Setari Cookie-uri

Indragostita de un barbat insurat aflat in divort

Buna!Indragostita de un barbat insurat aflat in divort (deschis de sotie) si cu toate ca-mi spune ca ma iubeste eu cred ca ar vrea sa raman cu sotia-nu vb niciodata cu el despre divort pt ca nu vreau sa-mi fac sperante desarte.Eu il iubesc la nebunie,ne gandim sa facem un copil(chiar daca ramane insurat sau nu)dar cate odata mi se rupe inima cand stii ca in fiecare seara pleaca acasa la sotia lui(locuiesc impreuna).Stiu ca e imoral stiu ca par naiva daca ma gandesc la mai mult dar ce sa fac sa-l uit? Inca nu stiu daca vreau sa-l uit sau nu dar ce stiu ca-l iubesc la nebunie el zice la fel dar nu stiu daca am sa pot ramane in aceasta situatie mult timp.....doare...prea tare
dolceK
Postat pe 15 Martie 2009 16:25
dragutza mea...eu personal...te sfatuiesc 'sa-ti faci bagajele si sa pleci'...din viata lui !!!ai sa zici ca sunt nebuna dar nu, crede-ma , am trecut de curand printr-o situatie asemanatoare si s-a sfarsit groaznic!!!si relatia noastra a fost frumoasa...minunata...ziceam ca nu o sa se termine niciodata dar spre surprinderea mea, omul pe care l-am iubit la nebunie si care a pretins ca ma iubeste mai mult decat orice pe pamantul asta...a dat dovada de lasitate , ipocrizie , de fapt nici nu am cuvinte pentru ce s-a intamplat !!!???
Sfatul meu sincer este sa incerci sa iti vezi de viata ta,iar viata ta sa nu-l includa pe el,pentru ca nu poate decat sa te fac sa suferi...
pentru mine a fost ingrozitor si de asta te si sfatuiessc astfel pt ca nu vreau sa mai treaca si alte persoane prin ce am trecut eu...
ai grija de tine si mult curaj...trebuie sa reusesti ...
pingu_in
Postat pe 15 Martie 2009 16:35
chiar daca zice nu te grabi prea tare...
daca nu ar fi vrut sa stea cu sotia lui, acum nu ar fi fost cu ea si ar fi fost cu tine dar din pacate chiar daca tu stii ca e asa si nu poti sa-l uiti incearca, nu-l mai cauta si vezi ce are de gand, daca te mai cauta sau nu.
sa nu faci greseala de a face un copil cu el, poate ca iti spune ca vrea dar s-ar putea sa-ti spuna doar si nu sa si simta ca ar vrea si ce ai sa faci dupa aceea?
lumea nu se termina la el...mai gandeste-te
mai intai afla de ce divorteaza sotia de el ... poate ca nu merita

Postat pe 15 Martie 2009 16:35
De la: dolceK, la data 2009-03-15 16:25:52Buna!Indragostita de un barbat insurat aflat in divort (deschis de sotie) si cu toate ca-mi spune ca ma iubeste eu cred ca ar vrea sa raman cu sotia-nu vb niciodata cu el despre divort pt ca nu vreau sa-mi fac sperante desarte.Eu il iubesc la nebunie,ne gandim sa facem un copil(chiar daca ramane insurat sau nu)dar cate odata mi se rupe inima cand stii ca in fiecare seara pleaca acasa la sotia lui(locuiesc impreuna).Stiu ca e imoral stiu ca par naiva daca ma gandesc la mai mult dar ce sa fac sa-l uit? Inca nu stiu daca vreau sa-l uit sau nu dar ce stiu ca-l iubesc la nebunie el zice la fel dar nu stiu daca am sa pot ramane in aceasta situatie mult timp.....doare...prea tare


Sotia lui probabil ca-l lasa de bun ce e!!! Mai bine fugi din viata lui si iti cauti altul!
InDark
Postat pe 15 Martie 2009 16:38
dar nu stiu daca pot.imi da sms zilnic ma suna ne intalnim zilnic dar foarte putin o ora doua mai iesim la cafeea nu prea se fereste de asta nici nu prea inteleg
dolceK
Postat pe 15 Martie 2009 18:07
ma cauta zilnic daca nu-i dau nici un semn de viata pana la amiaza deja incepe sa ma sune sa trimita sms.nu stiu ce sa fac ne vedem zilnic nu se fereste sa iasa cu mine de aceea nu stiu ce sa fac
dolceK
Postat pe 15 Martie 2009 18:09
Nu poti sta cu cineva pentru faptul ca te dispera sa iesi cu persoana respectiva, la fel cum nu te culci cu cineva din mila! Daca vrei sa scapi de el gasesti o metoda! Trebuie sa devii mai convingatoare si sa-ti impui punctul de vedere, daca intradevar doresti sa o termini cu el!
InDark
Postat pe 15 Martie 2009 19:17
ceva nu e in regula...
dana_mv
Postat pe 15 Martie 2009 19:58
asa procedeaza ei...eu am incercat 'sa ma rup' de multe ori dar de fiecare data a gasit cate ceva cu care sa ma conditioneze...ma suna disperat , imi scria mesaje, ma cauta mereu...ne intalneam , ieseam ziua ,noaptea...nu ne feream nici noi ...pana intr-o zi...cand a fost mult prea dureros,mult prea mult!!!incearca...ACUM...'maine' va fi prea tarziu !!! si nu se merita deloc, crede-ma.cu cat continui asa cu atat mai mult vei suferi !
pingu_in
Postat pe 15 Martie 2009 21:20
Nu stiu ce am sa fac dar cred c-i mai bine sa plec un timp sa vad ce se intampla daca stau departe de amandoi poate o sa vad o solutie mai buna pt mine.Multumesc de mesaje
dolceK
Postat pe 15 Martie 2009 21:38
ar fi foarte bine pt tine!!!sa-mi scrii ce ai facut!!!si cum iti este!!!
pingu_in
Postat pe 15 Martie 2009 21:46
Sotia nu si lasa sotul bun! Cei buni sunt langa ele! Ai ,gresit, implicandu-te ,stiind ca este insurat! Tu mereu vei fi inlocuitoarea sotiei! Du-te fata si cautati un baiat fara obligatii! De ce i-ti complici viata nu merita!
Rodri
Postat pe 7 Aprilie 2009 00:58
daca vrea sa fie intradevar cu tine , se va muta de acolo.Daca te iubeste cu adevarat va lasa totul in urma ... nu te grabii cu visele si facutul copiilor
Eli_30
Postat pe 2 Iunie 2009 16:18
buna! hai sa-ti povestesc una tare........traita de mine :).......acum 13 ani am cunscut un tip tanar(27 ani),frumusel foc si ma mai si intelegeam super cu el.....pana sa aflu ca e casatorit deja eram super indragostta de el(venea la inatlniri zilnice fara verigheta..o avea in buzunar,ma suna zilnic de cate 4-5 ori pe zi si vorbeam la telefon ore)........si cand am aflat i-am tinut eu o teorie, dar degaba ca nu ma puteam desparti de el..............simteam ca e totul pt mine..........a aflat sotia lui dupa cateva luni(ca si noi ne afisam peste tot,mergeam la munte ,discoteci,restaurante....)si m- a cautat pt ca el nu recunostaea nimic in fata ei..........eu i-am raspuns in 2 peri si cam asta a fost totul.
el a continuat sa locuiasca cu ea si cu fiul lor,iar noi ne vedeam zilnic...........timp de 3 ani jumate pana am ramas gravida.......in momentul acela am hotarat sa fac o mare greseala ,dar care mi-a schimbat viata radical:am avortat cu toate ca-mi doream copilul enorm.......dar cum as fii putut eu peste ani sa-mi cresc copilu poate singura(poate nu) si sa-i spun in ce conditi a aparut el in viata mea.......inainte de avort m-am despartit de el si m-am mutat din oras ca nu as fii putut ramane pe un loc cu el.....dar el a ramas tot casatorit....
toate astea au costat enorm:spitalizare ca facusem o infectie , as fii putut sa mor si psihoterapie ..............el a suferit si el enorm pt ca a aflat ca am facut avort si a dat in patima betiei......dupa alti 4 ani de cand m-am despartit de el am reusit sa-mi fac un prieten care sa inteleaga trecutul meu si care sa-l accepte si care pana la urma sa ramana trecut.
acum ne-am facut si noi un trecut ,un prezent si viitor pt ca avem un copilas drag si scump in viata nostra.........
am vb mult dar asta e povestea mea......sper ca nimeni sa nu ajunga la psihoterapie si urgenta in spiatl vreodata dn cauza dragostei..........pupici si bafta multa in alegeri
kudika026889
Postat pe 2 Iunie 2009 18:13
De la: katwoman, la data 2009-03-15 16:35:51chiar daca zice nu te grabi prea tare...
daca nu ar fi vrut sa stea cu sotia lui, acum nu ar fi fost cu ea si ar fi fost cu tine dar din pacate chiar daca tu stii ca e asa si nu poti sa-l uiti incearca, nu-l mai cauta si vezi ce are de gand, daca te mai cauta sau nu.
sa nu faci greseala de a face un copil cu el, poate ca iti spune ca vrea dar s-ar putea sa-ti spuna doar si nu sa si simta ca ar vrea si ce ai sa faci dupa aceea?
lumea nu se termina la el...mai gandeste-te
mai intai afla de ce divorteaza sotia de el ... poate ca nu merita


Ce sa spun! Mare relevanta ar avea sa ali cine stie ce mizerii debitate de unul sau una la nervi. Nu sunt aproape niciodata adevarate, chiar daca au sambure de adevar. Nimeni nu poate stii ce se pretrece cu adevarat cand doi oameni nu se mai potrivesc. Incep mizeriile apoi...totul degenereaza. Sfaturi de la cei doi nu poti lua! E de incercat...fiecare din cei doi ce se despart se va comporta 98% altfel la fiecare din noile lui/ei relatii...asa ca...incercarea moarte n-are. La chestii de astea...sfaturile altora nu prea se potrivesc. Altii cu conjuncura lor...tu cu a ta!
cristinarudi
Postat pe 2 Iunie 2009 21:38
De la: InDark, la data 2009-03-15 16:38:37
De la: dolceK, la data 2009-03-15 16:25:52Buna!Indragostita de un barbat insurat aflat in divort (deschis de sotie) si cu toate ca-mi spune ca ma iubeste eu cred ca ar vrea sa raman cu sotia-nu vb niciodata cu el despre divort pt ca nu vreau sa-mi fac sperante desarte.Eu il iubesc la nebunie,ne gandim sa facem un copil(chiar daca ramane insurat sau nu)dar cate odata mi se rupe inima cand stii ca in fiecare seara pleaca acasa la sotia lui(locuiesc impreuna).Stiu ca e imoral stiu ca par naiva daca ma gandesc la mai mult dar ce sa fac sa-l uit? Inca nu stiu daca vreau sa-l uit sau nu dar ce stiu ca-l iubesc la nebunie el zice la fel dar nu stiu daca am sa pot ramane in aceasta situatie mult timp.....doare...prea tare


Sotia lui probabil ca-l lasa de bun ce e!!! Mai bine fugi din viata lui si iti cauti altul!



Altul cu sfaturi binevoitoare! Cum dracu va imaginati ca poti fugi asa de cineva pe care iubesti? Fratilor, voi cititi ceea ce scrieti? Ori poate nu ati iubit vreodata in viata voastra. Dupa reactie, inclin sa cred ca da.
cristinarudi
Postat pe 2 Iunie 2009 21:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VIATA SAU MOARTEA 146 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 12:10
TOATE FEMEILE SUNT FRUMOASE! 79 De la: Lucia38 14 August 2009 18:37
Mesaje private 21 De la: valivieru96 28 Ianuarie 2010 13:01
Buna! 7 De la: dulcyka 12 Septembrie 2009 19:02
bolnav psihic neindreptatit, chinuit si umilit :( 22 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 12:09