Setari Cookie-uri

ce oare sa fac

Mai avem putin si facem 3 anisori impreuna, in care primul an a fost de vis, nu credeam ca mai exista dragostea ca a noastra in toata lumea, apoi cu incetul discutiile nu au ezitat sa apara, apoi din ce in ce mai des, el e un baiat linistit poate foarte linistit, asta mi-a placut mult la el, asta mi-a dat incredere, dar eu am fost o fata mai copilaroasa, plina de viata, si el a incercat sa ma schimbe, la 22 de ani nu mai stiy ce e un club, ce este o petrecere, stiu ce e doar relatia noastra, nu mai avem prieteni ne-am limitat doar la noi doi si raun am facut, cred ca am mai spus si pe alte forumuri ca parintii lui nu ma suporta iar sora lui ma uraste, el fara sa vrea poate s-a mai lasat si influentat.Uite asa acum la aproape 3 ani dupa acea iubire nebuna, am inceput sa ne spunem si vorbe urate, mai ales el mie, si marea noastra problema e ca nici unul nu avem o situatie buna, ne gandim ca relatia noastra nu prea are viitor, posibilitatea ar fi doar sa ma mut eu la el, ceea ce ar duce la despartire sigur, si la nefericirea mea, la sacrificare, ceea ce nu prea am de gand, e rau sa fi cu cineva sa il iubesti dar daca privesti in viitor sa nu vezi nimicAcum am inceput sa ne schimbam, inainte ne vedeam zilnic, acum de vre-o jumatate de an ne vedem doar in liberul lui 2 zile cine stie cum vre-o jumatate de ora daca are el drum inspre mine, motivul ar fi ca e prea obosit sa ma vada, dar ma doare ca inainte nu era, inainte oricat ar fi fost de obosit tot venea sa ma vada, mentionez ca eu nu prea pot sa ai fac vizite ca ai lui nu prea ma au la suflet, eu mai rar il vizitez, si telefoanele sunt din ce in ce mai rare, isi uita mai mereu telefonul acasa, fiind la munca a uitat in alea 8 ore complet sa sune, si eu am devenit putin mai rece, dar ce vina am, oare ce se va intampla cu noi, eu nu stiu sa fiu cu alt baiat e primul din viata mea si ma sperie gandul sa invat sa mai am incredere in altul, am impresia ca ceilalti in afara de el sunt niste curvari, care ma vor face sa sufar, offf..... ma scuzati ca m-am intins cam mult cu povestea mea , dar sunt disperata....
iubi7a_lui
Postat pe 17 Martie 2009 11:55
Am trecut si eu prin ceva asemanator, tot 3 ani, intre noi s-au racit lucrurile, eu personal nu am mai putut continua si am pus capat relatiei. Este cea mai buna solutie

Postat pe 17 Martie 2009 12:14

Dk a ajuns sa-ti vorbeasca urat, nu prea cred k ar merge. Si faptul k rudele nu t suporta, e un alt mare neajuns al relatiei...dar u stii mai bn.
nadia_i
Postat pe 17 Martie 2009 12:39
pai stii ceva? in primul rand lumea te percepe asa cum vrei tu sa te perceapa, apropo de curvari. nu trebuie sa tzii de o relatzie pt faptul ca vezi barbatzii totzi asa.
lasa relatzia daca tu simtzi ca nu itzi aduce nimic bun. parerea mea este ca daca trece atat de putzin timp si omul de langa tine se schimba, peste catziva ani oare cum o sa fie? si stai linistita ca nici nu stii cand gasesti persoana potrivita.
bafta si crede-ma decat 2 nefericitzi mai bine unu. si nu tu sa fii aia.
kudika000781
Postat pe 17 Martie 2009 15:22
Nu am mai intrat de mult si reciteam ce am scris, mentionez k sunt cu acelasi baiat, dar lucrurile sunt la fel...ne certam la fel de mult, parintii lui nu ma suporta mai rau k inainte chiar mi-au spus sa nu mai calc pe la ei...adica ..ce frumos, nu am ce cauta la iubitul meu ..trist, nici nu vreau sa ma mai gandesc..pastrez aceasta relatie doar pentru ca m-am obisnuit cu el asa de mult, ca nu vreau sa fiu singura iar, ca nu vreau sa gresesc si ca mai tin la el...si stiu ca si el mai tine la mine dar sunt atatea intrigi in jurul nostru...nici nu mai stiu ce ar trebuii sa fac, voi ce a-ti face
iubi7a_lui
Postat pe 27 Iulie 2009 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma iubeste? ajutor :) 7 De la: Eva32 28 Aprilie 2011 00:33
imi vreau iubirea inapoi!!!! 7 De la: anda_a 10 Noiembrie 2009 23:42
FLORIN SAVA localitate giurgiu 35 ani-O OBSESIE CRUNTA 22 De la: alexia30 28 Noiembrie 2012 12:15
nustiu ce vreau la 25 de ani ai mei!!! 21 De la: flowers_for_girls 10 Mai 2010 22:23
Iubire departe de casa 21 De la: marco918 31 August 2010 00:26