Setari Cookie-uri

simt ca tot ce este in jurul meu se sfarseste

este un site f tare si ma bucur ca am ajuns aici,,ce sa zic sant un baiat de 28 ani care a incetat sa spere ca exista o lumina spre care sa se indrepte,,,sant dependent de jocuri de noroc si de cazinouri,,ele au inceput sa fie singurul lucru care mai exista in viata mea,,,este trist pt ca nu sant destul destul de puternic sa pun punct acestora si sa duc o viata normala,,iar toti cei din jurul meu au inceput sa ma evite,,era ceva de asteptat si nu ai condamn,am facut atat de multe greseli si totusi nu reusesc sa invat ceva din ele si sa ma pot schimba,,,in clipa cand am banii totul se naruie din nou...
alexxx12000
Postat pe 7 Martie 2009 17:54
Salut!In primul rand,trebuie sa fii constient ca speranta moare ultima,adica dupa ce ai incercat toate metodele posibile pentru a depasi o situatie limita.Incearca sa vorbesti cu cineva din familie,cu unul din parinti sau cu un prieten apropiat.Probabil te vei simti mult mai bine astfel,deoarece vei imparti cu cineva aceasta povara.Incearca sa te distantezi de prietenii tai care practica astfel de lucruri si evita sa-ti faci altii asemenea lor.Incearca sa fii mai eficient la locul de munca si ocupa-ti timpul liber cu activitati placute,relaxante,dar care sa nu aiba nici cea mai mica legatura cu jocuile de noroc si cazinourile.Poti asculta muzica,te poti plimba,poti merge la cinema,la un concert etc.Incearca sa-ti gasesti un scop nobil in viata,asta te va motiva in lupta cu dependenta.Iti doresc mult succes!!!!
SymySymy
Postat pe 7 Martie 2009 18:15
la multi ani ,,,astazi este ziua voastra a tuturor femeilor care ne santeti de fiecare data aproape,,,de multe ori va judecam dar de fiecare data nu reusim sa ne vedem pe noi insine,,,multumesc frumos simy pt gandurile si sfaturile tale,,,si eu vreau sa cred ca voi avea puterea si intelepciunea sa ma pot schimba si sa invat cate putin din lucrurile frumoase pe care le traim,,,
alexxx12000
Postat pe 8 Martie 2009 12:05
Hello Alex, iti transmit de la Cluj. Un pas mare ai facut: ai intrat pe kudika. Dar sa stii ca si forumul asta creeaza dependenta. Cu deosebirea ca dependenta asta te costa mai putin si poti sa-ti gasesti niste prieteni pentru totdeauna. Deci, ia apuca-te tu si navigheaza pe orice topic iti cade bine, da-ti cu parerea, cearta-te cu unul sau cu altul daca e cazul si ai sa vezi ca poti sa treci de patima cu jocurile de noroc. Cu ajutorul nostru daca, evident, ne lasi sa te ajutam. Ca o sugestie, mai intra si tu prin cafenelele virtuale sa stai la o poveste, o cafea si tot ce mai vrei tu cu niste persoane absolut minunate!
Lucia1971
Postat pe 8 Martie 2009 12:10
No, eu am vrut sa fiu dragutza si Alex s-a dus iar la Cazino. Fara mine...
Lucia1971
Postat pe 8 Martie 2009 21:24
Cu placere,Alex!Mult succes!
SymySymy
Postat pe 9 Martie 2009 18:37
nu am mai trecut pe site pt ca nu am internet acasa,, imi cer scuze si sa stiti ca va multumesc mult ca sunteti alaturi de mine si de toti cei care au nevoie de sfaturi,,, va pupacesc dulce dulce si da o sa incerc sa imi traiesc viata si nu o sa ma mai plang de tot ceea ce imi este poate teama sa fac...
alexxx12000
Postat pe 11 Martie 2009 17:16
Hei ... curaj ! O sa treci peste asta ... ai incredere in tine si vei reusi, sunt sigura de asta. Eu cred in tine,desi nu te cunosc. Incearca sa iti gasesti alt hobby ,practica un sport si fa orice sa it iei gandul de la jocurile de noroc.
Sunt multe lucruri in viata care provoaca dependenta si nu te vor afecta. Iesi cu prietenii,sa stii ca de cele mai multe ori prietenii te ajuta sa treci peste grele,la fel si familia,doar sa le ceri ajutorul... ma bucur ca ai apelat la Kudika,deja ai cativa prietenii care cred in tine si iti vor doar binele. Iti urez multa bafta!
GuardianAngel
Postat pe 12 Martie 2009 00:30
Hey buna. Am un prieten care devenise maniac cu jocurile de noroc, nu mai putea dormi noptile, vroia doar sa joace. A reusit sa le rareasca, dar nu definitiv. Sa zicem k detine controlul cat de cat. Important din punctul meu de vedere e sa gandesti, nu sa te lasi dus de sentimente k in dragoste. Daca reusesti asta...you're the best! Am incredere k poti. Kiss you.
steluta21
Postat pe 10 Mai 2009 21:01
multumesc frumos,,am incercat toate metodele,,a rarii nu este o solutie ,cel putin nu a fost pt mine,,,a stopa definitiv si a incepe sa iti faci probleme si a cauta solutii cu legatura la viciul tau cred ca a fost cel mai sanatos lucru...
alexxx12000
Postat pe 12 Mai 2009 13:33
un om care nu vrea sa renunte la ceva,spune ca nu e destul de puternic.vointa se afla in noi.dar trebuie sa o ajuti putin sa apara la suprafata.
dana_mv
Postat pe 12 Mai 2009 13:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TOATE FEMEILE SUNT FRUMOASE! 79 De la: Lucia38 14 August 2009 18:37
Indragostita de un barbat insurat aflat in divort 16 De la: cristinarudi 2 Iunie 2009 21:41
Depilatorul Wizzit 4 De la: kudika138995 7 Martie 2010 14:54
Veninul Trecutului! 4 De la: my_melody 10 Martie 2009 14:12
....... 3 De la: Adi_Zu_ 21 Aprilie 2009 22:47