Setari Cookie-uri

Un sfat va rog!

Am avut un prieten timp de aproape 3 ani.Suntem despartiti de aproape 2 sapt.De 1 an jumate stam impreuna,intr-un alt oras,unde ne vedem de studii.Diferenta de varsta dintre noi 2 este de 5 ani(20-25).In primele 6 luni,nu am tratat relatia cu foarte mare seriozitate(aveam 17 ani) si l-am mintit...minteam sa-l fac gelos sau sa nu-l supar,ascundeam lucruri de el),iar un alt lucru urat pe care l-am facut este ca m-am pupat pe gura cu un fost prieten,cu care ma rugase sa nu ma mai intalnesc....iar pe seama acestei minciuni,au deviat altele...deoarece credeam,ca proasta,ca daca o sa ii zic adevarul o sa ma lase,si nu vroiam.Asa si-a pierdut el increderea in mine.Am suferit foarte mult pe seama greselilor pe care le-am facut ,nu l-am mai mintit,nu am mai facut nimic ce l-ar fi putut rani,am renuntat la foarte multe persoane ,ii ziceam de fiecare data ce fac ,desi nu prea mai ieseam fara el,doar la scoala.El cum nu avea incredere in mine,de multe ori credea ca il mint si nu de putine ori mi-a aruncat cuvinte grele sau a vrut sa ma paraseasca.Am tras de el de fiecare data,pt ca il iubesc si voiam sa fie bine pana la urma.Din orice motiv ne certam,se ajungea in final tot la problema increderii.
Vara trecuta,drept razbunare....s-a dus de 2 ori la masaj erotic(nu a fost doar un masaj simplu),fara sa stiu si de ambele dati la aceeasi tipa.O avea pe facebook,si de fiecare data cand intrebam cine e imi zicea ca o colega de master.Acum o luna,mi-a zis tot adevarul...ca a fost ,ca nu i-a parut rau...ca s-a simtit bine etc.Cu greu, am hotarat sa trec peste,asigurandu-ma ca acum se simte achitat,ca ma iubeste si ca nu ar mai face asta niciodata.Am fost foarte fericita cand am auzit aceste lucruri....am zis ca in sfarsit o sa fie numai bine.Nu mai trebuia sa il anunt tot ce faceam si in sfarsit chiar incerca pe bune sa aibe incredere in mine.Incepeam practicrelatia de la 0.
Doar ca certurile nu au incetat...pe motive de genul:tot nu poate avea incredere in mine, sunt egoista,ca i se pare ca nu il ascult,ca nu am timp de el(sunt la o facultate foarte solicitanta si serioasa,dar acum si-a gasit si el un job f solicitant)etc.Si supararile de dupa certuri se intindeau pe zile...ceea ce a dus la indepartarea noastra,iar in final la despartire.
E foarte greu...stam in aceeasi casa,il vad in fiecare zi,imi doresc sa fie al meu...iar el nu schiteaza nici un gest,nici macar un zambet.Ieri seara am iesit la ziua unei colege,si i-am dat un mesaj ,intr-un moment de tristete maxima,in care i-am scris ca mi-e f dor de el si dc nu ma mai iubeste.Cand am ajuns acasa,m-am pus lnga el in pat,dar m-a respins in somn!Si dimineata l-am mai intrebat odata si mi-a zis sa merg la mine in camera.Oare as putea face cumva sa fie bine?
Sper ca nu v-am plictisit,dar trebuia sa ma descarc,si chiar am nevoie de cateva ganduri si vorbe.Il iubesc mult,imi pare rau ca am gresit la inceput,imi doresc sa fiu cu el...si mi-ar placea sa fie cum e cand era bine,in momentele frumoase.Orice sfat,in legatura cu ce as putea face sa fie bine,este foarte bine venit!Multumesc!
Wynona
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:21
Parerea mea e sa te muti cat poti de repede(sau sa se mute el, nu stiu ce aranjament aveti). Iti faci foarte mult rau locuind cu el in casa.
Aveti nevoie amandoi de ceva timp sa reflectati la ce s-a intamplat gresit in relatia voastra.

Iar daca il vrei inapoi, nu-l stresa. Lasa-l in pace o perioada. Ai putea sa-i explici frumos cat de mult iti regreti greselile si ca intelegi ca din cauza asta a murit increderea dintre voi; si ce altceva mai simti. Dar numai atat, nu-l stresa sa-ti dea vreun raspuns, nu cersi dovezi de afectiune. Mai mult va vrea sa fuga. Atunci cand (si daca) va fi pregatit, te va cauta si veti vedea voi de acolo ce veti face mai departe.
kudika_pudika
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:34
la ce facultate seriosa esti?
guru_ion
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:34
De la: guru_ion, la data 2011-12-10 22:34:42la ce facultate seriosa esti?

medicina!
Wynona
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:35
De la: guru_ion, la data 2011-12-10 22:34:42la ce facultate seriosa esti?

ce curios esti tu
kudika_pudika
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:36
De la: kudika_pudika, la data 2011-12-10 22:36:54
De la: guru_ion, la data 2011-12-10 22:34:42la ce facultate seriosa esti?

ce curios esti tu


imi fac pile.
vezi, e la meedicina. daca o sa am probleme de dureri in ......, am la cine sa apelez
guru_ion
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:37
De la: kudika_pudika, la data 2011-12-10 22:34:36Parerea mea e sa te muti cat poti de repede(sau sa se mute el, nu stiu ce aranjament aveti). Iti faci foarte mult rau locuind cu el in casa.
Aveti nevoie amandoi de ceva timp sa reflectati la ce s-a intamplat gresit in relatia voastra.

Iar daca il vrei inapoi, nu-l stresa. Lasa-l in pace o perioada. Ai putea sa-i explici frumos cat de mult iti regreti greselile si ca intelegi ca din cauza asta a murit increderea dintre voi; si ce altceva mai simti. Dar numai atat, nu-l stresa sa-ti dea vreun raspuns, nu cersi dovezi de afectiune. Mai mult va vrea sa fuga. Atunci cand (si daca) va fi pregatit, te va cauta si veti vedea voi de acolo ce veti face mai departe.

Va fi greu sa se mute careva dintre noi,pt ca va trebui sa gasim un inlocuitor,ca sa nu cada toata chiria pe capul unuia!
Imi doresc foarte mult sa se intoarca la mine!
Wynona
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:38
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 22:38:04
Va fi greu sa se mute careva dintre noi,pt ca va trebui sa gasim un inlocuitor,ca sa nu cada toata chiria pe capul unuia!

Pai incepeti sa cautati. E spre binele amandorura.
kudika_pudika
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:43
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 22:38:04
De la: kudika_pudika, la data 2011-12-10 22:34:36Parerea mea e sa te muti cat poti de repede(sau sa se mute el, nu stiu ce aranjament aveti). Iti faci foarte mult rau locuind cu el in casa.
Aveti nevoie amandoi de ceva timp sa reflectati la ce s-a intamplat gresit in relatia voastra.

Iar daca il vrei inapoi, nu-l stresa. Lasa-l in pace o perioada. Ai putea sa-i explici frumos cat de mult iti regreti greselile si ca intelegi ca din cauza asta a murit increderea dintre voi; si ce altceva mai simti. Dar numai atat, nu-l stresa sa-ti dea vreun raspuns, nu cersi dovezi de afectiune. Mai mult va vrea sa fuga. Atunci cand (si daca) va fi pregatit, te va cauta si veti vedea voi de acolo ce veti face mai departe.

Va fi greu sa se mute careva dintre noi,pt ca va trebui sa gasim un inlocuitor,ca sa nu cada toata chiria pe capul unuia!
Imi doresc foarte mult sa se intoarca la mine!

vrei inapoi un asemenea om????
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:43
Da ,il vreau inapoi!
Wynona
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:46
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 22:21:29Am avut un prieten timp de aproape 3 ani.Suntem despartiti de aproape 2 sapt.De 1 an jumate stam impreuna,intr-un alt oras,unde ne vedem de studii.Diferenta de varsta dintre noi 2 este de 5 ani(20-25).In primele 6 luni,nu am tratat relatia cu foarte mare seriozitate(aveam 17 ani) si l-am mintit...minteam sa-l fac gelos sau sa nu-l supar,ascundeam lucruri de el),iar un alt lucru urat pe care l-am facut este ca m-am pupat pe gura cu un fost prieten,cu care ma rugase sa nu ma mai intalnesc....iar pe seama acestei minciuni,au deviat altele...deoarece credeam,ca proasta,ca daca o sa ii zic adevarul o sa ma lase,si nu vroiam.Asa si-a pierdut el increderea in mine.Am suferit foarte mult pe seama greselilor pe care le-am facut ,nu l-am mai mintit,nu am mai facut nimic ce l-ar fi putut rani,am renuntat la foarte multe persoane ,ii ziceam de fiecare data ce fac ,desi nu prea mai ieseam fara el,doar la scoala.El cum nu avea incredere in mine,de multe ori credea ca il mint si nu de putine ori mi-a aruncat cuvinte grele sau a vrut sa ma paraseasca.Am tras de el de fiecare data,pt ca il iubesc si voiam sa fie bine pana la urma.Din orice motiv ne certam,se ajungea in final tot la problema increderii.
Vara trecuta,drept razbunare....s-a dus de 2 ori la masaj erotic(nu a fost doar un masaj simplu),fara sa stiu si de ambele dati la aceeasi tipa.O avea pe facebook,si de fiecare data cand intrebam cine e imi zicea ca o colega de master.Acum o luna,mi-a zis tot adevarul...ca a fost ,ca nu i-a parut rau...ca s-a simtit bine etc.Cu greu, am hotarat sa trec peste,asigurandu-ma ca acum se simte achitat,ca ma iubeste si ca nu ar mai face asta niciodata.Am fost foarte fericita cand am auzit aceste lucruri....am zis ca in sfarsit o sa fie numai bine.Nu mai trebuia sa il anunt tot ce faceam si in sfarsit chiar incerca pe bune sa aibe incredere in mine.Incepeam practicrelatia de la 0.
Doar ca certurile nu au incetat...pe motive de genul:tot nu poate avea incredere in mine, sunt egoista,ca i se pare ca nu il ascult,ca nu am timp de el(sunt la o facultate foarte solicitanta si serioasa,dar acum si-a gasit si el un job f solicitant)etc.Si supararile de dupa certuri se intindeau pe zile...ceea ce a dus la indepartarea noastra,iar in final la despartire.
E foarte greu...stam in aceeasi casa,il vad in fiecare zi,imi doresc sa fie al meu...iar el nu schiteaza nici un gest,nici macar un zambet.Ieri seara am iesit la ziua unei colege,si i-am dat un mesaj ,intr-un moment de tristete maxima,in care i-am scris ca mi-e f dor de el si dc nu ma mai iubeste.Cand am ajuns acasa,m-am pus lnga el in pat,dar m-a respins in somn!Si dimineata l-am mai intrebat odata si mi-a zis sa merg la mine in camera.Oare as putea face cumva sa fie bine?
Sper ca nu v-am plictisit,dar trebuia sa ma descarc,si chiar am nevoie de cateva ganduri si vorbe.Il iubesc mult,imi pare rau ca am gresit la inceput,imi doresc sa fiu cu el...si mi-ar placea sa fie cum e cand era bine,in momentele frumoase.Orice sfat,in legatura cu ce as putea face sa fie bine,este foarte bine venit!Multumesc!



Draga mea,increderea reciproca este principul fundamental,de functionare a unei relatii!Cu alte cuvinte,v-ati batut joc unul de celalalt si acum culegeti roadele instabilitatii si neseriozitatii voastre!Restul, este incercare de resuscitare a unei relatii deja moarta!
RAINBOWLADY
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:46
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 22:46:17Da ,il vreau inapoi!

iti place sa traiesti o asemenea viata? singura? fara prieteni? sechestrata de un p..toi ce se intampla cu voi
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:49
Data viitoare sa va duceti impreuna la masaj erotic,ca orice cuplu normal...
broscoiu
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:52
De la: broscoiu, la data 2011-12-10 22:52:07Data viitoare sa va duceti impreuna la masaj erotic,ca orice cuplu normal...

frumos sfat i-ai dat
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:53
De la: steffy91, la data 2011-12-10 22:53:01
De la: broscoiu, la data 2011-12-10 22:52:07Data viitoare sa va duceti impreuna la masaj erotic,ca orice cuplu normal...

frumos sfat i-ai dat

Daca tot il vrea inapoi sa faca si terapie de cuplu impreuna.
broscoiu
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:55
De la: broscoiu, la data 2011-12-10 22:55:02
De la: steffy91, la data 2011-12-10 22:53:01
De la: broscoiu, la data 2011-12-10 22:52:07Data viitoare sa va duceti impreuna la masaj erotic,ca orice cuplu normal...

frumos sfat i-ai dat

Daca tot il vrea inapoi sa faca si terapie de cuplu impreuna.

fetele astea habar n-au pe ce lume traiesc..cum sa ti plac un asemenea om
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:58
De la: steffy91, la data 2011-12-10 22:49:13
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 22:46:17Da ,il vreau inapoi!

iti place sa traiesti o asemenea viata? singura? fara prieteni? sechestrata de un p..toi ce se intampla cu voi
Cand vei fi indragostita lemn,vei vedea ce se intamla....
cristinxxx
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:00
De la: cristinxxx, la data 2011-12-10 23:00:08
De la: steffy91, la data 2011-12-10 22:49:13
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 22:46:17Da ,il vreau inapoi!

iti place sa traiesti o asemenea viata? singura? fara prieteni? sechestrata de un p..toi ce se intampla cu voi
Cand vei fi indragostita lemn,vei vedea ce se intamla....

am fost si eu indragostita..da' in halul asta niciodata
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:04
Exact!Am habar pe celume traiesc!Ma duce capul!Dar cand iubesti pe cineva din tot sufletul,parca te tampesti,cand vine vorba despre persoana respectiva si de multe ori accepti lucruri pe care nu le concepeai sub nici o forma,inainte in teorie!
Wynona
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:05
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 23:05:34Exact!Am habar pe celume traiesc!Ma duce capul!Dar cand iubesti pe cineva din tot sufletul,parca te tampesti,cand vine vorba despre persoana respectiva si de multe ori accepti lucruri pe care nu le concepeai sub nici o forma,inainte in teorie!

de unde sa stiu eu ca te duce? iubesti,iubesti dar mai da-o de iubire...iubirea nu inseamna sechestrul asta total....posesivitatea asta
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:08
De la: steffy91, la data 2011-12-10 23:04:30
De la: cristinxxx, la data 2011-12-10 23:00:08
De la: steffy91, la data 2011-12-10 22:49:13
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 22:46:17Da ,il vreau inapoi!

iti place sa traiesti o asemenea viata? singura? fara prieteni? sechestrata de un p..toi ce se intampla cu voi
Cand vei fi indragostita lemn,vei vedea ce se intamla....

am fost si eu indragostita..da' in halul asta niciodata
Pai vezi ....sloiule ,iceberg-ule.......
cristinxxx
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:10
De la: cristinxxx, la data 2011-12-10 23:10:17
De la: steffy91, la data 2011-12-10 23:04:30
De la: cristinxxx, la data 2011-12-10 23:00:08
De la: steffy91, la data 2011-12-10 22:49:13
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 22:46:17Da ,il vreau inapoi!

iti place sa traiesti o asemenea viata? singura? fara prieteni? sechestrata de un p..toi ce se intampla cu voi
Cand vei fi indragostita lemn,vei vedea ce se intamla....

am fost si eu indragostita..da' in halul asta niciodata
Pai vezi ....sloiule ,iceberg-ule.......

nu-i chiar asa...
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:16
Pai nu are nimeni de unde sa stie,pentru ca nu iti poti da seama cum este o persoana doar dintr-un post!
Poate ca nici nu ai iubit cu adevarat,cand ai iubit....cine stie?Daca esti nascuta in 91 esti destul de tinerica si tu!
Wynona
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:18
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 23:18:09Pai nu are nimeni de unde sa stie,pentru ca nu iti poti da seama cum este o persoana doar dintr-un post!
Poate ca nici nu ai iubit cu adevarat,cand ai iubit....cine stie?Daca esti nascuta in 91 esti destul de tinerica si tu!

91 ala nu reprezinta anul nasteruii eu sunt nascuta in 89 dac chiar te interesa...inca o data ma repet...am iubit..dar ceea ce spui tu aici nu se numeste iubire te inseli amarnic...
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:21
Dar cum se numeste?Obsesie?...nu ma intereseaza in ce an esti nascuta,doar am facut o presupunere!
Wynona
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:26
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 23:26:36Dar cum se numeste?Obsesie?...nu ma intereseaza in ce an esti nascuta,doar am facut o presupunere!

tu crezi ce vrei...eu doar am spus...pacat ca sunteti niste tute care habar nu aveti ce inseamna aia iubire,respect si intelegere....credeti ce tot ceea ce zboara se mananca..te vei trezi tu la realitate intr-o zi si vei realiza ca ai pierdut 3 ani din viata DEGEABA
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:28
Cred ca nu este cazul sa ne faci pe mine si pe persoanele in situatia mea tute.Habar nu ai ce simtim...si fiecare are o viziune diferita despre tot!Mersi pentru sfat,dar totusi hai sa nu ne jignim!
Wynona
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:32
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 23:32:04Cred ca nu este cazul sa ne faci pe mine si pe persoanele in situatia mea tute.Habar nu ai ce simtim...si fiecare are o viziune diferita despre tot!Mersi pentru sfat,dar totusi hai sa nu ne jignim!

nu-i o jignire..din pacate e realitatea cruda de curiozitate ce varsta ai?
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:33
Sunt cu 2 ani mai mica decat tine!O fi cum zici tu,fiecare isi traieste viata dupa propiile simtiri si ganduri!
Daca tu esti fericita bravo tie!Eu,oricat de tuta si fraiera iti par,sunt fericita langa "putoiul" de care ai zis tu!
Wynona
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:36
De la: Roxa19, la data 2011-12-10 23:36:25Sunt cu 2 ani mai mica decat tine!O fi cum zici tu,fiecare isi traieste viata dupa propiile simtiri si ganduri!
Daca tu esti fericita bravo tie!Eu,oricat de tuta si fraiera iti par,sunt fericita langa "putoiul" de care ai zis tu!

adica ai 20? sau de fapt ai 19 si mergi pe 20
fericita??? iti place sa nu ai prieteni,sa stai inchisa in casa...sa nu iesi nicaieri fara el? si probabil daca mai tarziu iti va da si o palma il vei ierta ca de..il iubesti si esti fericita cu el
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme dupa 3 ani... 5 De la: Paraipan 9 Septembrie 2011 23:33
nu te las ,nu te vreau ,nici la altul nu te dau! 141 De la: sonike 15 Iunie 2011 09:51
Despartire pentru un vis 6 De la: Andriushka 20 Martie 2011 14:45
sdsf 4 De la: fel 25 Mai 2010 21:01
cum sa-l recucesresc? 30 De la: kudika095647 19 Decembrie 2009 14:04