Setari Cookie-uri

Barbatul-capricorn

ma poate ajuta si pe mine cineva,cum pote fi facuta fericita relatia dintre o femeie leu si un barbat capricorn,mai ales cind la mijloc mai e si un copil?
bambuchica
Postat pe 5 Martie 2009 00:08
Sincer nu stiu ca si eu sunt cam in aceeasi situaitie ca si tine...eu sunt leu si sotul e fecioara si nu ne mai intelegem de nicio culoare ...deja devine prea stresanta situatia.cat timp are copilul tau ? a mea are 5 saptamani
andreeiuza
Postat pe 5 Martie 2009 00:15
draga dedeiutza,puiul meu are 6luni si jumatate.normal conform zodiacelor se spune k,capricornii sint de fel foarte familisti,si,k leii sint cei care fug dupa asa zise aventuri,dar eu tin sa contrzic toate zodiacele din lume k nu-i asa,si asta nu afirm la nimereala ci pe fapt concret,adica eu am mai fost casatorita tot cu un capricorn,m-am despartit de el si m-am recasatorit din pacate tot cu un capricorn,diferenta a fost k primul era din prima decada a zodiei si al doilea este din a doua decada
bambuchica
Postat pe 6 Martie 2009 00:40
mai ... nu numai faptul ca e capricorn e important.
mai sunt multe alte planete care isi pun amprenta asupra personalitatii unui om.
poate sa fie capricorn pentru ca e soarele in acea zodie si toate celelalte planete sa-l faca sa se poarte ca un scorpion mai mult.... e doar un exemplu aiurea ca sa te prinzi de chestie.
acum daca tot tu esti cea care ai adus vorba de zodie si cum sa faci sa va fie bine,
mergeti la un astrolog.
pe bune.
dar musai sa aveti orele exacte de nastere.
daca nu le mai stiu parintii puteti sa mergeti la maternitate sau la spitalul judetean si sa cereti copie dupa fisa de observatie.
apoi cu orele si cu dorintza de a alfa cat mai multe despre voi si cum sa faceti sa va fie bine daca asta ziceti ca va e dorintza, mergeti la un astrolog da musai priceput sa fie!
si o sa fiti mirat cum de va vorbeste despre voi de parca va citeste din carte si, o sa aflati daca se merita sa va mai petreceti timpul unul cu altul si atunci sa fiti sigur ca vi se ofera si solutii dar e de munca din parte voastra, sau daca nu e cazul
numai bine.
artemshy
Postat pe 25 Martie 2009 10:51
este foarte greu
pentru ca leul vrea sa domine si barbatul capricon este ambitios din fire
marivlasceanu
Postat pe 3 Mai 2009 12:14
Barbatii Capricorn isi iubesc cariera si sunt extrem de ambitiosi. Au planuri marete de viitor si isi doresc, de cele mai multe ori mai presus de orice, stabilitate financiara si posibilitatea de a-si achizitiona obiecte foarte scumpe, inaccesibile majoritatii oamenilor. Alaturi de un barbat Capricorn, te vei simti mereu ca intr-un montagne russe, intrucat relatia voastra va fi plina de suisuri si coborasuri: atunci cand isi permite sa te rasfete, va fi cel mai fericit om de pe pamant, insa, atunci cand va simti ca stagneaza din punct de vedere financiar, va deveni gelos, iar sentimentul de dezamagire va plana si asupra relatiei voastre.
Iubytzy_k
Postat pe 11 Mai 2009 13:12
mda..tot d un capricorn am si eu parte si snt fte orgoliosi ambitiosi si ftee egoisti:D
nush c s mai fac.....dar sper k pe parcurs s se mai skimbe situatia:D
zana_maseluta
Postat pe 11 Mai 2009 16:56
Adevarul este ca trebuie apreciat barbatul care munceste si aduce banii acasa!
Eu m-am indragostit de un capricorn si sper sa mearga relatia!
gfe
Postat pe 11 Mai 2009 18:54
nu stiu ce barbati ati cunoscut voi zodia asta dar eu am avut parte de cel mai rau egoist,rigid, cat esti noutate te inebuneste cu, complimente ...ca mai apoi cand apare ceva mai interesant sa te lase cu ochii in soare si asta n-ar fi o mare chestie ...toti suntem tineri ...dar el nu-ti da nici o explicatie (am niste probleme) si nici macar nu e barbat sa ti spuna aaaa am uitat si vrea sa ramaneti prieteni
poate asta e doar o exceptie
toate cele bune
ramiii
Postat pe 11 Mai 2009 22:17
sa scimbi un barbat capricorn :O:Omai bine cauti acul in carul cu fan :)) eu pe capricornul meu nu incerc sa il schimb, incerc sa ii scot niste idei fixe pe care le are dar de 2 ani nu reusesc sunt mai incapatanati decat magarii :):):):)
Iubytzy_k
Postat pe 13 Mai 2009 11:58
ufff unde o fujit danutza sa ne explice ea cum sta treaba cu barbatu' capricorn
Diavolyta_
Postat pe 13 Mai 2009 12:29
asa e:)...mai greu eu pot s spun k am reusit un pik t dot...dar s vede..isr cand lasa d la el face in asa fel incat s crezi k u nu ai avut niciun amestec in toata treaba:D
zana_maseluta
Postat pe 13 Mai 2009 17:53
hi
Cassey
Postat pe 19 Mai 2009 10:56
of....mai fetelor...si zodile astea au un sens..acum doar nu ne gasim fericirea doar ca zice x..y...z....ca una zodie este compatibila cu alta....trebuie sa sti tu cum este acea persoana sa decizi daca sa ramai cu ea...dupa suflet,comportament,caracter....nu zodie asta e ceva in plus...asa de forma cu zodia...si eu ma inteleg bine cu gemenii si sunt pesti...insa nu am pus accent pe zodie..ci pe faptul cum este el ca persoana....cunosc zodii la fel ca a mea..si suntem diferiti...nu toti suntem la fel...nu toti gindim la fel....
pamela_1
Postat pe 19 Mai 2009 13:08
eu stii ce cred eu capricornul a fugit pe campie cauta pe cineva sa impunga
yumy
Postat pe 19 Mai 2009 13:10
yumi zapacita si pe cine a impuns?
pamela_1
Postat pe 19 Mai 2009 13:25
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-13 12:29:31ufff unde o fujit danutza sa ne explice ea cum sta treaba cu barbatu' capricorn


Am tot citit de "danutza" asta dar nu am gasit nici un topic unde sa fi scris ea... Cine e? Nu de alta dar mie imi place tare numele asta si n-as vrea sa trebuiasca sa imi schimb ID-ul


Iar in leg cu capricornii... Nu stiu daca toti sunt la fel, asa cum spunea cineva sunt o mie de lucruri care influenteaza personalitatea unui om in afara de zodie... Doar ca fostul meu sot era exact ca in tipar: ambitios, nu ii pasa decat de bani, de afacerea si de familia lui, se considera mai bun ca oricine, nu greseste niciodata cu nimic... si cum scria pe undeva pe aici pe un forum "este orb si surd la suferinta sau la sentimentele celor din jur desi asta nu se vede de la inceput, pana te are in plasa stie sa se comporte
danna_danutza
Postat pe 22 Mai 2009 00:50
eu sunt taur i barbatul meu balnta...si eu cu balantele nu mam inteles niciodata chiar dak nush dak sunt compatbili ,,idea e ca nu zodia conteaza ci cei doi parteneri...cat las unul de la celalalt si aa mai departe ptr a face aceea relatie sa mearg...eu am lasat din caracterul meu independent mult ca sa pun bazele acestei familii am si avem impreuna si un copil.va pup
Christinaa4ever
Postat pe 12 Iunie 2009 13:34
cam greu capricornul este ambitios si leul vrea sa domine este foarte greu asa ca unul din voi trebuie sa cedeze asta e
marivlasceanu
Postat pe 12 Iunie 2009 23:06
De la: ramiii, la data 2009-05-11 22:17:55 nu stiu ce barbati ati cunoscut voi zodia asta dar eu am avut parte de cel mai rau egoist,rigid, cat esti noutate te inebuneste cu, complimente ...ca mai apoi cand apare ceva mai interesant sa te lase cu ochii in soare si asta n-ar fi o mare chestie ...toti suntem tineri ...dar el nu-ti da nici o explicatie (am niste probleme) si nici macar nu e barbat sa ti spuna aaaa am uitat si vrea sa ramaneti prieteni
poate asta e doar o exceptie
toate cele bune


f buna descrierea si f precisa..sigur sa nu generalizam, insa si eu am avut aceeasi experienta cu un capricorn..deloc de pretuit..
parca e cel pe care l-am cunoscut eu....exact descrierea lui este....de asta s-a si terminat, foarte las, egoist si iresponsabil si mai ales rigid!!!
kudika021802
Postat pe 15 Iunie 2009 01:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mincinos mizerabil 31 De la: Rumytwos 10 Noiembrie 2014 16:28
va rog ajutati-ma!! 4 De la: razz 2 Mai 2010 00:32
cum era mIRC-ul odata pentru persoanele care voiau sa se cunoasca:)) 11 De la: kudika_25894 10 Iunie 2013 20:22
Rochie mireasa 1 De la: kudika115534 8 Februarie 2010 14:39
fecioara & fecioara 30 De la: pamela_1 29 Mai 2009 16:28