Setari Cookie-uri

Topicuri diverse... si indelung comentate!!!

Ma tot uit de aseara cu mai mult interes decat inainte pe acest site si constat cu uimire, dezamagire si regret ca marea majoritate a topicurilor sunt postate doar de dragul de a li se da atentie celor care le-au postat!
Nu pot sa cred ca traiesc intr-o tara in care, oamenii posteaza tot felul de povesti imaginare doar pentru a vedea reactia celorlalti si pentru propria distractie!!
Observ cu oarecare dezamagire ca in cazul in care cineva posteaza un topic de bun simt, nu este luat in serios mai degraba se face asa zisul "misto" de respectivul, insa daca se posteaza ceva de genul "sex cu verisoara" etc (ma abtin sa mai dau si alte exemple) toata lumea se inghesuie sa posteze un raspuns cat mai uimitor dar si naucitor in acelasi timp!
Sunt si persoana care cel putin din limbajul folosit si din coerenta ideilor, iti poti da seama ca au o cultura peste nivelul altora... si nu fac discriminari ... e doar o constatare proprie!
Insa nedumerirea mea ar fii: de ce topicurile ieftine si fara sens sunt atat de mult bagate in seama?
Oare ne-am pierdut interesul pt lucrurile practice iar discutiile se pot rezuma doar la a nascocii ceva nou, unic, incitat, care sa-i faca pe ceilalti sa posteze cu nesat???
Multumesc celor care-mi inteleg opinia... restul e problema lor, fiecare decide pt el!

Ayan R.
AYANR
Postat pe 17 Martie 2009 20:50
Topicurile alea cele mai comentate sunt cele care merita sa faci caterinca de ele. Si daca se mai lasa si cu cate o cearta, cu atat mai bine. Pentru unii... Cat despre topicurile serioase, acelea sunt putine si nu prea poti sa postezi decat o singura data. Ca daca cei care isi dau cu parerea sunt oameni seriosi si cu un IQ peste medie, nu prea ai cum sa le combati ideile. In schimb pe topicurile alea idioate, subiectele nu se termina niciodata, asa cum si prostia poate fi incomensurabilai...
Lucia1971
Postat pe 18 Martie 2009 10:58
De la: Lucia1971, la data 2009-03-18 10:58:04Topicurile alea cele mai comentate sunt cele care merita sa faci caterinca de ele. Si daca se mai lasa si cu cate o cearta, cu atat mai bine. Pentru unii... Cat despre topicurile serioase, acelea sunt putine si nu prea poti sa postezi decat o singura data. Ca daca cei care isi dau cu parerea sunt oameni seriosi si cu un IQ peste medie, nu prea ai cum sa le combati ideile. In schimb pe topicurile alea idioate, subiectele nu se termina niciodata, asa cum si prostia poate fi incomensurabilai...



donttouch
Postat pe 18 Martie 2009 10:59

lucia....mai continui si eu un pic la comentul tau
pana la urma pe site-ul asta intram ca sa ne mai distram un pic ( cel putin eu ) in timpul programului
daca am discuta numai chestii serioase nu stiu unde am ajunge
_fantoma_
Postat pe 18 Martie 2009 11:05
Lucia are dreptate.
(dealtfel, topicuri cu aceeasi intrebare ca a ta au tot fost postate... Nimic nou sub soare... )
Daca vreau sa "fac cultura" pun mana pe o carte. Sau merg la teatru. Sau la un concert.
Ce numesti tu "topic de bun simt"? Adica cel in care cineva are "o problema reala"?
Vezi tu, noi cand avem "probleme reale", "de bun simt", nu le aducem pe un forum. Sunt altele locurile unde le discutam. Daca tot vorbesti de "oameni de bun simt" am sa-ti mai spun ceva: acei oameni nu-si "spala rufele in public" din foarte multe motive. Unul ar fi decenta elementara. Nu-ti comentezi viata cu necunoscuti. Al doilea ar fi ca atunci cand ai o problema pe care tu crezi ca n-o poti rezolva singur, i-o expui unei persoane de specialitate. Care, dupa caz, poate fi doctor, dentist, psiholog, etc.
Aici postam cand vrem sa ne amuzam. Pana la urma, daca nu esti in stare sa-ti rezolvi singur problemele sau nu esti capabil sa caut "outsourcing-ul" cel mai potrivit, ce vrei? Sa te adoptam noi? De ce? Exista acolo, la conditii, atunci cand te inscrii pe forum, ca devii responsabil de viata tuturor celor care posteaza?
Si alta intrebare: CE te face sa crezi ca cei care posteaza despre "sex cu verisorul" inventeaza?
Si inca una, si am incheiat: de ce crezi ca cineva care a postat "o problema reala" au nevoie sa primeasca 3000 (trei mii) de raspunsuri? Poate 5 ii ajung. Ti s-a plans vreunul dintre ei?
Dor_a
Postat pe 18 Martie 2009 11:13
Nu lua lucrurile chiar asa de personal si in fond nu ai nici un drept sa-i judeci pe ceilalti...
Nu vreau sa intru in polemici cu tine insa ar fii cazul sa recitesti macar ceea ce postezi... doar atat!



De la: Dor_a, la data 2009-03-18 11:13:09Lucia are dreptate.
(dealtfel, topicuri cu aceeasi intrebare ca a ta au tot fost postate... Nimic nou sub soare... )
Daca vreau sa "fac cultura" pun mana pe o carte. Sau merg la teatru. Sau la un concert.
Ce numesti tu "topic de bun simt"? Adica cel in care cineva are "o problema reala"?
Vezi tu, noi cand avem "probleme reale", "de bun simt", nu le aducem pe un forum. Sunt altele locurile unde le discutam. Daca tot vorbesti de "oameni de bun simt" am sa-ti mai spun ceva: acei oameni nu-si "spala rufele in public" din foarte multe motive. Unul ar fi decenta elementara. Nu-ti comentezi viata cu necunoscuti. Al doilea ar fi ca atunci cand ai o problema pe care tu crezi ca n-o poti rezolva singur, i-o expui unei persoane de specialitate. Care, dupa caz, poate fi doctor, dentist, psiholog, etc.
Aici postam cand vrem sa ne amuzam. Pana la urma, daca nu esti in stare sa-ti rezolvi singur problemele sau nu esti capabil sa caut "outsourcing-ul" cel mai potrivit, ce vrei? Sa te adoptam noi? De ce? Exista acolo, la conditii, atunci cand te inscrii pe forum, ca devii responsabil de viata tuturor celor care posteaza?
Si alta intrebare: CE te face sa crezi ca cei care posteaza despre "sex cu verisorul" inventeaza?
Si inca una, si am incheiat: de ce crezi ca cineva care a postat "o problema reala" au nevoie sa primeasca 3000 (trei mii) de raspunsuri? Poate 5 ii ajung. Ti s-a plans vreunul dintre ei?
AYANR
Postat pe 18 Martie 2009 19:24
De la: AYANR, la data 2009-03-18 19:24:53Nu lua lucrurile chiar asa de personal si in fond nu ai nici un drept sa-i judeci pe ceilalti...
Nu vreau sa intru in polemici cu tine insa ar fii cazul sa recitesti macar ceea ce postezi... doar atat!


nu vad nimic deplasat la ce a zis Dora
kitty_krieger
Postat pe 18 Martie 2009 19:41
Si eu am deschis un topic serios,dar intr-un loc plin de cafenele ....credeam ca daca toata lumea se inghesuie la cafea, va trage o privire si pe la topicul meu serios... ...dar atat de lungi sunt topicurile alea,ca te plictisesti pana derulezi pagina in jos ca sa dai si de micul meu topic.....
lil_devil
Postat pe 18 Martie 2009 20:32
esti cumva avocat?
ceea ce nu vezi tu deplasat...poate vad eu...
fiecare cu limitele lui...




De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-18 19:41:06
De la: AYANR, la data 2009-03-18 19:24:53Nu lua lucrurile chiar asa de personal si in fond nu ai nici un drept sa-i judeci pe ceilalti...
Nu vreau sa intru in polemici cu tine insa ar fii cazul sa recitesti macar ceea ce postezi... doar atat!


nu vad nimic deplasat la ce a zis Dora
AYANR
Postat pe 19 Martie 2009 17:47
In primul rand,dora are dreptate.Nu e nimic deplasat in comentariul ei
In al doilea rand.....daca as avea o problema,nu mi-as deschide un topic,nu mi-as expune intimitatea pe un forum.
Pentru asta exista familia,prietenii apropiati.Totul e sa existe comunicare.
Au fost si topicuri serioase si s-au dat sfaturi bune.Dar cati crezi ca au ascultat?

Eu prefer sa-mi rezolv singura problemele,bazandu-ma pe judecata si experienta proprie.
Pe mine una ma scarbesc multe din topicurile serioase.Ma refer in special la copilele de 14,15 ani care isi incep viata sexuala,uitand sa mai fie copii si care mai au tupeul,dupa ce sunt criticate,sa mai fie si obraznice.

Iar acest topic,l-ai deschis dupa ce ai considerat ca nu ai primit destule raspunsuri la problema ta.
Au fost destule topicuri care au starnit compasiunea utilizatorilor ca apoi sa iasa la iveala scopul acestora.
Si o observatie.......vezi ca "piatra" care o arunci, s-ar putea transforma in bumerang
andreea1976
Postat pe 19 Martie 2009 18:40
Poi nu se observa cum au succes in tara asta tocmai ziarele de scandal, televiziunile care prezinta intamplari "socante", incredibile, nemaiauzite? Asa e spiritul unora, sunt atrasi doar de senzational. Nu e nici o problema, pe tine cu ce te afecteaza, in fond? Eu una, particip la discutii in care chiar simt ca am ceva de spus, ca parerea mea ar conta. Deschide un subiect "de cultura" si-ti garantez ca vei avea succes, eu ma inscriu in club!
Tweety08
Postat pe 13 Mai 2009 17:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
revenire la prima iubire.. 15 De la: lacrasar 19 Martie 2009 17:29
unghii 2 De la: kudika172000 8 Februarie 2011 15:42
cu care dintre cei 2 sa raman? :(( 27 De la: CASSANDRA 8 Iunie 2009 15:51
Ex iubitul meu 12 De la: akaroest 11 Septembrie 2009 18:22
O joaca 64 De la: bya123 26 Ianuarie 2012 18:51