Setari Cookie-uri

HELP-BARBATUL BERBEC

Nu-l inteleg oricat m-as chinui nu-l inteleg.Eu balanta el berbec.E o ciudatenie pt mine.Suntem atrasi unul de celalat ca doi magneti dar cand e vb de comunicare fiecare in alta lume.........
dolceK
Postat pe 21 Martie 2009 10:15
stiu cum este ....situatia mea e identica .pt ei lumea se imparte in ei si restul lumii
rruanna
Postat pe 22 Martie 2009 11:43
Si cum te descurci?cum faci fata situatie?
dolceK
Postat pe 22 Martie 2009 14:50
cu barbati berbec trebuie sa ai rabdare de fier adica de otel caci sunt foarte incapatanati,dar nu ai nimic de pierdut caci merita sunt foarte sinceri cand ajungi sa-i cunosti si foarte mamosi .sunt norocoase femeile care au un berbeac in casa .eu una asa sunt .
piper
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:55
Am neplacuta senzatie ca toti barbatii berbec , sunt colerici , se aprind ca o mare valvataie , ca mai apoi sa devina niste legume. Adika dupa ce-si fac numarul se linistesc si au tupeul sa intrebe daka este vreo problema. Sincera sa fiu nu ma vad langa un asemenea specimen. Ca sa nu mai spune ca la ei minciuna si barfa sunt ridicate la rang de virtute.
amely
Postat pe 12 Octombrie 2009 22:28
piper ... esti tu mai norocoasa dar .... nu prea cred .... oricum ..... am si eu o curiozitate berbecul tau (sau al celor care mai au) e/sunt mort/i dupa bani? eu cu berbecul cu care am fost de asta ne-am desp .... si-a gasit una cu bani ...:))) ... oricum comunicarea era 0 in schimb nu era mincinos ci doar incapatanat si se purta ca un copil
kudika066198
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:34
Buna
eu sunt berbec, el la fel ....si se zice ca e compatibilitate maxima intre noi....Ei bine nu e chiar asa.Barbatul berbec are nevoie de multa atentie, afectiune are pretentii sa i se dea mai mult decat ofera ..sa detina controlul. Sincer?? Trebuie sa faci multe compromisuri daca -l doresti .
Mult succes si mai ales rabdare
krissa77
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:41
berbeci mereu vor sa fie in centrul atentiei si daca stii ca ii cuceresti stii cum sa ii faci sa fie atenti cu tn
yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:44
De la: yumalai, la data 2009-10-23 16:44:37berbeci mereu vor sa fie in centrul atentiei si daca stii ca ii cuceresti stii cum sa ii faci sa fie atenti cu tn



poate imi explici si mie cum ii cceresti ...( sunt sagetatoare ...extrem de temperamentala , fara rabdare ...si imi place ca eu sa fiu in centrul atentiei " cedez locul doar daca sunt foarte obosita" )
ninushk
Postat pe 24 Octombrie 2009 19:21
Eo tot berbeaca sunt :"> .Sunt atrasa sh de bani dar si de comportament :p.Berbecilor le place sa fie in centrul atentiei , sa fie admirati ,sa nu lii se atraga atentia etc :D
Bonnyka
Postat pe 26 Octombrie 2009 13:22
Intr-adevar sunt incapatanati...sunt extrem de increzuti, condescendenti si poate chiar mincinosi! Ca sa-i cuceresti...fii exact ca ei si tu o vreme! Arata-i ca poti fi ironica, irascibila si incapatanat1 Fa-i jocul si daca vrei sa inteleaga ca gresit cu ceva...Fa-i exact acelasi lucru!!!!
Dupa ce ajung sa te iubeasca, poti fi sigura ca nu te mai lasa...si chiar daca trebuie sa-i tot spui ce si cum sa faca ca sa fii fericita...o va face in timp si apoi ajunge sa te uimeasca!

Bafta cu toti berbecii...nu sunt asa rai daca stii sa-i imblanzesti!
andra_ale
Postat pe 27 Octombrie 2009 21:37
De la: andra_ale, la data 2009-10-27 21:37:52Intr-adevar sunt incapatanati...sunt extrem de increzuti, condescendenti si poate chiar mincinosi! Ca sa-i cuceresti...fii exact ca ei si tu o vreme! Arata-i ca poti fi ironica, irascibila si incapatanat1 Fa-i jocul si daca vrei sa inteleaga ca gresit cu ceva...Fa-i exact acelasi lucru!!!!
Dupa ce ajung sa te iubeasca, poti fi sigura ca nu te mai lasa...si chiar daca trebuie sa-i tot spui ce si cum sa faca ca sa fii fericita...o va face in timp si apoi ajunge sa te uimeasca!

Bafta cu toti berbecii...nu sunt asa rai daca stii sa-i imblanzesti!


as mai avea ceva de adaugat......sa nu lasi garda jos in fatza lor...daca ai lasat-o .....ESTI MANCATA!!!!
monaq
Postat pe 27 Octombrie 2009 21:44
Au berbecii astia un lipici...stiiuuuu!!! Dar tb multa rabdare cu ei...
Dara
Postat pe 28 Octombrie 2009 17:37
De la: ninushk, la data 2009-10-24 19:21:36
De la: yumalai, la data 2009-10-23 16:44:37berbeci mereu vor sa fie in centrul atentiei si daca stii ca ii cuceresti stii cum sa ii faci sa fie atenti cu tn



poate imi explici si mie cum ii cceresti ...( sunt sagetatoare ...extrem de temperamentala , fara rabdare ...si imi place ca eu sa fiu in centrul atentiei " cedez locul doar daca sunt foarte obosita" )

e atunci ori trebuie sa cedezi ori sa fii obosita ca sa cedezi
yumy
Postat pe 28 Octombrie 2009 17:55
Da!!! Asa e ...o data ce ti-au prins slabiciunea, o vor exploata la maxim!
andra_ale
Postat pe 29 Octombrie 2009 08:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ea-fecioara & El-Rac----merge? 24 De la: kudika104791 7 Octombrie 2011 15:58
Eu - Pesti, el - Rac 15 De la: iulia_0207 4 Noiembrie 2009 15:38
eu capricorn, el sagetator 3 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 11:18
sal 3 De la: liliana2005 13 Februarie 2009 14:47
el pesti eu fecioara 4 De la: Luluk_g 30 Octombrie 2009 11:38