Setari Cookie-uri

Vreau un sfat ......

Buna!
St divortata si am o fetita de 4 ani.Akm 5 luni in urma am cunoscut un barbat din alta tara kre este si el la rindul sau divortat,insa are 2 copii k fosta.E o persoana kmsecade,zice k ma iubeste.Are de gind sa ne ksatorim,insa teama mea este dak imi va putea iubi copilul k pe propriul sau copil?!
As dori raspunsuri de la persoane k experienta!
Mersi frumos si pentru toate femeile si domnisoarele SA FITI IUBITE!
glorya20onna
Postat pe 1 Martie 2009 13:54
De la: glorya20onna, la data 2009-03-01 13:54:49Buna!
St divortata si am o fetita de 4 ani.Akm 5 luni in urma am cunoscut un barbat din alta tara kre este si el la rindul sau divortat,insa are 2 copii k fosta.E o persoana kmsecade,zice k ma iubeste.Are de gind sa ne ksatorim,insa teama mea este dak imi va putea iubi copilul k pe propriul sau copil?!
As dori raspunsuri de la persoane k experienta!
Mersi frumos si pentru toate femeile si domnisoarele SA FITI IUBITE!


Copilul nu il va iubi ca si pe propriul copil..... se va purta frumos si il va aprecia dar niciodata nu il va iubi ca si pe propriul copil..... si cred ca va trage mai mult la copii lui decat la ai altora........ asta este un mecanism lasat de la natura....
Baiat_Rezervat
Postat pe 1 Martie 2009 14:00
Cred ca in unele cazuri este posibil dar in altele nu... depinde de situatii, de oameni, de relatie... trebuie sa stati cu el impreuna ca sa iti dai seama de asta
metal
Postat pe 1 Martie 2009 14:04
BUNA, poate nu sunt in masura sa ti pot da un sfat .......dar .........o sa incerc .Deocamdata nu am copii ,poate candva.......Dar parerea mea este urmatoare ;5 luni este cam putzin , nu cred ca il cunosti f bine .si in cazul in care va cunoaste ti destul incat sa puteti intemeia o fam ,de ce crezi ca nu ar iubi copilul tau ? tu ,il vei accepta pe el cu 2 copii ,atunci si el va trebui sa te accepte ,tu vei incerca sa iubestii copii lui ,atunc si el va face asa .Eu cred ca un barbat cand te iubeste ,te accepta si cu 5 copii ,pt ca sunt o parte din tine ,si este normal sa iubeasca ceea ce face parte din tine .poate ar trebui sa vb cu el deschis ,fara ocolisuri este cel mai bine pt amandoi ,si spune ti of ul ,nu ti fie teama ,doar asa vei putea stii ce vei face ,mai departe !.....vb cu el despre copilul tau ,fii atenta la ceea ce zice ,o mama i si va da seama daca merita acel barbat dreptul ,de a fi numit tata de catre copilul tau !te pup si i ti doresc numai bine !

Postat pe 1 Martie 2009 14:05
nu stiu daca il va putea iubi ca p copiii lui,dar asta numai tu iti poti da seama urmarind situatia,dar in majoritatea cazurilor tine la el dar nu ca ai lui
iony_roxxy
Postat pe 4 Mai 2009 16:43
Eu cred ca trebuie sa va cunoaste-ti voi mai bine ...5 luni mi se pare putin pt . a lua o astfel de decizie El are doi copii ..crezi ca/i vei iubi copii lui ca pe al tau ??? I
kudika017877
Postat pe 4 Mai 2009 19:07
buna.Eu zic sa va mai cunoasteti ..sau sa va mutati impreuna.Gandeste-te si la cea mica ,ea vrea alt tatic?Treb sa fi atenta mai ales ca ai trecut printr-un mariaj care nu a fost tocmai ok daca ati divortat.Iar daca e din afara asa cum am inteles treb sa fii mai atenta...mai ales daca este arab,aici sunt mielusei si cand te duci la ei acasa sunt dracusori
Pune-ti copilul pe primul plan,vezi ce vrea si el....si treb sa va mai cunoasteti ...in timp vezi ce fel de om e
oanna_boca
Postat pe 4 Mai 2009 19:27
cred ca poti afla dak iti poate iubi copilul la fel ca pe ai lui doar dak v-ati muta impreuna...
madalina_bellyssyma_yahoo_com
Postat pe 4 Mai 2009 20:05
o sa il accepte se va intelege cu el dar nu cred ca o sa poata sa il iubeasca asa mult... una e sa fie si copilul lui si alta e ca femeia sa vina cu bagaj asa cum zic unii barbatii despre femeile singure cu copii
_dulcik_
Postat pe 4 Mai 2009 22:12
e de ajuns ca iti iubesti tu copilul....el nu are cum sa-l iubeasca ca pe propiul lui copil
ralu_zar
Postat pe 4 Mai 2009 22:26
De la: ralu_zar, la data 2009-05-04 22:26:39e de ajuns ca iti iubesti tu copilul....el nu are cum sa-l iubeasca ca pe propiul lui copil


normal nu e sange din sangele lui de aia
_dulcik_
Postat pe 5 Mai 2009 23:33
nici tu nu cred ca ii vei pe copii lui ca pe ai tai oricum cred ca va exista intelegere
yumy
Postat pe 7 Mai 2009 08:19
nu stiu dak e cineva pe lumea asta in masura sa-ti dea un sfat...decizia oricum iti apartine in totalitate, eu zic doar sa fi fff atenta si sa-l testezi bine sa vezi dak merita sau nu...nu te grabii sa iei o decizie dupa 5 luni pt k sti vb aia? mananci un sac de sare cu un om si nu sti ce-i poate capu....mai ast un pic mai cerceteaza terenu si apoi fa pasu dak chiar te iubeste va avea rabdare numa bine
bruneagra25
Postat pe 7 Mai 2009 10:08
asta depinde de la om la om si de perceptia lui asupra copiilor. daca te iubeste si e constient ca un copil nu are nicio vina, si iubeste copii in general, atunci ai toate sansele sa-l iubeasca ca si pe copilul lui, nu vad de ce nu. am mai vazut cazuri in care copii din casnicia anterioara a sotiei sunt mai iubiti decat cei proprii, chiar.
daca el e posesiv cu sangele lui, si considera ca cei doi copii ai lui au ceva special doar pentru ca au sangele lui, nu stiu ce sa zic.
dar asta vei vedea doar cand vei locui cu el. dupa o perioada de locuit impreuna, vei vedea daca in casa se vorbeste de copii lui si copilul tau, sau de copii vostri. daca se comporta la fel cu copilul tau ca si cu al lui, daca ii raspunde la intrebari fara sa-l agasesze, daca e la fel de atent la nevoile copilului tau ca si la ai lui, daca se joaca cu toti copii vostri la fel, in acelasi timp, daca ii ajuta sa se accepte intre ei, sa se cunoasca si sa se iubeasca, atunci va fi bine. ar doar traind cu el in casa o perioada lunga vei vedea daca face sau nu diferente intre copii lui si al tau.
desi un om intreg la minte nu ar trebui sa o faca, parerea mea
_diana_
Postat pe 7 Mai 2009 10:26
Tu o sa-i poti iubi pe ai lui ca si cum sunt ai tai?
ramona_00
Postat pe 13 Mai 2009 17:38
buna.....nu stiu daca sunt in masura sa iti dau un sfat,dar am sa incerc sa...te fac sa citesti povestioara mea....am fost casatorita 4 ani cu un barbat din timisoara...dim aceasta casnicie au rezultat doi copii minunati....la doi ani dupa divort,am facut iar pasul ....am gasit un barbat cu doi copii ...eram fericita....dar cand?cand nu era acasa....asa au decurs 15 ani ....bine ,nu voi sta acum sa ma explic de ce a durat atat de mult ,pina am produs ruptura,dar ce pot sa iti spun ....acest barbat si-a speriat pina si copiil lui ,ce sa mai zic de ai mei.....stii ce am reusit sa fac:sa imi bat joc de doi copii ,care sunt marcati ,care au un mic dezechilibru emotional ,privind casnicia ,viata in doi....dar ,asta e .acum incerc sa indrept lucrurile ....sa tratez ranile sufletesti ale copiilor mei.....si de ce?pentru ca am crezut>...
pentru tine ,ce as putea spune ,mai mult decat ai dat tu de inteles....un tata care isi abandoneaza proprii copii,pentru o relatie noua???????deci in mintea lui copii se cressc doar cu pensia alimentara..... .......
kudika001550
Postat pe 13 Mai 2009 20:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu simte nimic cand o ating. 8 De la: Nistor_Alexandru_2 20 Februarie 2016 14:18
costume de halloween 11 De la: Barbie30 17 Octombrie 2010 21:47
sex cu seful.. 16 De la: _dulcik_ 12 Februarie 2009 21:44
fantezii 50 De la: roscatika23 5 Iunie 2009 05:05
Sexul anal... pareri pro si contra... 247 De la: soarele 3 Aprilie 2013 20:14