Setari Cookie-uri

Cresterea in inaltime

De la: kudika319418, la data 2010-09-03 22:39:00buna tuturor am si eu o intrebare am 14 si 160 se poate sa mai cresc macar pana la 169 parintii mei au inalt de ..tata 176 mama 160 fratele cam 176 vreau sa mai cres si eu macar inca 9 cm se poate adika daca mai pot sa mai cresc dakum un an nu am mai crescut am stagnat cum fac sa mai cresc?


sa faci atletism, aerobic, volei, natatie! si sa te intinzi bine, dimineata cand te trezesti. atentie la ce mananci, cat mai putine chimicale daca ai stagnat 1 an, o vizita la endocrinolog, neparat!
100101
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:49
Buna . Ma numesc Petra, si la fel sunt si eu. sunt foarte complexata de ideea inaltimii. Eu am 17 ani, si am doar 1.63 :(( Ceva de genu am patit si eu, cu balul bobocilor, dar uite spre invidia altor fete, am reusit sa iau miss boboc 2008. asta m-a incurajat ff mult in viata. si ca inaltimea nu conteaza. Nici eu nu stiu ce sa fac, macar sa ajung la 1.70 Am parinti inalti, dar degeaba. :| te pup:*:*
Petra_
Postat pe 19 Septembrie 2010 13:45
De la: Petra_, la data 2010-09-19 13:45:01Buna . Ma numesc Petra, si la fel sunt si eu. sunt foarte complexata de ideea inaltimii. Eu am 17 ani, si am doar 1.63 :(( Ceva de genu am patit si eu, cu balul bobocilor, dar uite spre invidia altor fete, am reusit sa iau miss boboc 2008. asta m-a incurajat ff mult in viata. si ca inaltimea nu conteaza. Nici eu nu stiu ce sa fac, macar sa ajung la 1.70 Am parinti inalti, dar degeaba. :| te pup:*:*

lasa ca te faci tu mare
darius_nice_guy
Postat pe 19 Septembrie 2010 13:47
Nu stiu ce sa zic. Sper. dar am 17 ani. Probabil si daca o sa mai cresc 1 an sau poate doi :|
Petra_
Postat pe 19 Septembrie 2010 13:52
De la: Petra_, la data 2010-09-19 13:52:33Nu stiu ce sa zic. Sper. dar am 17 ani. Probabil si daca o sa mai cresc 1 an sau poate doi :|


o sa mai cresti. nu te stresa inutil. mergi la innot
darius_nice_guy
Postat pe 19 Septembrie 2010 13:58
Chiar nu va inteleg de ce vreti sa fiti inalte.........Eu am 1.78 si as fi preferat sa fiu mai mica de inaltime! Si acum am dureri de spate,de multe ori trebuie sa imi modific hainele si sa nu mai spun ca nu pot purta tocuri fara sa se holbeze lumea la mine......
lexu90
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:10
De la: lexu90, la data 2010-09-19 14:10:50Chiar nu va inteleg de ce vreti sa fiti inalte.........Eu am 1.78 si as fi preferat sa fiu mai mica de inaltime! Si acum am dureri de spate,de multe ori trebuie sa imi modific hainele si sa nu mai spun ca nu pot purta tocuri fara sa se holbeze lumea la mine......

durerile de spate nu au legatura cu inaltimea. prob sunt genetice, ori musculatura f slab dezvoltata.
Ronnie_Coleman
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:27
De la: darius_nice_guy, la data 2010-09-19 13:58:09
De la: Petra_, la data 2010-09-19 13:52:33Nu stiu ce sa zic. Sper. dar am 17 ani. Probabil si daca o sa mai cresc 1 an sau poate doi :|


o sa mai cresti. nu te stresa inutil. mergi la innot

hai desteptule, spune si care e legatura dintre "innot" lol si cresterea in inaltime. ma mir ca nu ai zis basket =)) crezi ca cei scunzi nu fac miscare? lol
Ronnie_Coleman
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:28
De la: darius_nice_guy, la data 2010-09-19 13:58:09
De la: Petra_, la data 2010-09-19 13:52:33Nu stiu ce sa zic. Sper. dar am 17 ani. Probabil si daca o sa mai cresc 1 an sau poate doi :|


o sa mai cresti. nu te stresa inutil. mergi la innot

i ai dat in carti de esti asa sigur ca va mai creste?
Ronnie_Coleman
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:30
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-19 14:27:13
De la: lexu90, la data 2010-09-19 14:10:50Chiar nu va inteleg de ce vreti sa fiti inalte.........Eu am 1.78 si as fi preferat sa fiu mai mica de inaltime! Si acum am dureri de spate,de multe ori trebuie sa imi modific hainele si sa nu mai spun ca nu pot purta tocuri fara sa se holbeze lumea la mine......

durerile de spate nu au legatura cu inaltimea. prob sunt genetice, ori musculatura f slab dezvoltata.


Am crescut ca in basme Am facut 2 ani de gimnastica medicala pt a-mi intari musculatura si sa imi indrept coloana......!Crede-ma ca nu vb prostii.........
lexu90
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:32
De la: lexu90, la data 2010-09-19 14:32:37
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-19 14:27:13
De la: lexu90, la data 2010-09-19 14:10:50Chiar nu va inteleg de ce vreti sa fiti inalte.........Eu am 1.78 si as fi preferat sa fiu mai mica de inaltime! Si acum am dureri de spate,de multe ori trebuie sa imi modific hainele si sa nu mai spun ca nu pot purta tocuri fara sa se holbeze lumea la mine......

durerile de spate nu au legatura cu inaltimea. prob sunt genetice, ori musculatura f slab dezvoltata.


Am crescut ca in basme Am facut 2 ani de gimnastica medicala pt a-mi intari musculatura si sa imi indrept coloana......!Crede-ma ca nu vb prostii.........

si atunci ce anume din mesajul meu ti s a parut prostie....ca nu am inteles. pana la urma tot ce am zis eu ai spus si tu...ca ai facut gim med pt tonifiere...iar faza cu "sa imi indrept coloana" iar poate sa fie cauza genetica printre altele....si..."crede ma ca nu vb prostii" dar eu stiu ca ex speciale pt tonifiere se fac pana ajungi in groapa...nu doar 2 ani :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 19 Septembrie 2010 14:36
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-19 14:30:26
De la: darius_nice_guy, la data 2010-09-19 13:58:09
De la: Petra_, la data 2010-09-19 13:52:33Nu stiu ce sa zic. Sper. dar am 17 ani. Probabil si daca o sa mai cresc 1 an sau poate doi :|


o sa mai cresti. nu te stresa inutil. mergi la innot

i ai dat in carti de esti asa sigur ca va mai creste?


chiar nu te satura dumnezeu? esti gigi contra? fata are parinti inalti,are 14 ani,daca nu fumeaza,daca face un sport care sa ajute...are toate sansele sa mai creasca.

ai inventat tu cumva corpul uman,sala,prostia? nu realizezi ca te faci de ras? nu vezi ca esti precum un copil mare si impertinent? esti exact acel copil care trage pisica de coada si arde aripile mustelor.

mai lasa un pic teribilismul asta cu sala si pozele cu culturisti unsurosi si incearca sa te maturizezi putin.

te sfatuiesc frateste,daca mi-o iei in nume de rau e treaba ta. dar vei da dovada de prostie daca te vei incapatana sa nu intelegi.

am spus fetiii ca va creste,deoarece e foarte posibil si pentru ca,de multe ori o atitudine pozitiva in viata face mai multe minuni decat orice comentariu idiot,sala de fitness,tratament si asa mai departe.

tu daca raspunzi pe nas,cu ce te alegi,cu ce ajuti,? provoci decat dezgust si primesti dezgust .....

geniule

tot am ajuns sa te invat ce nu a fost mama ta capabila.....
darius_nice_guy
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:10
De la: darius_nice_guy, la data 2010-09-19 17:10:24
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-19 14:30:26
De la: darius_nice_guy, la data 2010-09-19 13:58:09
De la: Petra_, la data 2010-09-19 13:52:33Nu stiu ce sa zic. Sper. dar am 17 ani. Probabil si daca o sa mai cresc 1 an sau poate doi :|


o sa mai cresti. nu te stresa inutil. mergi la innot

i ai dat in carti de esti asa sigur ca va mai creste?


chiar nu te satura dumnezeu? esti gigi contra? fata are parinti inalti,are 14 ani,daca nu fumeaza,daca face un sport care sa ajute...are toate sansele sa mai creasca.

ai inventat tu cumva corpul uman,sala,prostia? nu realizezi ca te faci de ras? nu vezi ca esti precum un copil mare si impertinent? esti exact acel copil care trage pisica de coada si arde aripile mustelor.

mai lasa un pic teribilismul asta cu sala si pozele cu culturisti unsurosi si incearca sa te maturizezi putin.

te sfatuiesc frateste,daca mi-o iei in nume de rau e treaba ta. dar vei da dovada de prostie daca te vei incapatana sa nu intelegi.

am spus fetiii ca va creste,deoarece e foarte posibil si pentru ca,de multe ori o atitudine pozitiva in viata face mai multe minuni decat orice comentariu idiot,sala de fitness,tratament si asa mai departe.

tu daca raspunzi pe nas,cu ce te alegi,cu ce ajuti,? provoci decat dezgust si primesti dezgust .....

geniule

tot am ajuns sa te invat ce nu a fost mama ta capabila.....

omule, nu esti in stare sa spui dc ar ajuta o inotul sau orice alt sport. ce o tot dai la intors cu mn? eu te am intrebat ceva si tu imi rasp cu totul altceva....nu este obligatoriu sa mosteneasca geneticul parintilor...deci nu stiu de unde esti atat de sigur ca va mai creste si faza cu sportul....dc sunt basketbalisti la 1.80 ? intrebari la care evident nu imi poti da rasp deoarece esti paralele cu domeniul sportului si cu cel al sanatatii. :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:32
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-19 17:32:13
De la: darius_nice_guy, la data 2010-09-19 17:10:24
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-19 14:30:26
De la: darius_nice_guy, la data 2010-09-19 13:58:09
De la: Petra_, la data 2010-09-19 13:52:33Nu stiu ce sa zic. Sper. dar am 17 ani. Probabil si daca o sa mai cresc 1 an sau poate doi :|


o sa mai cresti. nu te stresa inutil. mergi la innot

i ai dat in carti de esti asa sigur ca va mai creste?


chiar nu te satura dumnezeu? esti gigi contra? fata are parinti inalti,are 14 ani,daca nu fumeaza,daca face un sport care sa ajute...are toate sansele sa mai creasca.

ai inventat tu cumva corpul uman,sala,prostia? nu realizezi ca te faci de ras? nu vezi ca esti precum un copil mare si impertinent? esti exact acel copil care trage pisica de coada si arde aripile mustelor.

mai lasa un pic teribilismul asta cu sala si pozele cu culturisti unsurosi si incearca sa te maturizezi putin.

te sfatuiesc frateste,daca mi-o iei in nume de rau e treaba ta. dar vei da dovada de prostie daca te vei incapatana sa nu intelegi.

am spus fetiii ca va creste,deoarece e foarte posibil si pentru ca,de multe ori o atitudine pozitiva in viata face mai multe minuni decat orice comentariu idiot,sala de fitness,tratament si asa mai departe.

tu daca raspunzi pe nas,cu ce te alegi,cu ce ajuti,? provoci decat dezgust si primesti dezgust .....

geniule

tot am ajuns sa te invat ce nu a fost mama ta capabila.....

omule, nu esti in stare sa spui dc ar ajuta o inotul sau orice alt sport. ce o tot dai la intors cu mn? eu te am intrebat ceva si tu imi rasp cu totul altceva....nu este obligatoriu sa mosteneasca geneticul parintilor...deci nu stiu de unde esti atat de sigur ca va mai creste si faza cu sportul....dc sunt basketbalisti la 1.80 ? intrebari la care evident nu imi poti da rasp deoarece esti paralele cu domeniul sportului si cu cel al sanatatii. :)


hai lasa tata ca te-a cam luat un pic de urechi....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:36
angelo eu inteleg ca este forum public...dar daca postezi la un astfel de topic, ai macar cunostinte din ce este compusa col vertebrala sau o vertebra tip sau un os in general...si cum cresc ele?
Ronnie_Coleman
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:43
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-19 17:43:23angelo eu inteleg ca este forum public...dar daca postezi la un astfel de topic, ai macar cunostinte din ce este compusa col vertebrala sau o vertebra tip sau un os in general...si cum cresc ele?


omule, aici nu contesta nimeni cunostintele tale..... din cate imi dau eu seama,lumea ia foc,legat de felul in care tu tratezi pe cei ce pun intrebari.

ai dreptate,nu toata lumea stie din ce e facuta coloana vertebrala.dar,daca tu stii,si vrei sa fie apreciate cumva acele cunostinte, nu mai da cu ele peste ochi celor care intreaba.

daca-ti asumi responsabilitatea de-a raspunde,fa-o cu calm,fa-o cu drag....

la modul la care comentezi pe aici,sincer...si eu fac eforturi sa ma abtin,sa nu-ti raspund ca toti ceilalti.

te inhami sa raspunzi,sa dai sfaturi,sa inveti....e greu sa lucrezi cu publicul(tu asta faci aici) nu te poti astepta sa raspunzi pe nas,oamenii sa-ti spuna multumesc si gata...

nu e ce spui e cum o spui
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:54
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-19 14:28:27
De la: darius_nice_guy, la data 2010-09-19 13:58:09
De la: Petra_, la data 2010-09-19 13:52:33Nu stiu ce sa zic. Sper. dar am 17 ani. Probabil si daca o sa mai cresc 1 an sau poate doi :|


o sa mai cresti. nu te stresa inutil. mergi la innot

hai desteptule, spune si care e legatura dintre "innot" lol si cresterea in inaltime. ma mir ca nu ai zis basket =)) crezi ca cei scunzi nu fac miscare? lol


poftim....si cand contrazici pe cineva.... nu asa se face....

da cu o caramida in cap cuiva pe strada si intreaba dupa de ce te injura si de ce nu te saluta....

daca nu ai rabdare sa raspunzi frumos,sa comentezi civilizat,daca nu ei rabdare de intrebari aiurea si raspunsuri ciudate,nu o mai face.

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 19 Septembrie 2010 18:04
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-19 18:04:35
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-19 14:28:27
De la: darius_nice_guy, la data 2010-09-19 13:58:09
De la: Petra_, la data 2010-09-19 13:52:33Nu stiu ce sa zic. Sper. dar am 17 ani. Probabil si daca o sa mai cresc 1 an sau poate doi :|


o sa mai cresti. nu te stresa inutil. mergi la innot

hai desteptule, spune si care e legatura dintre "innot" lol si cresterea in inaltime. ma mir ca nu ai zis basket =)) crezi ca cei scunzi nu fac miscare? lol


poftim....si cand contrazici pe cineva.... nu asa se face....

da cu o caramida in cap cuiva pe strada si intreaba dupa de ce te injura si de ce nu te saluta....

daca nu ai rabdare sa raspunzi frumos,sa comentezi civilizat,daca nu ei rabdare de intrebari aiurea si raspunsuri ciudate,nu o mai face.


pe el l am facut "destept" deoarece se luase de mn pe un alt topic unde i am spus unei domnisoare sa lase naibii superslimurile si sa citeasca si sa se informeze cum se face corect si sanatos o reducere a stratului adipos...si darius_gay a fost extrem de nemultumit ca i am spus sa le lase naibii de ss si nu i am zis unde sa gaseasca astfel de pastile. probabil in viziunea altor useri, daca i as fi spus unde sa gaseasca pastilele, atunci as fi dat un rasp "pertinent". si nici tu nu ai de unde sa stii cat de rabdator sunt din moment ce nu mi ai citit toate 700 de mesaje...si la fel nu ai de unde sa stii ce fac in viata de zi cu zi...
Ronnie_Coleman
Postat pe 19 Septembrie 2010 19:19
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-19 19:19:54
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-19 18:04:35
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-09-19 14:28:27
De la: darius_nice_guy, la data 2010-09-19 13:58:09
De la: Petra_, la data 2010-09-19 13:52:33Nu stiu ce sa zic. Sper. dar am 17 ani. Probabil si daca o sa mai cresc 1 an sau poate doi :|


o sa mai cresti. nu te stresa inutil. mergi la innot

hai desteptule, spune si care e legatura dintre "innot" lol si cresterea in inaltime. ma mir ca nu ai zis basket =)) crezi ca cei scunzi nu fac miscare? lol


poftim....si cand contrazici pe cineva.... nu asa se face....

da cu o caramida in cap cuiva pe strada si intreaba dupa de ce te injura si de ce nu te saluta....

daca nu ai rabdare sa raspunzi frumos,sa comentezi civilizat,daca nu ei rabdare de intrebari aiurea si raspunsuri ciudate,nu o mai face.


pe el l am facut "destept" deoarece se luase de mn pe un alt topic unde i am spus unei domnisoare sa lase naibii superslimurile si sa citeasca si sa se informeze cum se face corect si sanatos o reducere a stratului adipos...si darius_gay a fost extrem de nemultumit ca i am spus sa le lase naibii de ss si nu i am zis unde sa gaseasca astfel de pastile. probabil in viziunea altor useri, daca i as fi spus unde sa gaseasca pastilele, atunci as fi dat un rasp "pertinent". si nici tu nu ai de unde sa stii cat de rabdator sunt din moment ce nu mi ai citit toate 700 de mesaje...si la fel nu ai de unde sa stii ce fac in viata de zi cu zi...


ok...tu stii cel mai bine

da lumea e cam satula de stilul tau flegmatic...atat am incercat sa te fac sa intelegi.

in rest,e treaba ta
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 19 Septembrie 2010 19:25
De la: Petra_, la data 2010-09-19 13:45:01Buna . Ma numesc Petra, si la fel sunt si eu. sunt foarte complexata de ideea inaltimii. Eu am 17 ani, si am doar 1.63 :(( Ceva de genu am patit si eu, cu balul bobocilor, dar uite spre invidia altor fete, am reusit sa iau miss boboc 2008. asta m-a incurajat ff mult in viata. si ca inaltimea nu conteaza. Nici eu nu stiu ce sa fac, macar sa ajung la 1.70 Am parinti inalti, dar degeaba. :| te pup:*:*


Aici s-a ajuns in Ro, sa va incurajeze concursuri miss si atat.
O olimpiada, ceva?
La olimpiada nu va selecteaza dupa inaltime.
Sau in loc sa va spuna parintii ca sa multumiti la Dumnezeu ca sunteti sanatoase fizic si psihic.....cautati sa luati te miri ce medicamente hormonale sa va imbolnaviti pe la 30 de ani. ( zic asta pt. ca am citit tot topicul)
Oricum sportul e pentru minte sanatoasa in corp sanatos, nu pt. a creste.
Preferitor la tine, si ce daca-ti sunt parintii inalti, e gena de familie, poate semeni cu vreo bunica, matusa, surori cu mama sau tatal tau.
stem_29
Postat pe 19 Septembrie 2010 19:49
Salut :P eu o sa incerc peste o saptamana niste medicamente ptr crestere.... o sa va tin la curent daca functioneaza. Eu am 1.75 si 23 de ani :| si vreau mai inalt
kudika329600
Postat pe 12 Noiembrie 2010 02:00
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-01-02 21:13:10
De la: BiuL, la data 2009-08-31 02:23:25
exista un anumit tip de gimnastica pt aceasta problema, gimnastica pe spaliere, efectiv ti se alungeste coloana vertebrala ceva de genu`.. stiu ca la mine in oras [oradea] ceva manechin crescuse in inaltime 3 cm aproximativ, insa tu esti si tanara si sigur vei mai creste cativa cm , daca adaugi si gimnastica sigur vei trece de 160. Intereseaza-te la tine in oras unde se face asa ceva, dar nu e sigur ca vei fi multumita nici apoi.. stii cum e ,mereu omul isi doreste mai mult, eu am 165, mi`as dori sa am 170 :)) asta e

oameni buni, nu va mai pacaliti cu chestii de genu asta. "ti se alungesc vertebrele" si asa cresti in inaltime...este un mit identic as putea spune cu cel ca daca faci culturism ramai mic. efortul fizic si alimentatia corespunzatoare te ajuta sa iti atingi nivelul max dictat de genetic. apropo, stand atarnat, nu faci decat sa decomprimi vertebrele, spatiu dintre ele care apoi tot se va diminua din cauza proprie mase a corpului si a greutatii...
Corect!!!Cand aveam 16 ani si m-am dus la culturism aveam 181cm in 5 luni am ajuns 186cm...practic cresteam luna si centimetrul....mi-a spus maicamea sa nu ma mai duc ca ma fac cat stalpul
Si acum conform formulei lui re3a "daca esti fata, pt a afla inaltimea se procedeaza astfel: [ (inaltimea tatalui + inaltimea mamei ) - 13 ] : 2
daca esti baiat __//__ [ ( inaltimea tatalui + inaltimea mamei ) + 13 ] : 2"
tatal174cm;
mama1,58cm
Atunci eu ar trebui sa ma fi oprit la 172,5 cm si am 186 cm(de la 16 ani jumate nu am mai crescut in inaltime)
Sportul si vitaminele ajuta la crestere...(cred eu)
The_Exile
Postat pe 12 Noiembrie 2010 04:32
Eu am 16 ani. cred ca nu depasesc 1,60 :( Tata are peste 1,85 iar mama in jur de 1,57-1,60. sper din tot sufletul sa mai cresc si eu :|
kudika329896
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:25
De la: kudika329600, la data 2010-11-12 02:00:06Salut :P eu o sa incerc peste o saptamana niste medicamente ptr crestere.... o sa va tin la curent daca functioneaza. Eu am 1.75 si 23 de ani :| si vreau mai inalt

la 23 de ani...nu prea cred ca mai poti face ceva...dar tu incearca :)...sa nu ramai cu gandul ca ai avut posibilitatea si nu ai incercat.
Ronnie_Coleman
Postat pe 14 Noiembrie 2010 20:37
ti ai inceput viata sexuala?daca da atunci nu ta gandi co sa mai cresti
kudika337284
Postat pe 7 Decembrie 2010 17:12
Chiar nu inteleg de ce aveti atatea compexe in legatura cu inaltimea(poate asta intelegeti prin :bine crescut)
kudika195501
Postat pe 7 Decembrie 2010 17:34
Salut
am 14 ani si am inaltimea de 1.68-1.69 cm si ca sa mai cresc am auzit ca trebuie sa :
1. sa dorm mai mult
2. sa fac stretching
3. sa faci sport (volei , inot ...)
4. sa mananc sanatos (fructe ...)
Vroiam sa va intreb ?????? o sa mearga ????
Dak o sa incerc lucrurile care le-am spus si dak sun adevarate lucrurile va spun Bafta !!!...
y8nu7z
Postat pe 2 Ianuarie 2011 00:40
De la: kudika337284, la data 2010-12-07 17:12:59ti ai inceput viata sexuala?daca da atunci nu ta gandi co sa mai cresti


da`ce legatura are viata sexuala, cu cresterea in inaltime?
100101
Postat pe 2 Ianuarie 2011 17:01
De la: kyru, la data 2011-01-02 17:01:54
De la: kudika337284, la data 2010-12-07 17:12:59ti ai inceput viata sexuala?daca da atunci nu ta gandi co sa mai cresti


da`ce legatura are viata sexuala, cu cresterea in inaltime?


am auzit si teoria asta dar era pentru cai si vaci! dar poate e valabil si la oameni ca daca se babardesc de la 10 ani asa raman de inalti
pickard
Postat pe 2 Ianuarie 2011 17:11
Intradevar conteaza gena dar si alimentatia si modul de viata. Nu renuntati usor doar pentru ca parintii vostri sunt mici. practicati mult sport, pastrati o dieta sanatoasa si respectati orele de somn! Chiar daca nu cresteti, in cel mai rau caz o sa aveti o silueta de invidiat. Sunt exercitii specifice pe care le puteti face pentru a stimula cresterea in inaltime atata timp cat procesul de credtere este inca activ. Intrati pe www.growth-flex.ro pentru a afla mai multe!
Growth_Flex
Postat pe 23 Ianuarie 2011 19:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul berbec in intimitate 6 De la: oonahabibi_yahoo_com 31 Martie 2009 14:03
ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 45 De la: kudika032667 19 Iunie 2009 10:28
reintalnire dupa ani buni...chiar de Ziua Indragostitilor 6 De la: oana84onutza 18 Februarie 2010 14:02
nutritionist de profesie 16 De la: kill_me_sweet2007 6 Mai 2012 12:26
adrese cabinete nutritionisti 21 De la: 26 Iulie 2012 12:38