Setari Cookie-uri

Ce crede o femeie- despre ea si despre altele- ca are mai frumos

E, si de ce n-ai accepta tu combinatia celor trei, ma rog? Ce, ti se pare asa de stiintifico-fantastic ca o fiinta umana (de ambele sexe, dealtfel) sa fie frumoasa, ingrijita si sa mai aiba si un caracter bun (eu adaug si inteligenta, sa fie masa bogata)? In cazul asta CHIAR ca n-ai intalnit destule... fiinte umane (tot de ambele sexe) sau am fost eu norocoasa, pentru ca eu cunosc personal cel putin o duzina.
Drept pentru care ar trebui sa-ti largesti simtitor cercul cunostintelor si sa fii mai selectiv
Dor_a
Postat pe 12 Martie 2009 11:36
Parerea mea: frumusetea unei femei consta in capacitatea ei de a combina frumusetea fizica, frumusetea morala, frumusetea sufleteasca, finetea, bunatatea etc... si toate celelalte... pentru ca in final sa rezulte... un barbat satisfacut.
Lucia1971
Postat pe 12 Martie 2009 11:36
Ce crede o femeie- despre ea si despre altele- ca are mai frumos


barbatii cred ca o femeie frumoasa e cea inalta,supla,par lung,senzuala,incitanta,sexoasa,sa zicem o femeie intre pamela anderson si julia roberts
altii cred ca o femeie frumoasa ,are un zambet profund,ingrijita,atitudine si sa nu uitam inteligenta
dar sa fim sinceri ,barbatii isi inseala nevasta cu o femeie care seamana exact cu cele de pe 1 pagina a ziarelor,revistelor etc....
parerea mea e ca o femeie nu e urata ,intotdeauna va fi frumoasa ,fie exterior sau interior
despre mine pot spune atat ,nu sunt cea mai frumoasa dar nici de lepadat,nu am dimensiunile 90-60-90 dar ma aproprii sau depasesc in anumite locuri.......
sunt o femeie care ma simt iubita si asta ma face frumoasa,apreciata -si asta ma diferentiaza de altele....sunt eu si ma simt bine in pielea mea...............
just_heaven
Postat pe 12 Martie 2009 11:46
Frumoasa,sani mari,buze apetisante,blonda,desteapta.....vand camion!
Pe bune...e ca faza asta.....eu zic k pt o femeie este foarte important ansamblul....adik....poti sa ai un super corp dar....daca ti-a iesit un cos pe nas....e tragedie....uiti ca ai corpul frumos,te gandesti ce mare e cosul asta....daca parul are o zi proasta desi de fel te mandresti cu el zici ca nu il suferi.Nush,azi imi plac sanii,maine ochii,asta pana cand un lucru din toate nu ma "tradeaza"...eu asa gandesc! sa ma iubesc toata!

Postat pe 12 Martie 2009 11:59
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-12 11:30:16Pisicutzo, eu nu am predilectie spre a auzi "ceva anume"
Ma interesau pareri siiii...pareri;

georginana: oamenii pot zambi si cu ochii! ( sunt sigur ca stiai). Cat despre dinti - acum sunt solutii...pentru corectare!

@dont`touch: tu unde -ti indrepti privirea prima data?
Sau la femei "nu se pune" ?

Completare, apropos de dantura, aspect, e.t.c.:
O femeie este frumoasa pentru ca este frumoasa, este frumoasa pentru ca este ingrijita, este frumoasa pentru caracter?
Nu accept "combinatiile" intre cele trei categorii - pentru ca nu vreau sa am parerea aia pe care o gasesc la femeile "multilateral dezvoltate" ( am auzit-o pe la tv- de ex- la ambele fiice ale lui Petre Roman...)- " eu sunt frumoasa pe interior"


Frumusetzea depinde de cel care priveste...dar in ceea ce ai spus tu, ca o colega s-a simtit ranita in ceea ce au mai sfant femeile...parerea mea e ca acel "mai sfant" difera in functie de relatiile dintre acele femei...rareori femeile sunt sincere unele cu altele, chiar si in lucruri marunte. Le auzi spunandu-si "o, da, fusta asta itzi vine perfect, si culoarea te prinde!", ca peste numai cateva ore sa comenteze cu alta amica ce fusta oribila, care cadea atat de aiurea pe corp, si avea si o nuantza iesita din trend, si-a cumparat x sau y. La asta se referea si ironia mea legata de misoginism...
Aladiah
Postat pe 12 Martie 2009 15:15
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-12 11:30:16Pisicutzo, eu nu am predilectie spre a auzi "ceva anume"
Ma interesau pareri siiii...pareri;

georginana: oamenii pot zambi si cu ochii! ( sunt sigur ca stiai). Cat despre dinti - acum sunt solutii...pentru corectare!

@dont`touch: tu unde -ti indrepti privirea prima data?
Sau la femei "nu se pune" ?

Completare, apropos de dantura, aspect, e.t.c.:
O femeie este frumoasa pentru ca este frumoasa, este frumoasa pentru ca este ingrijita, este frumoasa pentru caracter?
Nu accept "combinatiile" intre cele trei categorii - pentru ca nu vreau sa am parerea aia pe care o gasesc la femeile "multilateral dezvoltate" ( am auzit-o pe la tv- de ex- la ambele fiice ale lui Petre Roman...)- " eu sunt frumoasa pe interior"



omu' mai si glumeste !

Postat pe 12 Martie 2009 15:31
De la: Dor_a, la data 2009-03-12 11:36:16E, si de ce n-ai accepta tu combinatia celor trei, ma rog? Ce, ti se pare asa de stiintifico-fantastic ca o fiinta umana (de ambele sexe, dealtfel) sa fie frumoasa, ingrijita si sa mai aiba si un caracter bun (eu adaug si inteligenta, sa fie masa bogata)? In cazul asta CHIAR ca n-ai intalnit destule... fiinte umane (tot de ambele sexe) sau am fost eu norocoasa, pentru ca eu cunosc personal cel putin o duzina.
Drept pentru care ar trebui sa-ti largesti simtitor cercul cunostintelor si sa fii mai selectiv

Dora, vreau sa-ti cunosc "cercul" :-) :sml-happy0078
Si sa-l largesc pe al meu ( in sens peiorativ!):
Pai la asa cunostinte- nu stiu cum de nu am putut sta deoparte pana acum!
Dintr-o duzina- daca ma "aleg" cu 30 % - tot e un castig!
Si dupa cum ma "cunosti" de acid si "otravitor" - te invit sa "risti"!
Nu omor (inca) telepatic
Stima!
PS- din cate te-am "citit" ( fara sa para ca-ti fac curte)- esti pe "lungimea mea de unde! :-))
De unde si vorba: "ce lungimea mea de unde " ( scuze- oboseala de la job- da "frecvente atenuatoare" in creier si-mi induce o umbra de trivialitate!
G_I_JOE
Postat pe 13 Martie 2009 20:15
De la: just_maria, la data 2009-03-12 11:46:34Ce crede o femeie- despre ea si despre altele- ca are mai frumos


barbatii cred ca o femeie frumoasa e cea inalta,supla,par lung,senzuala,incitanta,sexoasa,sa zicem o femeie intre pamela anderson si julia roberts
altii cred ca o femeie frumoasa ,are un zambet profund,ingrijita,atitudine si sa nu uitam inteligenta
dar sa fim sinceri ,barbatii isi inseala nevasta cu o femeie care seamana exact cu cele de pe 1 pagina a ziarelor,revistelor etc....
parerea mea e ca o femeie nu e urata ,intotdeauna va fi frumoasa ,fie exterior sau interior
despre mine pot spune atat ,nu sunt cea mai frumoasa dar nici de lepadat,nu am dimensiunile 90-60-90 dar ma aproprii sau depasesc in anumite locuri.......
sunt o femeie care ma simt iubita si asta ma face frumoasa,apreciata -si asta ma diferentiaza de altele....sunt eu si ma simt bine in pielea mea...............


Maria- in afara cliseului " ma simt bine in pielea mea"- iti acord cel putin nota 10 pentru cum ai incadrat;
( ah- si mai putin julia roberts pe care eu personal n-o sufar- are un "je ne sais quoi" de femeie rea, a naibii, e.t.c....e.t.c.)
Chestia cu inselatul cu "prima pagina" depinde - cred eu- de ce-i trece prin minte acelul barbat;
Potrivit descrierii tale- tipul respectiv ar trebui s-o intalneaca pe "zana" la un moment fooooaaarrte potrivit; Intr-un club- noaptea- dupa consumul catorva shot-uri...e.t.c.; Sau sa fie fooooarte incins de anumite imprejurari;
In rest- cei de care vorbesti sunt oameni normali- care-si iubesc sotia- duc acasa tot banul...e.t.c. ( ma intelegi- nu fac apologia barbatului cinstit si corect- dar- in afara golanilor- ceilalti - cred eu- sunt oameni normali)
Si- apropos- dimensiunile de 90-60- 90 nu sunt neaparat cele care dau "valoare" unui trup de femeie ( eu personal - de ex- sunt mai atras de imagini mai rubensiene decat de scanduri )
Si- DA!_ e important sa te simti iubita!
G_I_JOE
Postat pe 13 Martie 2009 20:27
dar nu e un cliseu chiar ma simt bine in pielea mea,in trupul meu..etc
ms pt aprecieri dar.......nu vorbeam despre tine si in general,tu poate esti un tip mai aparte ,sa zicem.....
just_heaven
Postat pe 16 Martie 2009 12:03
De la: just_maria, la data 2009-03-16 12:03:13dar nu e un cliseu chiar ma simt bine in pielea mea,in trupul meu..etc
ms pt aprecieri dar.......nu vorbeam despre tine si in general,tu poate esti un tip mai aparte ,sa zicem.....


ce e lingusala asta ingerash????
ieshi din tiparul tau ????????????
matracucu
Postat pe 16 Martie 2009 12:47
De la: laurathegirl, la data 2009-03-16 12:47:56
De la: just_maria, la data 2009-03-16 12:03:13dar nu e un cliseu chiar ma simt bine in pielea mea,in trupul meu..etc
ms pt aprecieri dar.......nu vorbeam despre tine si in general,tu poate esti un tip mai aparte ,sa zicem.....


ce e lingusala asta ingerash????
ieshi din tiparul tau ????????????

eram sio serioasa..............
mi se mai intampla si mie laurita poop
just_heaven
Postat pe 16 Martie 2009 12:50
De la: just_maria, la data 2009-03-16 12:50:10
De la: laurathegirl, la data 2009-03-16 12:47:56
De la: just_maria, la data 2009-03-16 12:03:13dar nu e un cliseu chiar ma simt bine in pielea mea,in trupul meu..etc
ms pt aprecieri dar.......nu vorbeam despre tine si in general,tu poate esti un tip mai aparte ,sa zicem.....


ce e lingusala asta ingerash????
ieshi din tiparul tau ????????????

eram sio serioasa..............
mi se mai intampla si mie laurita poop


nope,nu imi place seriozitatea ta.....
matracucu
Postat pe 16 Martie 2009 12:51
@ Doar_Maria:
Aici ar trebui sa zic si eu- ca-n bancul cu babutzele atacate de violatori:
"Si tu, ce te bagi, Poate domnul doreste sa ma violeze...:-))
G_I_JOE
Postat pe 17 Martie 2009 10:26
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-17 10:26:28@ Doar_Maria:
Aici ar trebui sa zic si eu- ca-n bancul cu babutzele atacate de violatori:
"Si tu, ce te bagi, Poate domnul doreste sa ma violeze...:-))


mi-ai pus gand rau?
sa fug sau sa stau"?
just_heaven
Postat pe 17 Martie 2009 10:29
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-13 20:15:47
De la: Dor_a, la data 2009-03-12 11:36:16E, si de ce n-ai accepta tu combinatia celor trei, ma rog? Ce, ti se pare asa de stiintifico-fantastic ca o fiinta umana (de ambele sexe, dealtfel) sa fie frumoasa, ingrijita si sa mai aiba si un caracter bun (eu adaug si inteligenta, sa fie masa bogata)? In cazul asta CHIAR ca n-ai intalnit destule... fiinte umane (tot de ambele sexe) sau am fost eu norocoasa, pentru ca eu cunosc personal cel putin o duzina.
Drept pentru care ar trebui sa-ti largesti simtitor cercul cunostintelor si sa fii mai selectiv

Dora, vreau sa-ti cunosc "cercul" :-) :sml-happy0078
Si sa-l largesc pe al meu ( in sens peiorativ!):
Pai la asa cunostinte- nu stiu cum de nu am putut sta deoparte pana acum!
Dintr-o duzina- daca ma "aleg" cu 30 % - tot e un castig!
Si dupa cum ma "cunosti" de acid si "otravitor" - te invit sa "risti"!
Nu omor (inca) telepatic
Stima!
PS- din cate te-am "citit" ( fara sa para ca-ti fac curte)- esti pe "lungimea mea de unde! :-))
De unde si vorba: "ce lungimea mea de unde " ( scuze- oboseala de la job- da "frecvente atenuatoare" in creier si-mi induce o umbra de trivialitate!


Multumesc, GIJ
Ca suntem pe aceeasi lungime de unda am observat si eu (realitate, nu flirt ) ... Sa-mi cunosti cercul ar fi un pic mai dificil...
Am omis sa-ti spun ca aceasta duzina se gaseste de-a lungul si de-a latul meridianelor pamantului... Sa-ti dau un exemplu, ca sa fiu mai clara: una din cele mai bune prietene e o irlandeza pe care am cunoscut-o in Lima si care acum locuieste in Barcelona ( ) Mai sunt si prietenii/prietenele native care au ramas la ele acasa... Mai sunt si prietenii/prietenele care au ramas la noi acasa (adica in tara) si tot asa
Dor_a
Postat pe 17 Martie 2009 10:32
De la: just_maria, la data 2009-03-17 10:29:54
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-17 10:26:28@ Doar_Maria:
Aici ar trebui sa zic si eu- ca-n bancul cu babutzele atacate de violatori:
"Si tu, ce te bagi, Poate domnul doreste sa ma violeze...:-))


mi-ai pus gand rau?
sa fug sau sa stau"?


Aaaa...pai....fugi ( da` mai incet ca-s cam obosit si fara antrenament- sa nu riscam- Doamne fereste- fo` febra musculara- sau vreo intindere dee.....ligamente)
G_I_JOE
Postat pe 18 Martie 2009 09:56
De la: Dor_a, la data 2009-03-17 10:32:44
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-13 20:15:47
De la: Dor_a, la data 2009-03-12 11:36:16E, si de ce n-ai accepta tu combinatia celor trei, ma rog? Ce, ti se pare asa de stiintifico-fantastic ca o fiinta umana (de ambele sexe, dealtfel) sa fie frumoasa, ingrijita si sa mai aiba si un caracter bun (eu adaug si inteligenta, sa fie masa bogata)? In cazul asta CHIAR ca n-ai intalnit destule... fiinte umane (tot de ambele sexe) sau am fost eu norocoasa, pentru ca eu cunosc personal cel putin o duzina.
Drept pentru care ar trebui sa-ti largesti simtitor cercul cunostintelor si sa fii mai selectiv

Dora, vreau sa-ti cunosc "cercul" :-) :sml-happy0078
Si sa-l largesc pe al meu ( in sens peiorativ!):
Pai la asa cunostinte- nu stiu cum de nu am putut sta deoparte pana acum!
Dintr-o duzina- daca ma "aleg" cu 30 % - tot e un castig!
Si dupa cum ma "cunosti" de acid si "otravitor" - te invit sa "risti"!
Nu omor (inca) telepatic
Stima!
PS- din cate te-am "citit" ( fara sa para ca-ti fac curte)- esti pe "lungimea mea de unde! :-))
De unde si vorba: "ce lungimea mea de unde " ( scuze- oboseala de la job- da "frecvente atenuatoare" in creier si-mi induce o umbra de trivialitate!


Multumesc, GIJ
Ca suntem pe aceeasi lungime de unda am observat si eu (realitate, nu flirt ) ... Sa-mi cunosti cercul ar fi un pic mai dificil...
Am omis sa-ti spun ca aceasta duzina se gaseste de-a lungul si de-a latul meridianelor pamantului... Sa-ti dau un exemplu, ca sa fiu mai clara: una din cele mai bune prietene e o irlandeza pe care am cunoscut-o in Lima si care acum locuieste in Barcelona ( ) Mai sunt si prietenii/prietenele native care au ramas la ele acasa... Mai sunt si prietenii/prietenele care au ramas la noi acasa (adica in tara) si tot asa



Waw! Pai- atunci nu sunt totusi atat de multi ( pentru ca daca-i raportam la peste 6,6 miliarde "constiinte" posibile- chiar ca sunt putini! - glumeam)

Ma bucur ca ai un cerc atat de larg, eu-, in schimb, fooooaaaarte greu numesc pe cineva prieten, iar "cercul " meu s-ar numi de cunostinte, amici ( cel mult) si fo` cativa prieteni;
(dar, fara sa fiu malitios- am observat ca femeile acorda - dar si iau- mult mai usor claificativele de prieten/a .)
G_I_JOE
Postat pe 18 Martie 2009 10:20
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-18 10:20:27
De la: Dor_a, la data 2009-03-17 10:32:44
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-13 20:15:47
De la: Dor_a, la data 2009-03-12 11:36:16E, si de ce n-ai accepta tu combinatia celor trei, ma rog? Ce, ti se pare asa de stiintifico-fantastic ca o fiinta umana (de ambele sexe, dealtfel) sa fie frumoasa, ingrijita si sa mai aiba si un caracter bun (eu adaug si inteligenta, sa fie masa bogata)? In cazul asta CHIAR ca n-ai intalnit destule... fiinte umane (tot de ambele sexe) sau am fost eu norocoasa, pentru ca eu cunosc personal cel putin o duzina.
Drept pentru care ar trebui sa-ti largesti simtitor cercul cunostintelor si sa fii mai selectiv

Dora, vreau sa-ti cunosc "cercul" :-) :sml-happy0078
Si sa-l largesc pe al meu ( in sens peiorativ!):
Pai la asa cunostinte- nu stiu cum de nu am putut sta deoparte pana acum!
Dintr-o duzina- daca ma "aleg" cu 30 % - tot e un castig!
Si dupa cum ma "cunosti" de acid si "otravitor" - te invit sa "risti"!
Nu omor (inca) telepatic
Stima!
PS- din cate te-am "citit" ( fara sa para ca-ti fac curte)- esti pe "lungimea mea de unde! :-))
De unde si vorba: "ce lungimea mea de unde " ( scuze- oboseala de la job- da "frecvente atenuatoare" in creier si-mi induce o umbra de trivialitate!


Multumesc, GIJ
Ca suntem pe aceeasi lungime de unda am observat si eu (realitate, nu flirt ) ... Sa-mi cunosti cercul ar fi un pic mai dificil...
Am omis sa-ti spun ca aceasta duzina se gaseste de-a lungul si de-a latul meridianelor pamantului... Sa-ti dau un exemplu, ca sa fiu mai clara: una din cele mai bune prietene e o irlandeza pe care am cunoscut-o in Lima si care acum locuieste in Barcelona ( ) Mai sunt si prietenii/prietenele native care au ramas la ele acasa... Mai sunt si prietenii/prietenele care au ramas la noi acasa (adica in tara) si tot asa



Waw! Pai- atunci nu sunt totusi atat de multi ( pentru ca daca-i raportam la peste 6,6 miliarde "constiinte" posibile- chiar ca sunt putini! - glumeam)

Ma bucur ca ai un cerc atat de larg, eu-, in schimb, fooooaaaarte greu numesc pe cineva prieten, iar "cercul " meu s-ar numi de cunostinte, amici ( cel mult) si fo` cativa prieteni;
(dar, fara sa fiu malitios- am observat ca femeile acorda - dar si iau- mult mai usor claificativele de prieten/a .)


Ceea ce spune ca n-ai inteles nimic din ceea ce am spus.
"Cunostintele", "amicii", "cei pe care i-am cunoscut la un moment dat" sunt departe de a fi o duzina. I-adevarat ca nu sunt nici 6,6 miliarde.
Cand zic "prieteni" ma refer la cei care mi-au stat alaturi la nevoie, si care - sunt convinsa - mi-ar sta oricand, indiferent de circumstanta. Asa cum au fost mereu, de ani si ani incoace. Cei carora - daca le-as telefona maine ca am nevoie de ei - poimaine ar avea rezervarea la avion facuta. Cei pentru care as face acelasi lucru, evident!
Dar nu are sens sa continuu. Pana la urma, e o lume libera. Daca vrei sa gandesti ca toata lumea, absolut toata lumea, e ORI frumoasa, ORI desteapta, ORI are caracter bun... Fa-o!
Totusi, trebuie sa fie trist in "lumea ta"
Dor_a
Postat pe 18 Martie 2009 11:21
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-18 09:56:27
De la: just_maria, la data 2009-03-17 10:29:54
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-17 10:26:28@ Doar_Maria:
Aici ar trebui sa zic si eu- ca-n bancul cu babutzele atacate de violatori:
"Si tu, ce te bagi, Poate domnul doreste sa ma violeze...:-))


mi-ai pus gand rau?
sa fug sau sa stau"?


Aaaa...pai....fugi ( da` mai incet ca-s cam obosit si fara antrenament- sa nu riscam- Doamne fereste- fo` febra musculara- sau vreo intindere dee.....ligamente)


te ajut eu la intins?cum vrei vertical sau orizontal?
dar cand ma prinzi ,sa nu imi faci rau......sunt sio mik......si neprihanita
just_heaven
Postat pe 18 Martie 2009 14:05
@ Rai : Nu la IN-tins- ci DES-tins
Si - dupa cate stiu- atunci cand cazi- te intinzi...orizontal! ( E drept- merge si o intindere in -plan verticam- macar pentru variatiuni :-)
Si stai linistita! Nu doare!
G_I_JOE
Postat pe 23 Martie 2009 14:04
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-23 14:04:34@ Rai : Nu la IN-tins- ci DES-tins
Si - dupa cate stiu- atunci cand cazi- te intinzi...orizontal! ( E drept- merge si o intindere in -plan verticam- macar pentru variatiuni :-)
Si stai linistita! Nu doare!


o zi faina sa ai si ai grija la cel mik
adik ,cum cazi
just_heaven
Postat pe 23 Martie 2009 14:06
@ Dora:
Intelesesem, facem doar conversatie politicoasa;
Pe de alta parte- poate ca nu-i asa de trist in "lumea mea" - admitand ca-i diferit de a ta;
Cu certitudine insa, traind intr-o lume ca a mea- poti fi un picut mai pregatit(a) pentru "surprize" ( pe care dealtfel le-am avut la randul meu- pana m-am "invatat minte"
Asa ca romantismul( increderea) mi-l(o) pastrez doar pentru cei foarte apropiati ( care-s f f putini)
Dar- parafrazandu-l pe Bonaparte- sa nu uitam ca si cei apropiati sunt oameni! ( deci supusi greselii).

Si...pana la urma...ce are femeia mai frumos?
G_I_JOE
Postat pe 23 Martie 2009 14:10
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-23 14:10:37@ Dora:
Intelesesem, facem doar conversatie politicoasa;
Pe de alta parte- poate ca nu-i asa de trist in "lumea mea" - admitand ca-i diferit de a ta;
Cu certitudine insa, traind intr-o lume ca a mea- poti fi un picut mai pregatit(a) pentru "surprize" ( pe care dealtfel le-am avut la randul meu- pana m-am "invatat minte"
Asa ca romantismul( increderea) mi-l(o) pastrez doar pentru cei foarte apropiati ( care-s f f putini)
Dar- parafrazandu-l pe Bonaparte- sa nu uitam ca si cei apropiati sunt oameni! ( deci supusi greselii).

Si...pana la urma...ce are femeia mai frumos?

parerea ta care e?
ce are femeia frumos?
ce apreciezi tu la ea?
just_heaven
Postat pe 23 Martie 2009 14:14
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-23 14:10:37@ Dora:
Intelesesem, facem doar conversatie politicoasa;
Pe de alta parte- poate ca nu-i asa de trist in "lumea mea" - admitand ca-i diferit de a ta;
Cu certitudine insa, traind intr-o lume ca a mea- poti fi un picut mai pregatit(a) pentru "surprize" ( pe care dealtfel le-am avut la randul meu- pana m-am "invatat minte"
Asa ca romantismul( increderea) mi-l(o) pastrez doar pentru cei foarte apropiati ( care-s f f putini)
Dar- parafrazandu-l pe Bonaparte- sa nu uitam ca si cei apropiati sunt oameni! ( deci supusi greselii).

Si...pana la urma...ce are femeia mai frumos?

Nici- o grija! Cad in picioare ( am fost pisica intr-o viata anterioara! :-))
Aaa.....inca nu -mi dau seama in picioarele cui !
G_I_JOE
Postat pe 23 Martie 2009 17:27
De la: just_heaven, la data 2009-03-23 14:14:08
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-23 14:10:37@ Dora:
Intelesesem, facem doar conversatie politicoasa;
Pe de alta parte- poate ca nu-i asa de trist in "lumea mea" - admitand ca-i diferit de a ta;
Cu certitudine insa, traind intr-o lume ca a mea- poti fi un picut mai pregatit(a) pentru "surprize" ( pe care dealtfel le-am avut la randul meu- pana m-am "invatat minte"
Asa ca romantismul( increderea) mi-l(o) pastrez doar pentru cei foarte apropiati ( care-s f f putini)
Dar- parafrazandu-l pe Bonaparte- sa nu uitam ca si cei apropiati sunt oameni! ( deci supusi greselii).

Si...pana la urma...ce are femeia mai frumos?

parerea ta care e?
ce are femeia frumos?
ce apreciezi tu la ea?

Ce apreciez eu?
Realism!
Frachete!
Feminitate ( miiiiaaaaaauuuu! :-)) - adica- par lung, forme ....rotunjoare, deschidere spre flirt ( un picutz, numa` cat ii sta bine unei femei care se stie femeie), curata, ingrijita; ( Nu vampa, nu vulgara, nu "femeie - barbat" , nu femeie "afacerist")
Suficent?
G_I_JOE
Postat pe 23 Martie 2009 17:30
degeaba e femeia frumoasa dak nu e iubita si ea nu iubeste
dearty_dance
Postat pe 23 Martie 2009 17:34
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-23 17:30:33
De la: just_heaven, la data 2009-03-23 14:14:08
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-23 14:10:37@ Dora:
Intelesesem, facem doar conversatie politicoasa;
Pe de alta parte- poate ca nu-i asa de trist in "lumea mea" - admitand ca-i diferit de a ta;
Cu certitudine insa, traind intr-o lume ca a mea- poti fi un picut mai pregatit(a) pentru "surprize" ( pe care dealtfel le-am avut la randul meu- pana m-am "invatat minte"
Asa ca romantismul( increderea) mi-l(o) pastrez doar pentru cei foarte apropiati ( care-s f f putini)
Dar- parafrazandu-l pe Bonaparte- sa nu uitam ca si cei apropiati sunt oameni! ( deci supusi greselii).

Si...pana la urma...ce are femeia mai frumos?

parerea ta care e?
ce are femeia frumos?
ce apreciezi tu la ea?

Ce apreciez eu?
Realism!
Frachete!
Feminitate ( miiiiaaaaaauuuu! :-)) - adica- par lung, forme ....rotunjoare, deschidere spre flirt ( un picutz, numa` cat ii sta bine unei femei care se stie femeie), curata, ingrijita; ( Nu vampa, nu vulgara, nu "femeie - barbat" , nu femeie "afacerist")
Suficent?


femeia ideala...............cuvinte,dar realitatea care e de fapt?
fiecare cu gusturile lui.......raspuns bun......
just_heaven
Postat pe 24 Martie 2009 10:00
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-23 14:10:37@ Dora:
Intelesesem, facem doar conversatie politicoasa;
Pe de alta parte- poate ca nu-i asa de trist in "lumea mea" - admitand ca-i diferit de a ta;
Cu certitudine insa, traind intr-o lume ca a mea- poti fi un picut mai pregatit(a) pentru "surprize" ( pe care dealtfel le-am avut la randul meu- pana m-am "invatat minte"
Asa ca romantismul( increderea) mi-l(o) pastrez doar pentru cei foarte apropiati ( care-s f f putini)
Dar- parafrazandu-l pe Bonaparte- sa nu uitam ca si cei apropiati sunt oameni! ( deci supusi greselii).

Si...pana la urma...ce are femeia mai frumos?


Te contrazic, pentru lucruri rele nu suntem niciodata pregatiti... Pentru ca in subconstient noi toti speram ca "asta sa nu ni se intample tocmai noua"... Eu asa ma si comport... Evident ca am "luat-o'n barba" ( ) de multe ori, dar - exact cum ii spuneam unei prietene, si ea "pesimista" de aceeasi "coloratura" cu tine, adica "sa fim realisti, sa fim pregatiti" - prefer sa ma insel cu 99 de oameni din 100 decat sa pierd sansa sa cunosc o persoana absolut deosebita din cauza ca am fost "preacauta" ( ) - si aici ma refer la prieteni, nu la iubiti, amanti, etc.

Raspuns la intrebarea ta: ceea ce are FEMEIA cel mai bun e capacitatea de compasiune si empatie.
Dor_a
Postat pe 24 Martie 2009 10:09
Dor_ te completez......femeia e o fire puternica,stie ce vrea si intotdeauna isi va atinge scopul urmat..
Suntem senzuale,indeplinim anumite sarcini barbatesti ,suntem increzatoare in noi,stim sa ne scoatem in evidenta calitatile si nu ne e rusine cu asta.
Si inca ,ceva care mi se pare extrem de important...........suntem langa un barbat pentru ca il iubim,il adoram si nu pentru banii lui,avem un job care ne implineste ,avem o familie care ne face fericite,stim sa fim casnice dar si o buna companie in societate,avem prieteni din toate categoriile sociale ,ne plac plimbarile care nu nesecita locurile exotice ,stim sa dam o educatie adecvata copiilor nostri si stim ca barbatul de langa noi ne va aprecia continuu si ne va fi devotat…….

Si sa mai spun ca o femeie e o fire intuitiva,sensibila,senzuala.,atragatoare.....si nu in ultimul rand sentimentala....
just_heaven
Postat pe 24 Martie 2009 11:50
Ohohooo!
Asa cum spunea un clasic ( in ne-viata) " aceste cuvinte ma doare"
Eu zic, pentru a dezbate in continuare 'cazul" ca prea mult feminism bate la ochi ( ca sa fiu delicat);
Femeile care sunt empatice- ok- de acord- exista; Dau proportia pe care am intalnit-o eu ( si credti-ma- de PREA mult timp am pozitii ( sociale ma refer...nu va ganditi in Postul Pastelui la ce ma gandesc eu ! ) expuse la lucrul cu publicul ( si nu lucrez la un ghiseu) ca sa fi intalnit empatia asta la mai mult de ...sa.zicem 30 % din "cazuri:
In rest: fatarnicie si populism pe fatza; Prefacatorie cat cuprinde; Cutite ( in spate-) cat de multe;
Eu cam asa as zugravi cele descrise cu piosenie de "Cerul" de mai sus.
Just heaven- daca esti exact asa cum te-ai descris- eu as vrea sa te cunosc!
Sau.... e doar reclama? :-)) ( aici vreau sa te zagandar un pic- sa vedem cate empatie poate iesi din tine; Dora m-a mai intalnit- si cam stie ce-mi poate pielea...ce zici ...marsezi?
Imi plac confruntarile pentru ca din ele ies lucruri pe care uneori nici tu nu le stii despre tine, sau refuzi sa ti le atribui pentru ca ai tendinta de a crede ca tu nu- numai altii! :-))
Are dreptate Dora- si te hranesti cu gandul ca poate tu nu ai "sansa"
@ Dora: Pai- nici nu am sugerat ca ar fi bine de "ratat" vreo ocazie;
Orice ocazie este o experienta;
Energia care ne insufleteste este un pachet de informatii ( adica de experiente); cu cat pachetul e mai "garnisit" - cu atat omul e mai valoros;
Poate asta ar da o valoare mai mare femeilor ( in ochii unora- pentru ca daca iei ca standard "averea mea" si "banii mei" de la manelisti, si fotbalisti- se pare ca o carcasa care "da frumos" de "toarta" e suficienta pentru a fi soata; Cunosc personal cateva; sunt....minunate ...
G_I_JOE
Postat pe 24 Martie 2009 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mireasa ori nu 17 De la: oana84onutza 26 Februarie 2010 20:20
TopuriRadio 1 De la: topuriradio 10 Noiembrie 2009 20:14
Formula de lapte Aptamil Milupa 2 De la: ilumax_76 17 Februarie 2012 16:56
Ai nevoie de un sfat in vreo problema? 4 De la: yrtdssdd 26 Mai 2009 20:50
'semnati si voi petitia pentru infiintarea politiei animalelor!' 4 De la: iulia069834 8 Mai 2010 17:54