Setari Cookie-uri

obsesii,fixuri,manii

Obsesia mea este greuatea mea corporala.Momentam am 43 de kg si tot grasa imi pare k sunt ,tin sa precizez ca am o inaltime de 1,52 .Dar am ramas obsedata de asa ceva din cauza unei colege care cand eram pe clasa a 100-,ce-i drept aveam 48 de kg,imi zicea Celina.Aia fiind o actrita dintr-o telenovela super grasa.Si de atunci sunt obsedatta ca sunt grasa,in rest nu pot zice ca am manii sau obsesii foarte anormale.As dori un sfat referitor la fixul acesta.
Mariposyta
Postat pe 3 Martie 2009 17:43
mda...topic nou?Parca mai era unul la fel..
Mania mea este priostia!A altora in special...

Sa-ti raspund...Esti grasa?Ti-ai calculat IMC-ul?
Cred ca esti obeza...Inca doua ca tine si dau navala iar distribuitorii de pastile minune si ceaiuri ultra sperctaculoase!
Nu esti grasa!!!!
ella_c
Postat pe 3 Martie 2009 18:43
De la: teoarmy_teoarmy, la data 2009-03-03 17:43:19Obsesia mea este greuatea mea corporala.Momentam am 43 de kg si tot grasa imi pare k sunt ,tin sa precizez ca am o inaltime de 1,52 .Dar am ramas obsedata de asa ceva din cauza unei colege care cand eram pe clasa a 100-,ce-i drept aveam 48 de kg,imi zicea Celina.Aia fiind o actrita dintr-o telenovela super grasa.Si de atunci sunt obsedatta ca sunt grasa,in rest nu pot zice ca am manii sau obsesii foarte anormale.As dori un sfat referitor la fixul acesta.


Mda ....daca mesajul tau nu este un strigat de ajutor atunci tre sa fie un mod original de a capata complimente

Cum se manifesta obsesia ta ?
iris_4_ever
Postat pe 3 Martie 2009 21:41
ai foarte mare grija sa nu dai in anorexie..foarte mare grija..din ce am vazut in poze nu-i vorba de a fi grasa

Postat pe 15 Aprilie 2009 21:46
Nu esti grasa...si sa stii ca baietilor,in general,le plac fetele mai cu forme...daca esti prea slaba...nu e asa de bine...vezi sa nu te imbolnavesti...
camelusha83
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:19
De la: teoarmy_teoarmy, la data 2009-03-03 17:43:19Obsesia mea este greuatea mea corporala.Momentam am 43 de kg si tot grasa imi pare k sunt ,tin sa precizez ca am o inaltime de 1,52 .Dar am ramas obsedata de asa ceva din cauza unei colege care cand eram pe clasa a 100-,ce-i drept aveam 48 de kg,imi zicea Celina.Aia fiind o actrita dintr-o telenovela super grasa.Si de atunci sunt obsedatta ca sunt grasa,in rest nu pot zice ca am manii sau obsesii foarte anormale.As dori un sfat referitor la fixul acesta.


Fetita cred ca esti nauca!Mai bine mergi la un psiholog sa vb despre 'piticii'pe care ii ai pe creieras!Serios,te poti imbolnavii.IMC-ul tau este cm de 18.7 asa k se considera ca esti o pers cu o greutate normala!Nu te poti numi nici macar plinuta apai grasa of lasa prostiile
bebe_Cristina
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:28
De la: teoarmy_teoarmy, la data 2009-03-03 17:43:19Obsesia mea este greuatea mea corporala.Momentam am 43 de kg si tot grasa imi pare k sunt ,tin sa precizez ca am o inaltime de 1,52 .Dar am ramas obsedata de asa ceva din cauza unei colege care cand eram pe clasa a 100-,ce-i drept aveam 48 de kg,imi zicea Celina.Aia fiind o actrita dintr-o telenovela super grasa.Si de atunci sunt obsedatta ca sunt grasa,in rest nu pot zice ca am manii sau obsesii foarte anormale.As dori un sfat referitor la fixul acesta.


uf... pe mn sora mea ma alinta grasa.... chiar shi cand ajunsesem la 40 de kile tot grasa imi spunea io avand cam 9 cm peste tine... shi io slabisem rau de tot de la 54 la 40 tot din obsesie. stai asha k nu dau vina pe sora mea... asta ziceam vis a vis de celina :D

ma rog... shi acu vreau sa slabesc k iar am ajuns la 53.... dar nu mai vreau pastile.... toti imi zic k s ok asha... deshi io ma percep plinutza.... dar in realitate stiu k s ok.

o obsesie o sa ramana igiena corporala.....

manie? sa fie totu k mine... oriunde... dar nu prea e....

fixista? ohoooooooooooooooooooooo...... aci am o lista..... dar cel mai mult pot spune k s fixista la asortatu culorilor la vestimentatie mai nou.....

dc mi mai amintesc ceva.... iti spun... sau mai bine sa i intreb pe cei din juru meu... k ei sunt cei mai in masura
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:41
De la: camelusha83, la data 2009-04-16 13:19:23Nu esti grasa...si sa stii ca baietilor,in general,le plac fetele mai cu forme...daca esti prea slaba...nu e asa de bine...vezi sa nu te imbolnavesti...


pai dap... normal k le plac fetele cu forme.... k tb sa mai puna shi ei mana pe ceva.... k ce fac ei cu 2 oase infipte in....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:42
De la: teoarmy_teoarmy, la data 2009-03-03 17:43:19Obsesia mea este greuatea mea corporala.Momentam am 43 de kg si tot grasa imi pare k sunt ,tin sa precizez ca am o inaltime de 1,52 .Dar am ramas obsedata de asa ceva din cauza unei colege care cand eram pe clasa a 100-,ce-i drept aveam 48 de kg,imi zicea Celina.Aia fiind o actrita dintr-o telenovela super grasa.Si de atunci sunt obsedatta ca sunt grasa,in rest nu pot zice ca am manii sau obsesii foarte anormale.As dori un sfat referitor la fixul acesta.


Asta se numeste anorexie sa stii. Ca si obezitatea, e considerata boala vremurilor noastre.
koph
Postat pe 17 Aprilie 2009 07:26
Probabil esti bulimica sau anorexica, ai o greutate normala in raport cu inaltimea, obsesia ta e nejustificata, grasa nu ai cum sa fii, daca te preocupa aspectul fizic corporal, fa sport pt a-ti tonifia abdomenul si pt a da un alt aspect pielii! Sa nu cazi in continuare in aceasta problema, esti frumoasa, stii asta, nu esti grasa si Celina era supraponderala, ea e bolnava de obezitate, tu probabil esti de bulimie sau anorexie... vindeca-te! tu poti ! tu singura...!!!

Postat pe 18 Aprilie 2009 00:13
De la: teoarmy_teoarmy, la data 2009-03-03 17:43:19Obsesia mea este greuatea mea corporala.Momentam am 43 de kg si tot grasa imi pare k sunt ,tin sa precizez ca am o inaltime de 1,52 .Dar am ramas obsedata de asa ceva din cauza unei colege care cand eram pe clasa a 100-,ce-i drept aveam 48 de kg,imi zicea Celina.Aia fiind o actrita dintr-o telenovela super grasa.Si de atunci sunt obsedatta ca sunt grasa,in rest nu pot zice ca am manii sau obsesii foarte anormale.As dori un sfat referitor la fixul acesta.



AOLEO!!!!!!! CE MA ENERVATI VOI SOMALEZELOR CARE VA VEDETI GRASE!!!! esti o slaba ma!!! intelege odata!!!!
l_diana_c
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:17
daca vine vorba de obsesii cred ca am capatat si eu una de vre-un an: nu suport sa vad hainele nearanjate perfect in dulap. daca un tricou nu e asezat in rand cu celalalte trebuie sa le asez din nou pe toate. presupun ca m se trage de la faptul ca din toamna anului 2008 nu am mai beneficiat decat de 1 singur dulap pt obiectele de uz personal si pobabil din dorinta de a le gasi un loc adecvat tuturor am dezvoltat aceasta manie. in rest mai acord o atentie deosebita, dupa cum considera unlele persoane exagerat de mult, unghiilor care trebuie sa arate impecabil, sa aiba o culoare intensa, caci daca nu e asa imi fac timp si remediez asta, indiferent de cat de ocupata as fi.alte fixuri nu cred ca mai am,caci nici cei din jur nu mi-au zis ceva in sensul asta:d
laiyila_88
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:22
au am obsesie legata de curatenie....
_dulcik_
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire sau..interes? 37 De la: free_to_be_happy 7 Iunie 2010 10:20
Relatia perfecta=sarcina imposibila 7 De la: NAMASTE 29 Iulie 2008 01:32
cat timp tine durerea? 36 De la: Trixibell 16 August 2009 21:40
ce voi face cu viata mea... 8 De la: kudika503694 22 Aprilie 2015 07:09
adoptia 7 De la: emilia85 7 Noiembrie 2011 10:20