Setari Cookie-uri

Barbatul berbec

Sunt berbec si imi place :)))) mda sincer de la un timp si cu trecerea anisorilor am observat insa tot mai multe calitati proaste...si sincer una dintre cele mai proaste e faptul ca ne schimbam greu.. dar totusi ceva pareri? despre aceasta zodie in general si mar interesa si compatibilitati .
maxidanny
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:38
berbecul - incapatinat dar demn, suna bine ?
kudika099473
Postat pe 11 Ianuarie 2010 16:46
si daca te-ar interesa compatibilitati.. si afli ca esti compatibil cu leoaice si gemene sa zicem... si dai de una buna... la gatit, la spalat, la pat, la toate... si afli peste o luna ca e varsator... ce faci? CE FACI ATUNCI? RASPUNDE! VREAU SA SUNE TELEFONUL !!!
Boca
Postat pe 11 Ianuarie 2010 16:55
De la: Boca, la data 2010-01-11 16:55:44si daca te-ar interesa compatibilitati.. si afli ca esti compatibil cu leoaice si gemene sa zicem... si dai de una buna... la gatit, la spalat, la pat, la toate... si afli peste o luna ca e varsator... ce faci? CE FACI ATUNCI? RASPUNDE! VREAU SA SUNE TELEFONUL !!!

ii zice ca daca nu se converteste la leoaice , atunci dragostea lor este interziza de insusi stelele de pe cer si e menita unui dezastru catastrofic de proportii biblice, asa ca ii zice pa
SweetDadyD
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:57
Din fericire nu zodia este cea care ne defineste ca oameni eu zic ca nu va fi un pericol ca dupa toate astea cand afla ca e varsator sa ii dea papucii..doar daca intervine o alta ea si va sti aia sa faca mancare mai buna ca mama lui, sa vada in ea pe mama copiillor lui..amanta, prietena..si sa o anuleze pe prima atunci da e pericol...berbecii se plictisesc repede si mai ales se plictisesc daca e monotonie in cuplu vor cauta mereu noi si noi teritorii de cucerit. Inca nu am auzit pe nimeni sa se laude ca a reusit imposibilul cu un berbec(mascul)...astept pareri..poate imi dati voi idei:D
ScorpionQueen
Postat pe 12 Ianuarie 2010 13:35
Horoscop funny 2010 http://verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-2010/horoscop-2010.html
tequila_cu_varza
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:23
ori leoaica si geamana,ori varsatoare,ramane potrivirea la pat!
gypy
Postat pe 12 Ianuarie 2010 16:16
esti super desteapta asa este barbatii berbeci se plictisesc repede o spun din experienta ei vor o femeie care sa stie totul si sa fie diferit de fiecare data
kudika100879
Postat pe 13 Ianuarie 2010 10:19
De la: kudika100879, la data 2010-01-13 10:19:57 esti super desteapta asa este barbatii berbeci se plictisesc repede o spun din experienta ei vor o femeie care sa stie totul si sa fie diferit de fiecare data



cunosc 3 berbeci,toti diferiti nu conteaza zodia.adevarul e ca oricarui barbat ii place ceva diferit de fiecare data da' ce,noi femeile nu vrem?
berbecilor le place sa isi traiasca viata,sa aiba mereu mai mult decat ceilalti.
Lady_Pisy
Postat pe 14 Ianuarie 2010 08:15
pt ce ai nevoie sa intrebi pe altcineva cum esti tu? nu te poti autoevalua???
bluball
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:39
De la: Boca, la data 2010-01-11 16:55:44si daca te-ar interesa compatibilitati.. si afli ca esti compatibil cu leoaice si gemene sa zicem... si dai de una buna... la gatit, la spalat, la pat, la toate... si afli peste o luna ca e varsator... ce faci? CE FACI ATUNCI? RASPUNDE! VREAU SA SUNE TELEFONUL !!!


daca e una buna la toate nu poate sa fie decat o femeie Berbec(eu), Gemeni, Fecioara in cel mai rau caz Varsator.
kametora83
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:29
De la: kudika100879, la data 2010-01-13 10:19:57 esti super desteapta asa este barbatii berbeci se plictisesc repede o spun din experienta ei vor o femeie care sa stie totul si sa fie diferit de fiecare data


Ha Ha Ha nimic mai gresit barbati berbeci se lauda ca-s aventurieri dar sunt foarte ancorati intr-o rutina perpetua

Ha Ha Ha o femeie care sa stie totul lol vreau asa ceva dar din pacate nu stiu sa pretuiasca nimic sunt niste barbati extrem de incapatanati,aroganti,egoiusti si egocentrici

Toate astea vin de la o femeie(eu Berbec) care a stat aproape 7 ani cu un Berbec, o tentativa de barbat .......sunt niste putori ordinare eram si femeie si barbat in relatie(gateam,spalam,reparam electrice,mutam mobila) ......mama sotie amanta si prietena ............trageam de el sa facem ceva inpreuna si diferit dar nu aveam cu cine .........pun pariu ca viitoarele candidate nu se vor ridica nici una la nivelul meu o sa le compare mereu cu mine o spun pt ca stiu ca-i pare rau ca ne-am despartit. .....

Nu e singurul barbat Berbec care l-am cunoscut ...toti seamana intr-o mai mica sau mai mare masura.
kametora83
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:56
De la: kametora83, la data 2010-01-14 17:56:34
De la: kudika100879, la data 2010-01-13 10:19:57 esti super desteapta asa este barbatii berbeci se plictisesc repede o spun din experienta ei vor o femeie care sa stie totul si sa fie diferit de fiecare data


Ha Ha Ha nimic mai gresit barbati berbeci se lauda ca-s aventurieri dar sunt foarte ancorati intr-o rutina perpetua

Ha Ha Ha o femeie care sa stie totul lol vreau asa ceva dar din pacate nu stiu sa pretuiasca nimic sunt niste barbati extrem de incapatanati,aroganti,egoiusti si egocentrici

Toate astea vin de la o femeie(eu Berbec) care a stat aproape 7 ani cu un Berbec, o tentativa de barbat .......sunt niste putori ordinare eram si femeie si barbat in relatie(gateam,spalam,reparam electrice,mutam mobila) ......mama sotie amanta si prietena ............trageam de el sa facem ceva impreuna si diferit dar nu aveam cu cine .........pun pariu ca viitoarele candidate nu se vor ridica nici una la nivelul meu o sa le compare mereu cu mine o spun pt ca stiu ca-i pare rau ca ne-am despartit. .....

Nu e singurul barbat Berbec care l-am cunoscut ...toti seamana intr-o mai mica sau mai mare masura.
kametora83
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:14
barbatul berbec...angelic si fustangiu sau invers.....
meganfox
Postat pe 30 Ianuarie 2010 18:45
barbatul berbec - extrem de posesiv. nu isi arata sentimentele, dar il simti.
pisikutz_rasfatat
Postat pe 31 Ianuarie 2010 08:48
Compatibilitatea cea mai mare o au berbecii si leoaicele... avand in vedere ca iubitul meu este berbec si sunt cu el de 2 ani jumate...sunt nedespartiti si berbecii in general au foarte multe calitati..gatitul patul spalatul simtul umorului si cel mai important cred eu grija pentru persoana iubita (iubita/sotia/copilul/copii)
Succes cu perechea ta/gasitul perechiii tale :)
geo_pitic
Postat pe 4 Februarie 2010 20:32
Hm...barbatul berbec...descurcaret, muncitor, simpatic, cu simtul umoruluiiii prefera sa-i ajute pe cei din jur decat pe el insusi, il are pe acel 'ceva', incapatanat in prostie , cel putin asa e prietenul meu cu care sunt de 6 ani jumate....si ne intelegem foarte bine (eu fiind varsatoare) .Pana la urma nu zodia conteaza deoarece am cunoscut prea multe persoane din aceiasi zodie si totaaaaal diferite.
onlycarolina
Postat pe 4 Februarie 2010 21:01
cata dreptate ai! se multumesc cu putin si daca se poate si putinul acela sa fie oferit de altii...viata de conservator
STEFYIO
Postat pe 8 Februarie 2010 09:54
Oricum, cu "trecerea anilor" cu totii ne schimbam mai greu , iar berbecul este totusi incapatanat "peste medie"
tequila_cu_varza
Postat pe 8 Februarie 2010 19:12
Sotul meu e berbec, iar eu fecioara. Suntem de 10 ani impreuna si nu simt ca a intervenit monotonia in cuplul nostru. Se pare ca cele doua defecte ale noastre(eu sunt pretentioasa iar el ambitiosul)sunt sarea si piperul in relatia noastra!Daca vreodata iti suceste minttea vreo fecioara sa n-o ratezi!
raluerhan
Postat pe 8 Februarie 2010 19:16
nu doar barbatul berbec este incapatzanat, ci si nativii din aceasta zodie, iar knd vine vorba de o schimbare, barbatii berbec se acomodeaza cel mai greu
yumy
Postat pe 8 Februarie 2010 19:18
raluerhan a scris:

[quote]Sotul meu e berbec, iar eu fecioara. Suntem de 10 ani impreuna si nu simt ca a intervenit monotonia in cuplul nostru. Se pare ca cele doua defecte ale noastre(eu sunt pretentioasa iar el ambitiosul)sunt sarea si piperul in relatia noastra!Daca vreodata iti suceste minttea vreo fecioara sa n-o ratezi![/quote]

..cunosc in viata "reala" cateva cupluri el berbec - ea fecioara, si vad ca se inteleg minunat, se iubesc mult, si se completeaza reciproc (oricum semn foc + semn pamant, clar merge)
tequila_cu_varza
Postat pe 8 Februarie 2010 19:26
Am avut parte de doi berbeci in viata, unul 3 ani al doilea 4 ani si sper la mai mult..;)Da, sunt foarte dificili, incapatanati, orgoliosi, inteligenti, grabiti, superficiali..dar pot si fi foarte difetiti.Unul afemeiat, unul fidel, se cred tari dar de fapt depind foarte mult de femeie..lenesi, in schimb ambitiosi, materialisti, cauta femei care sa fie supuse si foarte casnice, dar sa fie inteligente si cochete,aranjate si elegante..Cred ca depinde si de educatie foarte mult cat si de cei 7 ani de acasa.Cei doi berbeci pe care i-am cunoscut sunt asemanatori la suprafata dar foaaaarteee difeiti in profunzime.Asa ca nu exista o regula..eu sunt tot berbec si ma cunosc si pe mine foarte bine si poate de aceea pana al urma am ales tot berbec,stiu ce vrea..chiar daca primul mi-a facut viata un calvar..acum sunt foarte fericita cu cel de-al doilea..;)
bea76
Postat pe 9 Februarie 2010 10:34
De la: kudika099473, la data 2010-01-11 16:46:50berbecul - incapatinat dar demn, suna bine ?

Mda si...rau ce nu poate decat lasa suferinta in urma sa persoanei ce il respecta cel mai mult.ATENTIE CUM TE COMPORTI CU CU UN CAPRICORN
kudika077113
Postat pe 9 Februarie 2010 19:49
De la: kudika077113, la data 2010-02-09 19:49:43
De la: kudika099473, la data 2010-01-11 16:46:50berbecul - incapatinat dar demn, suna bine ?

Mda si...rau ce nu poate decat lasa suferinta in urma sa persoanei ce il respecta cel mai mult.ATENTIE CUM TE COMPORTI CU CU UN CAPRICORN



dar ce au capricornii draga?
freakbabe
Postat pe 9 Februarie 2010 19:53
Berbeci suntem foarte dinamici (exista si excepti), ne place sa calatorim, sa ne plibam, ne plictisim repede, suntem obiectivi, pasionali, uneori cu caracter greu de intales. Ne intalegem foarte bine cu leii si gemeni. De asemenea ne intalegem bine cu capricorni si feciorele (in general, in aceste relatii, depind de berbec). Nu ne intalegem bine cu pesti sau racii. Relatia cu o balanta poate iesi cu succes.

Suntem in pas cu moda; punem accent pe imbracaminte, look....investim bani la acest capitol. Nu suntem persoane cu fite, aere, etc.

De asemenea suntem tandri, loiali. Suntem generosi, dar cum nu soportam sa fim calcati in piciore, uneori suntem egoisti.

Suntem foarte energici; nu ne obosim. Ne plac surprizele.
manuel183614
Postat pe 16 Mai 2010 17:28
De la: manuel183614, la data 2010-05-16 17:28:31Berbeci suntem foarte dinamici (exista si excepti), ne place sa calatorim, sa ne plibam, ne plictisim repede, suntem obiectivi, pasionali, uneori cu caracter greu de intales. Ne intalegem foarte bine cu leii si gemeni. De asemenea ne intalegem bine cu capricorni si feciorele (in general, in aceste relatii, depind de berbec). Nu ne intalegem bine cu pesti sau racii. Relatia cu o balanta poate iesi cu succes.

Suntem in pas cu moda; punem accent pe imbracaminte, look....investim bani la acest capitol. Nu suntem persoane cu fite, aere, etc.

De asemenea suntem tandri, loiali. Suntem generosi, dar cum nu soportam sa fim calcati in piciore, uneori suntem egoisti.

Suntem foarte energici; nu ne obosim. Ne plac surprizele.

corect... pt mine un berbec constituie o mare provocare din toate punctele de vedere ... eu fiind o sagetatoare cunosc un barbat berbec si imi mananca zilele dar si eu pe ale lui
miha_heartless
Postat pe 9 Iunie 2010 12:35
haha
maxidanny
Postat pe 6 Decembrie 2010 09:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Balanta el Rac 3 De la: kudika080369 16 Septembrie 2010 09:03
Femeia LEU - orgoliu, placere, sau dorinta? 55 De la: lover_woman 14 Martie 2011 21:48
eu taur..el berbec.... 8 De la: coole_tl 2 Mai 2015 11:20
barabtul scopion 27 De la: Eve89 13 Mai 2011 01:51
hy..o poveste....frumoasa... 29 De la: paula27 23 Noiembrie 2010 16:24