Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat

Locuim impreuna de 1 an jumatate ...
Bun Toate bune si frumoase ... doar ca de la un timp nici nu ma mai baga in seama adica nu stiu e ciudat Pare atat de ocupat cu calculatorul incat nici macar nu ma mai saruta cand ajung ajung acasa ... tin sa preciz ca inainte imi sarea de-a dreptul in brate ...

E destul de trist parca nici nu as exista

As avea nevoie de niste sfaturi
yesenia
Postat pe 22 Februarie 2009 23:51
Ce sfaturi? omul se mai si schimba... altii mai repede... altii mai greu...

Cu el de ce nu vorbesti? daca de acum incolo ramane asa? ce faci? lamureste problema cu EL!
metal
Postat pe 23 Februarie 2009 00:08
De la: yesenia, la data 2009-02-22 23:51:22Locuim impreuna de 1 an jumatate ...
Bun Toate bune si frumoase ... doar ca de la un timp nici nu ma mai baga in seama adica nu stiu e ciudat Pare atat de ocupat cu calculatorul incat nici macar nu ma mai saruta cand ajung ajung acasa ... tin sa preciz ca inainte imi sarea de-a dreptul in brate ...

E destul de trist parca nici nu as exista

As avea nevoie de niste sfaturi





Ceau yesenia!! In primul rand, ceva s-a intamplat! El nu lucreaza? Daca e asa preocupat de calculator, poate vorbeste cu cineva pe mess sau pe hi5, sau cine stie pe ce...poate s-a indragostit pe net sau poate doar are impresia...eu zic sa faci investigatii, daca nu iti spune parolele e clar...iti ascunde ceva...sa nu ai niciodata incredere deplina...vorbesc din proprie experienta...poop
mgaspar
Postat pe 23 Februarie 2009 15:47
Am incercat sa vorbesc cu el ,sa vad ce se intampla insa nimic nu s-a schimbat .
E foarte preocupat de tot ce tine de informatica ... Uneori adoarme pe la 3 dimineata incercand sa faca un program sa mearga sau sa citeasca mai stiu eu ce stire de pe net Bine inteleg e pasiunea lui DAR Pproblema e ca nu imi acorda nici macar 20 de minutre pe zi ...sa ma intrebe daca sunt ok .. etc


Inainte imi aducea flori Nu treceau 2 saptamani si ma trezeam cu el la usa cu cate o mica surpriza incat incepusem sa ma plictisesc la un moment dat ... acum nimic nici o floare nici macar un sarut cand ajung acasa ...

Am verificat tot e-mailuri , telefoane , messenger ... nimic nici urma sa existe a 2-a persoana

Uneori ni se intampla sa vorbim mai mult la telefon decat cand suntem acasa



Ceva se intampla si nu imi dau seama ce
yesenia
Postat pe 23 Februarie 2009 17:48
Offf ce om ciudat...oare ce o fii? oare sa nu-i mai placa de tine, oare s-a plictisit? ai incercat sa-l intrebi direct ce are? interesant...
mgaspar
Postat pe 24 Februarie 2009 08:11
Imi e greu sa cred ca un barbat alege informatica non-stop , chiar si in locul unei partide de sex cu iubita sa , caci din cate inteleg , daca nici 20 de min nu iti acorda , nu mai poate fi vorba de momente intime intre voi! Ia verifica tu mai bine ce face el exact pe calculator , poate isi petrece timpul conversand cu cineva , sau ce face in lipsa ta ? Sunt doua variante aici , ori a aparut o femeie in peisaj , ori a intervenit rutina ceea ce inseamna ca s-a cam plictisit de tine! Cel putin in cazul celei de-a doua variante ma gandesc ca ai avea si tu un pic de vina
Petek
Postat pe 24 Februarie 2009 20:17
:)
E foarte probabil sa te ingrijorezi inutil in in ceea ce te priveste pe tine. Chiar si in legatura cu el, prezenta unei altei femei, desi nu imposibila este foarte putin probabila. O vreme am procedat si eu ca prietenul tau si nu era din cauza faptului ca imi pierdusem interesul fata de ea sau ca aveam o alta femeie, ci pur si simplu o iubeam, stiam ca ma iubeste si a aparut o stare de comoditate, sa zicem, care ma facea sa gandesc ceva de genul "ok..asta cu relatia e rezolvata...hai sa vedem ce facem acum cu cariera" si ca urmare ea se simtea neglijata si imi reprosa ca petrecem prea putin timp impreuna.
Asadar e foarte probabil ca el chiar sa fie pasionat de ceea ce face si de dorinta da a fi mai bun. Voi oricum sunteti mai perspicace, sa zicem, cauta o modalitate de a-l rupe cate putin de munca, de a intelege ca mai exista si altceva si nu te lasa descurajata de atitudinea lui refractara la inceput.
Iradiatu_
Postat pe 24 Februarie 2009 22:24
Va multumesc mult pentru sfaturi



yesenia
Postat pe 27 Februarie 2009 01:43
am banuiala ca e genul de om care s-a vazut cu "sacii in carutza" si aku a lasat-o moale incearca sa ai o conversatie cu el pe tema asta...nu o formula ca pe un reprosh,pune-i intrebarea in asa fel incat sa nu va luati la cearta,doar sa va expunetzi parerile.mult succes
razz
Postat pe 27 Februarie 2009 02:46
De la: yesenia, la data 2009-02-22 23:51:22Locuim impreuna de 1 an jumatate ...
Bun Toate bune si frumoase ... doar ca de la un timp nici nu ma mai baga in seama adica nu stiu e ciudat Pare atat de ocupat cu calculatorul incat nici macar nu ma mai saruta cand ajung ajung acasa ... tin sa preciz ca inainte imi sarea de-a dreptul in brate ...

E destul de trist parca nici nu as exista

As avea nevoie de niste sfaturi


mama lui de calculator!iti spun eu ce are...a descoperit forumul de pe kudika
si eu la fel fac..nu mai spal,nu mai gatesc...la munca merg ptr.ca si acolo am calculator
:
ella_c
Postat pe 27 Februarie 2009 04:01
sfat : spune-i lui toate astea, ce te deranjeaza, ca ti-ai dori sa iti arate ca inca te mai iubeste, vorbeste cu el, intreaba-l daca te mai iubeste inca......iti zic asta pt ca si mie una mi s-a intamplat sa nu mai dau importanta acestor gesturi de dragoste, pt ca stiu ca prietenul meu stie ca il iubesc si aveam impresia ca e de ajuns ca stie ..dar el mi-a zis si am vazut ca a a avut dreptate, desi eu nu o faceam cu rea intentie dar pur si simplu nu il mai strangeam asa de tare in brate.........intreaba-ol daca are vreo problema, poate il poti ajuta

Postat pe 20 Mai 2009 14:40
De la: r_girl, la data 2009-05-20 14:40:40sfat : spune-i lui toate astea, ce te deranjeaza, ca ti-ai dori sa iti arate ca inca te mai iubeste, vorbeste cu el, intreaba-l daca te mai iubeste inca......iti zic asta pt ca si mie una mi s-a intamplat sa nu mai dau importanta acestor gesturi de dragoste, pt ca stiu ca prietenul meu stie ca il iubesc si aveam impresia ca e de ajuns ca stie ..dar el mi-a zis si am vazut ca a a avut dreptate, desi eu nu o faceam cu rea intentie dar pur si simplu nu il mai strangeam asa de tare in brate.........intreaba-ol daca are vreo problema, poate il poti ajuta


esti cumva psihologul de serviciu vad ca dezgropi totzi"mortzi"
donttouch
Postat pe 20 Mai 2009 14:43
eu zic sa il iei pe nepusa masa sa il pui in masina si ii spui ca ai o supriza pentru el, un weekend la munte departe de civilizatie, fara net, fara calculator si fara telefon, daca sta nelinistit si tot nu aveti intimitate inseamna ca are pe alta, eu am patit la fel dupa 4 ani de relatie si noi nu stateam impreuna dar l-am prins cu mata in sac. gandeste-te bine la ce ti-am zis. sa ai bafta si succes
adardna
Postat pe 6 Iulie 2009 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca e frumos nu este si destept 27 De la: iacinta 29 Ianuarie 2010 08:03
Relatia cu un barbat la aflat andropauza 77 De la: kudika_205 15 Octombrie 2018 12:50
ce ati face in urmatoarea situatie? 43 De la: darksukkubus69 8 Noiembrie 2009 22:50
Fostul iubit e cuplat cu prietena mea 9 De la: vss 4 Mai 2010 21:01
Confesiune 26 De la: ralu_michael 21 Iunie 2009 18:43