Setari Cookie-uri

Rascruce de drumuri...

Scurt si la subiect... ne cunosteam de 2 ani... am decis sa ne casatorim... iunie 2008 nunta... noiembrie 2008 un accident de masina si EA nu mai este...
Azi practic mi-e frica sa ma gandesc la ideea ca intr-o buna zi va trebui sa o iau de la capat si sa-mi refac viata...
Ma refugiez in munca, citesc f mult, vorbesc cu prietenii si ne vizitam mereu insa nu stiu daca ma voi simti vreodata pregatit sa o iau de la capat cu o ea...
..........................
AYANR
Postat pe 15 Martie 2009 21:32
stiu ca e cumplit de greu,dar viata merge inainte,cu sau fara voia noastra.nu te gandi la ce va fi in viitor.lasa timpul sa-si spuna cuvantul...candva,s-ar putea sa te uimeasca...
dana_mv
Postat pe 15 Martie 2009 21:36
gandeste-te ca nu esti singurul care sufera...sunt multi oameni care nu mai stiu de unde sa inceapa dupa o asemnea lovitura...zic bravo tie...eu probabil as fi innebunit, sincer...ai nevoie de timp....si dupa sa realizezi cat de mult te-a iubit si ca de fapt ea isi doreste sa fii fericit...gandeste-te la lucrul acesta ca la o mare provocare...doar ai grija sa nu clachezi...
Daniela_Ifteni
Postat pe 15 Martie 2009 21:39
Spre marele meu noroc am un loc de munca care nu-mi permite sa clachez... insa ma gandesc fara sa vreau la ideea ca practic am ramas singur intr-o casa pe care nu o simt a mea... e pustie si spatiul parca nu ma reprezinta... sunt constient ca viata merge inainte... ca nu e vina mea pt ce a fost... nici a ei... asa a fost sa fie... am depasit zic eu perioada aceea critica... insa plutesc intre granita dintre 2 rascruci de drumuri....


De la: Daniela_Ifteni, la data 2009-03-15 21:39:55gandeste-te ca nu esti singurul care sufera...sunt multi oameni care nu mai stiu de unde sa inceapa dupa o asemnea lovitura...zic bravo tie...eu probabil as fi innebunit, sincer...ai nevoie de timp....si dupa sa realizezi cat de mult te-a iubit si ca de fapt ea isi doreste sa fii fericit...gandeste-te la lucrul acesta ca la o mare provocare...doar ai grija sa nu clachezi...
AYANR
Postat pe 15 Martie 2009 21:43
De la: AYANR, la data 2009-03-15 21:32:17Scurt si la subiect... ne cunosteam de 2 ani... am decis sa ne casatorim... iunie 2008 nunta... noiembrie 2008 un accident de masina si EA nu mai este...
Azi practic mi-e frica sa ma gandesc la ideea ca intr-o buna zi va trebui sa o iau de la capat si sa-mi refac viata...
Ma refugiez in munca, citesc f mult, vorbesc cu prietenii si ne vizitam mereu insa nu stiu daca ma voi simti vreodata pregatit sa o iau de la capat cu o ea...
..........................


Majoritatea credem ca avem probleme si ne pierdem in amanunte ridicole ...Si vine cineva cu un topic dintr-asta de ne rascoleste,si ne arata ca sunt necazuri cu adevarat mari.
Nu stiu cum poti sa traiesti dupa asa ceva,eu dupa un mic esec si mi s-a daramat lumea...

Jos palaria in fata ta!Nici nu stiu ce cuvinte sa spun in astfel de situatii ,ma simt depasita...
ella_c
Postat pe 15 Martie 2009 21:50
Multumesc!
Este f greu... era noiembrie...in decembrie..sarbatorile... ufff!
Insa am constientizat in sine mea ca trebuie sa merg inainte...desi e cumplit! Practic sunt intr-o barca cu doua vasle! Si trebuie sa inaintez in larg!
Imi doresc doar sa nu devin vreun paranoic misogin si sa-mi mentin linia de plutire!



De la: ella_c, la data 2009-03-15 21:50:04
De la: AYANR, la data 2009-03-15 21:32:17Scurt si la subiect... ne cunosteam de 2 ani... am decis sa ne casatorim... iunie 2008 nunta... noiembrie 2008 un accident de masina si EA nu mai este...
Azi practic mi-e frica sa ma gandesc la ideea ca intr-o buna zi va trebui sa o iau de la capat si sa-mi refac viata...
Ma refugiez in munca, citesc f mult, vorbesc cu prietenii si ne vizitam mereu insa nu stiu daca ma voi simti vreodata pregatit sa o iau de la capat cu o ea...
..........................


Majoritatea credem ca avem probleme si ne pierdem in amanunte ridicole ...Si vine cineva cu un topic dintr-asta de ne rascoleste,si ne arata ca sunt necazuri cu adevarat mari.
Nu stiu cum poti sa traiesti dupa asa ceva,eu dupa un mic esec si mi s-a daramat lumea...

Jos palaria in fata ta!Nici nu stiu ce cuvinte sa spun in astfel de situatii ,ma simt depasita...
AYANR
Postat pe 15 Martie 2009 21:54

nu stiu de ce nu-mi ia mesajul...hmmm
si nu am scris prostii...
ella_c
Postat pe 15 Martie 2009 22:05
Nu cred ca te vei transforma in ...nimic.Cred ca sunt oameni in jurul tau care te-au ajutat sa treci ,atat cat s-a putut,peste aceasta nenorocire.Va trebui sa pastrezi durerea si sentimentele pentru EA in suflet,si sa inveti sa le controlezi ,pentru a putea intra iar in "jungla"...
Acum durerea e mare,dar in timp se va mai estompa si cred ca vei avea puterea sa zambesti din nou...
ella_c
Postat pe 15 Martie 2009 22:13
...cunosc un tip intr-o situatie asemanatoare
acum vreo 3 ani, logodnica lui a avut un accident mortal; partea cea mai dura pt tipul in cauza e ca, ea era pe scooter cu cel mai bun prieten al lui (ea in spate); el a scapat, ea nu... inchipuie-ti ce lupta s-a dus in sufletul tipului astuia....
cam de un an si ceva, insa are o relatie foarte frumoasa, e un tip foarte deschis, care iubeste viata si nu s-a dat batut

kitty_krieger
Postat pe 16 Martie 2009 20:18
De la: AYANR, la data 2009-03-15 21:32:17Scurt si la subiect... ne cunosteam de 2 ani... am decis sa ne casatorim... iunie 2008 nunta... noiembrie 2008 un accident de masina si EA nu mai este...
Azi practic mi-e frica sa ma gandesc la ideea ca intr-o buna zi va trebui sa o iau de la capat si sa-mi refac viata...
Ma refugiez in munca, citesc f mult, vorbesc cu prietenii si ne vizitam mereu insa nu stiu daca ma voi simti vreodata pregatit sa o iau de la capat cu o ea...
..........................


intr-o zi cand durerea se va estompa vei gandii altfel.
kudika000781
Postat pe 17 Martie 2009 15:27
De la: AYANR, la data 2009-03-15 21:32:17Scurt si la subiect... ne cunosteam de 2 ani... am decis sa ne casatorim... iunie 2008 nunta... noiembrie 2008 un accident de masina si EA nu mai este...
Azi practic mi-e frica sa ma gandesc la ideea ca intr-o buna zi va trebui sa o iau de la capat si sa-mi refac viata...
Ma refugiez in munca, citesc f mult, vorbesc cu prietenii si ne vizitam mereu insa nu stiu daca ma voi simti vreodata pregatit sa o iau de la capat cu o ea...
..........................


Stai linistit, viata invinge. Intodeauna. De murit murim cu totii, deci nu i-ai ramas ei dator cu nimic. Pe deasupra, daca te-a iubit, si-ar dori sa fii fericit...
Crede-ma, stiu ce vorbesc.
Dor_a
Postat pe 17 Martie 2009 15:35
De la: ella_c, la data 2009-03-15 21:50:04
De la: AYANR, la data 2009-03-15 21:32:17Scurt si la subiect... ne cunosteam de 2 ani... am decis sa ne casatorim... iunie 2008 nunta... noiembrie 2008 un accident de masina si EA nu mai este...
Azi practic mi-e frica sa ma gandesc la ideea ca intr-o buna zi va trebui sa o iau de la capat si sa-mi refac viata...
Ma refugiez in munca, citesc f mult, vorbesc cu prietenii si ne vizitam mereu insa nu stiu daca ma voi simti vreodata pregatit sa o iau de la capat cu o ea...
..........................


Majoritatea credem ca avem probleme si ne pierdem in amanunte ridicole ...Si vine cineva cu un topic dintr-asta de ne rascoleste,si ne arata ca sunt necazuri cu adevarat mari.
Nu stiu cum poti sa traiesti dupa asa ceva,eu dupa un mic esec si mi s-a daramat lumea...

Jos palaria in fata ta!Nici nu stiu ce cuvinte sa spun in astfel de situatii ,ma simt depasita...


Ella, stii cum se zice: sa nu iti dea Dumnezeu cat poti sa duci... Odata o sa iti povestesc...
Dor_a
Postat pe 17 Martie 2009 15:38
ma intreb... cita durere poate fi in sufletul tau....sint sigura ca iti vei reveni,dar asta este de durata,esti tanar ai toata viata inainte,stiu ca asta iti spune toata lumea,dar asta-i adevarul,multa sanatate tie si Dumnezeu sa o odihneasca pe sotia ta........mult curaj pentru a merge inainte
miha_973
Postat pe 17 Martie 2009 15:59
desi o sa-ti para lipsit de suflet ce iti spun... priveste florile si gandeste-te ca ea le-a iubit... iubeste-le si tu, pt ea... si respira pt ea... iubeste viata asa cum ea a iubit-o si incearca sa ti-o refaci... ea asta asteapta de la tine... mult noroc...
crissa_909
Postat pe 1 Iunie 2009 15:52
De la: AYANR, la data 2009-03-15 21:43:52Spre marele meu noroc am un loc de munca care nu-mi permite sa clachez... insa ma gandesc fara sa vreau la ideea ca practic am ramas singur intr-o casa pe care nu o simt a mea... e pustie si spatiul parca nu ma reprezinta... sunt constient ca viata merge inainte... ca nu e vina mea pt ce a fost... nici a ei... asa a fost sa fie... am depasit zic eu perioada aceea critica... insa plutesc intre granita dintre 2 rascruci de drumuri....


De la: Daniela_Ifteni, la data 2009-03-15 21:39:55gandeste-te ca nu esti singurul care sufera...sunt multi oameni care nu mai stiu de unde sa inceapa dupa o asemnea lovitura...zic bravo tie...eu probabil as fi innebunit, sincer...ai nevoie de timp....si dupa sa realizezi cat de mult te-a iubit si ca de fapt ea isi doreste sa fii fericit...gandeste-te la lucrul acesta ca la o mare provocare...doar ai grija sa nu clachezi...




s-ar putea sa ti se para ciudat sfatul meu.......dar........
parerea mea este sa vinzi casa, sa iti iei una care sa fie neutra din punct de vdere al amintirilor, apoi sa privesti cerul si sa-i transmiti ca o sa-ti traiesti viata in numele faptului ca te-a iubit si a vrut ca tu sa fi fericit, roag-o sa iti calauzrasca pasii, si bucura-te de viata si de oameni ca si cum insasi ea, cu mana ei, ti le-ar fi pus in cale. intr-o zi va aparea persoana care iti va incalzi inima, ia-o ca atare, a un nou inceput, ca o noua sansa pe care ti-o va da viata. si fii convins ca undeva, se bucura ca esti fericit.
stii, cand pierdem persoane dragi, cu cat le regretam mai mult, cu atat le suntem mai datori sa fim fericiti in numele tuturor lucrurilor pe care ni le-au dat pentru a ne face viata frumoasa.
gandeste-te ca merita asta din partea ta...............sa ii indeplinesti dorinta........sa ai o viata frumoasa.......pentru ca asta inseamna iubirea
_diana_
Postat pe 1 Iunie 2009 16:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare merita??se poate si fara iubire?? 64 De la: AdrianaR 6 Decembrie 2010 12:42
7 ani de iubire, 7 ani de chin...vreau un sfat 54 De la: kudika010681 24 Noiembrie 2009 13:48
Nu mai inteleg... 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:40
Nedumerire... 4 De la: myriam_paradise 21 Iunie 2011 20:19
cer ajutorul vostru..................... 17 De la: Roco 31 Iulie 2009 00:54