Setari Cookie-uri

sa aleg cu inima sau cu mintea?

Hola. Numele meu este Diana si am nevoie de un sfat caci simt ca nu mai pot. Poevestea mea incepe acum 3 ani in momentul cand am terminat medicina veterinara si nu imi gaseam de lucru in tara. Norocul veni si am ajuns undeva langa Maiami, sa lucrez la o ferma de cai pentru dresaj, o frumoasa ferma ce ii apartine unui actor de telenovele in varsta de 44 de ani. Toate bune si frumoase si eram fascinata de munca mea, pana intr-o seara cand naravasul cal care ma insotea la plimbarea de seara ma aruncat din sa si am cazut cu capul de o piatra. Miguel ma vazut si a venit si ma ajutat. A doua zi aflasem ca el ma adus acasa si a chemat doctorul si a stat cu mine toata noaptea si ma ingrijit. De atunci am inceput sa vorbim mai des si am ajuns prieteni, chiar confidenti. Imi povestise despre fosta lui sotie care a murit si despre copilul lui, imi povestise si despre relatia lui cu Catherine, relatie ce ajunse pana aproape de casatorie si cat de dejamagit a fost in momentul cand a aflat ca il insala cu prietenul lui.Eram tot mai apropiati si ne intelegeam de minune. Il insotisem la diferite evenimente la care a trebuit sa participe si il insotisem si la concursurile unde caii de la ferma noastra au participat. Viata mea incepuse sa se imparta in doua: in timpul petrecut la munca cand eram mai tot timpul impreua si in timpul petrecut doar cu Miguel timp pe care incepusem sa il pretuim tot mai mult. Acum 3 saptamani a inceput filmarile la o noua telenovela si a trebuit sa plece in Columbia pentru 2 saptamani si de atunci am vorbit o singura data la telefon. Era prima data dupa 2 ani cand am stat asa departe unul de altul mai mult de 2 zile si simteam ca nu sunt in stare sa fac nimic caci ma gandeam doar la el. veni si ziua cand sa intors la ferma dar insotit de toata echipa de la telenovela caci vor filma scene aici la ferma. in ziua respectiva aveam emotii si cand l-am vazut nu am fost in stare sa zic nimic catre el. toata dupaamiaza mi-am facut de lucru pe la grajduri si pe la tarcuri si nu stiu de ce incercam din rasputeri sa il evit. Priveam apusul soarelui pe plaje cand el veni langa mine cu un trandafir rosu si imi zice ca ia fost dor de mine. Apoi ma intreaba de ce il evit si eu nu am fost in stare sa ii raspund. Il priveam si tremuram si in secunda urmatoare ma aflam in bratele lui sarutandune. Am vorbit si mia zis ca ce simte pentru mine nu credea ca va mai putea simti vreodata si ca vrea sa daruiasca totul acestei relatii. Si eu simt la fel dar totusi simt si o retinere, o frica si i-am martusrisit asta si el a zis ca el e foarte sigur de sentimentele lui si ca ce simte pentru mine nu e o joaca de adolescenti. i-am cerut sa nu faca publica relatia noastra si a zis ca deocamdata se multumeste sa il iubesc in liniste. De atunci pretuim fiecare clipa petrecuta impreuna si cand sunt cu el simt ca pot infrunta orice. Dar totusi mi-e frica. Eu sunt o fata normala, simpla si ma sperie gandul de a fi cu o persoana publica, o persoana ce e obisnuita sa stea in fata aparatelor de filmat, de fotografiat.
Inima imi spune sa ma daruiesc cu totul lui iar mintea imi zice sa fug cat mai departe de el. Ce sa fac? Il iubesc si in acelas timp simt frica. Ce sa fac?
didim
Postat pe 22 Martie 2009 11:55
didim ..nu vreau sa te descurajez..dar de ce vrea sa tina ascunsa aceasta relatie? are cumva pe altcineva? trebuie sa existe un motiv..si in privinta sentimentelor te inteleg..si eu trec prin aceasta faza...
lilone
Postat pe 22 Martie 2009 12:04
ai putea sa vorbesti deschis cu el...sa-i spui ce simti ..si ca ai si mici retineri in privinta relatiei sau in privinta a ceea ce simti tu..poate te va ajuta chiar el...:)
lilone
Postat pe 22 Martie 2009 12:06
De la: lilone, la data 2009-03-22 12:04:04didim ..nu vreau sa te descurajez..dar de ce vrea sa tina ascunsa aceasta relatie? are cumva pe altcineva? trebuie sa existe un motiv..si in privinta sentimentelor te inteleg..si eu trec prin aceasta faza...


eu i-am cerut sa tinem ascunsa relatia noastra caci inca nu ma simt pregatita sa infrunt multe, mai ales ziaristii care ii tot dau tarcoale.
didim
Postat pe 22 Martie 2009 12:12
De la: lilone, la data 2009-03-22 12:06:12ai putea sa vorbesti deschis cu el...sa-i spui ce simti ..si ca ai si mici retineri in privinta relatiei sau in privinta a ceea ce simti tu..poate te va ajuta chiar el...:)


am vorbit cu el despre asta si de acea l-am rugat sa nu facem publica relatia noastra.
dar can sunt cu el simt ca pot infrunta orice si ma face sa ma simt foarte sigura pe mine, foarte sigura de fortele mele.
didim
Postat pe 22 Martie 2009 12:15
Vrei sa spui ca dupa 3 ani de zile de stat la ferma din Miami tu inca nu stii cum se scrie corect numele orasului in care esti ?

Scuza-ma dar cred ca te-ai uitat prea mult la telenovele pentru ca mi se pare cam trasa de par povestea ta.
Esti atrasa de el dar ti-e frica de paparazzi , asta-i buna .
In loc sa profiti de ceea ce ai tu alegi sa ramai in umbra , pai daca ar fi reala povestea cum te-ai simti cand el ar iesi la nush ce opera de caritate insotit de o alta femeie pentru ca tu nu doresti sa dai fata cu ziaristii ?
iris_4_ever
Postat pe 22 Martie 2009 12:54
De la: iris_4_ever, la data 2009-03-22 12:54:01Vrei sa spui ca dupa 3 ani de zile de stat la ferma din Miami tu inca nu stii cum se scrie corect numele orasului in care esti ?

Scuza-ma dar cred ca te-ai uitat prea mult la telenovele pentru ca mi se pare cam trasa de par povestea ta.
Esti atrasa de el dar ti-e frica de paparazzi , asta-i buna .
In loc sa profiti de ceea ce ai tu alegi sa ramai in umbra , pai daca ar fi reala povestea cum te-ai simti cand el ar iesi la nush ce opera de caritate insotit de o alta femeie pentru ca tu nu doresti sa dai fata cu ziaristii ?


stiu ca am facut multe greseli de ortografie si nu sunt mandra de asta dar sunt foarte somnoroasa caci sunt treaza de la ora 4 caci am avut ceva probleme cu o iapa care a intrat in tavaliu si nu are liniste si e foarte agitata.
vreau sa raman in umbra ca sa am liniste sa pot face alegerea corecta. mi-e frica sa aleg si sa sufar. oricum m-am simtit ciudat cand l-am vazut filmand o scena de dragoste ce apare in telenovela. daca ai sti ce agresivi sunt ziaristii si u ai face la fel ca mine. inca il mai sacaie cu subiectul- despartirea de Catherine desi a trecut mult timp de atunci si poate ca si faptul ca a aparut cu mine pe la diferite chestii ia intaratat pe ziaristi sa afle mai multe

didim
Postat pe 22 Martie 2009 13:11
De la: didim, la data 2009-03-22 13:11:31 si faptul ca a aparut cu mine pe la diferite chestii ia intaratat pe ziaristi sa afle mai multe


Pai se pare ca deja ai facut alegerea asa ca nush de ce te mai complici sa ramai in umbra
iris_4_ever
Postat pe 22 Martie 2009 13:24
faina povestea , cum se numeste telenovela?
iioonnyyy
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:03
De la: iioonnyyy, la data 2009-04-03 17:03:02 faina povestea , cum se numeste telenovela?



ce tare ai fost.
roscatika23
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:21
si mie imi vine greu sa cred ca povestea e pe bune...dar in cazul in care ma insel...nu crezi ca ai suferi mult mai tare dc tu ramai undeva in spate si nimeni nu ar stii de existenta ta in timp ce el va iesi in lume si va fi privit ca un barbat singur care nu e implicat in nici o relatie? Gandeste-te ca si o scena dintr-o telenovela te-a facut sa te simti ciudat...
teolaladora
Postat pe 10 Aprilie 2009 09:56
o adevarata telenovela .cred k si viata lui este o telenovela p nu stiu daca va dura relatia voastra traiti in lumii diferite ....el plecat.... tu akolo .dak va iubiti nu va mai ascundeti .bafta
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:11


ceva nou de la didim?nimic?
roscatika23
Postat pe 10 Aprilie 2009 19:15
salutare la toata lumea si va rog sa ma iertati ca nu am mai aparut cu noutati.
sau intamplat atat de multe incat nici nu stiu de unde sa incep.

dar aceste probleme care au aparut nu ne-au despartit ci ne-au unit mai mult. ne-au facut sa ne dam seama ca avem nevoie unul de altul, de sprijinul si de dragostea ce neo oferim.
amenintarile lui fabritzio sau indeplinit si chiar a plecat de acasa si alejandro nu doar ca la sustinut ci ia spus ca daca pleaca va trebui sa se intretina singur caci de la el nu va vedea nici un ban. asta la cam pus pe ganduri si dupa 5 zile de stat la un hotel, zile in care nu a reusit sa isi gaseasca ceva de munca a renuntat la idee si sa intors cu coada intre piciore. dar tot exista tensiune intre noi caci de fata cu alejandro fabritzio se poarta ca un ingeras iar in rest este tot acel copil insuportabil si plin de fitze. ba mai nou cand suntem in public si alejandro nu e cu noi incepe sa imi faca avansuri.
nu stiu ce am sa ma fac cu el. nu stiu cum sa-l fac sa renunte la prostii. oare chiar nu vede ca eu si alejandro ne iubim si ca orice va face nu ne va despartii? ce sa mai fac?
imi pare bine ca avem totusi sprijinul izabelei care a avut un accident de masina (un dobitoc de 18 anii, beat manga, a dar peste ea cu masina. ea era pe trecere de pietoni)si e inca in spital. a suferit o lovitura puternica la cap dar din asta si-a revenit. mai grav e ca nu isi simte picioarele si doctorii nu prea ii dau sperante sa mai poata merge vreodata.o sa urmeze o serie de operatii la coloanasi speram sa se rezolve si aceasta problema si izabella sa aiba sanse sa meraga iar.
dar printre atatea nenorociri am si o veste buna. eu sunt insarcinata in 6 saptamani si pot sa zic ca e singura bucurie ce o avem. singurul lucru ce nea adus zambetul pe buze si ne face sa ne simtim mai bine. ne iubim mult si pot sa zic ca suntem mai unit ca niciodata
didim
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:46
La inceput.. eram in dubii.. dar acum.. dupa ce ai postat ultima data chiar pare o telenovela.. Daca nu sunt indiscreta cum se numeste actorul???
... Iar cele 2 personaje.. Izabel si Fabrizio.. sau nu mai stiu cum il cheama cine sunt? Si parca la inceput il chema Miguel?? Acum il cheama Alejandro???? .. eu nu mai inteleg nimic.. .. Astept lamuriri
kamara
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:05
ce`i aci telenovela aia "cafea cu aroma de mu.ie.re"???
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:08
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-16 12:08:00ce`i aci telenovela aia "cafea cu aroma de mu.ie.re"???


Sa sti... Dar poate ne lamureste pana la urma
kamara
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:01
De la: roscatika23, la data 2009-04-03 17:21:41
De la: iioonnyyy, la data 2009-04-03 17:03:02 faina povestea , cum se numeste telenovela?



ce tare ai fost.

Unii au o imaginatie debordanta....
e_v_a
Postat pe 10 Iunie 2009 20:05
in ce telenovele a aparut? nu ca m-as uita dar ca sa vad si eu "personajul".
mika_i
Postat pe 15 Iunie 2009 11:22
=)))))))))))))))))=))))))))))))))))))=)))))))))))))) chiar talent de next shakespeare
shakra
Postat pe 16 Iunie 2009 19:03
Telenovele frate telenovele, singura solutie e sa vorbesti deschis cu el despre ce simtiti si ce implicatii ar putea avea o relatie serioasa cu presa si stilului lui de viata.Inainte de asta fa o lista cu cea ce te astepti de la relatie si cum iti inchipui ca va decurge.La sfarsit trage linie si iei hotararea ori nevasta ori angajat.
kametora83
Postat pe 17 Iunie 2009 15:04
eu zic sa alegi asa cum ai facut si cand ai intrat in relatie cu tipul asta.cu mintea sau cu inima?cica asa se intampla, intrii cu inima...iesi cu inima
mika_i
Postat pe 20 Iunie 2009 09:59
Asculta-ti inima.....
coridance
Postat pe 21 Iunie 2009 12:09
De la: coridance, la data 2009-06-21 12:09:25 Asculta-ti inima.....

dc spui asta?
scorpyoW
Postat pe 21 Iunie 2009 12:11
e prea tare fetica asta:))) ma jur:)))) ce imaginatie are:)))fabrizio,alejandro:)))))Doamne,se plictiseste si inventeaza:))
sau poate povesteste la ce telenovela s-a uitat aseara:))
justasweetgirl
Postat pe 3 Iulie 2009 01:18
Sfatul meu, gandeste te mai intai daca ti ar placea sa fii casatorita cu un tip ce e actor si ce ar presupune asa ceva, el sa fie plecat foarte mult(BINE CA ASTA DEPINDE SI DE EL CAT TIMP ISI FACE PT FAMILIE) sa fie inconjurat de multe tentatii, dupa cum ai vazut, actritele din telenovele sunt de apreciat si destul de ispititoare, si daca crezi ca aceste aspecte nu te ar deranja prea mult, ai putea sa faci pasul. Oricum depinde foarte mult si de el, cum te trateaza cum te face sa te simti, ca oricat de ocupat ar fi, daca vrea sa isi rezerve timp pentru tine, o poate face. Daca vrei putem vorbi mai deschis pe mailul meu oana_pohoata@yahoo.com. Cine stie poate ne trimitem poze de la nunta
oana84onutza
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:30
Gandete cu mintea ca inima mai greseste...
Raluca_SA
Postat pe 13 Octombrie 2009 22:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
generatia emo:P 7 De la: anca0704 29 Mai 2009 21:07
De ce ti-e frica nu scapi ! 6 De la: AnnieG 4 Octombrie 2012 22:46
sa il las sau sa il pastrez? 23 De la: bunica99 1 Decembrie 2011 21:54
Oare ce sa mai cred?! 16 De la: kudika139165 7 Martie 2010 17:20
cum si ce sa aleg????? 13 De la: inna_1688 9 Iunie 2009 11:37