Setari Cookie-uri

Ce simt ?

Buna , ma numesc Andreea si am 18 ani . Incep prin a va povesti pe scurt despre relatia mea de 3 ani cu iubitul meu . Ne am cunoscut , ne am placut si uite ca si acum suntem impreuna .El este primul meu prieten ,primul baiat care m a tinut de mana ! Si pana aici totul bine si frumos , pana cand , vara trecuta si a facut simtita prezenta baiatul de care mi a placut mie cand eram mica , el era fitos , plin de el , mai golanas asa , nu era vorba de dragoste ci pur si simplu imi placea . El este din Spania dar vine constant acasa si vara trecuta , dupa ce nu mai vorbisem 1 an de zile din cauza relatiei mele , m a rugat sa ies putin sa ma vada , pentru ca nu intelege dc nu mai vrb cu el . Eu am iesit din pura curiozitate, vroiam sa vad daca este la fel de plin de el dar ... pot sa zik k a fost grozav , ne am simtit bine impreuna , am vorbit vrute si nevrute . A 2 a seara mi a propus sa ies iaras , pot sa zic ca era ceva diferit,ceva nou ce nu mai facusem pana atunci . Aveam emotii , ma simteam cu musca pe caciula , imi parea rau si totusi imi placea ce se intampla . Am iesit 6 seri , apoi el a plecat . In a 4 a seara m a sarutat ... dinr o data.NU MA ASTEPTAM . Dupa cea de a 6 a seara a plecat. Imi trimitea mesaje si imi spunea ca el crede k ma place, ca sigur ma place . A ajuns acasa si am continuat sa vorbim pe net si la tel . Intr o seara ma anunta ca va venii in tara. Mi a parut bine ,m a bucurat vestea . A ajuns acasa si ... clar , am iesit iarash , doar ca de data asta a fost altfel . Tipul parea mai mult decat interesat de mine , mi a zis ca nu stie ce simte , ca e chimie , ca se simte bine in prezenta mea . A fost totul la fel de interesant ca 1data . Cand a trebuit sa plece , ne parea rau amanduror , ma suna si imi trimitea mesaje . Mi a spus ca pana si guma de mestecat ii aminteste de mine , de respiratia mea . Vorbim si acum pe net si la telefon si imi spune ca e nerabdator sa vina la vara acasa si sa il plimb cu masina ;)) ! El avea o relatie tot de 3 ani , doar ca luna trecuta mi a zis ca s a despartit de prietena lui . Nu stiu daca este adevarat , dar el asa sustine ! Recunosc ca ma gandesc la el . Faptul ca vorbim ore in sir pe net , la tel imi alimenteaza starea asta pe care nu mi o pot explica . Uneori imi doresc sa il vad . Prietenul meu actual este un baiat de nota 10 ma simt bine in compania lui si am si sentimente fata de el ... sau... nu mai am ?! Nu am vrut sa va plictisesc cu povestioara mea . Am nevoie de sfaturi sincere . Va multumesc mult de tot . Va pup
kudika188182
Postat pe 29 Mai 2010 03:07
In mod normal, la 18 ani, ti-as spune ca sunt doar experiente din care vei invata cate ceva, vei deveni femeie. Si ca nu ar trebui sa-ti faci griji pe cine "iubesti" sau cine te "iubeste" in povestea asta.
Totusi, imi permit sa-ti dau un sfat: ai grija de tine, ai grija cum te joci cu sentimentele altuia. Si invata sa apreciezi omul care merita.
In rest, traieste-ti viata frumos. Ai timp sa le faci pe toate.
rashela
Postat pe 29 Mai 2010 03:48
si relatia cum o sa fie?doar la net si telefon?
one_size
Postat pe 29 Mai 2010 21:57
Eu as zice sa ramii totusi la primul.Cel dea-l doilea sa nu fie un pic smecheras, sa te prosteasca pina ii cazi la pat si pe urma la revedere.Si cine va fi aia care va suferi? tu binenteles.Nu te lasa dusa de val.Eu mi=am expus o parere tu faci ce vrei.Dar ai grija.Nu da vrabia din mina pe cea din gard.
kudika098645
Postat pe 29 Mai 2010 22:07
Nu vreau sa ma despart de prietenul meu , dar vine vara si el va veni acasa si ... atunci ce o sa fac ptr k nu imi e indiferent . Si ... nu cred ca se pune problema , adica nu vor exosta relatii intime intre noi , eu inca nu mi am inceput viata sexuala propriu zis . Stiu ca e greu de crezut avand in vedere ca am o relatie de atat timp .. in fine nu vreau sa intru in detalii . e vorba ca m a ametit timpul asta , al 2lea si .. offf e complicat . ms ptr sfaturi o sa tin cont !
kudika188182
Postat pe 29 Mai 2010 23:31
Bine ar fi fost daca nu te impilicai si in a doua relatie.Nai mai fi fost in situatia asta acum.
kudika098645
Postat pe 29 Mai 2010 23:45
Da , cred k asa este , dar mereu a facut parte din viata mea . pe cel de al doilea il cunosc de vreo 6 ani . timp in care am vrb in continuu , cu exceptia acelui an ! Si nu e relatie , adica e mai mult un flirt , noi nu am cazut d acord ca avem o relatie sau ceva de genul . poate sunt putin naiva si copila .el are pe cineva acolo chiar daca zice ca nu mai e cu ea . si nu stiu , sunt atat de confuzaaaaaaaaaa!!!!!! iti multumesc ptr k imi raspunzi si imi dai sfaturi .
kudika188182
Postat pe 30 Mai 2010 00:03
Cu multa placere.In cazul asta , doar tu si inima ta vor decide.Daca e asa cum spui, atunci da-i crezare si incearca ceva mai mult cu el.Poate totusi nu te minte.Desi eu am mici indoeli.Dar poate ma insel.
kudika098645
Postat pe 30 Mai 2010 05:09
esti naiva, da
daca isi pune mintea te ia, te invarte si ii si cedezi in vreo 2 sapt, poate ..

daca ala e de 10 dc vrei te gamdesti la altu ?
si dc n ai facut o inca cu el?
beyoance
Postat pe 6 Iunie 2010 21:30
De la: kudika188182, la data 2010-05-29 23:31:06Nu vreau sa ma despart de prietenul meu , dar vine vara si el va veni acasa si ... atunci ce o sa fac ptr k nu imi e indiferent . Si ... nu cred ca se pune problema , adica nu vor exosta relatii intime intre noi , eu inca nu mi am inceput viata sexuala propriu zis . Stiu ca e greu de crezut avand in vedere ca am o relatie de atat timp .. in fine nu vreau sa intru in detalii . e vorba ca m a ametit timpul asta , al 2lea si .. offf e complicat . ms ptr sfaturi o sa tin cont !


In ziua de azi, esti totusi floare rara; Inteleg ca ai 18 ani, si esti fecioara deci n-ai facut prostioare pana acum cu nimeni, si deci nici cu cei doi iubiti, unul din Romania celalalt din Spania.
Pe de alta parte, din considerente hormonale,de curiozitate, sau eventual aparitia neasteptata a unei ocazii oportune, esti ca sa zic asa "coapta" s-o faci.
Ar fi pacat pentru tine, pentru ca orisi ce s-ar zice, un barbat apreciaza acest lucru enorm daca e vorba de casatorie, desi, iarasi trebuie sa recunosc ca nu se face gaura-n cer... Dar asa cum declari ca esti (fata mare) esti o "rara avis" in ziua de azi.
Acum hai sa vedem care-i interesul tau: interesul tau in perspectiva este sa-ti intemeiezi o familie. Cat de mult il placi pe cel din Spania, si cat pe cel din Romania, si ce sanse ai ca sa fi luata de nevasta de unul dintre ei? Din ce-ai spus, pare ca sansele cu "spaniolul" sunt minime in comparatie cu prietenul vechi de ani de zile. "Spaniolul" pare ca doreste o aventura, in timp ce "romanul" din moment ce esti cu el de cativa ani buni, si inca nu s-a atins de tine, pare fie ca are ganduri serioase cu tine, fie ca are vre-un beteshug de care nu-mi dau seama , ca pana acum nu a incercat sa te ia chiar si c-un pic de asalt...
In locul tau l-as alege totusi pe "roman". Dar, numai tu stii adevarata situatie si ce sentimente nutresti fatza de fiecare dintre ei. Este o decizie care-ti apartine si pe care va trebui sa ti-o asumi. Daca ai vreo prietena, destainuieste-te si cere-i sfatul, ei, si altora in care ai incredere.
Cum iti asterni asa vei avea...
Ndrusu
Postat pe 7 Iunie 2010 05:38
S-o ia de nevasta? Are doar 18 ani... Are o mie de alte ganduri unde sa-i zboare mintea, nu la maritat.
rashela
Postat pe 7 Iunie 2010 09:55
De la: rashela, la data 2010-06-07 09:55:34S-o ia de nevasta? Are doar 18 ani... Are o mie de alte ganduri unde sa-i zboare mintea, nu la maritat.


daniella_s
Postat pe 7 Iunie 2010 10:05
am citit ce altii au zis(pot zice ca tipul care a raspuns e putin aiurea cu maritat..) si ce ai zis u...
nu te baga unde totul e shiny si glossy si nice...nu orice lucru frumos acum, e frumos si maine:)
dak e sincer,de ce nu a zis exact ce simte(spanish-ramanian guy)?nu-mi spune ca tb sa traduci..:)
eu zic sa ramai la actualul si cam asta.
ai grija si cine stie...o sa vezi mai departe dak e ok ce ai ales sau nu.
ah,o mik intb:deci la a 4a "intalnire" te-a sarutat,in timp ce in spania era cu o tipa? nu crezi ca asa poate sa-ti faca si tie? adica "ea e acolo,nu ma vede, deci cum vad pe una mai naiva, o vrajesc si da,poate continui sau zic ce stiu si merge"?nu pe bune.u ai scris ca s-a despartit de o tipa,tot 3 ani(ce coincidenta) relatia si..oau...s-a suuuper indragostit de tine,de care,cand erai mik....tb sa o iei la fuga din cauza fitelor si ceea ce putea face...
ma repet:nu te pripi(si nici nu te marita de acum(bine,nici la 40)).ai grija de tine:)
dragon_fly88
Postat pe 7 Iunie 2010 10:15
daca ai prieten de ce iti sta gandul la ala?dar nu inteleg ce iubit ai tu dak sunteti de 3 ani impreuna si nu ati avut relatii intime...mi se pare ciudat.fii sigura ca baiatul din spania te vrea doar in pat si dupa ce si-a atins scopul vei avea parte de un soc...nu o sa mai auzi de el.mare grija la escrocii sentimentali.
succes
razz
Postat pe 9 Iunie 2010 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ingeri si demoni 26 De la: serena 14 Martie 2009 14:04
AMANT 140 De la: kudika_963330 7 Iunie 2014 19:39
am nevoie de un sfat sau.... ! 15 De la: aurina71 19 Iulie 2010 12:48
Lipsa de idei 10 De la: kudika_978760 19 Ianuarie 2015 15:42
profesorul de fizica-albert andrei 37 De la: cel_cu_barba_sura 7 Noiembrie 2010 13:58