Setari Cookie-uri

Oare se va schimba, stiti cazuri?

Sunt cu el de aproape 1 an, pot spune ca avem ani de zile impreuna, pentru cate am trait cu el, stam aproape din prima luna impreuna non stop.Am 27 de ani el 25, a fost dragoste la prima vedere, nu credeam ca pot iubii pe cineva asa mult, noi am mai fost impreuna o luna in urma a cateva luni inainte...si ne-am despartit ptr ca eu asa am vrut, eram traumatizata dupa fosta relatie, nu avusesem pe nimeni de un an si ma speria ideea de a avea pe cineva,regret acum dar asta e am fugit!El imi reproseaza ca a suferit groaznic dupa acea luna, nu stiu ce sa cred, in fine am ramas prieteni, ne mai sarutam, dar nimic mai mult, eu dupa 4 luni de cand ma despartisem de el am incercat iar sa am pe cineva, s-a nimerit sa fie o cunostinta nu un prieten de-al lui, nu avea nimic impotriva ba chiar a zis ca el nu mai vrea o relatie, eu eram foarte atrasa de el inca, dar viata continua, era schimbat era foarte afemeiat, la extreme!Nu am apucat sa fiu cu acel baiat mai mult de o luna(mentionez ca ma culcasem o data cu acela) si a aparut iar el...a venit la mine nu avea unde sta in seara aia...stiu ca eram oarba, m-am aruncat in bratele lui ca o nebuna, am facut dragoste si am renuntat la acela ptr el.
In prezent el avea alta....o curva care o tinea ptr o afacere...ptr bani...nu a avut nimic cu aceea eu dandu-ma prietena ei..afland mereu tot..dar ma dureau pana si mesajele intre ei... cu iubirea mea...cand ea imi povestea ce vorbeste cu el..si a renuntat dupa 2 luni la aceata afacere...si apoi a devenit cel mai iubaret si serios iubit ....dar el nu are incredre in mine spune ca nu sunt fata care o stia, ca el a fost al treilea barbat si acum na daca am fost si cu ala,,,ma considera usoara...daca plec undeva trebuie sa ai spun chit ca merg pana in fata blocului, daca merg la prietena mea am cearta, ca nu am voie sa ai vad iubitul prietenei ca daca se uiat ala la mine...daca ma suna vre-un barbat de la vre-o agentie(mai lucrand in figuratie doar cu el)e gelos spune de ce ma suna pe mine si nu pe el, ca nu am voie sa zambesc la barbati ca cine zambeste este o fata usoara, ca trebuie sa imi impun punctul de vedere, sa fiu f serioasa sa nu mai fiu copilaroasa ca am o varsta, sa nu port fuste scurte, decolteuri, imi tine cont cum vorbesc cum rad de zgomotos, nu mai am voie la joburile care le avea promoter, hostess, ca stie el ca rad la barbati, ca nu am voie sa lucrez decat maxim pana se intuneca, iar daca nu fac ca el, incepe cearta, imi spune ca ma lasa, ca eu sunt vinovata ca eu am gura mare...asa zice daca incerc sa ma apar, ca sa o las asa...apoi tot el vine dupa mine, dar nu isi cere iertare doar ca ma vrea inapoi ca tot el ma iarta De cand sunt cu el am mers peste tot cu el , daca am mai mers la prietena mea acasa nu in oras de 6 ori, stam tot timpul in casa la tv, nici el nu lucreaza ca spune ca nu are cum sa faca naveta, el fiind la 50 de km de bucuresti, ne certam la 2 zile, pe nimicuri, dar groaznic, de 2 ori mi-a zis sa ies afara din casa lui fiind 12 noaptea, si 0 grade afara, prima oara fara motiv ptr aberatiii dar a doua oara m-a tot jignit ca sunt mai rau ca alea dupa centura...Doamne..cat a durut cand nu stiu ce sa mai fac ..si urasc curvele,,,ca sunt tampita, proasta, etc,,,si plangeam si a zis sa incetez ca vrea sa doarma sa plang la mine acasa...EIII si atunci i-am zis si eu ca plang dupa fostul... desii nici prin cap nu imi trecea...dar am vrut sa il ranesc eiii in clipa aia m-a luat taras sa ma scoata afara...am plans..am urlat...groaznic....dar il iubesc...am incercat sa ne despartim nici o saptamana a fost oribil, nu am mai mancat...doar fumam, plangeam,,,imi era rau...nu dormeam...si am preferat sa ma intorc..el sustine ca ma iubeste ca ma adora ca nu poate traii fara mine, ca se omoara fara mine...este foarte bun cand nu e nervos, e dragostos, mi-ar da tot...ma alinta...e perfect pana la nervi..cand parca mi-e dusman.Nu vreau sa il pierd ..vreau sa stiu daca cineva a trecut prin asa ceva si daca exista sansa de vindecare a geloziei posesive?
ana_camyy
Postat pe 11 Decembrie 2013 19:26
Nu, nu am trecut prin asa ceva...si nici nu-mi doresc! Daaaamn....nush daca mai dorm la noapte!
rondina
Postat pe 11 Decembrie 2013 19:35
Stiu, horror, nici eu nu as fii crezut cate pot indura de dragul unui om...
ana_camyy
Postat pe 11 Decembrie 2013 19:38
De la: rondina, la data 2013-12-11 19:35:23Nu, nu am trecut prin asa ceva...si nici nu-mi doresc! Daaaamn....nush daca mai dorm la noapte!
impataseste si mie ca sa dormi linistita la noapte
yumy
Postat pe 11 Decembrie 2013 19:39
De la: ana_camyy, la data 2013-12-11 19:26:54Sunt cu el de aproape 1 an, pot spune ca avem ani de zile impreuna, pentru cate am trait cu el, stam aproape din prima luna impreuna non stop.Am 27 de ani el 25, a fost dragoste la prima vedere, nu credeam ca pot iubii pe cineva asa mult, noi am mai fost impreuna o luna in urma a cateva luni inainte...si ne-am despartit ptr ca eu asa am vrut, eram traumatizata dupa fosta relatie, nu avusesem pe nimeni de un an si ma speria ideea de a avea pe cineva,regret acum dar asta e am fugit!El imi reproseaza ca a suferit groaznic dupa acea luna, nu stiu ce sa cred, in fine am ramas prieteni, ne mai sarutam, dar nimic mai mult, eu dupa 4 luni de cand ma despartisem de el am incercat iar sa am pe cineva, s-a nimerit sa fie o cunostinta nu un prieten de-al lui, nu avea nimic impotriva ba chiar a zis ca el nu mai vrea o relatie, eu eram foarte atrasa de el inca, dar viata continua, era schimbat era foarte afemeiat, la extreme!Nu am apucat sa fiu cu acel baiat mai mult de o luna(mentionez ca ma culcasem o data cu acela) si a aparut iar el...a venit la mine nu avea unde sta in seara aia...stiu ca eram oarba, m-am aruncat in bratele lui ca o nebuna, am facut dragoste si am renuntat la acela ptr el.
.................................................


Iubitul tau este bolnav,iesi din aceasta relatie malefica,caci te va distruge psihic!!!Nu am trecut prin asa ceva ,dar nu as fi acceptat un astfel de barbat in viata mea!!!Problema pe care o are este de natura psihica,ai mare grija cu manifestarile lui,caci nu si le poate stapani,si,o data cu inaintarea in varsta,acestea se vor accentua!!!Nimic din ceea ce spune nu are justificare,niciun barbat nu are voie sa se comporte astfel cu iubita lui!!!Nu vrei sa-l pierzi???Foarte bine,ramai cu el,dar vei fi disecata centimetru cu centimetru si distrusa sufleteste!!Acest om este bolnav,atat pot sa iti spun!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Decembrie 2013 19:43
De la: yumy, la data 2013-12-11 19:39:30
De la: rondina, la data 2013-12-11 19:35:23Nu, nu am trecut prin asa ceva...si nici nu-mi doresc! Daaaamn....nush daca mai dorm la noapte!
impataseste si mie ca sa dormi linistita la noapte

era vorba de lectura ce tocmai am parcurs-o....
rondina
Postat pe 11 Decembrie 2013 19:43
De la: kudika_15804, la data 2013-12-11 19:43:23
De la: ana_camyy, la data 2013-12-11 19:26:54Sunt cu el de aproape 1 an, pot spune ca avem ani de zile impreuna, pentru cate am trait cu el, stam aproape din prima luna impreuna non stop.Am 27 de ani el 25, a fost dragoste la prima vedere, nu credeam ca pot iubii pe cineva asa mult, noi am mai fost impreuna o luna in urma a cateva luni inainte...si ne-am despartit ptr ca eu asa am vrut, eram traumatizata dupa fosta relatie, nu avusesem pe nimeni de un an si ma speria ideea de a avea pe cineva,regret acum dar asta e am fugit!El imi reproseaza ca a suferit groaznic dupa acea luna, nu stiu ce sa cred, in fine am ramas prieteni, ne mai sarutam, dar nimic mai mult, eu dupa 4 luni de cand ma despartisem de el am incercat iar sa am pe cineva, s-a nimerit sa fie o cunostinta nu un prieten de-al lui, nu avea nimic impotriva ba chiar a zis ca el nu mai vrea o relatie, eu eram foarte atrasa de el inca, dar viata continua, era schimbat era foarte afemeiat, la extreme!Nu am apucat sa fiu cu acel baiat mai mult de o luna(mentionez ca ma culcasem o data cu acela) si a aparut iar el...a venit la mine nu avea unde sta in seara aia...stiu ca eram oarba, m-am aruncat in bratele lui ca o nebuna, am facut dragoste si am renuntat la acela ptr el.
.................................................


Iubitul tau este bolnav,iesi din aceasta relatie malefica,caci te va distruge psihic!!!Nu am trecut prin asa ceva ,dar nu as fi acceptat un astfel de barbat in viata mea!!!Problema pe care o are este de natura psihica,ai mare grija cu manifestarile lui,caci nu si le poate stapani,si,o data cu inaintarea in varsta,acestea se vor accentua!!!Nimic din ceea ce spune nu are justificare,niciun barbat nu are voie sa se comporte astfel cu iubita lui!!!Nu vrei sa-l pierzi???Foarte bine,ramai cu el,dar vei fi disecata centimetru cu centimetru si distrusa sufleteste!!Acest om este bolnav,atat pot sa iti spun!!!!





Stiu ca este bolnav, sunt constienta de asta, dar daca il las ma ameninta ca nu are pentru ce traii, daca vorbesc cu el se transforma devine agresiv, nu m-a batut inca, dar e altul, vreau sa il ajut nu vreau sa i se intample ceva rau, nu as putea traii cu gandul asta!Inca sper ca nebunia asta, gelozia posesiva se poate trata...
ana_camyy
Postat pe 11 Decembrie 2013 19:47
De la: rondina, la data 2013-12-11 19:43:49
De la: yumy, la data 2013-12-11 19:39:30
De la: rondina, la data 2013-12-11 19:35:23Nu, nu am trecut prin asa ceva...si nici nu-mi doresc! Daaaamn....nush daca mai dorm la noapte!
impataseste si mie ca sa dormi linistita la noapte

era vorba de lectura ce tocmai am parcurs-o....

pai asta, ca eu am citit doar prima fraza, restul mi-a fost lene
yumy
Postat pe 11 Decembrie 2013 20:08
De la: ana_camyy, la data 2013-12-11 19:47:23[quote name='
Stiu ca este bolnav, sunt constienta de asta, dar daca il las ma ameninta ca nu are pentru ce traii, daca vorbesc cu el se transforma devine agresiv, nu m-a batut inca, dar e altul, vreau sa il ajut nu vreau sa i se intample ceva rau, nu as putea traii cu gandul asta!Inca sper ca nebunia asta, gelozia posesiva se poate trata...



Serios??????Si tu il crezi,nu-i asa,si asta pentru ca il iubesti????Te ameninta????Numai acest lucru si ar trebui sa te intrebi daca locul tau este langa acel barbat!!!!Draga mea,nu te lasa impresionata de amenintarile lui,el procedeaza astfel pentru ca este constient ca, nicio femeie nu va coabita cu el ,in conditiile date ,si vrea sa profite de prezenta ta!!!Daca doresti sa il ajuti,consulta un psiholog,dar fara a-i spune domnului despre demersul tau,cel putin in aceasta faza incipienta!!!Tratamentul medicamentos administrat de catre un psihiatru nu il va ajuta foarte mult,deci nu este indicat,decat in cazul in care se doreste atenuarea intensitatii acceselor de violenta ,prin inducerea somnului,a odihnei fortate.personal,l-as parasi in lipsa,oricat de mult l-as iubi,caci viata personala este mult mai pretioasa decat cea a unui partener scapat de sub controlul propriei ratiuni!!!!In viata ,trebuie as iei anumite decizii,NUMAI la momentul potrivit,nu mai devreme sau mai tarziu!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Decembrie 2013 20:17


Buna seara,Rondina,Yumy,o seara linistita,dragelor si sarbatori fericite!!!

https://www.youtube.com/watch?v=MqZosjg0zFg
kudika_15804
Postat pe 11 Decembrie 2013 20:21
De la: kudika_15804, la data 2013-12-11 20:21:26

Buna seara,Rondina,Yumy,o seara linistita,dragelor si sarbatori fericite!!!

https://www.youtube.com/watch?v=MqZosjg0zFg
curcubeule, sarbatori fericite si tie
yumy
Postat pe 11 Decembrie 2013 20:32
Nu se va schimba, asta iti garantez, mereu te va suspecta de infidelitate si va incerca sa iti limiteze libertatea. Depinde cat de mult poti accepta tu.
cuba_libre
Postat pe 11 Decembrie 2013 20:57
De la: kudika_15804, la data 2013-12-11 20:21:26

Buna seara,Rondina,Yumy,o seara linistita,dragelor si sarbatori fericite!!!

https://www.youtube.com/watch?v=MqZosjg0zFg

Multu' Miss, asemenea si tie si iubitei tale familii! Sarbatori in Pace, liniste si multa, multa iubire...tuturor!
rondina
Postat pe 11 Decembrie 2013 21:08
hai sa-si dea cu parerea si un barbat : parerea mea e ca nu se va schimba niciodata, si un sfat: fugi cat poti, stiu ca poate nu e usor, dar exista o groaza de barbati care sunt sigur ca te-ar aprecia si (cel mai important) te va respecta cum merita toate femeile (cu multe calitati sau mai putine)
mauuu1987
Postat pe 11 Decembrie 2013 21:33
El s-a obisnuit dupa altele si acum se poarta fara sentimente si doar te foloseaste! Tu ai dat impresia ca-l iubesti si acum te santajeaza emotional! Parerea mea de baiat..LASA-L altfel o sa suferi mult, mult!
Darius_
Postat pe 11 Decembrie 2013 22:11
Eu am avut acum ceva ani un iubit cu care am stat 3 ani, ne-am imprietenit in liceu si ne-am desp in facultate. Era super ok, destept, afectuos, politicos, respectuos...pana in momentul in care il contraziceam. Atunci incepea sa arunce cu obiecte in pereti, se intindea pe jos si ramanea nemiscat ca sa ma faca sa cred ca a lesinat din cauza mea...Toate astea le-a facut in ultimele luni de rel. Mi-am dat seama la timp, pentru ca sunt o femeie cu capul pe umeri si stiu ce vreau de la viata. L-am lasat in psihozele lui!

Vreau sa iti spun si tie ca daca esti o femeie care stie ce vrea, atunci sigur vei lua decizia corecta si il vei lasa in urma!
kudika_944494
Postat pe 12 Decembrie 2013 09:10
De la: ana_camyy, la data 2013-12-11 19:26:54Sunt cu el de aproape 1 an, pot spune ca avem ani de zile impreuna, pentru cate am trait cu el, stam aproape din prima luna impreuna non stop.Am 27 de ani el 25, a fost dragoste la prima vedere, nu credeam ca pot iubii pe cineva asa mult, noi am mai fost impreuna o luna in urma a cateva luni inainte...si ne-am despartit ptr ca eu asa am vrut, eram traumatizata dupa fosta relatie, nu avusesem pe nimeni de un an si ma speria ideea de a avea pe cineva,regret acum dar asta e am fugit!El imi reproseaza ca a suferit groaznic dupa acea luna, nu stiu ce sa cred, in fine am ramas prieteni, ne mai sarutam, dar nimic mai mult, eu dupa 4 luni de cand ma despartisem de el am incercat iar sa am pe cineva, s-a nimerit sa fie o cunostinta nu un prieten de-al lui, nu avea nimic impotriva ba chiar a zis ca el nu mai vrea o relatie, eu eram foarte atrasa de el inca, dar viata continua, era schimbat era foarte afemeiat, la extreme!Nu am apucat sa fiu cu acel baiat mai mult de o luna(mentionez ca ma culcasem o data cu acela) si a aparut iar el...a venit la mine nu avea unde sta in seara aia...stiu ca eram oarba, m-am aruncat in bratele lui ca o nebuna, am facut dragoste si am renuntat la acela ptr el.
In prezent el avea alta....o curva care o tinea ptr o afacere...ptr bani...nu a avut nimic cu aceea eu dandu-ma prietena ei..afland mereu tot..dar ma dureau pana si mesajele intre ei... cu iubirea mea...cand ea imi povestea ce vorbeste cu el..si a renuntat dupa 2 luni la aceata afacere...si apoi a devenit cel mai iubaret si serios iubit ....dar el nu are incredre in mine spune ca nu sunt fata care o stia, ca el a fost al treilea barbat si acum na daca am fost si cu ala,,,ma considera usoara...daca plec undeva trebuie sa ai spun chit ca merg pana in fata blocului, daca merg la prietena mea am cearta, ca nu am voie sa ai vad iubitul prietenei ca daca se uiat ala la mine...daca ma suna vre-un barbat de la vre-o agentie(mai lucrand in figuratie doar cu el)e gelos spune de ce ma suna pe mine si nu pe el, ca nu am voie sa zambesc la barbati ca cine zambeste este o fata usoara, ca trebuie sa imi impun punctul de vedere, sa fiu f serioasa sa nu mai fiu copilaroasa ca am o varsta, sa nu port fuste scurte, decolteuri, imi tine cont cum vorbesc cum rad de zgomotos, nu mai am voie la joburile care le avea promoter, hostess, ca stie el ca rad la barbati, ca nu am voie sa lucrez decat maxim pana se intuneca, iar daca nu fac ca el, incepe cearta, imi spune ca ma lasa, ca eu sunt vinovata ca eu am gura mare...asa zice daca incerc sa ma apar, ca sa o las asa...apoi tot el vine dupa mine, dar nu isi cere iertare doar ca ma vrea inapoi ca tot el ma iarta De cand sunt cu el am mers peste tot cu el , daca am mai mers la prietena mea acasa nu in oras de 6 ori, stam tot timpul in casa la tv, nici el nu lucreaza ca spune ca nu are cum sa faca naveta, el fiind la 50 de km de bucuresti, ne certam la 2 zile, pe nimicuri, dar groaznic, de 2 ori mi-a zis sa ies afara din casa lui fiind 12 noaptea, si 0 grade afara, prima oara fara motiv ptr aberatiii dar a doua oara m-a tot jignit ca sunt mai rau ca alea dupa centura...Doamne..cat a durut cand nu stiu ce sa mai fac ..si urasc curvele,,,ca sunt tampita, proasta, etc,,,si plangeam si a zis sa incetez ca vrea sa doarma sa plang la mine acasa...EIII si atunci i-am zis si eu ca plang dupa fostul... desii nici prin cap nu imi trecea...dar am vrut sa il ranesc eiii in clipa aia m-a luat taras sa ma scoata afara...am plans..am urlat...groaznic....dar il iubesc...am incercat sa ne despartim nici o saptamana a fost oribil, nu am mai mancat...doar fumam, plangeam,,,imi era rau...nu dormeam...si am preferat sa ma intorc..el sustine ca ma iubeste ca ma adora ca nu poate traii fara mine, ca se omoara fara mine...este foarte bun cand nu e nervos, e dragostos, mi-ar da tot...ma alinta...e perfect pana la nervi..cand parca mi-e dusman.Nu vreau sa il pierd ..vreau sa stiu daca cineva a trecut prin asa ceva si daca exista sansa de vindecare a geloziei posesive?


Vezi ca te dai de gol, in permanenta, ca esti una si aceeasi persoana, care fabrica povesti.

Sa-ti fie rusine ca nu te opresti din a-ti bate joc de noi.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 12 Decembrie 2013 10:15
Buna...mama mea a trecut prin asa ceva.Tatal meu era un om posesiv.Mama nu avea voie sa aibe nici macar prietene,daca mergeau undeva avea impresia ca nu stiu la cine s-a uitat etc.Cand erau tineri ii zicea ca se omoara daca il lasa...iar dupa ce s-au casatorit a fost din ce in ce mai greu...batai,nu avea voie sa iasa din casa,iar el in timpul acesta umbla cu alte femei, venea acasa si ii reprosa ei ca a fost nu stiu unde,ca a umblat si ea saraca statea numai in casa.Acum ti-e mila de el,dar inainte de toate trebuie sa te gandesti la tn .Poate ca joaca teatru cand iti zice ca se omoara...si nu cred ca te iubeste din moment ce nu te respecta.Ai grija de tine!
papusik
Postat pe 15 Decembrie 2013 11:38
De la: Darius_, la data 2013-12-11 22:11:07El s-a obisnuit dupa altele si acum se poarta fara sentimente si doar te foloseaste! Tu ai dat impresia ca-l iubesti si acum te santajeaza emotional! Parerea mea de baiat..LASA-L altfel o sa suferi mult, mult!


f corect!
astia is plini de frustrari.....ii vad pe altii ca pe ei......cu cit va umbla mai mult la curve,cu atit te va teroriza....pin la urma si fizic....o sa-ti sparga fata......doar pt ca ,dupa cum reiese din ce ai scris,are cui s-o sparga........altfel,erai cu altul si fara intrebari proaste in minte
in caz ca nu esti proasta;ITI CAUTI SCUZE PT VIITOAREA TA VIATA DE MASOCHISTA:::::
hellya
Postat pe 15 Decembrie 2013 13:10
Va multumesc ptr mesaje, aveti perfecta dreptate, nu imi place viata care o duc langa el..dar fara el ma simt pierduta, vin sarbatorile acum, am zis sa mai incerc si a dat semne ca este bun cu mine cateva zile,,,apoi cand am fost iar la un eveniment amandoi acum cateva zile au aparut aceleasi probleme..eram amandoi,,,era multa lume..femei, barbati, eram racita grav si nu imi ardea de nimic, eiii ce s-a intamplat apoi..uitandu-ma eu pierduta in zare...mi-a reprosat ca ma uitam dupa barbati...ca in directia privirii mele erau barbati...ca el nu poate accepta asta, apoi ca m-am uiatt dupa unul toata ziua..l-am rugat sa imi arate care..m-am crucit..era un om handicapat...am ramas socata..dupa acela???? el a zis ca da, ca nu se mira, la mine e totul posibil...nu mi-a venit sa cred...i-am explicat ca nici nu il vazusem ca priveam in gol..dar nu..nu m-a crezut, a inceput sa ma jigneasca, k sunt tampita, curva... i-am zis ca are probleme psihice, iar el a zis ca eu am ca sunt curva , apoi iar ne-am impacat ...ca la fel mi-am zis ca vin sarbatorile ..in seara asta ne-am certat ca nu i-am dictat cum trebuie o tema la tel lui fratisu mai mic, ca nu ma fac inteleasa,,,, iar a tipat ..iar mi-a dat mesaje sa il las in pace ca am gura mare ca il fac sa sufere..tot eu :( as vrea sa il uit sa ai spun adio..sa ramana asa..dar nu pot...la el simt ca nu mai pot merge ca mi-e groaza de casa lui care a incercat sa ma dea afara in toil noptii ..care m-a tarat pe jos pana la usa :( care radea cand eu plangea...cum poti sustine ca iubesti fiind asa inuman? Nu am cu cine vorbii de aceea am scris aici...mi-e rusine si prieteni sa ai mai spun ca iar plang,,, il iubesc am fost si la biserica azi si m-am rugat sa se schimbe...si tot azi i-am luat si cadoul de craciun... e dureros...ma mir ca aseara mi-a dat un msg cand i-am zis ca impodobesc bradul cu mama..ca sa ai spui mamei tale sa ma ierte ca i-am facut fata sa sufere...imi venea sa plang de fericire...poate realizeaza dar nu si la nervi :( il vreau din tot sufletul...il iubesc si il urasc...si nu stiu sa traiesc fara el :(
ana_camyy
Postat pe 15 Decembrie 2013 21:50
NU sti sa traiesti fara el, atunci termina cu smiorcaielile pe forumuri si suporta !
Daca vrei sa faci ceva fa nu te invarti pe dupa casa nanasului. Daca nu, atunci nu te plange.
kidd_o
Postat pe 15 Decembrie 2013 22:57
Camy ,este trista povestea ta ,nu-ti spun sa-l lasi pt ca oricum va veni si ziua in care vei lua singura aceasta decizie.Ti-a prins slabiciunea iar comportamentul lui fata de tine se va inrautati pe zi ce trece pt ca tu ai permis de la bun inceput.Nu este bolnav doaar ca el nu are aceleasi sentimente ca si tine....in momentul in care vei ajunge la saturatie ,vei reveni la realitate ,deocamdata orice ti se va zice ,nu vei lua in considerare.Iubesti , barbatul nepotrivit.Iti doresc numai bine pe viitor
-Iulya
Postat pe 15 Decembrie 2013 23:14
De la: kudika_943488, la data 2013-12-15 23:14:39Camy ,este trista povestea ta ,nu-ti spun sa-l lasi pt ca oricum va veni si ziua in care vei lua singura aceasta decizie.Ti-a prins slabiciunea iar comportamentul lui fata de tine se va inrautati pe zi ce trece pt ca tu ai permis de la bun inceput.Nu este bolnav doaar ca el nu are aceleasi sentimente ca si tine....in momentul in care vei ajunge la saturatie ,vei reveni la realitate ,deocamdata orice ti se va zice ,nu vei lua in considerare.Iubesti , barbatul nepotrivit.Iti doresc numai bine pe viitor


mersi ...ai dreptate!
ana_camyy
Postat pe 15 Decembrie 2013 23:54
Draga Cami,am citit si rascitit istorioara ta.....parerea mea este ca nu este un om bonav psihic,el vrea sa te imbolnaveasca pe tine si sa fie stapanul subconstientului tau sa ajungi un robot manevrat de el.
Te gandesti ca e bine sa treaca sarbatorile.....parerea mea este ca,mai bine sa-l lasi chiar in pragul sarbatorilor cu ochii in soare si sa faci sarbatorile cu prietene sau cunostinte apropiate care te cunosc si-ti sunt aproape si te vor ajuta intotdeauna la nevoie!~
Fi puternica si stapana pe tine!!!Gunoaiele sti unde-si au locul!
Titanika
Postat pe 16 Decembrie 2013 00:02
http://www.kudika.ro/comunitate/ana_camyy/poze/show/1/81415/parem-fericiti.html

Chiar sunteti voi doi in foto? Chiar este o poza foarte reusita si expresiva,dar ca intotdeuana aparentele inseala dincolo de cortina!
Titanika
Postat pe 16 Decembrie 2013 00:18
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-12 10:15:22
De la: ana_camyy, la data 2013-12-11 19:26:54Sunt cu el de aproape 1 an, pot spune ca avem ani de zile impreuna, pentru cate am trait cu el, stam aproape din prima luna impreuna non stop.Am 27 de ani el 25, a fost dragoste la prima vedere, nu credeam ca pot iubii pe cineva asa mult, noi am mai fost impreuna o luna in urma a cateva luni inainte...si ne-am despartit ptr ca eu asa am vrut, eram traumatizata dupa fosta relatie, nu avusesem pe nimeni de un an si ma speria ideea de a avea pe cineva,regret acum dar asta e am fugit!El imi reproseaza ca a suferit groaznic dupa acea luna, nu stiu ce sa cred, in fine am ramas prieteni, ne mai sarutam, dar nimic mai mult, eu dupa 4 luni de cand ma despartisem de el am incercat iar sa am pe cineva, s-a nimerit sa fie o cunostinta nu un prieten de-al lui, nu avea nimic impotriva ba chiar a zis ca el nu mai vrea o relatie, eu eram foarte atrasa de el inca, dar viata continua, era schimbat era foarte afemeiat, la extreme!Nu am apucat sa fiu cu acel baiat mai mult de o luna(mentionez ca ma culcasem o data cu acela) si a aparut iar el...a venit la mine nu avea unde sta in seara aia...stiu ca eram oarba, m-am aruncat in bratele lui ca o nebuna, am facut dragoste si am renuntat la acela ptr el.
In prezent el avea alta....o curva care o tinea ptr o afacere...ptr bani...nu a avut nimic cu aceea eu dandu-ma prietena ei..afland mereu tot..dar ma dureau pana si mesajele intre ei... cu iubirea mea...cand ea imi povestea ce vorbeste cu el..si a renuntat dupa 2 luni la aceata afacere...si apoi a devenit cel mai iubaret si serios iubit ....dar el nu are incredre in mine spune ca nu sunt fata care o stia, ca el a fost al treilea barbat si acum na daca am fost si cu ala,,,ma considera usoara...daca plec undeva trebuie sa ai spun chit ca merg pana in fata blocului, daca merg la prietena mea am cearta, ca nu am voie sa ai vad iubitul prietenei ca daca se uiat ala la mine...daca ma suna vre-un barbat de la vre-o agentie(mai lucrand in figuratie doar cu el)e gelos spune de ce ma suna pe mine si nu pe el, ca nu am voie sa zambesc la barbati ca cine zambeste este o fata usoara, ca trebuie sa imi impun punctul de vedere, sa fiu f serioasa sa nu mai fiu copilaroasa ca am o varsta, sa nu port fuste scurte, decolteuri, imi tine cont cum vorbesc cum rad de zgomotos, nu mai am voie la joburile care le avea promoter, hostess, ca stie el ca rad la barbati, ca nu am voie sa lucrez decat maxim pana se intuneca, iar daca nu fac ca el, incepe cearta, imi spune ca ma lasa, ca eu sunt vinovata ca eu am gura mare...asa zice daca incerc sa ma apar, ca sa o las asa...apoi tot el vine dupa mine, dar nu isi cere iertare doar ca ma vrea inapoi ca tot el ma iarta De cand sunt cu el am mers peste tot cu el , daca am mai mers la prietena mea acasa nu in oras de 6 ori, stam tot timpul in casa la tv, nici el nu lucreaza ca spune ca nu are cum sa faca naveta, el fiind la 50 de km de bucuresti, ne certam la 2 zile, pe nimicuri, dar groaznic, de 2 ori mi-a zis sa ies afara din casa lui fiind 12 noaptea, si 0 grade afara, prima oara fara motiv ptr aberatiii dar a doua oara m-a tot jignit ca sunt mai rau ca alea dupa centura...Doamne..cat a durut cand nu stiu ce sa mai fac ..si urasc curvele,,,ca sunt tampita, proasta, etc,,,si plangeam si a zis sa incetez ca vrea sa doarma sa plang la mine acasa...EIII si atunci i-am zis si eu ca plang dupa fostul... desii nici prin cap nu imi trecea...dar am vrut sa il ranesc eiii in clipa aia m-a luat taras sa ma scoata afara...am plans..am urlat...groaznic....dar il iubesc...am incercat sa ne despartim nici o saptamana a fost oribil, nu am mai mancat...doar fumam, plangeam,,,imi era rau...nu dormeam...si am preferat sa ma intorc..el sustine ca ma iubeste ca ma adora ca nu poate traii fara mine, ca se omoara fara mine...este foarte bun cand nu e nervos, e dragostos, mi-ar da tot...ma alinta...e perfect pana la nervi..cand parca mi-e dusman.Nu vreau sa il pierd ..vreau sa stiu daca cineva a trecut prin asa ceva si daca exista sansa de vindecare a geloziei posesive?


Vezi ca te dai de gol, in permanenta, ca esti una si aceeasi persoana, care fabrica povesti.

Sa-ti fie rusine ca nu te opresti din a-ti bate joc de noi.




Cine e Vio? Ca nu imi dau seama.
cristina_boeru_30
Postat pe 16 Decembrie 2013 11:29
De la: ana_camyy, la data 2013-12-15 21:50:01Va multumesc ptr mesaje, aveti perfecta dreptate, nu imi place viata care o duc langa el..dar fara el ma simt pierduta, vin sarbatorile acum, am zis sa mai incerc si a dat semne ca este bun cu mine cateva zile,,,apoi cand am fost iar la un eveniment amandoi acum cateva zile au aparut aceleasi probleme..eram amandoi,,,era multa lume..femei, barbati, eram racita grav si nu imi ardea de nimic, eiii ce s-a intamplat apoi..uitandu-ma eu pierduta in zare...mi-a reprosat ca ma uitam dupa barbati...ca in directia privirii mele erau barbati...ca el nu poate accepta asta, apoi ca m-am uiatt dupa unul toata ziua..l-am rugat sa imi arate care..m-am crucit..era un om handicapat...am ramas socata..dupa acela???? el a zis ca da, ca nu se mira, la mine e totul posibil...nu mi-a venit sa cred...i-am explicat ca nici nu il vazusem ca priveam in gol..dar nu..nu m-a crezut, a inceput sa ma jigneasca, k sunt tampita, curva... i-am zis ca are probleme psihice, iar el a zis ca eu am ca sunt curva , apoi iar ne-am impacat ...ca la fel mi-am zis ca vin sarbatorile ..in seara asta ne-am certat ca nu i-am dictat cum trebuie o tema la tel lui fratisu mai mic, ca nu ma fac inteleasa,,,, iar a tipat ..iar mi-a dat mesaje sa il las in pace ca am gura mare ca il fac sa sufere..tot eu :( as vrea sa il uit sa ai spun adio..sa ramana asa..dar nu pot...la el simt ca nu mai pot merge ca mi-e groaza de casa lui care a incercat sa ma dea afara in toil noptii ..care m-a tarat pe jos pana la usa :( care radea cand eu plangea...cum poti sustine ca iubesti fiind asa inuman? Nu am cu cine vorbii de aceea am scris aici...mi-e rusine si prieteni sa ai mai spun ca iar plang,,, il iubesc am fost si la biserica azi si m-am rugat sa se schimbe...si tot azi i-am luat si cadoul de craciun... e dureros...ma mir ca aseara mi-a dat un msg cand i-am zis ca impodobesc bradul cu mama..ca sa ai spui mamei tale sa ma ierte ca i-am facut fata sa sufere...imi venea sa plang de fericire...poate realizeaza dar nu si la nervi :( il vreau din tot sufletul...il iubesc si il urasc...si nu stiu sa traiesc fara el :(



Tie iti place sa pozezi in victima ?
Daca nu, atunci termina "povestea"!
Thais13
Postat pe 16 Decembrie 2013 12:21
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-12-16 11:29:15
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-12 10:15:22
De la: ana_camyy, la data 2013-12-11 19:26:54Sunt cu el de aproape 1 an, pot spune ca avem ani de zile impreuna, pentru cate am trait cu el, stam aproape din prima luna impreuna non stop.Am 27 de ani el 25, a fost dragoste la prima vedere, nu credeam ca pot iubii pe cineva asa mult, noi am mai fost impreuna o luna in urma a cateva luni inainte...si ne-am despartit ptr ca eu asa am vrut, eram traumatizata dupa fosta relatie, nu avusesem pe nimeni de un an si ma speria ideea de a avea pe cineva,regret acum dar asta e am fugit!El imi reproseaza ca a suferit groaznic dupa acea luna, nu stiu ce sa cred, in fine am ramas prieteni, ne mai sarutam, dar nimic mai mult, eu dupa 4 luni de cand ma despartisem de el am incercat iar sa am pe cineva, s-a nimerit sa fie o cunostinta nu un prieten de-al lui, nu avea nimic impotriva ba chiar a zis ca el nu mai vrea o relatie, eu eram foarte atrasa de el inca, dar viata continua, era schimbat era foarte afemeiat, la extreme!Nu am apucat sa fiu cu acel baiat mai mult de o luna(mentionez ca ma culcasem o data cu acela) si a aparut iar el...a venit la mine nu avea unde sta in seara aia...stiu ca eram oarba, m-am aruncat in bratele lui ca o nebuna, am facut dragoste si am renuntat la acela ptr el.
In prezent el avea alta....o curva care o tinea ptr o afacere...ptr bani...nu a avut nimic cu aceea eu dandu-ma prietena ei..afland mereu tot..dar ma dureau pana si mesajele intre ei... cu iubirea mea...cand ea imi povestea ce vorbeste cu el..si a renuntat dupa 2 luni la aceata afacere...si apoi a devenit cel mai iubaret si serios iubit ....dar el nu are incredre in mine spune ca nu sunt fata care o stia, ca el a fost al treilea barbat si acum na daca am fost si cu ala,,,ma considera usoara...daca plec undeva trebuie sa ai spun chit ca merg pana in fata blocului, daca merg la prietena mea am cearta, ca nu am voie sa ai vad iubitul prietenei ca daca se uiat ala la mine...daca ma suna vre-un barbat de la vre-o agentie(mai lucrand in figuratie doar cu el)e gelos spune de ce ma suna pe mine si nu pe el, ca nu am voie sa zambesc la barbati ca cine zambeste este o fata usoara, ca trebuie sa imi impun punctul de vedere, sa fiu f serioasa sa nu mai fiu copilaroasa ca am o varsta, sa nu port fuste scurte, decolteuri, imi tine cont cum vorbesc cum rad de zgomotos, nu mai am voie la joburile care le avea promoter, hostess, ca stie el ca rad la barbati, ca nu am voie sa lucrez decat maxim pana se intuneca, iar daca nu fac ca el, incepe cearta, imi spune ca ma lasa, ca eu sunt vinovata ca eu am gura mare...asa zice daca incerc sa ma apar, ca sa o las asa...apoi tot el vine dupa mine, dar nu isi cere iertare doar ca ma vrea inapoi ca tot el ma iarta De cand sunt cu el am mers peste tot cu el , daca am mai mers la prietena mea acasa nu in oras de 6 ori, stam tot timpul in casa la tv, nici el nu lucreaza ca spune ca nu are cum sa faca naveta, el fiind la 50 de km de bucuresti, ne certam la 2 zile, pe nimicuri, dar groaznic, de 2 ori mi-a zis sa ies afara din casa lui fiind 12 noaptea, si 0 grade afara, prima oara fara motiv ptr aberatiii dar a doua oara m-a tot jignit ca sunt mai rau ca alea dupa centura...Doamne..cat a durut cand nu stiu ce sa mai fac ..si urasc curvele,,,ca sunt tampita, proasta, etc,,,si plangeam si a zis sa incetez ca vrea sa doarma sa plang la mine acasa...EIII si atunci i-am zis si eu ca plang dupa fostul... desii nici prin cap nu imi trecea...dar am vrut sa il ranesc eiii in clipa aia m-a luat taras sa ma scoata afara...am plans..am urlat...groaznic....dar il iubesc...am incercat sa ne despartim nici o saptamana a fost oribil, nu am mai mancat...doar fumam, plangeam,,,imi era rau...nu dormeam...si am preferat sa ma intorc..el sustine ca ma iubeste ca ma adora ca nu poate traii fara mine, ca se omoara fara mine...este foarte bun cand nu e nervos, e dragostos, mi-ar da tot...ma alinta...e perfect pana la nervi..cand parca mi-e dusman.Nu vreau sa il pierd ..vreau sa stiu daca cineva a trecut prin asa ceva si daca exista sansa de vindecare a geloziei posesive?


Vezi ca te dai de gol, in permanenta, ca esti una si aceeasi persoana, care fabrica povesti.

Sa-ti fie rusine ca nu te opresti din a-ti bate joc de noi.




Cine e Vio? Ca nu imi dau seama.





Vioooooooooooo :) .....despre cine vb aici?
cristina_boeru_30
Postat pe 16 Decembrie 2013 13:58
offff draga mea,si eu am trecut prin asa ceva,exact ce ti se intampla tie mi s-a intamplat si mie,sincera sa fiu nu cred ca exista remediu pt gelozie,poate,poate doar sa devina putin mai gelos decat este de obicei,eu m-am casatorit cu omul meu,avem si un copil impreuna,avem 10 ani de cand ne cunoastem si nici acum nu are incredere in mine desii la mine a fost primul din viata mea si avem atatia anii de cand ne stim,imi interzice sa port fuste scurte,decolteuri,sa ma machiez,sa muncesc unde vreau eu si sirul continua,dar uite ca m-am obisnuit asa pt ca il iubesc,intradevar am devenit si eu putin indiferenta cu el,incerc sa nu ascult mereu ce zice el,ma ocup mereu de copil si asa trece ziua,insa ne iubim nu putem sta unul fara celalalt,e greu in ziua de astazi ca femeia sa faca numai ce vrea barbatul dar din iubire pt persoana respectiva faci tot si sincer nu e corect,mie una mi se pare o prostie pana la urma cand te casatoresti sau esti cu o persoana nu inseamna ca este stapan pe tine,ai o viata si numai una,timpul nu se mai intoarce inapoi oricat ai vrea de mult,pacat ca in loc sa gandim cu creierul gandeste inima pt noi,nu stiu ce as putea sa iti zic,nu face aceeasi greseala ca mine,nu exista leac pt gelozie,asa va continua mereu,si e foarte naspa ca in loc sa te simti fericit intr.-o casnicie mai degraba te simti ca in puscarie bafta si i-a ca exemplu viata mea care nu s-a schimbat deloc,lupul isi schimba parul dar naravul ba
dulcik0021
Postat pe 8 Ianuarie 2014 13:04
Parca-i la balamuc , la voi .Crezi ca poti trai in asemenea conditii?
cristina55
Postat pe 10 Ianuarie 2014 01:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de o parere&un sfat urgent:(( 31 De la: kudika166148 11 Aprilie 2011 00:01
help! 15 De la: crysavu 3 Iulie 2009 13:13
te iubesk 24 De la: angelo_micnegrusiurat 14 Septembrie 2010 23:05
pareri pls 6 De la: andreea1976 2 August 2009 13:42
Obsedat de internet..... 29 De la: kudika477796 15 Ianuarie 2013 10:57