Setari Cookie-uri

cum sa scap de inhibitii....???

De la: dana_mv, la data 2009-03-14 20:15:38poti scapa de inhibii doar gasind persoana potrivita.


corect........................... ...si eu am fost d'aia care nu si nu, si nu, si nu.........pana am dat de unu care nici n-o trebuit sa ma intrebe ..................ca l-am luat eu la interval de-o ramas masca.........
_diana_
Postat pe 14 Martie 2009 23:49
iubita, o sa scapi in timp de ele...
daca esti la inceput, e normal sa vrei numai misionar, ca oricum totul e nou pentru tine. Dup-aia o sa te plictisesti si o sa vrei si altceva
kitty_krieger
Postat pe 15 Martie 2009 11:11
inseamna ca el nu ti inspira sentimentul de a te simtzii in largul tau..cred..sunt barbatzi cu care simt k pot face orice si sunt barbati fata de care am retineri.atitudinea e solutia.trebuie sa ai incredere in tine.pupici
barbie_diva_20
Postat pe 13 Aprilie 2009 05:21
Draga mea ,sunt atatea posibilitati de a te informa incat nici nu iti inchipui.
Cand e vorba de doi care se iubesc nimic nu e interzis si rusinos si spun asta pentru ca cel de langa tine stie tot despre tine,cu el imparti si raul si binele cu el faci toate nebuniile de pe pamant ,cu el te simti implinita, dar pentru asta trebuie sa nu ai nici un obstacol de care sa te cramponezi sa te lasi iubita si sa iubesti ca asa ajungi sa descoperi adevarata fata a dragostei.
Dragostea e foarte frumoasa ,e unica ,e sentimentul cel mai placut pe care il traieste fiinta umana, asa ca ...lasa draga mea inhibitiile ca nu ajuta la absolut nimic iubeste-ti barbatul in toate felurile, ca sa nu ai impresia ca daca stai cu fata in sus esti altfel decat atunci cand stai cu fundul in sus ,dar schimbarea ,noul aduce farmecul in relatie si poate incercand vei prinde gustul iti vei dori mult mai multe si mai multe
Sa nu-ti fie sila de partenerul tau pt ca iin dragoste cei doi se transforma intr-un tot ,ce e al tau e si al lui si invers,sa nu va fie sila sa va faceti oral unul celuilalt e sublim ,e unic e pacat sa pierdeti ceva din farmecul care vi-l puteti oferi ,e pacat sa nu traiti tot ce se poate unul langa celalalt daca tot a-ti facut acest pas. Iti doresc sa fii curajoasa ,sa ma asculti ca tot ce ti-am spus este din trairile mele si alcoolul...lasa-l draga mea nu ajuta crede-ma,important e sa iti doresti tu .Mi-ar face placere sa stiu ca ti-am fost de folos ,ca am reusit sa-ti dau un impuls,
Fa ce ti-am spus eu si nu vei regreta.


nanam
Postat pe 13 Aprilie 2009 08:22
Femeia trebuie sa fie plina de culoare sh interesanta.....Eu am citit multe lucruri despre ''sex''..m'am dokumentat..deoarece konsider un om informat bine iata idealul modern..Sh pot sa iti zik k daka femeia in timpul aktului sexual nu face mai nimik deoarece se sfiaza..atunci acest akt isi pierde din culoare...Nu ar trebui sa'ti fie rusine deoarece el este sotul tau si puteti sa faceti tot ceea ce va excita si va ajuta sa aveti un akt sexual normal..Tu trebuie sa'i da'i ceea ce cere deoarece exista probabilitatea k va kauta in alta parte...Prinde la curaj...Sh constientizeaza importanta sexului pentru orice barbat in kazul dat a sotului tau....Alaturi de el iti vei trai restul zilelor asa'k nu tre' sa'ti fie rusine caci ceea ce se intimpla in pat..e normal.
aleera
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:58
De la: Vicnita19, la data 2009-02-27 23:19:38decind inca eram virgina imi doream mult sa fac de toate in patul meu conjugal...dar acum fiind casatorita(de 5luni,dintre care numai 2 de relatii )...nu pot sa fac multe lucruri...am un partener bun...care imi cere(ela avindu-le din relatiile trecute ) ..dar eu nu accept..mi-e rusine sa fac.. ..ma gindesc la momentu acela ca o sa ma simt penibila de tot...cu toate acestea sotul imi zice ca se simte extraordinar("eu respect tot ce vrei,nu te pun cu forta..e ok")...
Oare se va plictisi ..??

sau mai bine sa_i fac aceste lucruri pe parcurs?ca intotdeauna intr-o relatie e bine cind e ceva nou..si nou..



Sunt proprietarul unui cabinet particular de ,,scapat fetele de inhibitii pre si postmaritale"
Programarile se fac de luni pana vineri intre orele 8-16,30 prin telefon.
Tratamentul se efectueaza de personal specializat cu materialul clientului. Rezultatele incep sa apara dupa minim 10 sedinte.
Sambata si duminica program liber pt incarcat bateriile.
Va asteptam.
aprov
Postat pe 8 Mai 2009 16:47
De la: aprov, la data 2009-05-08 16:47:58
Sunt proprietarul unui cabinet particular de ,,scapat fetele de inhibitii pre si postmaritale"
Programarile se fac de luni pana vineri intre orele 8-16,30 prin telefon.
Tratamentul se efectueaza de personal specializat cu materialul clientului. Rezultatele incep sa apara dupa minim 10 sedinte.
Sambata si duminica program liber pt incarcat bateriile.
Va asteptam.


Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 16:49
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-15 11:11:19iubita, o sa scapi in timp de ele...
daca esti la inceput, e normal sa vrei numai misionar, ca oricum totul e nou pentru tine. Dup-aia o sa te plictisesti si o sa vrei si altceva



Numai sa nu se plictiseasca el pana atunci!
aprov
Postat pe 8 Mai 2009 16:51
Si tu stai si te uiti,nu? Esti doar proprietarul cabinetului,nu?
Nu de alta, dar nu pare ca faci prea mult efort!
kudikaroxi
Postat pe 8 Mai 2009 17:45
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-13 13:52:16
De la: VisareInVant, la data 2009-03-13 13:51:17
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-13 13:48:34atunci de ce inselati voi barbatii??
sau primitzi vre`un trofeu pentru asta?


Pentru ca sunt prea multe femei frumoase in lumea asta si nu le poti avea pe toate odata.....

da' tu de respect n-ai auzit?





mda ...... ci pe rind, cite una !!!

sa fii iubit !!!!! si noi... la fel !!!!
danaf_dana
Postat pe 8 Mai 2009 20:20
in iubire trebuie sa fii lipsit de inhibitii .. asa eram si eu la inceput dar acum mi-a trecut..
_dulcik_
Postat pe 8 Mai 2009 22:16
De la: Vicnita19, la data 2009-02-27 23:19:38decind inca eram virgina imi doream mult sa fac de toate in patul meu conjugal...dar acum fiind casatorita(de 5luni,dintre care numai 2 de relatii )...nu pot sa fac multe lucruri...am un partener bun...care imi cere(ela avindu-le din relatiile trecute ) ..dar eu nu accept..mi-e rusine sa fac.. ..ma gindesc la momentu acela ca o sa ma simt penibila de tot...cu toate acestea sotul imi zice ca se simte extraordinar("eu respect tot ce vrei,nu te pun cu forta..e ok")...
Oare se va plictisi ..??

sau mai bine sa_i fac aceste lucruri pe parcurs?ca intotdeauna intr-o relatie e bine cind e ceva nou..si nou..


draga mea.......daca sotul tau este cel pe care-l doresti si iubesti........si el la fel pe tine.........o sa scapi de inhibitii,stai linistita !!!......asta si cu ajutorul lui.....dar cel mai mult cu al tau !!!!.........stii tu vb aia : DACA VREI ,POTI !!!!.........deci totul e SA VREI !!!!......la care mai adugi putin curaj.......putina dorinta........putina curiozitate.......si muuuulttaaaaaa incredere in tine si in dragostea voastra !!!.......... si-ai sa vezi ca o sa-ti si placa !!!..........doar propune-ti : CAND INTRU IN DORMOTOR,LAS INHIBITIA LA USA !!!!...........!!!.........SI ACTIONEAZA .........CA NU FACI NICI UN RAU !!!!..........IN DRAGOSTE ,CA SI IN RAZBOI...TOTUL E PERMIS !!!......... succes .......
etta
Postat pe 8 Mai 2009 22:31
De la: VisareInVant, la data 2009-03-13 13:51:17
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-13 13:48:34atunci de ce inselati voi barbatii??
sau primitzi vre`un trofeu pentru asta?


Pentru ca sunt prea multe femei frumoase in lumea asta si nu le poti avea pe toate odata.....

adica ce e asta asaa..un fel de datorie??
loveactually
Postat pe 8 Mai 2009 22:34
daca fetele sunt frumoase voi va simtiti datori sa le aveti pe toate sau cum asta?
pai si daca si ele ar face la fel ce ar mai fi pe lumea asta?? Haos NUUUUUUUU?????
loveactually
Postat pe 8 Mai 2009 22:38
Inhibitia este un proces mental...adica tu te gindesti ca anumite lucruri sint nepotrivite...si poate sint in momentul asta...In momentele intime..trebuie sa fii relaxat...poate ce iti cere el il excita mai mult...deci o cheie pentru tine ....dar daca nu esti confortabila cu asta ...nu cred ca este bine sa incerci pentru ca risti sa -ti pierzi tu excitatia....si atunci sexul poate deveni chiar neplacut...

..gindeste -te ce anume iti place tie mai mult si ce te excita pe tine...si incearca sa vezi daca atunci poti face ce-ti cere el...numai cind esti foarte excitat poti trece la un nou nivel de interactiune..dar daca ceea ce iti cere este dureros sau implica o neplacere profunda pentru tine atunci nici nu cocheta cu ideea...

In prezent relatia este inca in formare ..dureaza ani sa ajungi la un echilibru si practic si el si tu trebuie sa testati ce va place si ce nu...trebuie sa fie nenumarate lucruri care il excita asa ca rolul tau ste sa afli care sint acele lucruri...
succes
jermaine168
Postat pe 9 Mai 2009 15:59
io una cred ca o scapat de mult de inhibitii.. n'o mai postat de ceva timp .... acu' creca recupereaza timpu' pierdut
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 16:24
daca nu ti-ar face placere ce iti cere el, cred ca ar trebui sa stie si sa nu te forteze....si oricum vin toate la timpul lor :))
ioanaeu20
Postat pe 10 Mai 2009 03:39
spunei ca nu esti o panarama dupa centura si sa te trateze ca pe nevasta lui.
wild_me
Postat pe 10 Mai 2009 09:13
si eu cred ca a scapat de inhibitii
yumy
Postat pe 10 Mai 2009 09:15
De plictisit se va plictisi oricum eventual, nu-i da tot ce vrea in primele luni de casatorie ca dupa chiar ca se plictiseste. Oricum mentinerea relatie nu ar trebui sa se limiteze la ce fel de fantezii sexuale ii poti satisface ca sa il tii langa tine. Unele lucruri sunt mai usoare decat altele in pat, problema este care dintre ele te-ar putea marca si lasa urme....nu vreau sa intru in detalii dar sper ca iti dai seama la ce ma refer. Incearca sa te documentezi si in alte parti decat pe acest forum unde unii habar nu au ce vorbesc.
Da din punctul de vedere a barbatului e bine....dar din punctul de vedere a femeii cred ca mai putin cand vorbim de anumite tipuri de sex. El ea parte doar la placere nu si la durere......daca nu vrei ceva nu o face dar nu uita sa pastezi o minte deschisa cum se spune si sa evaluezi posibilitati. Iti recomand www.talksexwithsue.com, e in engleza dar s-ar putea sa iti raspunda la unele intrebari.
kerigan_ro
Postat pe 10 Mai 2009 10:52
eu cred ca i-a trecut
_dulcik_
Postat pe 10 Mai 2009 11:23
poti scapa de inhibitii cu ajutorul lui.o spun din experienta...e sotul tau la urma urmei...daca sunt chestii care nu iti fac placere nu esti obligata sa le faci..dar macar le-ai incercat inainte de a te decide?In pat trebuie sa fii relaxata..sexul pleaca de la creier de fapt,nu?daca tu te gandesti dinainte la ce se va intampla si ce iti va cere cred ca ti se taie cheful instantaneu.Simte-te libera..in control ...
toti barbatii au diverse fantezii si poate si tu le ai pe ale tale...e adevarat in acelasi timp ca nu i le poti implini pe toate ,dar poate ar fi bine sa vb despre asta..nu inainte de sex ,dar tre sa si discutati...
oricum inhibitiile vin din interiorul tau..daca ai anumite complexe si nu ai incredere in tine apar si aceste inhibitii.fii relaxata ,increzatoare si te vei simti si mai bine
stii versul ala :free your mind and the rest will follow??

joey84
Postat pe 10 Mai 2009 12:27
si eu am avut si inca mai am inhibitii cand el imi sugereaza o pozitie anume sau eu stiu...si uneori eu as vrea o pozitie anume dar mi nu stiu cum sa-i spun...dar hai sa-ti dau un sfat... cel mai bine e pe intuneric prima data,asa ai si tu curaj sa-i spui si ai curaj si sa incerci ce ti-a propus el si o sa vezi ca dupa un timp o sa te obijnuiesti si o sa t-i se para ceva normal (la mine merge )
Anonima_007
Postat pe 10 Mai 2009 13:42
Mã femeie fii tu însuți.........!!! comunicati si rrespectativa daca iti cere si tu refuzi ce? asta esti tu daca nu te placea asa nu te lua de nevasta si sa stii ca faza cu inselatu nu i obligatorie la toti deci nu te panica eu zic sa vorbiti despre nu sa intrebi necunoscuti ............ce ma enervati ! auzi la ele il rup sa nu ne lase
Andreea_Georgiana_Morphy_1
Postat pe 25 Februarie 2013 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbat FARA fantezii sexuale...PLZ HELP! 191 De la: Trecatorul 20 Aprilie 2010 15:22
Chestionar privind atitudinea fata de viata si educatia sexuala 2 De la: kudika185628 3 Iulie 2014 13:38
Problema importantat AJUTOR!!! 11 De la: kudika513288 5 Martie 2012 14:06
HELP !!!!! Sex anal fara prezervativ !!!!! O asa mare problema????? 285 De la: kudika086715 19 Februarie 2010 10:33
La ce virsta ati inceput viatsa sexuala??? 139 De la: kudika320571 8 Septembrie 2010 23:07