Setari Cookie-uri

ajutooooorrrrrrrrrrrr

Buna.Stie careva unde se fac cursuri de inot in bucuresti?Eu am scolioza si mi s-a recomandat inotul si nu stiu unde sa ma duc.Partea proasta e k nu stiu sa inot,De preferat ar fi undeva unde se face recuperare medicala in apa,dar macar un loc unde m-ar putea invata cineva.Si cam cat ar costa un abon pe luna?pls dak stiti.merci
manu08
Postat pe 6 Martie 2009 14:49
De la: manu08, la data 2009-03-06 14:49:13Buna.Stie careva unde se fac cursuri de inot in bucuresti?Eu am scolioza si mi s-a recomandat inotul si nu stiu unde sa ma duc.Partea proasta e k nu stiu sa inot,De preferat ar fi undeva unde se face recuperare medicala in apa,dar macar un loc unde m-ar putea invata cineva.Si cam cat ar costa un abon pe luna?pls dak stiti.merci


pilates ai incercat?? si eu am scolioza si merg de 3 ori pe saptamana la pilates ...pe langa faptul ca ma simt foarte bine si nu mai am dureri de spate si plus de asta ...mi-am achizitionat si un abdomen frumos
Buttefflypink
Postat pe 6 Martie 2009 14:52
La Lia Manoliu sau la club sportiv Dinamo

Postat pe 6 Martie 2009 15:37
e bun si pilates pt scolioza dar mai bun e inotul,hidrokineziterapia.eu nu sant din bucuresti nu am ce sa-ti recomand k clinica dar cauta piscine cu apa mica pt kineto si aquagym si neaparat unde sa fie angajat un kineto(lucrez in domeniu).
lacrasar
Postat pe 6 Martie 2009 15:51
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 15:51:33e bun si pilates pt scolioza dar mai bun e inotul,hidrokineziterapia.eu nu sant din bucuresti nu am ce sa-ti recomand k clinica dar cauta piscine cu apa mica pt kineto si aquagym si neaparat unde sa fie angajat un kineto(lucrez in domeniu).

si nu neaparat tre sa faci innot,exercitii de kineto in apa ,deci nu cauta cursuri de innot, miscarea pt scolioza e din amplitudinea bratelor si a cutiei toracice, nu neaparat tre sa innoti.
lacrasar
Postat pe 6 Martie 2009 15:54
Da stiu de aia preferam un loc in care sa fie un prof de kineto sa-mi zica ce sa fac.Si habar n-am unde sa gasesc.Merci mult oricum
manu08
Postat pe 6 Martie 2009 17:18
Buna Manuela ! Pentru scolioza iti recomand Baile Felix de doua ori pe an, iar in rest sa faci gimnastica la un aparat cu vasle care se gaseste in comert.Acesta iti va intarii musculatura abdominala si para vertebrala necesara mentinerii coloanei vertebrale.Este adevarat ca inotul iti intareste musculatura , dar este neaparat nevoie ca la iesirea din bazin sa porti un halat cald, sa te feresti de curent, apa rece, care iti pot face mai mult rau decat bine. Este necesara, deasemenera, o pozitie corecta pe scaun, un tratament antireumatic corect , alimentatie corecta pentru a nu te ingrasa , si gimnastica permanenta la sol cu flexiuni ale corpului si picioarele sprijinite, pe care le poti invata de la oricare profesor de cultura fizica medicala , din spital si policlinici cu profil de recuperare medicala. Sa ai o zi buna si multa sanatate
nicusor
Postat pe 27 Martie 2009 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
simt ca tot ce este in jurul meu se sfarseste 11 De la: dana_mv 12 Mai 2009 13:41
love... 2 De la: steffy91 21 Ianuarie 2012 05:27
hei 12 De la: kudika015246 27 Aprilie 2009 23:58
:neata soareeE:X 34 De la: MissMe2 24 Aprilie 2009 14:16
imi place o fata 25 De la: kudika_pudika 15 Noiembrie 2011 13:42