Setari Cookie-uri

pls help me :((

acum ceva timp am intalnit un baiat fff dragut si suntem impreuna de o saptamana si ceva,noi suntem in italia acum dar el sta la vreo 300km departare d mn si nu ne putem vedea decat in weekend,imi place mult si s'ar parea k si el dat fiind faptul k ma suna zilnic,vb si p net,se comporta foarte bn nu ma plang,ar parea k sunt toate bune si frumoase dar din pacate nu e asa...problema e k am aflat k el in romania are o prietena d mult timp si k el unde lucreaza sta cu parintii ei,dar din cate mi'au spus verii lui el ar vrea sa vina in roma unde stau eu dar la verisorii lui,care sunt vecinii mei.Lui ink nu i'am spus k stiu d prietena lui pt k nu vreau sa o dau d gol p fata kre mi'a spus,kre e prietena d mult timp cu el si verii lui.Vreau sa il fac sa recunoasca el singur toata treaba asta,fara sa mai implic si p altii,si in acelasi timp sa ii dau o lectie ca sa se invete minte k nu e frumos sa minti pt k eu urasc sa fiu mintita evident.Am nevoie d niste sfaturi,spuneti'mi o metoda prin kre as putea sa ma "razbun" sa zic asa,trebuie neaparat sa ii dau o lectie
JustAllie
Postat pe 15 Septembrie 2010 00:16
Spune-mi, te rog, o chestie. Cand l-ai cunoscut si ai acceptat sa fii impreuna cu el (adica sa va sunati si sa va vedeti in week-end) l-ai intrebat daca are pe cineva in tara? Eu cred ca nu.
Daca totusi l-ai intrebat si consideri ca ai fost mintita, poti pune capat frumusel. Dupa o saptamana de zile sa ajungi sa-ti doresti sa te razbuni pe un om.. mi se pare o problema grava. Psihica.

Daca nu l-ai intrebat si acum ti se pare ca onoarea ti-a fost terfelita, raspunsul e acelasi: lasa-l cu frumosul.
rashela
Postat pe 15 Septembrie 2010 00:25
l'am intrebat si pe el si pe verii lui si au spus toti k e singur, probleme psihice cu siguranta nu am :)) daca el m'a mintit eu de ce sa nu ii dau o lectie...? e normal sa ma simt aiurea pt k imi place foarte mult baiatul asta si m'a dezamagit asa din prima
JustAllie
Postat pe 15 Septembrie 2010 00:36
E vorba doar e o saptamana. Cat timp ai petrecut face to face cu el? O zi? Doua? Si te simti mintita si tradata dupa doar cateva ceasuri de tinut de mana, in asmenea hal, incat consideri ca merita o lectie? Ti-a pus vreun inel pe deget? Ti-a facut promisiuni pentru viitor? Atunci, fata pe care a lasat-o in Romania ce ar trebui sa-i faca? Sa-l castreze?
Sa te intreb cati ani aveti?
rashela
Postat pe 15 Septembrie 2010 00:42
nu ma simt,vezi doamne,tradata,u ai dreptate,banuiesc k nu ai 21 d ani k mn si se pare k ai m multa experienta k mn...pana la urma am nevoie doar d un sfat c sa fac in legatura cu el,sa continui sau sa'l las pur si simplu
JustAllie
Postat pe 15 Septembrie 2010 00:48
De la: JustAllie, la data 2010-09-15 00:48:20nu ma simt,vezi doamne,tradata,u ai dreptate,banuiesc k nu ai 21 d ani k mn si se pare k ai m multa experienta k mn...pana la urma am nevoie doar d un sfat c sa fac in legatura cu el,sa continui sau sa'l las pur si simplu

Pai, nu stiu ce sa faci tu. Iti spun doar ce as face eu.
La prima intalnire (fatza in fatza), singuri, i-as spune direct: uite ce am aflat.. bla bla bla. E adevarat sau nu? Probabil ca va spune da. As zambi frumos, cu superioritate si i-as spune: Multumesc!
Daca vrei sa ramai amica cu el, foarte bine, daca nu.. nu. Istericale si razbunari ca-n filme, indiferent ca ai 20 de ani sau 50, tot urat este.
Si referitor la povestea cu ... nu pot sa-i spun cine mi-a zis ca e neam cu el, hai sa-ti spun ceva! Verisoara lui cand ti-a spus ca el are pe alta, nu ti-a spus-o pentru ca te iubeste de nu mai poate. O prietena adevarata se ducea la varul ei si-i dadea vreo doua palme si il ameninta pe el ca da totul in vileag daca te mai minte. Asa ca n-ar trebui sa-ti pese de neamurile lui ci doar de tine.

Una peste alta, ideea e urmatoarea. Vrei mahala, atunci comporta-te ca o mahalagioaica, pune mainile in solduri si cere-i pustiului socoteala ca te-a pupat desi e logodit. Vrei sa fii o doamna, atunci spune-i frumos ca nu puteti continua. SImplu.
rashela
Postat pe 15 Septembrie 2010 00:59
fata kre mi'a spus e doar o prietena,nu e verisoara lui...da,pai probabil k nu prea ma are la inima fata,desi consideram amandoua k suntem prietene...in fine,iti multumesc mult
JustAllie
Postat pe 15 Septembrie 2010 01:06
Sincer...sunt si eu de acord cu Rashela. L-as intreba daca e adevarat ce ai aflat si daca e incheie relatia. O data ce a facaut asa cu tipa care a lasat-o in Romania asa va face si cu tine. Gandeste-te bine ce vei face , dar eu l-as lasa cu ochii in soare. Good Luck Girl
roxy_poxxy_grace
Postat pe 15 Septembrie 2010 01:08
De la: JustAllie, la data 2010-09-15 00:16:38acum ceva timp am intalnit un baiat fff dragut si suntem impreuna de o saptamana si ceva,noi suntem in italia acum dar el sta la vreo 300km departare d mn si nu ne putem vedea decat in weekend,imi place mult si s'ar parea k si el dat fiind faptul k ma suna zilnic,vb si p net,se comporta foarte bn nu ma plang,ar parea k sunt toate bune si frumoase dar din pacate nu e asa...problema e k am aflat k el in romania are o prietena d mult timp si k el unde lucreaza sta cu parintii ei,dar din cate mi'au spus verii lui el ar vrea sa vina in roma unde stau eu dar la verisorii lui,care sunt vecinii mei.Lui ink nu i'am spus k stiu d prietena lui pt k nu vreau sa o dau d gol p fata kre mi'a spus,kre e prietena d mult timp cu el si verii lui.Vreau sa il fac sa recunoasca el singur toata treaba asta,fara sa mai implic si p altii,si in acelasi timp sa ii dau o lectie ca sa se invete minte k nu e frumos sa minti pt k eu urasc sa fiu mintita evident.Am nevoie d niste sfaturi,spuneti'mi o metoda prin kre as putea sa ma "razbun" sa zic asa,trebuie neaparat sa ii dau o lectie


1.poate tipul doar se foloseste de parintii ei neavand unde sa locuiasca.
2.poate se foloseste putin de tine,asa ca o scapare in weekend
3.poate ca doar tipa mai are o relatie cu el(daca asta se mai numeste relatie)

Poti sa il intrebi discret: "cu cine locuiesti,cu parintii?" si vezi ce iti raspunde,daca te minte,e clar!
Barbie30
Postat pe 15 Septembrie 2010 10:29
De la: JustAllie, la data 2010-09-15 00:48:20nu ma simt,vezi doamne,tradata,u ai dreptate,banuiesc k nu ai 21 d ani k mn si se pare k ai m multa experienta k mn...pana la urma am nevoie doar d un sfat c sa fac in legatura cu el,sa continui sau sa'l las pur si simplu


21 de ani!!?? sigur???
geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 Septembrie 2010 12:00
Intreaba-l daca mai e cu fata aia din tara, poate ca sunt despartiti si prietena aceea a voastra nici nu stie. Nu-l judeca fara sa te informezi si tu.
anutzzaa
Postat pe 16 Septembrie 2010 23:08
Nu te precipita !!
kudika161928
Postat pe 20 Septembrie 2010 01:55
In loc sa iti intuneci zilele punand la cale razbunari mai bine ai vedea cate lucruri frumoase si cati oameni buni sunt in jurul tau...Nici mie nu imi place sa fiu mintita ....dar se mai intampla. Maica-mea are o vorba: "Cainii latra, caravana trece" ;)). Sunt convinsa ca vei gasi pe cineva mai potrivit pentru tine.... .
Am si eu nev de votul tau ;;) http://alimentara.libertatea.ro/username18
joy_18
Postat pe 27 Septembrie 2010 01:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BIROU DETECTIVI PARTICULARI UNITED 3 De la: simonycik 15 Septembrie 2009 11:26
ajutor!urgnet!va rog!sunt disperata! 42 De la: kudika002569 18 Septembrie 2009 17:34
cum sa ne mentinem un ten tanar si frumos? 4 De la: kudika035989 24 Ianuarie 2010 14:15
Capacitatea de a iubi 268 De la: Flowers 12 Decembrie 2011 14:09
Oare sunt eu ciudata 3 De la: anca0704 28 Mai 2009 02:52