Setari Cookie-uri

iubire....si atit...

De foarte multe ori am citit despre "iubire imposibila"...Ce o fi aia "iubire imposibila"? Ca nu se poate ...definitiva intr-un fel sau altul? Ca este casatorit sau mai in virsta, sau dumnezeu mai stie ce altceva...Poate parerea mea e gresita...dar eu nu cred in "iubire imposibila". Daca este intradevar o piedica aceea nu este decit moartea, boala incurabila a cuiva drag... dar iubirea in sine este acolo, exista, traieste, creste, dospeste, sau se probuseste datorita neintelegerii situatiei.Eu una consider ca atunci cind intilnesti persoana alaturi de care ai putea sa traiesti, sa te trezesti, sa maninci sa te certi si sa te bucuri, sa incepi o fraza si sa o termine celalalt, sa simti ca nu-ti ajunge aerul pe care il respiri fara el sau ea,sa nu existe a doua zi, sau sa ai impresia ca traiesti in intuneric fara iubirea ta, atunci trebuie sa lupti pentru ea.Dar exista o singura conditie...sa te iubeasca la fel sau sa simta acelasi lucru pentru tine, si asta este asa de rar...De aceea este o minune iubirea adevarata,ea nu se masoara, nu se cintareste,nu se pun conditii, nu se pun intrebari, ci doar se daruieste...fara teama, fara indoieli.Atunci cind iubesti stii sa imparti totul cu fiinta iubita...Poate vreau prea mult, poate este doar un vis...dar sint sigura ca undeva pe lume, exista si cealalta jumatate a semintei mele, ca nu am intilnit-o , este doar destinul,ne asteapta si viata urmatoare sa intilnim adevarata jumatate a semintei noastre.Iubirea este numai daruire si nu conteaza nici un obstacol, decit cele pe care le-am numit mai sus, ea dureaza mai mult de ...trei ani cum zic "expertii", dureaza toata viata si dupa...dar numai sa fie ...adevarataNu doar o impresie sau o atractie trupeasca.Poate sint demodata ...am si o virsta...dar am crezut si cred in ceea ce am scris.
anne_luisse
Postat pe 11 Martie 2009 22:33
EXISTA O JUMATATE ! Daca simte ca si tine precis ai gasit-o ! Cele doua jumatati fac intregul magnific ,cind unul gindeste pentru celalalt,cind telepatia functioneaza,cind dorintele sint aceleasi,cind bucuriile si necazurile sint traite intr-un INTREG pentru a putea merge mai departe chiar si dincolo de moarte...
kudika002015
Postat pe 2 Mai 2009 17:04
offf pt toata lumea exista o jumatatea numai ca trebuie gasita .. si legat de iubirea imposibila se mai intampla nu totul este roz in viatza ... mai tb sa si suferim ca de doar de aia e viatza
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 02:02
am sa revin sa raspund mai incolo
Diavolyta_
Postat pe 3 Mai 2009 02:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia balanta si barbatul fecioara 6 De la: corbulalb 20 Noiembrie 2009 12:44
Iubirea adevarata invinge chiar si boala ? 12 De la: irina2002 3 Iulie 2010 09:46
Violenta parintilor asupra copiilor 9 De la: Barbie30_ 1 Aprilie 2011 12:01
Cum sa procedez? sa-i dau o sansa? 26 De la: rashela 2 Februarie 2010 11:43
cum poti uita o iubire imposibila? 73 De la: creatzagirl 27 Iunie 2010 01:25