Setari Cookie-uri

de 2 ori tradare

buna fetelor!sunt noua pe aici...si am o problema...am o relatie f frumoasa de 3 ani jumate cu un tip caruia nu am efectiv ce sa ii reposez...se comporta exemplar...problema e ca el a fost primul barbat din viata mea si la un moment-dat a intervenit curiozitatea....si stiti la ce ma refer...normal ca i am spus ce simt si el a zis ca ma intelege dar ca nu m ar putea ierta vreodata daca l as insela...mi a zis chiar ca daca am de gand sa l insel sa fac in asa fel incat sa nu afle pt k apoi n o sa mai fie nicio sansa pt noi...si aici se complica povestea..am cunoascut un tip...acum vreo luni,prin una dintre cele mai bune prietene ale mele,tip cu care ea ,la un mom dat, a avut o istorie(adica a fst vba de ceva sex de cateva ori dar atat..el n a vrut mai mult,ea a cam suferit,acum ea iubeste pe altcineva dar nu a trecut 100% peste el) si el m a placut pe mine...si stia situatia mea....m a curtat vreo cateva luni bune cu flori si tot tacamul...si serile trecute a venit la mine sa vedem un film...si s a intamplat...si a fost ok...dar ma asteptam sa fie mult mai diferit fata de cum e cu prietenul meu...ma rog...m am simtit f prost dupa...groaznic...mai mult fata de prietena mea decat fata de iubitul meu....acum incerc sa ma prefac ca nu s a intamplat nimic...desi ma roade chestia asta in fiecare secunda...pt k am tradat 2 oameni pe care ii iubesc enorm....ce sa fac?i as spune prietenei mele ....si stiu k la un mom dat m ar ierta....dar mai stiu si ca va suferi f mult nu pt el,ci pt k am mintit o....cat despre prietenul meu...nu cred k am de gand sa i sp vreodata...mai ales ca lucru asta poate m a ajutat sa realizez inca o data ce o minunat e si cat il iubesc...imi cer scuze daca v am plictisit...dar chiar nu pot discuta cu nimeni altcineva:( mersi! take care!!

Postat pe 22 Februarie 2009 13:09
mai,eu nu inteleg de ce va complicati voi astea cu relatii frumoase....vi s a urat cu binele mai??stiti cate lacrimi pot varsa altii in singuratate,iar voi va bateti joc de ce aveti? despatrte te de omu ala cu care esti de 3 ani,nu merita sa ti bati joc de el...apoi poti sa faci ce vrei...
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 13:16
pai si ce putem face noi?
sa-ti oferim deliverance?
nimeni nu poate, si se pare ca nici chiar tu !
googoodoll
Postat pe 22 Februarie 2009 13:16
da...inteleg ce spui..problema e ca nu pot si nu vreau sa ma despart de el pt k il iubesc....stiu k par foarte ipocrita...da kiar il iubesc foarte mult si in momentul asta nu mi imaginez viata fara el...atunci de ce am facut ce am facut o sa te intrebi...poate pt k voiam sa am un termen de comparatie...poate voiam sa vad cum e si cu altcineva...poate pt k aveam nevoie de o confirmare a faptului ca il iubesc pt k tre sa recunosc ca in ultimul tp era destul de confuza....nu stiam daca inca mai e iubire intre noi sau e doar obisnuinta aia placuta si confortabila....si a 2 zi dupa ce s a intamplat,mergeam pe strada si mi am dat seama ca inca il iubesc enorm si voiam sa strig in gura mare asta,sa opresc oamenii sa le spun...poate pare f stupid si absurd....da...pe de alta parte m-a si ajutat "experienta" asta in relatia actuala...

Postat pe 22 Februarie 2009 13:51
Coman , unde esti mah baiatule ?
ia citeste ce sune d-ra de mai sus
iris_4_ever
Postat pe 22 Februarie 2009 14:04
De la: misss_me_like_summer, la data 2009-02-22 13:51:59da...inteleg ce spui..problema e ca nu pot si nu vreau sa ma despart de el pt k il iubesc....stiu k par foarte ipocrita...da kiar il iubesc foarte mult si in momentul asta nu mi imaginez viata fara el...atunci de ce am facut ce am facut o sa te intrebi...poate pt k voiam sa am un termen de comparatie...poate voiam sa vad cum e si cu altcineva...poate pt k aveam nevoie de o confirmare a faptului ca il iubesc pt k tre sa recunosc ca in ultimul tp era destul de confuza....nu stiam daca inca mai e iubire intre noi sau e doar obisnuinta aia placuta si confortabila....si a 2 zi dupa ce s a intamplat,mergeam pe strada si mi am dat seama ca inca il iubesc enorm si voiam sa strig in gura mare asta,sa opresc oamenii sa le spun...poate pare f stupid si absurd....da...pe de alta parte m-a si ajutat "experienta" asta in relatia actuala...



tu vezi ce scrii aici?????trebuia sa ti o pui cu altul ca sa iti dai seama daca iti mai iubesti pr??? poi atunci de ce ai mai stat atata langa el??? oameni buni,ma uimiti,altii isi plang de mila si altii au totul si au foarte mare grija sa si distruga ce au!! bravo meriti un premiu!!!!!

(SI MAI ZICEATI K BARBATII INSEALA SI SUNT PORCI)
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 15:18

tu vezi ce scrii aici?????trebuia sa ti o pui cu altul ca sa iti dai seama daca iti mai iubesti pr??? poi atunci de ce ai mai stat atata langa el??? oameni buni,ma uimiti,altii isi plang de mila si altii au totul si au foarte mare grija sa si distruga ce au!! bravo meriti un premiu!!!!!

(SI MAI ZICEATI K BARBATII INSEALA SI SUNT PORCI)[/quote]

nu vreau sa fiu impertinenta dar cred k tu esti cam subiectiva...adik e evident ca suferi din cauza cuiva....si nu cred k e cazul sa ma judeci asa aspru...oricum nu ma poti intelege decat daca ai trecut printr o astfel de situatie...multumesc oricum...

Postat pe 22 Februarie 2009 20:55
De la: misss_me_like_summer, la data 2009-02-22 20:55:45
tu vezi ce scrii aici?????trebuia sa ti o pui cu altul ca sa iti dai seama daca iti mai iubesti pr??? poi atunci de ce ai mai stat atata langa el??? oameni buni,ma uimiti,altii isi plang de mila si altii au totul si au foarte mare grija sa si distruga ce au!! bravo meriti un premiu!!!!!

(SI MAI ZICEATI K BARBATII INSEALA SI SUNT PORCI)


nu vreau sa fiu impertinenta dar cred k tu esti cam subiectiva...adik e evident ca suferi din cauza cuiva....si nu cred k e cazul sa ma judeci asa aspru...oricum nu ma poti intelege decat daca ai trecut printr o astfel de situatie...multumesc oricum...[/quote]


nu te am judecat,pur si simplu din punctul meu de vedere asa gandesc,adik eu nu as face o niciodata cu alt baiat daca as avea o relatie cu cnv..sunt multe metode de a afla daca il mai iubesti sau nu,nu trebuie sa se ajunga la chestii d astea.... normal k nu am trecut prin asa ceva...prin asta treci numai daca vrei...
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 21:06
Eu nu te condamn ca cei dinaintea mea pentru ca te inteleg perfect. Cei care au cat de cat experienta in relatii de lunga durata ar trebui sa te inteleaga. E bine ca ti-ai dat seama ce vrei acum si ca poti sa iei o decizie si sa nu continui in minciuna. Te pup, nu te simti vinovata, toti gresim la un moment dat
romanticbabe
Postat pe 25 Februarie 2009 19:02
problema este ca totusi...te-ai culcat cu altul...si cum zice si sweethappybutterfly exista si alte metode prin care sa iti dai seama daca il iubesti sau nu....si eu am o relatie de ceva mai mult timp si am avut indoieli,dar nu m-am dus cu altul...pur si simplu iti dai seama dak il mai iubesti sau nu din lucruri marunte ...eu si acum ma bucur enorm cand imi vad iubitul intrand pe usa cand vine de la munca,ador s il privesc dormind,petrec extrem de mult timp cu el (locuim impreuna de 1 an si ceva) si simt cum mi se face dor de el chiar daca lipseste doar cat e la munca.niciodata nu m-am culcat cu alt barbat...nici macar nu am flirtat nici un sarut ,nimic...si a fost plecat 3 luni in Norvegia..in tot timpul asta mi-am dat seama ca nu pot trai fara el si el la fel si relatia noastra s-a legat si mai mult...din lucrurile astea iti dai seama daca il iubesti sau nu.nu te judeca nimeni...doar iti expunem si punctele noastre de vedere...multa dragoste tuturor...PASTE FERICIT!(asta pt c nu o s mai am timp s intru p net pana dupa sarbatori.)
anthurium
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:28
Ehhh, curiozitatea asta....daca intr-adevar a fost totul ok intre tine si prietenul tau , nu inteleg ce mai cautai...sau ce sperai...cat de ALTFEL credeai ca poate fi cu altul ????
_oktober_
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:40
prea multe capete "luminate" la un loc...ba eu zic ca il iubeste si ca a facut bine ce a facut!
bruneagra25
Postat pe 19 August 2009 08:32
Timpul le rezolva pe toate. Ce s-a intamplat oricum nu mai poate fi schimbat. Iar daca vrei sa i spui iubitului vei simti cind e momentul si oricum daca e iubire adevarata treceti peste orice
monu
Postat pe 19 August 2009 19:15
De la: , la data 2009-02-22 13:09:15buna fetelor!sunt noua pe aici...si am o problema...am o relatie f frumoasa de 3 ani jumate cu un tip caruia nu am efectiv ce sa ii reposez...se comporta exemplar...problema e ca el a fost primul barbat din viata mea si la un moment-dat a intervenit curiozitatea....si stiti la ce ma refer...normal ca i am spus ce simt si el a zis ca ma intelege dar ca nu m ar putea ierta vreodata daca l as insela...mi a zis chiar ca daca am de gand sa l insel sa fac in asa fel incat sa nu afle pt k apoi n o sa mai fie nicio sansa pt noi...si aici se complica povestea..am cunoascut un tip...acum vreo luni,prin una dintre cele mai bune prietene ale mele,tip cu care ea ,la un mom dat, a avut o istorie(adica a fst vba de ceva sex de cateva ori dar atat..el n a vrut mai mult,ea a cam suferit,acum ea iubeste pe altcineva dar nu a trecut 100% peste el) si el m a placut pe mine...si stia situatia mea....m a curtat vreo cateva luni bune cu flori si tot tacamul...si serile trecute a venit la mine sa vedem un film...si s a intamplat...si a fost ok...dar ma asteptam sa fie mult mai diferit fata de cum e cu prietenul meu...ma rog...m am simtit f prost dupa...groaznic...mai mult fata de prietena mea decat fata de iubitul meu....acum incerc sa ma prefac ca nu s a intamplat nimic...desi ma roade chestia asta in fiecare secunda...pt k am tradat 2 oameni pe care ii iubesc enorm....ce sa fac?i as spune prietenei mele ....si stiu k la un mom dat m ar ierta....dar mai stiu si ca va suferi f mult nu pt el,ci pt k am mintit o....cat despre prietenul meu...nu cred k am de gand sa i sp vreodata...mai ales ca lucru asta poate m a ajutat sa realizez inca o data ce o minunat e si cat il iubesc...imi cer scuze daca v am plictisit...dar chiar nu pot discuta cu nimeni altcineva:( mersi! take care!!



Desi e postat de mult,nu ma pot abtine sa nu iti raspund!Chiar nu as putea trece fara sa o fac...asa ca...esti teribil de josnica,penala ,chiar!Cata nesimtire sa ti-o tragi din curiozitate si apoi sa te plangi pe forum spunand ca te simti groaznic?
Iti doresc din tot sufletul sa ai parte de acelasi tratament toata viata,dar toata!!!Sa vezi ca daca te-ai scarpinat...iti curge sange! Mi-e scarba de exemplare ca tine!
bl_de
Postat pe 20 August 2009 12:21
De la: bl_de, la data 2009-08-20 12:21:08
De la: , la data 2009-02-22 13:09:15buna fetelor!sunt noua pe aici...si am o problema...am o relatie f frumoasa de 3 ani jumate cu un tip caruia nu am efectiv ce sa ii reposez...se comporta exemplar...problema e ca el a fost primul barbat din viata mea si la un moment-dat a intervenit curiozitatea....si stiti la ce ma refer...normal ca i am spus ce simt si el a zis ca ma intelege dar ca nu m ar putea ierta vreodata daca l as insela...mi a zis chiar ca daca am de gand sa l insel sa fac in asa fel incat sa nu afle pt k apoi n o sa mai fie nicio sansa pt noi...si aici se complica povestea..am cunoascut un tip...acum vreo luni,prin una dintre cele mai bune prietene ale mele,tip cu care ea ,la un mom dat, a avut o istorie(adica a fst vba de ceva sex de cateva ori dar atat..el n a vrut mai mult,ea a cam suferit,acum ea iubeste pe altcineva dar nu a trecut 100% peste el) si el m a placut pe mine...si stia situatia mea....m a curtat vreo cateva luni bune cu flori si tot tacamul...si serile trecute a venit la mine sa vedem un film...si s a intamplat...si a fost ok...dar ma asteptam sa fie mult mai diferit fata de cum e cu prietenul meu...ma rog...m am simtit f prost dupa...groaznic...mai mult fata de prietena mea decat fata de iubitul meu....acum incerc sa ma prefac ca nu s a intamplat nimic...desi ma roade chestia asta in fiecare secunda...pt k am tradat 2 oameni pe care ii iubesc enorm....ce sa fac?i as spune prietenei mele ....si stiu k la un mom dat m ar ierta....dar mai stiu si ca va suferi f mult nu pt el,ci pt k am mintit o....cat despre prietenul meu...nu cred k am de gand sa i sp vreodata...mai ales ca lucru asta poate m a ajutat sa realizez inca o data ce o minunat e si cat il iubesc...imi cer scuze daca v am plictisit...dar chiar nu pot discuta cu nimeni altcineva:( mersi! take care!!



Desi e postat de mult,nu ma pot abtine sa nu iti raspund!Chiar nu as putea trece fara sa o fac...asa ca...esti teribil de josnica,penala ,chiar!Cata nesimtire sa ti-o tragi din curiozitate si apoi sa te plangi pe forum spunand ca te simti groaznic?
Iti doresc din tot sufletul sa ai parte de acelasi tratament toata viata,dar toata!!!Sa vezi ca daca te-ai scarpinat...iti curge sange! Mi-e scarba de exemplare ca tine!


aceasi poveste sa intzeleg? ....................zice ca are mustrari de constiintza?...................pana data viitoare
anybody
Postat pe 20 August 2009 12:23
NU-I SPUNEEE!
Strici tot!
creatzacreatza
Postat pe 11 Septembrie 2009 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 9 De la: Dara 20 Octombrie 2009 16:14
casatorita,ma tenteaza sa insel 77 De la: vieru_cezar_iasi 18 Octombrie 2009 05:06
buna! 2 De la: AlexandraAlexis 23 Aprilie 2011 00:14
help!!!! 11 De la: lloremmy 14 Februarie 2011 00:51
O decizie foarte grea... 28 De la: my_chocolat 15 Februarie 2009 14:31