Cum ne facem viata frumoasa cand suntem tristi?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Cum ne facem viata frumoasa cand suntem tristi?: (2.7 din 6 voturi)

Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
dolceK Avatarul lui dolceK

149 mesaje

de ce suntem tristi cateodata?
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: dolceK, la data 2009-03-16 14:16:17de ce suntem tristi cateodata?

ca nu avem de cine rade
Gandeste-te la toate lucrurile frumoase de langa tine si fi fericit ......Dragostea nu este asemnarea dintre dou persoane, ci misterul dintre ele......
Fosta membra Kudika.ro
da-mi un motiv...............
Gandeste-te la toate lucrurile frumoase de langa tine si fi fericit ......Dragostea nu este asemnarea dintre dou persoane, ci misterul dintre ele......
matracucu Avatarul lui matracucu

7892 mesaje

pt ca nu suntem veseli?
Fosta membra Kudika.ro
ca eu rad

149 mesaje

Intrebare intrebatoare De ce nu suntem veseli?
missalexandra Avatarul lui missalexandra

2043 mesaje
Oras: braila

De la: just_maria, la data 2009-03-16 14:29:39ca eu rad

si eu rad! un ras nervos...
I waiting for you!
Fosta membra Kudika.ro
De la: dolceK, la data 2009-03-16 14:32:09Intrebare intrebatoare De ce nu suntem veseli?

pai sa vezi,prin urmare si in concluzie,deci......nu suntem veseli pt ca......ce castig daca raspund?

149 mesaje

Ce vrei?
Fosta membra Kudika.ro
De la: dolceK, la data 2009-03-16 14:38:30Ce vrei?

orice?
chiar orice?

149 mesaje

S-a facut nu-i pb
Fosta membra Kudika.ro
l-as vrea pe base
numai langa el pot vb cu dosu
Fosta membra Kudika.ro
pentru ca avem si momente proaste in viata.sunt inevitabile si le avem cu totii.dar chiar si atunci cand esti trista,nu uita sa zambesti.zambetul este ca stergatorul de parbriz:nu opreste ploaia ,dar iti permite sa iti vezi de drum.deci:zambeste!
Daca e visare,viata se duce,cel putin sa fie o visare dulce!
Fosta membra Kudika.ro

pentru ca viata este ca un cocktail de sentimente,si pozitive, si negative...........totul e sa nu dai in extreme..........ca nici prea mult bine nu e bun.......ca de prea mult rau nici nu mai zic !!!........totul e sa privesti partea plina a paharului.......partea pozitiva a lucrurilor.......si sa fii optimist.....si sa nu-ti pierzi increderea in tine.......si sa nu incetezi sa speri.....si sa te gandesti,daca nici una din astea nu te satisface pe moment,ca totusi TOMORROW IS ANOTHER DAY !!!!.........
Fericiti sunt aceia care pot trai in moment , care pot trai prezentul absolut, pe care nu-I intereseaza decat beatitudinea clipei........TRAIESTE CLIPA !!!....
catch_a_fire Avatarul lui catch_a_fire

295 mesaje

pentru ca s a terminat ciocolata la magazinul din colt
you never get a second chance...to make a first impression!!!!
alina02 Avatarul lui alina02

397 mesaje
Oras: bucuresti

Mie imi place mult sfatul asta, o sa citez cu aproximatie , l-am citit demult: " Chiar daca nu-ti vine sa zambesti, zambeste, zambeste mereu , crede ca totul o sa fie bine si la un moment dat, credinta asta va deveni realitate". Eu asta fac...
Love is all around
bestiutza_relouded Avatarul lui bestiutza_relouded

8232 mesaje

De la: alina02, la data 2009-04-18 19:44:45Mie imi place mult sfatul asta, o sa citez cu aproximatie , l-am citit demult: " Chiar daca nu-ti vine sa zambesti, zambeste, zambeste mereu , crede ca totul o sa fie bine si la un moment dat, credinta asta va deveni realitate". Eu asta fac...
http://lumeacafelei.eva.ro/plantatia-lui-bestiuitza/
Fosta membra Kudika.ro
Just_heaven....daca raspunzi castigi o bere ..
kudika012886 Avatarul lui kudika012886

9 mesaje

iNTREBAREA : CUM ne facem viata mai frumoasa cand suntem tristi? este foarte buna dar cred ca mai intai trebuia sa ne punem intrebarea : Daca putem sa ne facem viata mai frumoasa cand suntem tristi?
Oricum ideea este in felul urmator dupa parerea mea sau mai bine spus in situatia mea:
Ma indrept cu pasi nesiguri catre copilul meu, privesc in ochii ei si realizez ca tot, dar absolut tot trebuie sa treaca pe al miilea plan , ca trebuie sa ma bucur de fiecare secunda petrecuta cu si mai ales alaturi de ea.
Acest lucru face sa-mi trezeasca spiritul de om implinit si privesc dupa aceea spre micutele vietati care sunt in grija mea, spre parintii mei, spre tot ceea ce depinde de mine si care au toata speranta in mine .......iar tristetea dispare ca prin farmec, apar rezolvarile ce pana in acel moment nu existau ....si asa rasare soarele soarele in mintea, privirea si sufletul meu.
Va multumesc pentru rabdare.
curajoasa Avatarul lui curajoasa

12 mesaje
Oras: constanta

sa ne jucam pe calculatorintrati p depacco.com/pages/index.php?refid=moashasandaFelicitari !

Intra pe:

profitnelimitat.googlepages.com
unde vei gasi informatii despre oferta noastra.
Astept sa-mi trimiti datele pentru inscriere.

In speranta unei bune colaborari,
alexa
alina02 Avatarul lui alina02

397 mesaje

Cui ii plac lebedele? Mie da ...www.youtube.com/watch?v=T9KcfTnL0dw
www.youtube.com/watch?v=PjuV7BxwicQ ;
Love is all around
Fosta membra Kudika.ro
CIND ESTI TRIST...STII DE CE ESTI IN STAREA AIA DAR NU STII CUM SA TE SCOTI...DACA NU AI PE CINEVA ...DE INCREDERE CU CARE SA VORBESTI...(SI DACA VREI SA VORBESTI) NU VEI IESI ASA USOR DIN ACEA STARE.
bine ne pot face doar unii oameni , rau ne pot face toti !
Fosta membra Kudika.ro
asta-i viata si cu bune si cu rele
curajoasa Avatarul lui curajoasa

12 mesaje
Oras: constanta

pentru ca nu lucram e calculatorFelicitari !

Intra pe:

profitnelimitat.googlepages.com
unde vei gasi informatii despre oferta noastra.
Astept sa-mi trimiti datele pentru inscriere.

In speranta unei bune colaborari,
alexa
Fosta membra Kudika.ro
Ferice de tine ca poti un Paste fericit alaturi de cei dragi
Fosta membra Kudika.ro
SUNTEM TRISTI CAND SANTEM SINGURI! CAND OMUL DE LANGA TINE PLEACA DUPA 20 ANI FARA UN MOTIV CONCRET, CAND VIATA NE APASA SI CAND VEZI CA SI UNII PRIETENI AU FOST PRIETENI DOAR LA BINE ATUNCI INCERCI SA EVADEZI IN NATURA, SA TE BUCURI CAT MAI MULT SI DE CE POTI , DE REALIZARILE COPILULUI;DE O CARTE BUNA, CAUTI UN SPRIJIN LA DUMNEZEU
TE BUCURI DE O RAZA DE SOARE; SI POATE CA REUSESTI SA TE SCUTURI DE TRISTETE
MACAR DIN CAND UIN CAND
kudika013469 Avatarul lui kudika013469

2 mesaje

eu cand sunt trista ascult muzica ..........imi reda zambetul pe fatza ceea ce ma scoate din suparare
ionelushh Avatarul lui ionelushh

5 mesaje

imi place cum gandesti :)
ionelushh Avatarul lui ionelushh

5 mesaje

sunt de acord cu ce spui. dar cum iti pastrezi increderea in tine daca ai trecut prin mai multe esecuri consecutive?
Fosta membra Kudika.ro
uneori nu mai gasim mijloacele necesare pentru a alunga tristetea...dar incercam mereu.
Daca e visare,viata se duce,cel putin sa fie o visare dulce!
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina: