Setari Cookie-uri

Destinul ne-a unit...si parca tot destinul ne desparte...

Povestea noastra a inceput in octombrie 2007, ne-am vazut in august anul trecut si dupa 2 luni in care s-a tot tinut baiatul dupa mine am decis sa fim impreuna : aveam pasiuni comune (majoritatea) si ca sa fie tacamul complet l-am pus sa dea cu banul si de 3 ori, de cate ori a dat, banutul a decis sa fim impreuna. Singura piedica in relatia noastra era distanta, amandoi eram din acelasi oras doar ca el lucra si facea facultatea la 500 km distanta. Au urmat 9 luni perfecte, ne vedeam cam la 2 sapt, vorbeam mult, skype, web etc...

A mers totul bine pana am ajuns eu la el, in bucuresti, unde urma sa dau mai departe la facultate. A urmat o perioada grea pt mine, bac, stres, admitere plus un deces in familie, probleme etc, motiv pt care nu am putut sa raman la facultate cu taxa, unde intrasem. Am decis sa ma intorc acasa si sa ma pregatesc temeinic pt anul viitor si beneinteles, sa-mi pun banul meu deoparte. El nu a inteles, cele doua sapt cat am stat cu el s-a purtat groznic(de fapt, a incercat sa ma faca pe mine sa ma despart de el, sa-mi fie mai usor), imi comenta la orice pas si ne-am despartit (mi-a zis ca nu mai rezista inca un an la distanta)...pt trei zile. Apoi ne-am impacat si cand m-am intors acasa a fost definitiv.

Sunt 2 luni de cand ne-am despartit, 2 luni in care eu am incercat sa-mi refac viata, m-am inscris la niste cursuri pe care le doream de mult, am continuat munca part-time(care o am de 1 an),mi-am ocupat timpul cu carti de dezvoltare interpersonala, am iesit in oras, cu prietenii, m-am gandit bine la relatie si, filtrand-o, mi-am dat seama cat de mult il iubesc. In timpul asta am vorbit la cateva zile cu el, eu dau telefoanele mai tot timpul, el mai insista pe mess.

De curand am fost invitata la o deschidere a unei firme in Romania (in cadrul careia fac parte) care va avea loc week-endul viitor. Am fost foarte entuziasmata deoarece trebuie sa ajung si in Bucuresti. Am acceptat mai mult avand in vedere ca e EL acolo si as fi vrut sa-l vad. Astazi mi-a zis ca week-endul viitor vine acasa, vrea sa o ajute pe sora lui cu copilasii. Si,beinteles, o sa ne vedem foarte putin, avand in vedere ca el vine si eu plec

Nici nu stiu cum sa mai procedez...nu-i inteleg atitudinea. Stiu ca l-a durut amanarea asta si se gandea ca intr-un an la distanta dragostea noastra s-ar stinge . Eu nu sunt deloc de acord cu el. Pe de o parte as renunta, dar nu ma lasa parte cealalta care nu vrea sa renunte. Ce sa fac?
Kudika228
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:04
De la: Kudika228, la data 2009-09-18 15:04:51Povestea noastra a inceput in octombrie 2007, ne-am vazut in august anul trecut si dupa 2 luni in care s-a tot tinut baiatul dupa mine am decis sa fim impreuna : aveam pasiuni comune (majoritatea) si ca sa fie tacamul complet l-am pus sa dea cu banul si de 3 ori, de cate ori a dat, banutul a decis sa fim impreuna. Singura piedica in relatia noastra era distanta, amandoi eram din acelasi oras doar ca el lucra si facea facultatea la 500 km distanta. Au urmat 9 luni perfecte, ne vedeam cam la 2 sapt, vorbeam mult, skype, web etc...

A mers totul bine pana am ajuns eu la el, in bucuresti, unde urma sa dau mai departe la facultate. A urmat o perioada grea pt mine, bac, stres, admitere plus un deces in familie, probleme etc, motiv pt care nu am putut sa raman la facultate cu taxa, unde intrasem. Am decis sa ma intorc acasa si sa ma pregatesc temeinic pt anul viitor si beneinteles, sa-mi pun banul meu deoparte. El nu a inteles, cele doua sapt cat am stat cu el s-a purtat groznic(de fapt, a incercat sa ma faca pe mine sa ma despart de el, sa-mi fie mai usor), imi comenta la orice pas si ne-am despartit (mi-a zis ca nu mai rezista inca un an la distanta)...pt trei zile. Apoi ne-am impacat si cand m-am intors acasa a fost definitiv.

Sunt 2 luni de cand ne-am despartit, 2 luni in care eu am incercat sa-mi refac viata, m-am inscris la niste cursuri pe care le doream de mult, am continuat munca part-time(care o am de 1 an),mi-am ocupat timpul cu carti de dezvoltare interpersonala, am iesit in oras, cu prietenii, m-am gandit bine la relatie si, filtrand-o, mi-am dat seama cat de mult il iubesc. In timpul asta am vorbit la cateva zile cu el, eu dau telefoanele mai tot timpul, el mai insista pe mess.

De curand am fost invitata la o deschidere a unei firme in Romania (in cadrul careia fac parte) care va avea loc week-endul viitor. Am fost foarte entuziasmata deoarece trebuie sa ajung si in Bucuresti. Am acceptat mai mult avand in vedere ca e EL acolo si as fi vrut sa-l vad. Astazi mi-a zis ca week-endul viitor vine acasa, vrea sa o ajute pe sora lui cu copilasii. Si,beinteles, o sa ne vedem foarte putin, avand in vedere ca el vine si eu plec

Nici nu stiu cum sa mai procedez...nu-i inteleg atitudinea. Stiu ca l-a durut amanarea asta si se gandea ca intr-un an la distanta dragostea noastra s-ar stinge . Eu nu sunt deloc de acord cu el. Pe de o parte as renunta, dar nu ma lasa parte cealalta care nu vrea sa renunte. Ce sa fac?
kudika069526
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:37
DACA TE IUBESTE TE ASTEAPTA.SH DACA VA IUBITI ASA DE MULT VA MAI DATI O SANSA
kudika069526
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:41
De la: kudika069526, la data 2009-09-18 22:41:01DACA TE IUBESTE TE ASTEAPTA.SH DACA VA IUBITI ASA DE MULT VA MAI DATI O SANSA


si daca n-o iubeste, ii mai da vreo sansa?
geo_x
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:41
Eu zic sa nu mai dai niciodata cu banul...
heaven2007
Postat pe 19 Septembrie 2009 07:50
Nu mai dau Situatia in sine a fost amuzanta - eu am glumit cand am zis sa dam cu banul, el a acceptat, de trei ori a dat si de trei ori a cazut pajura (adica sa fim impreuna). Bineinteles ca nu asta m-a facut sa ma decid, dar am luat in considerare...
Kudika228
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:09
nu mai sta sa te gandesti ca v-a unit destinul dar tot destinul va desparte...incurcate sunt caiile Domnului, nu?
Lasa lucrurile asa cum sunt si incearca sa nu mai intervi, in niciun fel, si vezi ce se intampla...daca nu mai este nimic intre voi, cu inima deschisa, accepta lucrul asta, si gata...relatiile fortate sunt ca o otrava pentru ambii...si de ce sa va faceti rau unul celuilalt? Lasa lucrurile sa curga de la sine...viata e plina de surprize: pe o parte iti ia si pe alta parte iti da cu multa generozitate, ai sa vezi...
tzache
Postat pe 21 Septembrie 2009 14:27
De la: tzache, la data 2009-09-21 14:27:26nu mai sta sa te gandesti ca v-a unit destinul dar tot destinul va desparte...incurcate sunt caiile Domnului, nu?
Lasa lucrurile asa cum sunt si incearca sa nu mai intervi, in niciun fel, si vezi ce se intampla...daca nu mai este nimic intre voi, cu inima deschisa, accepta lucrul asta, si gata...relatiile fortate sunt ca o otrava pentru ambii...si de ce sa va faceti rau unul celuilalt? Lasa lucrurile sa curga de la sine...viata e plina de surprize: pe o parte iti ia si pe alta parte iti da cu multa generozitate, ai sa vezi...



CORECT
taiko_delia
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:45
In dragoste nu dai niciodata cu banul. Trebuie sa analizezi si daca e soarta ta, te va astepta.Poate ai noroc, dar incearca sa ramai lucida.Bafta
marmarci
Postat pe 8 Octombrie 2009 13:53
E greu...! Te credem! Dar odata lantul rupt, rupt ramane oricat l-ai carpi. Si nu uita...OCHII CARE NU SE VAD < SE UITA DUPA ALTELE!
kudika060417_capricorn
Postat pe 8 Octombrie 2009 15:46
Undeva mai sus ziceam ca trebuia sa merg inBucuresti si el sa vina acasa...nu stiu cum s-a intamplat dar plecarea mea a fost amanata. Ne-am intalnit, dar a fost la fel de rece - el, omul care se tinuse cu dintii de relatia asta...Intalnirea a fost acum 2 saptamani, timp in care nu l-am mai cautat. Astazi in schimb l-am sunat pentru ca sunt in Bucuresti si avand in vedere faptul ca nu sunt zi de zi aici mi-am zis sa il anunt totusi. Din cate mi-a zis maine e disponibil dar in week-end deja si-a facut alte planuri... Eu nu mai insist, astept doar. Dar faptul ca il iubesc atat de mult si ca nici in clipa in care a fost cel mai nesimtit si s-a comportat aiurea n-am putut sa simt nici pic de dispret pt el sau orice altceva imi ingreuneaza tot mai mult situatia. Au trecut 3 luni si nu pot sa trec peste... Si week-end-ul asta...am fi facut un an....
Kudika228
Postat pe 8 Octombrie 2009 23:18
eu am intalnit un tip asta vara.. parea perfect... ne potriveam la caracter perfect... dar a zis ca vrea sa ne despartim pt ca el tb sa plece in italia si ca nu mai are curaj sa incerce inca o relatie la distanta pt ca l-au dezamagit prea multe fete si ca nu mai vrea sa fie ranit...
eu i-am spus ca nu sunt ca altele si ca poate sa iaba incredere in mine dar nu a vrut...
mi-e dor de el asa tare
ingeras_yella21
Postat pe 9 Octombrie 2009 00:10
De la: ingeras_yella21, la data 2009-10-09 00:10:23eu am intalnit un tip asta vara.. parea perfect... ne potriveam la caracter perfect... dar a zis ca vrea sa ne despartim pt ca el tb sa plece in italia si ca nu mai are curaj sa incerce inca o relatie la distanta pt ca l-au dezamagit prea multe fete si ca nu mai vrea sa fie ranit...
eu i-am spus ca nu sunt ca altele si ca poate sa iaba incredere in mine dar nu a vrut...
mi-e dor de el asa tare


Ca si in cazul meu si la tine cred ca e vorba e...altcineva . Situatiile totusi difera, Italia nu e la o aruncatura de bat. Doar ca eu altfel nu inteles...cum pot sa fie atat de superficiali si sa lase o relatie frumoasa in urma, o relatie in care se presupune ca si ei iubesc? In cazul meu ar fi strigat in gura mare ca ma iubeste, acum striga in gura mare ca nu mai vrea...
Kudika228
Postat pe 9 Octombrie 2009 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de la dragoste la ura 9 De la: kudika083965fericita 15 Aprilie 2012 13:08
sa iubesti nu e deajuns 59 De la: kudika_16228 24 Septembrie 2012 19:57
ajutoooorrrrrrr!!!!!!! 75 De la: kudika033765 16 Octombrie 2009 19:34
Mãrturia unei eleve care a luat Bac-ul ºi nu e fericitã 2 De la: Black_Lips 24 Iulie 2012 05:58
Nu stiu pe care sa il aleg 3 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:46