul meu, lasa-i pe amandoi, pune-ti ordine in viata, stai singura o perioada, de ce nu, si construieste-ti o relatie noua curata, fara incurcaturi, infidelitati si toate cele....

Cel cu care ai fost 2 ani....ziceai ca nu-ti mai da nici un semn de viata si ca ti-a spus ca te uraste, la un moment dat....nu are rost sa il mai astepti.

Iar de cel cu care esti acum, spui ca nu mai esti atrasa, ca nu mai simti nimic...nu-i mai incurca viata, in ideea ca o sa-l iubesti iar intr-o zi.


Postat pe 26 Februarie 2009 03:11

felicitari celor care au inteles ceva din povestea asta...eu una sunt pe langa...dar pe langa rau de tot...cel cu care am fost, cel cu care sunt..4 ani, 2 ani, 9 ani....good god!
vrei sa ma ajuti si pe mine un pic...te rog
*deci esti cu unul de 9 ani..intr-o tara straina(din cate ma inteles eu)
*in acelasi timp mai esti cu altul de vreo 2 ani(in Romanica...-tot din cate am inteles)
*pe ala cu care esti de 9 ani nu-l prea mai suferi...ca de vreo 4 ani incoace aveti probleme
*pe ala cu care esti de 2 ani il iubesti...dar el a plecat la mare cu alta

te rog fa-ma sa inteleg si eu..cu care esti incontinuare, care e fostul si care e actualul?/?...si care e problema??....ca eu una ...chestiile astea nu le-am priceput
thanks
MissMe2
Postat pe 11 Mai 2009 17:02
Buna....e aiura siuatia....dar intr-un fel te inteleg...e destul de comp[licat cand iti apropii sufletul de 2 persoane in acelasi timp dar eu cred ca trebuie sa ai puterea sa alegi ce e mai bine pt tine..nu poti sa o duci asa la nesfarsit e obositor si devine tot mai dificil....deci dupa parerea mea trebuie sa alegi ce e mai bine pt tine si sa termini situatia asta cat mai repede... si e cam greu de inteles povestea la cum ai relatat-o u dar am incercat sa o inteleg cat de bine am putut oricum cel mai bine e sa te hotarasti sa faci ce crezi tu ca e mai bine pt tine si nu o mai lungi asa treci la treaba ......timpul trece si e bine sa fii fericit nu sa iti imparti viata intre 2 persoane....
Denisa_Mihaela
Postat pe 12 Mai 2009 07:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac.... 35 De la: kudika086580 27 Decembrie 2009 21:54
Am nevoie de sfaturi 43 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:44
FEMEI OPERATE LA PIEPT DE CANCER 11 De la: Summer_ 25 Martie 2010 18:54
Departare.. 3 De la: Volcano 28 Aprilie 2010 01:17
Cat tine o iubire la distanta? 134 De la: _dulcik_ 24 Iulie 2009 10:02