Setari Cookie-uri

GUMA DE MESTECAT PENTRU SLABIT

buna fetelor!A-ti folosit cumva vreuna dintre voi guma de mestecat pentru slabit?????Are vreun efect??Stiu ca una dintre ele se gaseste in farmacie si se numeste Motif iar cealalta doar pe net
bebe_Cristina
Postat pe 25 Februarie 2009 19:03
sincer nu am auzit despre asa ceva pana acum
_dulcik_
Postat pe 25 Februarie 2009 21:50
Am incercat o singura guma de slabit si mi-a parut rau deoarece ziua ce am urmat am petrecut-o pe toala. Sincer e prea scumpa pentru efectul ce il dai si iesi mai ieftin cu ceai verde chinezesc.
miir3lush
Postat pe 7 Martie 2009 14:40
Multumesc m-a amuzat tare raspunsul tau,ai putea totusi sa-mi spui cat a costat si cum se numeste
bebe_Cristina
Postat pe 9 Martie 2009 16:02
De la: _dulcik_, la data 2009-02-25 21:50:15sincer nu am auzit despre asa ceva pana acum


Da, am vazut eu pe undeva... ce conteaza, e vrajeala...

Mai fetelor, cand o sa intelegeti ca nu exista leacul miraculos care sa va lase sa mancati cat incape si dupa puf! face sa dispara caloriile...
Nu exista sa te indopi, sa iei - ce-o fi - pastile, ceai, guma de mestecat si gata! Nu e de ajuns nici sa te indopi cu orice, sa faci gym o ora si puf! s-au dus caloriile... Sunt mancaruri pe care, ca sa le "arzi" tre' sa faci cate 5 ore de gym pe zi... Care dintre voi face atat, vreau sa stiu?
Dor_a
Postat pe 9 Martie 2009 16:23
De la: Dor_a, la data 2009-03-09 16:23:42
De la: _dulcik_, la data 2009-02-25 21:50:15sincer nu am auzit despre asa ceva pana acum


Da, am vazut eu pe undeva... ce conteaza, e vrajeala...

Mai fetelor, cand o sa intelegeti ca nu exista leacul miraculos care sa va lase sa mancati cat incape si dupa puf! face sa dispara caloriile...
Nu exista sa te indopi, sa iei - ce-o fi - pastile, ceai, guma de mestecat si gata! Nu e de ajuns nici sa te indopi cu orice, sa faci gym o ora si puf! s-au dus caloriile... Sunt mancaruri pe care, ca sa le "arzi" tre' sa faci cate 5 ore de gym pe zi... Care dintre voi face atat, vreau sa stiu?


Dora ,eu fac 2 ore /zi! Se pune?
ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 16:29
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-02-25 19:03:04buna fetelor!A-ti folosit cumva vreuna dintre voi guma de mestecat pentru slabit?????Are vreun efect??Stiu ca una dintre ele se gaseste in farmacie si se numeste Motif iar cealalta doar pe net


Eu am mestecat doar guma de sters! Asta ce-are?Nu e buna?Ai??
SI AM SLABIT IMEDIAT!
Si nici nu am mai pus la loc...
ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 16:32
De la: ella_c, la data 2009-03-09 16:32:02
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-02-25 19:03:04buna fetelor!A-ti folosit cumva vreuna dintre voi guma de mestecat pentru slabit?????Are vreun efect??Stiu ca una dintre ele se gaseste in farmacie si se numeste Motif iar cealalta doar pe net


Eu am mestecat doar guma de sters! Asta ce-are?Nu e buna?Ai??
SI AM SLABIT IMEDIAT!
Si nici nu am mai pus la loc...

Si ce gust are?
Super funny
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 18:32
din cate am vazut in farmacie in jur de 80 ron 30 gume.... si la gust e foarte buna... pacat de reactie
miir3lush
Postat pe 10 Martie 2009 21:28
Guma de mestecat pentru slabire - MOTIF



Folositi guma de mestecat pentru scaderea in greutate. Contribuie la dobandirea unei siluete placute si la scaderea poftei de mancare.

Guma de mestecat Motif pentru SLABIRE contine L-carnitin tartarat. L-carnitina este foarte importanta pentru realizarea schimbului de substante. Aceasta este valoroasa in dietele pentru eliminarea grasimilor, diminuand senzatia de foame si starea de oboseala.

L-carnitina tartarat transfera acizii grasi in mitocondrii-“cuptoarele” celulare. Odata ajunsi acolo, prin oxidare, acizii grasi se descompun generand energie. Atunci L-carnitina se leaga de produsele “ deseuri” si ajuta la scoaterea acestora in afara mitocondriilor, astfel utilitatea acesteia este dubla – in primul rand transfera energia catre cuptor, si in al doilea rand arunca “cenusa” ramasa.
L-carnitin ajuta la prevenirea depunerilor de grasimi pe inima si ficat.

L-carnitin se elimina repede din organism – durata acesteia de viata este de 17 ore, de aceea trebuie in permanenta inlocuita. Legumele si fructele contin L-carnitin putin sau deloc.

Recomandari de administrare a gumei de mestecat pentru slabire:

* Doza recomandata pentru slabire este de 3-5 gume de mestecat pentru slabire zilnic.
* Guma de mestecat pentru slabire se administreaza intre mese pentru diminuarea poftei de mancare, dupa o masa copioasa sau cu 30 de minute inainte de efortul fizic.
* Guma de mestecat pentru slabire micsoreaza dorinta pentru consumul de dulciuri.
* Motif - guma de mestecat pentru slabire - ajuta la reducerea greutatii corporale si la pastrarea pe termen lung a efectului obtinut.

In cazul administrarii regulate a produsului cu mentinerea regimului corect de alimentatie este posibila

reducerea in greutate cu 6 kg pe luna.

* A nu se depasi doza zilnica recomandata.
* A nu se lasa la indemana copiilor.
* Produsul nu este recomandat ca inlocuitor al alimentatiei diversificate.


Pentru obtinerea unor rezultate maxime:

* Beti 1,5- 2 litri de apa pe zi, impartita in 8 sau mai multe serii.
* Mancati multe fructe si legume. Administrarea zilnica a 5 fructe sau legume diferite.
* De preferat este sa consumati fructe si legume de sezon.
* Limitati administrarea de alimente bogate in grasimi, sare, produse de panificatie si dulciuri.
* Se recomanda zilnic intre 15-30 de minute de exercitii fizice sau activitate fizica usoara. Mergeti pe jos la serviciu, coborati cu o statie de autobuz mai devreme sau urcati scarile in loc sa utilizati ascensorul.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:30
El-carnitin ajuta la slabit doar daca faci sport. Cu alte cuvinta "transforma" grasimea in energie. Eu am incercat pastile El-carnitin o periada fara sport (fiind sedentara) si o perioada cu sport (cam 30 min pe zi) iar rezultatele au aparut doar cand am facust sport. Si apropos.... o cutie de el-carnitin e 16 ron (30 pastile) iar una de guma (dupa cum ziceam) in jur de 80 ron.
miir3lush
Postat pe 11 Martie 2009 18:02
si cat ai slabit cu l-catirin facand sport?:P
metalliksothgirl
Postat pe 11 Martie 2009 18:06
l-carnitin scuze:))
metalliksothgirl
Postat pe 11 Martie 2009 18:06
cam 3-4 kg in 2 saptamani.. dar sa nu uiti si de regim alimenatar....
miir3lush
Postat pe 12 Martie 2009 16:11
multumesc pentru informatii
bebe_Cristina
Postat pe 12 Martie 2009 17:41
Dar de ce ai manca o guma si nici nu ii inteleg beneficiile vreodata. Mai bine optezi pentru niste pastile naturale.
RoxRoxy
Postat pe 25 Noiembrie 2013 19:20
Mai bine ati opta voi pentru o alimentatie sanatoasa si echilibrata, dar si ceva miscare.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 26 Noiembrie 2013 09:20
']l-carnitin scuze:))[/quote]
kudika_958052
Postat pe 15 Martie 2014 21:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lindaxa 43 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:16
pilozitatea in jurul sfarcului 5 De la: cleoafrica 24 Iulie 2009 14:01
produse herbalife 8 De la: mika_24 2 Octombrie 2018 00:18
PAstilele XL-S 8 De la: dana_romos 23 Februarie 2010 17:51
Regenon 410 De la: alexida 9 Ianuarie 2019 20:40