Setari Cookie-uri

tradarea

o sa va spun pe scurt povestea mea.
l-am cunoscut pe sotul meu in urma cu 14 ani, iar de 6 ani suntem casatoriti si avem impreuna o printesa de fetita .De curand mi-a marturisit ca are o relatie extraconjugala de 4 ani, la care s-a hotarat sa renunte, deoarece a realizat cat rau mi-a facut si vrea sa-i mai dau o sansa. In timpul relatiei lui extraconjugale noi ne-am indepartat foarte mult, viata noastra intima era aproape inexistenta cu toate ca dormeam zi de zi impreuna. Desi imi spune ca a terminat relatia cu ea, si vrea sa-i mai dau o sansa, comportamentul lui fata de mine este la fel de indiferent si rece, parca asteapta ca tot eu sa-l recuceresc.
Ce sfaturi imi dati?
b0gdana
Postat pe 20 Februarie 2009 01:51
Buna, cum ai aflat de aceasta relatie? Ti-a zis el sau ai descoperit tu prin alte mijloace? Sfatul meu ar fi sa te desparti de el pentru ca din start nu te merita de vreme ce sunteti casatoriti de 6 ani si te inseala de 4. Imi pare foarte rau ca s-a intamplat asa, trebuie sa fie un adevarat soc pentru tine. Pe de alta parte stiu ca e usor de zis greu de facut pentru ca sunt si eu casatorita si stiu ca nu e asa usor sa dai cu piciorul intr-o relatie mai ales cand ti-ai petrecut un sfert de viata cu persoana respectiva. Intrebarea pe care trebuie sa ti-o pui este daca il mai iubesti si daca mai vrei sa te trezesti alaturi de el in fiecare dimineata pentru tot restul vietii, daca vei putea uita tradarea si vei mai putea sa te uiti cu dragoste si respect in ochii lui. Cel mai bine e sa vorbesti cu el deschis si sa-i spui ce vrei tu de la relatia asta si sa-ti zica clar ce e dispus el sa ofere. Daca vrea sa continue in acelasi stil da-l naibii, daca vrea sa faca niste eforturi pt a salva ce a mai ramas poti sa mai cantaresti lucrurile un pik. Ideea e ca e si un copil la mijloc si el ar suferi cel mai mult sa creascaa fara tata. Inafara de faptul ca e rece cu tine, cum se comporta sotul tau si ce face pentru familie?(incerc sa-mi fac o imagine de ansamblu).
romanticbabe
Postat pe 20 Februarie 2009 11:10
De la: b0gdana, la data 2009-02-20 01:51:48o sa va spun pe scurt povestea mea.
l-am cunoscut pe sotul meu in urma cu 14 ani, iar de 6 ani suntem casatoriti si avem impreuna o printesa de fetita .De curand mi-a marturisit ca are o relatie extraconjugala de 4 ani, la care s-a hotarat sa renunte, deoarece a realizat cat rau mi-a facut si vrea sa-i mai dau o sansa. In timpul relatiei lui extraconjugale noi ne-am indepartat foarte mult, viata noastra intima era aproape inexistenta cu toate ca dormeam zi de zi impreuna. Desi imi spune ca a terminat relatia cu ea, si vrea sa-i mai dau o sansa, comportamentul lui fata de mine este la fel de indiferent si rece, parca asteapta ca tot eu sa-l recuceresc.
Ce sfaturi imi dati?


Nu pot sa-ti dau un sfat..Parerea mea este ca o sa faca la fel daca treci peste..
A simtit gustul si daca tot are parte de iertare acasa...de ce nu??
ella_c
Postat pe 20 Februarie 2009 11:14
De la: b0gdana, la data 2009-02-20 01:51:48o sa va spun pe scurt povestea mea.
l-am cunoscut pe sotul meu in urma cu 14 ani, iar de 6 ani suntem casatoriti si avem impreuna o printesa de fetita .De curand mi-a marturisit ca are o relatie extraconjugala de 4 ani, la care s-a hotarat sa renunte, deoarece a realizat cat rau mi-a facut si vrea sa-i mai dau o sansa. In timpul relatiei lui extraconjugale noi ne-am indepartat foarte mult, viata noastra intima era aproape inexistenta cu toate ca dormeam zi de zi impreuna. Desi imi spune ca a terminat relatia cu ea, si vrea sa-i mai dau o sansa, comportamentul lui fata de mine este la fel de indiferent si rece, parca asteapta ca tot eu sa-l recuceresc.
Ce sfaturi imi dati?


Sa dezbati cu el aceasta problema. Poate va ajuta un consilier de familie.
Doar tu stii daca mai doresti sa continui aceasta relatie cu el din motive personale (nu vrei sa divortezi de dragul copilului etc...financiare...) si doresti sa-i mai dai o sansa.

Hotararea pe care o vei lua depinde de foarte multi factori...Asa ca nu pot sa zic la modul general ce ar fi mai bine sa faci, daca sa te desparti sau nu...Degeaba zic sa te desparti, daca tu il mai ubesti, accepti un nou inceput, sau nu iti permiti sa te intretii pe tine si pe copil ...s.a.m.d. Tu trebuie sa analizezi toate aspectele si sa vezi care solutie ti se potriveste tie.






Full_Metal_Jacket
Postat pe 20 Februarie 2009 11:33
De la: b0gdana, la data 2009-02-20 01:51:48o sa va spun pe scurt povestea mea.
l-am cunoscut pe sotul meu in urma cu 14 ani, iar de 6 ani suntem casatoriti si avem impreuna o printesa de fetita .De curand mi-a marturisit ca are o relatie extraconjugala de 4 ani, la care s-a hotarat sa renunte, deoarece a realizat cat rau mi-a facut si vrea sa-i mai dau o sansa. In timpul relatiei lui extraconjugale noi ne-am indepartat foarte mult, viata noastra intima era aproape inexistenta cu toate ca dormeam zi de zi impreuna. Desi imi spune ca a terminat relatia cu ea, si vrea sa-i mai dau o sansa, comportamentul lui fata de mine este la fel de indiferent si rece, parca asteapta ca tot eu sa-l recuceresc.
Ce sfaturi imi dati?


Sincer daca tot ii pare rau ar trebui ca macar sa faca ceva ca sa te recucereasca si sa se schimbe.. din ceea ce zici tu aici eu nu vad lucrul asta... eu daca as fii in locul tau nu i-as da nici o sansa din moment ce el nu face nimic..... mai inselat adio si gata...as creste copilul singura si cu asta basta ...
_dulcik_
Postat pe 28 Martie 2009 22:39
Servus, sfaturi din exterior sunt o multime..... cel mai bine care stie in interiorul tau esti tu. Analizeaza-te la rece pe tine .. ce vrei cu adevarat si ce posibilitati ai sau ajutor moral din care parte. Sprijin? Tu singura esti acel sprijin, cu Dumnezeu ei gasi rapunsurile. Tot timpul vor exista femei tradate. In cazul tau, vezi-ti de copil cat mai multa atentie sa-i acorzi, creaza-i sotului iluzia ca ai pe altcineva si invata sa te iubesti pe tine foarte mult. Da-i persoanei iubite mai multa indiferenta. Ce tie nu-ti place altuia nu-i face.....tratamente adecvate cu aceeasi moneda, aceleasi replici ale lui i le folosesti impotriva lui la momentul oportun. Nu te neglija, pleaca cat mai cocheta de acasa si fi mai misterioasa si nu mai fi ca o carte deschis tot timpul cu el. Ce-ti propui sa si faci dar taci. Vezi daca functioneaza fataza cu biletul pe perna lui: "Rezervat" , binenteles ca isi va pune multe intrebari; scri rezervat, te speli te aranjezi mergi spre culcare il infigi cu acul acolo sa-l vada si vei vedea reactia mai bv.
Rolec2000
Postat pe 25 Iulie 2009 23:17
De la: Rolec2000, la data 2009-07-25 23:17:50 Servus, sfaturi din exterior sunt o multime..... cel mai bine care stie in interiorul tau esti tu. Analizeaza-te la rece pe tine .. ce vrei cu adevarat si ce posibilitati ai sau ajutor moral din care parte. Sprijin? Tu singura esti acel sprijin, cu Dumnezeu ei gasi rapunsurile. Tot timpul vor exista femei tradate. In cazul tau, vezi-ti de copil cat mai multa atentie sa-i acorzi, creaza-i sotului iluzia ca ai pe altcineva si invata sa te iubesti pe tine foarte mult. Da-i persoanei iubite mai multa indiferenta. Ce tie nu-ti place altuia nu-i face.....tratamente adecvate cu aceeasi moneda, aceleasi replici ale lui i le folosesti impotriva lui la momentul oportun. Nu te neglija, pleaca cat mai cocheta de acasa si fi mai misterioasa si nu mai fi ca o carte deschis tot timpul cu el. Ce-ti propui sa si faci dar taci. Vezi daca functioneaza fataza cu biletul pe perna lui: "Rezervat" , binenteles ca isi va pune multe intrebari; scri rezervat, te speli te aranjezi mergi spre culcare il infigi cu acul acolo sa-l vada si vei vedea reactia mai bv.
kudika025094
Postat pe 25 Iulie 2009 23:27
buna...am citit povestea ta....daca a marturisit a facut o din doua motive....ori vrea intr adevar sa reaprinda tot ce a fost intre voi ori ti a spus intentionat de aceasta relatie pentru ca nu are curajul ca el sa faca primul pas spre divort...cred ca si de aici raceala lui....sau poate raceala lui e motivata de faptul ca nu are curajul de a face primul pas...de ce nu incerci tu?improvizeaza...cere un sfat....sper ca va fi un happy end fericit.....
catalina69
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:22
Buna seara! Sfatul meu e simplu, daca il mai iubesti, iarta-l si incearca sa salvezi ce-a mai ramas din iubirea voastra, copilul are nevoie de ambii parinti, cantareste bine momentele bune ce le-ati avut impreuna, vorbeste-i deschis si spune-i ce astepti de la el si cum vezi viata de familie, stiu ca-ti va fi f greu, dar merita sa lupti.Barbati sunt peste tot, dar tata ptr copilul tau iti va fi greu sa gasesti.
Rasarit_de_Soare
Postat pe 18 Noiembrie 2009 20:37
"si vrea sa-i mai dau o sansa"

Daca ti a spus asta, insamna ca te iubeste, dar nu la fel de mult ca la inceput
Aphrodite
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:39

Eu cred ca exista...lucruri care trebuie sa se intample...

Pintre ele si ...tradarea !
...De fapt ca sa tradezi trebuie sa ai ce anume sa tradezi.
Oare poti trada ceva... ce nu stii sau nu poti sa pretuiesti?!
Pe cine tradezi...nu cumva iti tradezi sansa...ta?!
...hmmmm

kudika078452miha_miha
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:55
daca ai fi tu cea care a gresit el ce ar face,te-ar ierta?
alejandraa20
Postat pe 13 Decembrie 2009 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu cate sau cati dintre voi aveti un tata kre... 3 De la: marco918 6 Martie 2011 23:03
dilema 10 De la: Valy90 28 Mai 2011 16:50
va rog din suflet am nevoie de sfaturile voastre. 100 De la: scorpio67 12 Martie 2011 11:36
negi genitali 2 De la: botez 4 Iulie 2010 13:01
Uneori si povestile dor... 32 De la: PICCKARD 13 Octombrie 2011 21:18