Setari Cookie-uri

Pare o gluma, dar in principiu, nu este

De la: miha_973, la data 2009-03-17 12:04:26 si ce-i cu asta.....vrei puncte.......


buna si tzie.....pitzi ; merci ptr raspuns

_fantoma_
Postat pe 17 Martie 2009 12:42
de unde atata rautate?>
just_heaven
Postat pe 17 Martie 2009 12:42

@....catch.....raspunsul asta il asteptam (adica mai detaliat, sa nu se inteleaga altceva )
referitor la ce ai zis, cam la aceiasi concluzie am ajus si eu, deasta am si deschis topicul
_fantoma_
Postat pe 17 Martie 2009 12:44

hmmmm.....se pare ca am atins un punct nevralgic de nu mai comentati
_fantoma_
Postat pe 17 Martie 2009 15:27
De la: vas25, la data 2009-03-17 12:44:41
@....catch.....raspunsul asta il asteptam (adica mai detaliat, sa nu se inteleaga altceva )
referitor la ce ai zis, cam la aceiasi concluzie am ajus si eu, deasta am si deschis topicul


ma bucur ca s-a inteles ideea ptr ca eu chiar nu postasem la caterinca , o zi buna si o cafea din partea mea
catch_a_fire
Postat pe 18 Martie 2009 09:31


_fantoma_
Postat pe 18 Martie 2009 10:40
cat de taaaaaaaaaaaareeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!! ce topic frumos....deci, asa e 200%
l_diana_c
Postat pe 26 Aprilie 2009 17:54
EVENIMENTE SOCIALE

* Stai alãturi de ea tot timpul petrecerii (0)
* Stai alãturi de ea un timp, dupã care mergi la o vorbã cu colega (-2)
* ..Pe colegã o cheamã Tina (-10)
* ...Tina, dansatoarea (-20)
* ..Tina are silicoane (-80)




foarte adevarat
Gianna_on_Kudika
Postat pe 26 Aprilie 2009 18:53
Ar fi interesant sa facem si noi fetele un astfel de "punctaj", cum sintem noi in ochii barbatilor...
cckitty
Postat pe 26 Aprilie 2009 19:06
mi-a facut placere sa citesc topicul tau
bestiutza_relouded
Postat pe 26 Aprilie 2009 19:13
Eu cred ca pana la urma aceste lucruri se aplica in special la femeile care nu se respecta indeajuns de mult, la femeile lipsite de perspective si la cele pentru care stima de sine e ceva uitat in debaraua bunicii. Suntem cu totii oameni si chiar daca nu facem totul pe placul partenerului sau cel putin nu ne iese atunci cand ne dorim asta, nu ar trebui sa fie o tragedie.Acesta ar putea fi rezultatul cand nu exista destula comunicare intre parteneri, si asteptam ca celalalt sa ne ghiceasca dorintele.Toate cele bune
citystella
Postat pe 26 Aprilie 2009 19:52
Dragul meu Vasi,incep prin a-ti spune ca in lumea dragostei nu exista reguli !!!!.......totul vine din suflet si se face cu sufletul..........daca nu,pa !!!.......

bravo etta!
super raspuns...
regulile sunt pentru cei care intra intr o relatie doar pentru a nu mai fi singuri...
daca nu pui suflet..degeaba nimic nu merge!
si ca sa te porti cu cineva altfel decit simti..doar ca poate poate cine stie...
alinadanielalazar
Postat pe 5 Mai 2009 19:54
Abordarea ta este si amuzanta si serioasa in acelasi timp. Felicitari!

Iubirea ramane iubire, mai presus de aceste aspecte. Pentru ca eu sa fiu fericita sunt constienta ca cel de langa mine trebuie sa fie fericit. Nu iubesc mai mult sau mai putin barbatul de langa mine pentru ceea ce face sau nu face pentru mine atata timp cat ne respectam reciproc.
Pe de alta parte ai atins unele puncte sensibile, care pot deranja o femeie intr-o relatie ( fara a-mi influentza iubirea ce-o simt), aceste aspecte pot fi rezolvate prin comunicare , intelegere, incredere... respect........ in functie de fiecare situatie si persoana in parte.

Uite o alta abordare, fara puncte:

EVENIMENTE SOCIALE
Stai alãturi de ea tot timpul petrecerii
Dansezi cu ea in timpul petrecerii
Stai alãturi de ea un timp, dupã care mergi la o vorbã cu colega
Uiti de ea stand la vorba cu colega
Pe colegã o cheamã Tina
Tina, dansatoarea :
Tina are silicoane
Toata petrecerea te uiti la silicoanele Tinei
Dansezi cu Tina
Dansezi cu Tina frecandu-va unul de altul
Cand vrea sa danseze cu tine n-ai chef dar mai tarziu o inviti pe Tina la dans


Acestea sunt deranjante intr-o relatie pentru femeie, poate si pentru barbat, orice se poate rezolva intr-o relatie prin comunicare si respectarea celui de langa tine. Chiar daca iubirea nu are reguli , depasirea unor situatii depinde de bunul simt si limita tolerabilitatii fiecaruia.

valita76
Postat pe 6 Mai 2009 15:24
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 15:28


Pentru o femeie este important ce simte alaturi de un barbat.
valita76
Postat pe 6 Mai 2009 15:35
De la: alinadanielalazar, la data 2009-05-05 19:54:17Dragul meu Vasi,incep prin a-ti spune ca in lumea dragostei nu exista reguli !!!!.......totul vine din suflet si se face cu sufletul..........daca nu,pa !!!.......

bravo etta!
super raspuns...
regulile sunt pentru cei care intra intr o relatie doar pentru a nu mai fi singuri...
daca nu pui suflet..degeaba nimic nu merge!
si ca sa te porti cu cineva altfel decit simti..doar ca poate poate cine stie...


mai Alina.......de ceva vreme incoace......cam incepusem sa gandesc ca uneori.........taaaareeeeeeeeee e greu si sa ai suflet !!!..........si mai ales cand altii se joaca cu el.........sau profita de el...........o fi criza de 40 de ani ???.......... ...........ca asa-mi vine cateodata sa ridic picioarele de pe pamanttttttttttttttttt !!!!!.............insa totusi cred eu asa.......ca NICIODATA NU VOI RENUNTA LA SUFLETUL MEU.........caci el e garantia valorii mele !!!...........
etta
Postat pe 6 Mai 2009 16:56
mare lucru etta!
sa nu renunti la sufletul tau niciodata!
daca poti inseamna ca inca mai traiesti....pina la urma prin asta ne diferentiem de animale, nu?
dar da...ai dreptate..uneori te intrebi de ce sa pui suflet cind iti e calcat in picioare fara remuscare...
numai cu o explicatie de genul..eu am incercat...
ca si cind noi oamenii am fi ' de incercat" ...
oricum se pot face nenumarate reguli despre dragoste si despre cum sa ti satisfaci partenerul...
o intrebare ramine insa de pus..el vrea sa fie satisfcaut?si daca da ce vrea de fapt?
alinadanielalazar
Postat pe 6 Mai 2009 22:22
De la: alinadanielalazar, la data 2009-05-06 22:22:23mare lucru etta!
sa nu renunti la sufletul tau niciodata!
daca poti inseamna ca inca mai traiesti....pina la urma prin asta ne diferentiem de animale, nu?
dar da...ai dreptate..uneori te intrebi de ce sa pui suflet cind iti e calcat in picioare fara remuscare...
numai cu o explicatie de genul..eu am incercat...
ca si cind noi oamenii am fi ' de incercat" ...
oricum se pot face nenumarate reguli despre dragoste si despre cum sa ti satisfaci partenerul...
o intrebare ramine insa de pus..el vrea sa fie satisfcaut?si daca da ce vrea de fapt?

Alina........."Nu in orice broasca raioasa e un print!".....sau ...mai bine spus...multe broaste raioase sarutam....pana ajungem la print:)....

Postat pe 6 Mai 2009 23:49
De la: etta, la data 2009-05-06 16:56:13
De la: alinadanielalazar, la data 2009-05-05 19:54:17Dragul meu Vasi,incep prin a-ti spune ca in lumea dragostei nu exista reguli !!!!.......totul vine din suflet si se face cu sufletul..........daca nu,pa !!!.......

bravo etta!
super raspuns...
regulile sunt pentru cei care intra intr o relatie doar pentru a nu mai fi singuri...
daca nu pui suflet..degeaba nimic nu merge!
si ca sa te porti cu cineva altfel decit simti..doar ca poate poate cine stie...


mai Alina.......de ceva vreme incoace......cam incepusem sa gandesc ca uneori.........taaaareeeeeeeeee e greu si sa ai suflet !!!..........si mai ales cand altii se joaca cu el.........sau profita de el...........o fi criza de 40 de ani ???.......... ...........ca asa-mi vine cateodata sa ridic picioarele de pe pamanttttttttttttttttt !!!!!.............insa totusi cred eu asa.......ca NICIODATA NU VOI RENUNTA LA SUFLETUL MEU.........caci el e garantia valorii mele !!!...........


Postat pe 6 Mai 2009 23:51
"Ca sã îþi deschizi însã inima trebuie sã ai curaj. Curajul de a iubi ºi de a primi iubirea celorlalþi, adicã de a trãi complet, aºa cum e viaþa, de a o experimenta total, ºtiind cã dincolo de prejudecãþi toþi suntem perfecþi pe dinãuntru."


Postat pe 6 Mai 2009 23:52
Acestea sunt deranjante intr-o relatie pentru femeie, poate si pentru barbat, orice se poate rezolva intr-o relatie prin comunicare si respectarea celui de langa tine. Chiar daca iubirea nu are reguli , depasirea unor situatii depinde de bunul simt si limita tolerabilitatii fiecaruia.


exact.
cristi_nne
Postat pe 7 Mai 2009 09:22
De la: vas25, la data 2009-03-17 10:04:38
ideea era cam asa:

nu vreau neaparat sa stiu daca acordati puncte ( banuiesc ca nimeni nu face asta )
dar vroiam sa stiu daca , in mare, chiar asa ganditzi

irina, pune mana si mai scrie o data ce ai vrut sa postezi , lasa lenea
hei de pinde de fiecare in parte nu toate femeile gandesc la fel
si fiecare e fericit in felul sau asta ar fi buna sa incep sa dau note poate si el greseste si poate gresesc si eu asa cum sunt si eu un sufletel care doreste atentie si .................................................si el la fel si cred ca barbati sunt mai sensibili deca femeile doar ca nu arata tre sa sti doar sa fi fericit si sa sti cand sa mai lasi de la tine si sa faci ce ii place si lui si tie
ai inteles
smigal
Postat pe 7 Mai 2009 09:35
De la: vas25, la data 2009-03-16 16:16:44
Subiect: Sistemul de punctare (sau depunctare) al femeii

În lumea dragostei, o singurã regulã e valabilã. Sã faci femeia fericitã. Faci ceva pe placul ei, câºtigi puncte. Faci ceva ce nu îi place, pierzi puncte. Nu primeºti nici un punct pentru ceva la care se aºtepta. Cu pãrere de rãu, astea sunt regulile. Iatã un scurt ghid al sistemului de punctare:

ÎNDATORIRI OBIªNUITE
* Faci patul (+1)
* Faci patul, dar uiþi pernuþa decorativã (-1)
* Aºezi pãtura peste cearºaful mototolit (-2)
* Ieºi sã cumperi ceva pentru ea (+5)
* ..Pe ploaie (+8)
* ..Dar te întorci cu bere (-5)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea (+1)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea, dar nu era nimic (0)
* Te scoli din cauza unui zgomot suspect noaptea ºi era ceva (+5)
* ..Îi tragi una cu fãcãleþul (+10)
* ..Era cãþelul ei (-20)

EVENIMENTE SOCIALE

* Stai alãturi de ea tot timpul petrecerii (0)
* Stai alãturi de ea un timp, dupã care mergi la o vorbã cu colega (-2)
* ..Pe colegã o cheamã Tina (-10)
* ...Tina, dansatoarea (-20)
* ..Tina are silicoane (-80)

ANIVERSÃRI

* O scoþi la cinã (+2)
* O scoþi la cinã ºi nu este un club sport (+3)
* OK, e un club sport (-2)
* ªi e noaptea cu bufet suedez (-3)
* E un club sport, noaptea cu bufet suedez, iar pe faþa ta sunt pictate culorile echipei preferate (-10)

SEARA ÎN ORAS

* O scoþi la film (+1)
* O scoþi la un film care îi place ei (+3)
* O scoþi la un film care nu-þi place (+6)
* O scoþi la un film care îþi place þie (-2)
* ...Se numeºte "Robocop" (-3)
* ..Ai minþit cã era un film despre orfani (-15)

CONDIÞIA FIZICÃ

* Ai fãcut burtã (-15)
* Ai fãcut burtã, dar te antrenezi sã îþi revii (+10)
* Ai fãcut burtã ºi treci la cãmãºi ºi pantaloni mai largi (-30)
* Spui, "Nu conteazã ºi tu ai" (-8000)

MAREA ÎNTREBARE

* Ea întreabã: "M-am îngrãºat?" (-5) [Da, pierzi puncte indiferent de rãspuns]
* Eziþi cu rãspunsul (-10)
* Rãspunzi, "..Unde?" (-35)
* Orice alt rãspuns (-20)

COMUNICARE

* Când vorbeºte despre problemele ei, te arãþi interesat (0)
* Asculþi, peste 30 minute (+50)
* Asculþi, peste 30 minute, fãrã sã te uiþi la TV (+500)
* Ea îºi dã seama cã de fapt ai adormit (-4000)

Binenteles, acum chiar astept sa va spunetzi parerile, sunt curios daca este sau nu asa




De unde ai scos-o ...e betonn!!!!!!!!!!

Postat pe 20 Mai 2009 17:13
Este foarte uºor sã faci o femeie fericitã! Trebuie sã-i fii: prieten, partener, iubit, frate, tatã, profesor, educator, bucãtar, mecanic, instalator, arhitect, stilist, electrician, sexolog, ginecolog, psiholog, psihiatru, terapeut ºi amabil, simpatic, sportiv, iubitor, atent, gentleman, inteligent, amuzant, creativ, sensibil, puternic, înþelegãtor, tolerant, modest, sincer, practic, curajos, recunoscãtor, vesel, pasional. si lista poate continua ..
citystella
Postat pe 13 Iulie 2009 05:25
ce se intimpla ,cand toate astea se intimpla ,inverssssssssssssss,?????
hairlucifer0
Postat pe 13 Iulie 2009 23:12
ce viziuni ai,ar fii,bine daca ar fi litera de lege???//
hairlucifer0
Postat pe 13 Iulie 2009 23:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou pentru un taur ! Help 11 De la: nefertiti2002 30 Aprilie 2010 10:39
Cat valoreaza o femeie? 18 De la: dandanaua_reloaded 3 Decembrie 2009 22:10
Concursul "LUA-MI-AI PAPUCII" 767 De la: etta 9 Februarie 2009 14:21
singura... 15 De la: alynav24 27 Ianuarie 2009 14:10
IMPOTRIVA CIPURILOR BIOMETRICE....SAU NU/>??? 21 De la: valita76 21 Aprilie 2009 15:05