Setari Cookie-uri

Ajutatzi-ma!!!

Ash vrea sa cer un sfat de la voi..... Cu 2 ani in urma am avut o relatzie de vreo luna cu un baiat, dupa care au intervenit prietenele mele invidioase shi neau despartzit. Acum nu vb cu ele... Dupa aceea anul acesta de ziua lui (adica 18 octombrie) mia facut o propunere sa ne intilnim din nou, la care nu am raspuns nici da nici nu.Insa continua sa ma sune ne intilneam o data in sapt citeodata de 3 ori shi doar atunci cind era beat shi nu avea cu cine sta.... Apoi eu mam saturat de situatzia asta shi am rupto cu el definitiv shi nici nu vorbeam cu el.... Insa tin la el mult, shi niciodata nu a adus vorba de sex shi nu a incercat nimik de genul acesta fiind informat ca oricum nu ma voi culca cu el. Cauta sa vb cu mine iar eu il ignoram caci am hotarit sal uit...

Aseara fiind ziua fratelui meu shi ca se intzeleg bine a venit shi el, ma luat deoparte shi mia spus ca ii pare rau shi ca ar vrea sa mai incerce odata cu mine eu iam raspuns categoric nu, a recunoscut ca ma suna numai cind era beat shi cind avea nevoie de mine, shi a spus ca a fost un prost ca sa purtat asha shi ca acum ii pare rau, shi sai dau o ultima shansa pe care nu o va pierde, astazi ma sunat shi mia spus deseara sa iesim impreuna, vorba e ca el a tinut la mine shi el a recunoscut asta dar oricum nushtiu ce sa fac sal iert sau sal trimit undeva cit mai departe, plus la toate ne intelegeam bine mereu shi ne simteam bine impreuna.

Datzimi va rog un sfat ce sa fac?????? Nu ash vrea sa mai sufar dar fara el sufer shi mai mult, ce parere avetzi e sincer cu mine sau nu????? Ajutatzima va rog...

Mersi anticipat!!!!!!
emoliubcik
Postat pe 1 Martie 2009 12:32
vei suferi mai mult daca accepti.oricum,alegerea iti apartine.dar,daca tu ai suferit acum din cauza lui,gandeste-te mai tarziu cum va fi.
dana_mv
Postat pe 1 Martie 2009 12:37
Iti plac betivii? daca nu, atunci scapa cat mai ai poti!
metal
Postat pe 1 Martie 2009 12:37
si cine l-a informat ca nu te culci cu el?
cinealtcineva
Postat pe 1 Martie 2009 12:41
Nui betziv doar se mai intimpla ca sa mai bea cu unele ocazii, deci nu mam exprimat corec, cind era baut nu beat....
emoliubcik
Postat pe 1 Martie 2009 12:42
Chiar eu lam informat despre aceasta, shi a acceptat shi nu a facut niciodata aluzii la tema aceasta...
emoliubcik
Postat pe 1 Martie 2009 12:44
nici amu nu te-ai exprimat corect.
cinealtcineva
Postat pe 1 Martie 2009 12:45
De la: cinealtcineva, la data 2009-03-01 12:45:10nici amu nu te-ai exprimat corect.


Ce 'ice fatutza, ca nu inteleg boaba... O traducere, ceva?
Dor_a
Postat pe 1 Martie 2009 13:09
De la: Dor_a, la data 2009-03-01 13:09:14
De la: cinealtcineva, la data 2009-03-01 12:45:10nici amu nu te-ai exprimat corect.


Ce 'ice fatutza, ca nu inteleg boaba... O traducere, ceva?


Da Dora..si eu vreau sa o ajut cu un sfat.Dar sunt prea proasta,nu inteleg!Cineva mai "din fata" care a raspuns ne zice si noua care-i spilu'?
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 13:15
Ce nu ati inteles? el o cauta numai cand bea, ea sa saturat... dar tine prea mult la el si nu vrea sa il lase... acum vrea un sfat... ce sa faca? deci?
metal
Postat pe 1 Martie 2009 13:19
Sa-l ierte si sa-i dea mai multa bautura. Asa pot sta mult impreuna.

Postat pe 1 Martie 2009 13:22
De la: Roco, la data 2009-03-01 13:22:53Sa-l ierte si sa-i dea mai multa bautura. Asa pot sta mult impreuna.

cinealtcineva
Postat pe 1 Martie 2009 13:23
De la: cinealtcineva, la data 2009-03-01 13:23:57
De la: Roco, la data 2009-03-01 13:22:53Sa-l ierte si sa-i dea mai multa bautura. Asa pot sta mult impreuna.



Postat pe 1 Martie 2009 13:25
De la: Roco, la data 2009-03-01 13:25:43
De la: cinealtcineva, la data 2009-03-01 13:23:57
De la: Roco, la data 2009-03-01 13:22:53Sa-l ierte si sa-i dea mai multa bautura. Asa pot sta mult impreuna.




mai baieti,ati rezolvat problema tipic ...barbateste!
Daca ea nu-l vrea beat?Daca el nu o vrea decat cand e beat.??
Trebuie discutat..

Si eu care voiam sa ma apuc de treaba..
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 13:30
nu stiu cati anisori ai nu m am uitat la profilul tau ,dar de multe se pun niste intrebari stupide ,care pt fiecare ar trebui sa existe o logica ..inainte de a cere un sfat nu crezi ca ar trebui sa te calmezi putin , sa gandesti la rece la intrebarea ti ar placea sa stai cu cineva care bea ? si care te suna sa u va intalniti doar cand este beat ,ametit ,a consumat un 'paharel'?????????este f simplu ,nu cred ca exista vreo fata sa le placa baietii care consuma regulat ori de cate ori sunt impreuna .in 2 ani ,voi a ti foat imp o luna ,si cateva intalniri pe parcurs ,fi serioasa ,gandeste matur ,sunt sigura ca exista cineva pus deoparte pt tine .daca tu i l accepti asa cum este ,este decizia ta ! si urmarlile le vei simti singura !

Postat pe 1 Martie 2009 13:33
De la: ella_c, la data 2009-03-01 13:30:17
De la: Roco, la data 2009-03-01 13:25:43
De la: cinealtcineva, la data 2009-03-01 13:23:57
De la: Roco, la data 2009-03-01 13:22:53Sa-l ierte si sa-i dea mai multa bautura. Asa pot sta mult impreuna.




mai baieti,ati rezolvat problema tipic ...barbateste!
Daca ea nu-l vrea beat?Daca el nu o vrea decat cand e beat.??
Trebuie discutat..

Si eu care voiam sa ma apuc de treaba..

Ce treaba de 1 Martie ?!! Tu nu vezi ca e rost de chef ?!

Postat pe 1 Martie 2009 13:34
De la: ella_c, la data 2009-03-01 13:30:17
De la: Roco, la data 2009-03-01 13:25:43
De la: cinealtcineva, la data 2009-03-01 13:23:57
De la: Roco, la data 2009-03-01 13:22:53Sa-l ierte si sa-i dea mai multa bautura. Asa pot sta mult impreuna.




mai baieti,ati rezolvat problema tipic ...barbateste!
Daca ea nu-l vrea beat?Daca el nu o vrea decat cand e beat.??
Trebuie discutat..

Si eu care voiam sa ma apuc de treaba..

ce treaba?
cinealtcineva
Postat pe 1 Martie 2009 13:34
Ce repede sariti mai baieti..e de chef?Unde?

Eu vreau sa fac curat ..poate mut si niste mobila prin casa..Va bagati?
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 13:38
De la: Roco, la data 2009-03-01 13:34:01
Ce treaba de 1 Martie ?!! Tu nu vezi ca e rost de chef ?!


Roco,1 Martie este o zi ca oricare pentru multe dintre noi..
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 13:42
In loc sa stai pe net sau sa muti mobila prin casa, mai bine te-ai duce cu iubitul intr-un atrium sau unde bate soarele stand la un pahar de vin.
(asta e valabila pentru toti...)

Postat pe 1 Martie 2009 14:57
De la: ella_c, la data 2009-03-01 13:38:49Ce repede sariti mai baieti..e de chef?Unde?

Eu vreau sa fac curat ..poate mut si niste mobila prin casa..Va bagati?


Ella , vrei sa vin sa te ajut , o distractie mica asa ca fetele:))))
__LL__
Postat pe 1 Martie 2009 15:05
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-01 15:05:58
De la: ella_c, la data 2009-03-01 13:38:49Ce repede sariti mai baieti..e de chef?Unde?

Eu vreau sa fac curat ..poate mut si niste mobila prin casa..Va bagati?


Ella , vrei sa vin sa te ajut , o distractie mica asa ca fetele:))))


Da!!!In baza barbatilor...ia uite-i ce se fofileaza!
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 15:23
De la: ella_c, la data 2009-03-01 15:23:11
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-01 15:05:58
De la: ella_c, la data 2009-03-01 13:38:49Ce repede sariti mai baieti..e de chef?Unde?

Eu vreau sa fac curat ..poate mut si niste mobila prin casa..Va bagati?


Ella , vrei sa vin sa te ajut , o distractie mica asa ca fetele:))))


Da!!!In baza barbatilor...ia uite-i ce se fofileaza!



In loc sa ''dea cu flori in femei de 1 Martie :)))))) ei stau si filozofeaza ...eu nu inteleg de ce azi li se ureaza la multi ani numai femeilor ?? la barbati nu vine si la ei primavara ? N-ar vrea si ei sa mearga la terasa, ca baietii sa stea cu burtica la soareee??? e discriminare , eu zic sa ne sunam baietii din viata noastra si sa le spunem si lor la multi ani de 1 Martie ...pai ce inseamna asta???
__LL__
Postat pe 1 Martie 2009 15:55
De la: Roco, la data 2009-03-01 14:57:16In loc sa stai pe net sau sa muti mobila prin casa, mai bine te-ai duce cu iubitul intr-un atrium sau unde bate soarele stand la un pahar de vin.
(asta e valabila pentru toti...)



Dar de ce cu iubitul neaparat ? Uite ca eu ies cu fetele si poate cu niste baieti

Postat pe 1 Martie 2009 16:00
Mersi celor care au scris sfaturi.. Dar celor care nu au facut decit sa se rida asupra problemei mele, vreau sa le spun, daca nu le place sa ajute oamenii atunci chiar nu au ce cauta pe acest site. Shi sa va mai spun ca nu e dependent de alcool, shi cind ii spun eu sa nu bea el ma asculta. El nu era asha ci doar dupa ce a suferit din dragoste asha sa facut rau, insa shtiu cal voi putea schimba, shi va rog cei care nu fac decit sa rida asupra mea shi al lui, nici nu mai scriti... Hai chiar voi baietzii de pe acest site, nu obishnuitzi sa tragetzi cite un paharel???????? Asha va desconsideratzi pe voi caci totzi avetzi slabiciunea asta!!! Sau voua nu vi sa intimplat sa va imbatatzi shi sa cautatzi pe cineva cu care s va fie bine?????? Hai fitzi serioshi...................
emoliubcik
Postat pe 2 Martie 2009 11:56
dupa parerea mea tu singura ti ai cam raspuns la intrebari...si nu i dai lui o sansa va dati voua o sansa ca si cuplu.eu zic sa incerci....decat sa ti para rau mai tarziu..
deya_dee
Postat pe 4 Martie 2009 14:55
stai cu el si pune-i conditia sa nu mai bea.

Postat pe 28 Aprilie 2009 10:12
Oh my God, fata draga. M-am uitat din curiozitate sa vad cati ani ai. Cand am vazut 16, m-am lamurit. Nu te supara
In primul rand in cazuri din astea nu exista absolut nici o diferenta in a te cauta cand e beat sau baut. Deci hai sa fim serioase, daca ar fi avut intentii serioase, ti-ar fi demonstrat, iar cat despre prietenele invidioase cred ca ar trebui sa le multumesti ca te-au scapat de o lichea. Nu mai fi naiva si revino cu picioarele pe pamant. Sa nu crezi ca daca nu a adus vorba despre sex, nu s-a gandit la asta. Poti sa se bati cu pumnul in piept cat vrei tu si sa sustii sus si tare ca nu te vei culca cu el. Insa in momentul in care va simti ca ai lasat garda jos, va profita, iar tu vei ceda. Esti prea mica ca sa ai experiente din astea cu baietii de genul asta. E un sfat bine intentionat, tu faci cum vrei.
Ai grija de tine
katalinutzza
Postat pe 5 Mai 2009 09:43
ceao mis ramona din arad am 16 ani si simcera sa fiu si eu am trecut printro situatie nu egzact la fel da pe aproape .........
Si ce am vrut sa iti zic ,,,mai dai o sansa k poate dak erai u in locu lui meritai o sansa....
Eu asa gandesc k si eu am suferit fffffff mult si mai sufara k no mie plecat prietenu da lasa asta akuma vb de nu de mn
Asa ...........deci .......dai o sansa da as vrea sa iti zic sa fie prima si ultima
Spunei "daca te schimbi da iti mai dau o sansa"si u il pui intro postura k dak tine la u se va schimba si u vei observa schimbarea asta imd ..........
Incearca sa ierti dak iubesti k totzi gresim nu
Poate si u iai gresit lui da fara sa vrei sau sa sti.........pur si simplu prin faptu k ai vrut sa ii areti k il iubesti intelegi eu ma bucur enorm de mult k am fost poate de ajutor poate nu da dak poate faci ce am zis si am gresit cu ceva te rog sa ma ieri ai vrut un sfat eu ma cred in masura la ani mei sa dau un sfat kand e vorba de dragoste .......iubire....etc.....
k si eu am trecut prin forte multe chesti dureroase si am facut multe gresei la viatza mea de exemplu ce-a mai mare e asta k iubesc un baiat care cred eu k isi bate joc de mn si multi mior zis asta nu e bogat.nu bea.nu are maisna faina nu e frumos ..si nici eu nu ma consider frumoasa dar fatza de el pot zice k mis papusa multi mior zis dar eu il iubesc de mult timp pur si simplu il iubesc pt ce-a ce e nu pt ce are el
ramonika_papusica
Postat pe 5 Mai 2009 21:25
De la: ramona_tole16, la data 2009-05-05 21:25:57ceao mis ramona din arad am 16 ani si simcera sa fiu si eu am trecut printro situatie nu egzact la fel da pe aproape .........
Si ce am vrut sa iti zic ,,,mai dai o sansa k poate dak erai u in locu lui meritai o sansa....
Eu asa gandesc k si eu am suferit fffffff mult si mai sufara k no mie plecat prietenu da lasa asta akuma vb de nu de mn
Asa ...........deci .......dai o sansa da as vrea sa iti zic sa fie prima si ultima
Spunei "daca te schimbi da iti mai dau o sansa"si u il pui intro postura k dak tine la u se va schimba si u vei observa schimbarea asta imd ..........
Incearca sa ierti dak iubesti k totzi gresim nu
Poate si u iai gresit lui da fara sa vrei sau sa sti.........pur si simplu prin faptu k ai vrut sa ii areti k il iubesti intelegi eu ma bucur enorm de mult k am fost poate de ajutor poate nu da dak poate faci ce am zis si am gresit cu ceva te rog sa ma ieri ai vrut un sfat eu ma cred in masura la ani mei sa dau un sfat kand e vorba de dragoste .......iubire....etc.....
k si eu am trecut prin forte multe chesti dureroase si am facut multe gresei la viatza mea de exemplu ce-a mai mare e asta k iubesc un baiat care cred eu k isi bate joc de mn si multi mior zis asta nu e bogat.nu bea.nu are maisna faina nu e frumos ..si nici eu nu ma consider frumoasa dar fatza de el pot zice k mis papusa multi mior zis dar eu il iubesc de mult timp pur si simplu il iubesc pt ce-a ce e nu pt ce are el


tu habar n'ai sa scrii si cica stii ce'i iubirea...
du'te mai fetitzo si mai pune mana pe o carte.... ai 16 ani... nu'ti trebuie baieti la varsta asta... dap'ai sa mai dai sfaturi din astea....
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 21:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
metropolitan 1 De la: miulet 1 Martie 2009 08:06
help me 7 De la: steffy91 7 Ianuarie 2012 11:42
Cred ca-mi place de medicul meu....! 265 De la: geo_x 27 Iulie 2009 21:22
Sa merg sau sa nu merg. help!!! 27 De la: Eva32 31 Iulie 2011 01:12
M-am indragostit de o tipa de pe acest forum!!! 452 De la: Max2 20 Noiembrie 2011 18:43