Paine dietetica?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Artemis25 Avatarul lui Artemis25

143 mesaje
Oras: bucuresti

Buna ziua!
Vreau sa scap de cateva kg care s-au depus de curand, mai mult pe burta.
Nu caut o dieta prea stricta, deoarece trebuie sa dau jos doar vreo 4-5 kg, insa nu pot renunta la paine. Eu deocamdata am trecut pe graham, nu stiu daca e cea mai indicata, astept si alte pareri....
Cei care ati reusit sa slabiti...ce fel de paine ati consumat in perioada respectiva?
Raporteaza abuz de limbaj
Adevarata genialitate a unui barbat nu consta in a cuceri o femeie dorita de toti, ci in a gasi o femeie de pret intr-o fiintza necunoscuta.
Fosta membra Kudika.ro
De la: Artemis25, la data 2010-06-27 17:43:16Buna ziua!
Nu caut o dieta prea stricta, deoarece trebuie sa dau jos doar vreo 4-5 kg, insa nu pot renunta la paine. Eu deocamdata am trecut pe graham, nu stiu daca e cea mai indicata, astept si alte pareri....
Cei care ati reusit sa slabiti...ce fel de paine ati consumat in perioada respectiva?

fara paine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fosta membra Kudika.ro
Fetele eu am auzit ca painea prosteste!Asa o fi ?
"Mi-a luat toata viata sa inteleg ca nu trebuie sa inteleg totul"-Rene Coty
Fosta membra Kudika.ro
rau de tot
Fosta membra Kudika.ro
avea tata o vorba: breeeeeee nu mai manca atata paine ca nu apuci suta....si bunica-mea a murit la 70 mancand cel putin 3 paini pe zi
Fosta membra Kudika.ro
"Mi-a luat toata viata sa inteleg ca nu trebuie sa inteleg totul"-Rene Coty
utad Avatarul lui utad

535 mesaje
Oras: galati

lasind gluma la o parte,incearca sa limitezi consumul de piine bauturi acidulate dulciuri combinatii carne+orez paste cartofi;chiar si ptr 4-5 kg e greu caci nu slabim de unde vrem noi,eu tin un regim strict de cam 2 luni,nu ptr slabire din motive medicale,si mi sau subtiat picioarele
andra_ale Avatarul lui andra_ale

124 mesaje

daca nu poti fara paine...cea mai buna e cea de secara! pararea mea, sa nu sariti pe mine:P

Eu cu painea de secara ma simt satula, chiar si dupa o felie mica...are un gust mai ciudat, dar te obisnuiesti cu ea si e foarte satioasa:)

Te pup si multa vointa!
Artemis25 Avatarul lui Artemis25

143 mesaje
Oras: bucuresti

Multumesc Andra. Deocamdata vad ca Graham-ul imi face foarte bine, dar voi incerca si secara..macar sa vad cum e.
Adevarata genialitate a unui barbat nu consta in a cuceri o femeie dorita de toti, ci in a gasi o femeie de pret intr-o fiintza necunoscuta.
Fosta membra Kudika.ro
De la: Artemis25, la data 2010-06-27 17:43:16Buna ziua!

Graham.... are multa faina alba in ea
Ideea e sa treci la faina integrala 100% pentru toate fainoasele (paine, paste etc.)
Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive
RoxyRoxx Avatarul lui RoxyRoxx

328 mesaje

De la: andra_ale, la data 2010-07-22 10:58:08daca nu poti fara paine...cea mai buna e cea de secara! pararea mea, sa nu sariti pe mine:P

Eu cu painea de secara ma simt satula, chiar si dupa o felie mica...are un gust mai ciudat, dar te obisnuiesti cu ea si e foarte satioasa:)

Te pup si multa vointa!

Mie mi se pare foarte grea ..adica nu pot sa o mananc, ceii drept ma satur repede de la ea
RoxyRoxx Avatarul lui RoxyRoxx

328 mesaje

De la: utad, la data 2010-07-16 19:34:22lasind gluma la o parte,incearca sa limitezi consumul de piine bauturi acidulate dulciuri combinatii carne+orez paste cartofi;chiar si ptr 4-5 kg e greu caci nu slabim de unde vrem noi,eu tin un regim strict de cam 2 luni,nu ptr slabire din motive medicale,si mi sau subtiat picioarele

Si eu vreau sa slabesc la coapse. Sunt mica de inaltime si coapsele parca imi dau batai de cap asa putin..
Fosta membra Kudika.ro
De la: RoxyRoxx, la data 2013-11-30 11:03:49
De la: utad, la data 2010-07-16 19:34:22lasind gluma la o parte,incearca sa limitezi consumul de piine bauturi acidulate dulciuri combinatii carne+orez paste cartofi;chiar si ptr 4-5 kg e greu caci nu slabim de unde vrem noi,eu tin un regim strict de cam 2 luni,nu ptr slabire din motive medicale,si mi sau subtiat picioarele

Si eu vreau sa slabesc la coapse. Sunt mica de inaltime si coapsele parca imi dau batai de cap asa putin..

Daca asta iti este constructia corporala, oricat ai incerca sa slabesti si sa faci sport, n-o sa slabesti prea mult in zona coapselor. O sa slabesti in alte zone, dar nu acolo.

Mai bine pentru tine ar fi sa incepi sa inveti sa-ti iubesti corpul asa cum e.
Lasati-va prostiti in continuare de acelasi jeg uman, pe numele lui: gospodarul_neintelijentul/quid_pro_quo/gongoi/athos/roxy/ovidiu etc, pe diferite topicuri, deschise la misto. Aratati cat sunteti de tampiti si creduli, acceptandu-i toate rahaturile pe care vi le toarna pe gat, dupa cum acceptati si minciunile turnate de kurva aia agramata de titanika. Primiti ceea ce meritati.